Co vám Peklo dalo a vzalo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.13 08:12

Vzalo mi spoustu času

dalo mi větší klid na duši, když lidi diskutují o politice
poznal jsem pár bezva lidí, které mam rád

Ambre
52 příspěvků 16.2.13 09:08

Mně peklo vzalo spoustu peněz - vždycky někdo hodí do diskuze nějaký odkaz na super internetový obchod a už to jede

MP Zuzan
27 příspěvků 16.2.13 11:11

Na Peklo chodím už přes 2 roky, spíš pasivně. Málokdy mám potřebu něco tu komentovat nebo o něčem diskutovat, radši si pročtu názory ostatních a myslím si své.

• Peklo mi dalo :
  • Už vím, že jsem nebyla divná, když se mi džíny nikdy moc nelíbily a ani mi neseděly. Existuje spousta jiných kalhot z mnohem pohodlnějších materiálů.
  • Sleduju více materiály
  • Naučilo mě schovávat v léte ramínka od popdrsenky
  • Dalo mi odvahu nosit podpatky a sukně
  • Začala jsem více „věřit“ secondhandům
  • A vzalo:
  • Asi jako všem..trochu času, trochu peněz..
corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.13 12:34

Na Peklo jsem začal chodit, protože je to pro mě taková ZOO, kam se chodím dívat na zvířátka. Najde se tu pár zajímavých lidí, kteří to mají v hlavě srovnané, ale většina bohužel trpí stádností. To se projevuje například tím, že se sice vyhraní proti klišé, avšak udělají to nešťastně použitím jiného klišé. Dalším častým výskytem je přístup, že je to alternativní, tak je to prostě cool. Přitom je často opomíjen základ - vkus a kvalita.

Takže MP mi dalo spoustu zábavy nad studiem určité skupiny společnosti, která se snaží vymezit vůči zbytku, avšak moc se jí to nedaří. Ať už kvůli nedostatku vkusu, soudnosti, anebo rozhledu. Velká část místního osazenstva se více či méně skrytě považuje za výjimečné. Ve skutečnosti tu výjimečných je jen minimum lidí. Těchto pár zajímavých lidí bych se nebál poznat i v reálném světě.

MP mi toho moc nezvalo, protože jsem přesně věděl, proč sem jdu. Takže jediné co mi vzalo, je asi nějaký čas. Nicméně vzhledem k charakteru mé práce ho někdy mám až moc, někdy nedostatek. Takže jsem sem chodil v době, kdy mi to nijak zvlášť nevadilo a jindy jsem si na MP ani nevzpomněl.

Mahtiel
443 příspěvků 16.2.13 13:14

Už nebudu originální…

Ale vzalo mi: čas…moc času!!
džíny…Peklo čtu cca dva roky, džíny mam dvoje a za to dobu jsem měla na sobě párkrát jen jedny a to na bruslení. Tepláky se nehodí, ale když se rozmáznu, škoda jiných kalhot.

Dalo mi:
barevné kalhoty…
a spoustu potvrzení věcí, které jsem věděla, ale nebrala na nějakou zřetel (šlehačky na šatech…apod.)

Mám to tu ráda!! :)

Anijsha
248 příspěvků 16.2.13 21:16

Peklo sleduji už asi dva roky. „Odvahu“ se zaregistrovat a napsat příspěvek jsem našla až teď.

Než jsem objevila Peklo byla jsem také typický tričko-kecky-riflař, ovšem už od mala jsem věděla, že je někde uvnitř mě ta parádivá ženská, která jen občas vykoukla a která byla ale většinou převálcovaná mojí leností něco vymýšlet. S objevením Pekla se ovšem vše změnilo, sice ne hned, ale pomalu na sobě pracuji (tedy na svém šatníku). Jsem dost omezena financemi a taky tím, že se pořád hledám a pomalu zjišťuju co se mi líbí a co chci nosti (třeba se mi líbí styl z Galerie známé Niny Cantik, ale vím, že už ve svém věku si nic takového nemůžu dovolit, což mi nezabraňuje vzít si aspoň puntíkované punčocháče :-D).

Takže co mi Peklo vzalo? Většina zde už byla vyřčena, rifle jsem na sobě neměla snad už půl roku, kalhoty nosím už jen do práce. Víc trávím přemýšlením co si vezmu na sebe, co by se k sobě mohlo hodit atd.

A co mi dalo? Sukně a hlavně šaty. Na ty mám pomalu úchylku :-D A je dobré slyšet komplimenty, kterých se mi občas dostává :-)

EDIT:
A málem bych zapoměla! Peklo mi ukázalo také kouzlo secondhandů.

Rosalyn
925 příspěvků 17.2.13 16:41

@corleone Nezapomeňte, že i vy jste součástí MP, a tedy zvířátko v té vaší ZOO. :-) Takže jste také posuzován. Nedá mi nezeptat se: Považujete se za výjimečnou osobu?

