Co vám Peklo dalo a vzalo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
chinin
2788 příspěvků 18.2.13 14:12

@corleone
Zdá se, že jste to nepochopil. Že vy jste si po přečtení faktů neudělal ten správný názor? Oni se NEnechají přesvědčit, oni si nechají dodat odvahu a rozhodnutí pak přijmou sami - s vědomím všech rizik.. Nedělejte ze čtenářů MP ovce, když jde de facto o hrdiny naší doby - přece „vytrhnout se z plebejských stereotypů vyžaduje odvahu“, jde o „překonání nějakého bloku, mindráku, když se rozhodnou a odváží se. Překonat svůj strach, překonat sama sebe,..“:-)

stric
762 příspěvků 18.2.13 14:14

@chinin Jé, vy máte smysl pro humor! Kaju se, podezřívala jsem vás z opaku.

chinin
2788 příspěvků 18.2.13 14:18

@stric
To jsou moje mimikry! Jenom je otázka, co? Zda smysl pro humor, nebo jeho nedostatek. ;-)

Mylady2
12413 příspěvků 18.2.13 14:18

Hlásím se mezi plebejce:-D MP ze mě nikdy neudělá vymetače sekáčů a vintydž nosiče;-)

Příspěvek upraven 18.02.13 v 14:23

chinin
2788 příspěvků 18.2.13 14:21

@Mylady2
Ty jsi podle mě úplně jiná kategorie! Bez urážky, ale ty jsi možná dokonce opovrženíhodná buržoustka a snobka;-)

Mylady2
12413 příspěvků 18.2.13 14:24

@chinin lidé by na sebe měli být hodní;-)

chinin
2788 příspěvků 18.2.13 14:28

@Mylady2
Když já mám zatvrzelé srdíčko,:-)… Jestli to nebude tím, že jsem v životě nemusela bojovat s plebejskými stereotypy…:-)

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 14:37

@Mylady2
Přiznávám, že u řetězcových výprodejů se také nad smyslem secondhandů hluboce zamýšlím. Pokud totiž mohu něco fungl nového pořídit za 150 káčé (HM), nebudu si rvát žíly a hlavně ničit nervy přehrabováním v puchu druhorukového zboží (a hlavně ta společnost, co tam chodí…) Ale: velmi ráda chodím do vetešnictví. Kupuju tam šperky. Navedl mne na to můj syn, jenž mi tam jednou pořídil krutě originální náhrdelník asi za stovku. Sehnala jsem tam například masivní kříž (závěs), vykládaný hematitem, za 250 Kč. A další. Hlavně mne to ale baví, prohlížet si všechny ty předměty, co tam lidi odnesli - je to i zastavárna - a přemýšlet, co byli zač a proč to udělali. Vždycky si tam velmi odpočinu.
Třeba tam mají celou skříň plnou starých pohlednic.

Roseline
2319 příspěvků 18.2.13 15:20

@chinin Řekla bych, že to berete příliš doslova. Jistě, když to podáte takto, tak se příspěvky o odvaze a síle mohou zdát úsměvné, ale myslím, že všichni víme, co tím uživatelka chtěla říct.

Mylady2
12413 příspěvků 18.2.13 15:23

@DonChichot no jo;-) jenže HM je pro plebejce, chytrá dáma na úrovni půjde do sekoše pro svetr burberry a snobka si pro ten svetr půjde do butiku burberry:-) jasné jak facka.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 15:27

@Mylady2
Ano, jsem se svým plebejstvím smířená… Někdo tu roli hrát musí, aspoň tady.

Lachenauerin
544 příspěvků 18.2.13 15:29

Děkuji Peklu z celého srdce, že mi konečně umožnilo poznat to pravé, nefalšované kouzlo prokrastinace… A to jsem si myslela, že už o ní něco vím, ale houby.

stric
762 příspěvků 18.2.13 15:29

@Mylady2 až na to, že když si v tom HM koupí jakoukoliv sukni (prodávají je tam?)a bude mít jakékoliv kramfleky, tak už nechce být valící se jalovice a cpe se do té vyšší třídy.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 18:45

@chinin Víte, já nemám moc ráda slovo „hrdinství“. Možná by vám ti hrdinové povyprávěli, kolik strachu při tom či onom zažili. A teď fakt nemyslím to, že si někdo natáhne zelené punčocháče.

modra_kocka
903 příspěvků 18.2.13 18:48

@Kokoska1 s hrdinstvím se to má tak, že kdo se nebojí, je mrtvý. Hrdinství neznamená nemít strach, ale nenechat se jim ovládnout.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 18:52

@modra_kocka No vždyť ono se to na to taky dá napasovat - ta holka má strach, že v sukni bude za trapandu, ale nenechá se tím ovládnout… takže i ty zelený punčocháče :D A už snad dost, nebo vymyslím kolo.

modra_kocka
903 příspěvků 18.2.13 19:04

@Kokoska1 ale prosím tě. Hrdinství není JENOM nenechat se ovládnout strachem. Tohle napasování považuji za vysoce nemístné. Nepovažuji se za hrdinku, ale představa, že někdo srovnává ty, kteři skutečnými hrdiny jsou/byli a jsou/byli (svým způsobem) mými vzory, s holkou v zelených punčocháčích, mě osobně uráží. Tohle ne, prosím.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 19:10

@modra_kocka Neberte to tak vážně, naštvat nebo urazit bych fakt nikoho nechtěla, to za to nestojí.

modra_kocka
903 příspěvků 18.2.13 19:19

@Kokoska1 napsat veřejně takovou kravinu je vážné ažaž. Ne pro mě, ale pro tebe. Pro Vás, chcete-li. Člověk se nemůže divit morální degradaci společnosti, když děvče v sukni má u některých stejný morální status, jako třeba Nicolas Winton nebo Jurij Gagarin.

Mylady2
12413 příspěvků 18.2.13 19:24

Ježkovi voči slupni radši jeden diazepam…není čas na hrdinství;-D

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 19:29

@modra_kocka Klíííd!

chinin
2788 příspěvků 18.2.13 21:33

No, co by tím ty uživatelky chtěly říct? Že jim „MP dalo odvahu, začít nosit sukně“:-)

@Roseline píše:
@chinin Řekla bych, že to berete příliš doslova. Jistě, když to podáte takto, tak