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.13 19:08

Mně peklo dalo zábavu a podněty k zamyšlení, vzalo čas a díky tomu zamyšlení trochu peněz. Nevezme mi džíny, protože přes všechno ofrňování nad nimi je to leckdy praktický a užitečný kus oděvu a nemusí být nutně pekelný.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.13 19:10

@Rosalyn Nejsem, ja jsem jen navstevnik zahrady. Samozrejme, ze jsem vyjimecna osoba. Kdyby tomu tak nebylo, bral bych to tu nesmirne vazne.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.13 19:34

@corleone
Já jsem naopak velmi ráda součástí MP, i když jsem už byla několikrát vyhozená. Vždycky se vrátím zpět, jelikož se považuju za naprosto bezvýznamnou, což se mi velmi líbí. A taky děsně toužím být jako všichni ostatní, snad se mi to daří?
Snad mám tu svou klícku jistou?

Amonute
360 příspěvků 17.2.13 19:35

Všetko už bolo povedané, okrem jednej veci…
Nie len, že som si začala viac všímať čo má kto oblečené, ale aj náležite som začala oceňovať, keď to dotyčnej osobe zvlášť pristalo. Keď sa mi na kamarátke páčia šaty, ktoré nie sú jej zvyčajnou uniformou, dám to najavo!
Mám známu ktorá skr moje ( a iných) pochvaly nabrala odvahu a potykala si so sukňani a šatami. Už sa mi pár krát stalo, že som bez okolkov pochválila kabát či topánky (hocičo) aj cudziemu človeku. Ak ste to zažili, tak viete, že to fajn pocit - obojstranne. :)

Příspěvek upraven 18.02.13 v 15:22

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.13 19:45

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:40

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.13 21:59

@uu
Omlouvám se, pochopitelně mi výběh se společným krmelcem naprosto vyhovuje. To jsem jen na chvilku přestala kontrolovat svou pýchu…

chinin
2788 příspěvků 18.2.13 03:09

Jsem zde jedina, komu prijde fraze „dalo odvahu/silu nosit sukne“ jako - s prominutim - blbost? Podle me bylo odvazne/vyzadovalo silu osobnosti napr. za valky bojovat v RAF, podporovat partyzany, ukryvat Zidy, vlastne i treba nerozvest se s Zidem… za minuleho rezimu vydavat a sirit knizky zakazanych autoru, prezit v uranovych dolech, organizovat demonstrace, odmitnout vstoupit do KSC, bylo-li clenstvi cloveku nabidnuto… dnes treba zastat se sikanovaneho kolegy, jit bojovat do Afganistanu, psat reportaze o organizovanem zlocinu… Ale nosit sukne a saty?!? Vazne? Ja jsem nosila sukne/saty v detstvi, v dospivani a nosim je i v dospelosti a za odvaznou, popr. silnou, se kvuli tomu nepovazuji…

stric
762 příspěvků 18.2.13 08:01

@chinin Nejste divná, jste normální :-)
Já taky nechápu výroky o odvaze nosit sukně, dokonce ani o objevení sukní a šatů. Mně to taky vždycky připadalo jako běžná součást oděvu a ne nějaký šílený výstřelek. A nikdy v životě se mi nestalo, že by na mě někdo divně koukal nebo se dokonce vyptával, kam takhle oblečená jdu.

Sibyla
2646 příspěvků 18.2.13 08:24

Víte, nám, co nosíme sukně odjakživa, nám připadá divné mluvit o odvaze. Ale holčina/žena, která vyrostla v džínech, s pohledem na maminku v manžestrákách, holka z rodiny, kde se nikdy nekoupil kabát, protože „bunda přece stačí,“ může mít pocit, že se hrabe do vyšší třídy, do níž nedorostla. A k tomu je jistá odvaha potřeba, zvlášť když vás okolí nepodporuje. Vůbec mám dojem, že ten bundo-tričko-džínový styl mnoha Češek pramení ze strachu „že budu trapná, že se povyšuji, já se přece nebudu strojit, cák sem ňáká kinohvězda.“ Je to stejný pocit, pro který jejich pra-prababičky setrvávaly u šátků a neodvážily se nasadit klobouk: „to pro vobyčejnou ženckou nejni.“ Takže ano, vytrhnout se z těchto plebejských stereotypů vyžaduje odvahu.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 08:28

@chinin @stric Mně to tako hloupé nepřijde. Jsou lidi, kteří jsou přesvědčeni o tom, že nějaký kus oděvu nosit nemůžou, protože mají tenké/tlusté nohy, malá/velká prsa atd. A jsou přesvědčeni, že okolí kouká jen na ně a myslí si o nich to nejhorší, když si tu určitou věc oblečou. Takže to beru jako překonání nějakého bloku, mindráku, když se rozhodnou a odváží se. Překonat svůj strach, překonat sama sebe, to chce leckdy taky odvahu. Samozřejmě jen tu malou, civilní, ale i tak určitě poprvé jdou celí nervózní, s obavami, co se stane. Nevěřili byste, jak těžce někteří nesou, když je okolí špatně hodnotí.
Já jsem taky teď víc začala nosit sukně, ale u mě to není o odvaze, spíš o překonání zvyku nosit v zimě kalhoty.

continuity
5853 příspěvků 18.2.13 08:43

Ja tedy sukne nosim vyjimecne (a saty jeste mene), ale nikdy by mne nenapadlo rict, ze je to nestatkem odvahy. jsem proste lina :D

Papla
516 příspěvků 18.2.13 09:37

Peklo mi nevzalo nic, ten čas, co tu strávím, bych u ranního kafe probrouzdala na netu stejně.
A dalo toho nepoměrně víc - vědomí že mi sluší úplně jiný typ střihů, než o kterém jsem se to posledních deset let domnívala, povzbuzení používat doplňky, spoustu užitečných informacích o materiálech a druzích oblečení… v neposlední řadě zábavu!

stric
762 příspěvků 18.2.13 09:56

@Sibyla No, kdybych se bavila o oblékání s někým, kdo by začal vykládat cosi o plebejských stereotypech, asi bych se buď děsně urazila nebo by moje sebevědomí šlo taky hodně rychle dolů. Kdybych se teda taky měla zamyslet nad tím, jestli mi peklo něco vzalo, tak pocit, že oblékání a móda je příjemné a zábavné téma. Zjištění, že je to naopak důvod se věčně nad někoho vyvyšovat, ohrnovat nad ním nos a co nejjízlivěji ho sjíždět, pro mě bylo víc šokující než nějaké vyfocené výstřední oblečky.
@Kokoska1 No ale když se někdo cítí dobře v kalhotách a je na ně zvyklý, tak já opravdu nevím, proč by je měl přestat nosit, jen protože to někde psali. Jedna věc je zjistit, že hele, tohle je docela dobrý nápad, to bych mohla někdy zkusit, a druhá věc je mermomocí se cpát do nějaké formy, která mi nesedí, protože na pekle cosi psali.
Občas se chytám za hlavu, když tady vidím dotazy jako „nerada nosím doplňky, v podstatě je nesnáším, ale teď se k tomu chci přinutit, tak mi poraďte“ nebo „necítím se dobře v sukni, tak mi poraďte, jakou si mám koupit“. Je mi dost líto, že si odtud asi občas někdo odnese pocit, že je povinen sloužit módě a přizpůsobovat se svým věcem, místo aby věci přizpůsoboval sobě.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 11:05

@stric Mně peklo spíš ty sukně připomnělo, než že bych se do nich nutila. Jen jsem potřebovala popíchnout, vyzkoušet si, že v teplých punčocháčích, které jsou dneska k mání, mi fakt bude docela dobře. Kalhoty sice pořád vedou, ale docela mě baví to občas prostřídat.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 11:12

Mně se líbí pánský styl a army styl a nehodlám na tom ani pod dojmem MP nic měnit. Romantická bytost se ze mne nestane. Však každej nechť si vybere to své, že.
Ve skříni mám asi 15 sukní, to zas jo, někdy je změna třeba.

stric
762 příspěvků 18.2.13 11:20

@DonChichot @Kokoska1 Takhle jo, to je podle mě normální přístup. Normální není setřít jak schody každého, kdo si dovolí vypadat malinko jinak než zde uznávaná šablona - včetně těch odžínovaných, jako že takových denně potkávám dvanáct do tuctu. On totiž možná ne a ve svém okruhu je skutečně něčím originální, taky mi nepřipadá normální cpát mermomocí každou do úzkých kalhot nebo ji nutit zkracovat sukni. Dobře, uznávám, že já mám ke krátkým sukním averzi, podle mě totiž sluší tak každé dvacáté a jen tak tak. (Ale neřvu na každou adolescentku, ať si okamžitě pořídí něco delšího, navíc když ta holka náhodou opravdu má hezké nohy a dokonce umí v krátké sukni i esteticky stát, kouká se na ni hezky). Ale tady mi to prostě občas připadá jako lítání ode zdi ke zdi a od jedné šablony k druhé.
Mně vlastně peklo dalo jen jednu věc. Našla jsem tady někde odkaz na nějaké video s návodem, jak si smotat vlasy, který je tak jednoduchý, že ho zvládnu. To je všechno

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 13:03
@Kokoska1 píše:
@chinin @stric Jsou lidi, kteří jsou přesvědčeni o tom, že nějaký kus oděvu nosit nemůžou, protože mají tenké/tlusté nohy, malá/velká prsa atd.

A vůbec nejhorší je, pokud mají pravdu, a přesto se nechají MP přesvědčit, že jim to určitě bude slušet.

stric
762 příspěvků 18.2.13 13:30

@corleone Ano, to je ta formulace, ke které se mi nějak nepodařilo se propracovat.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek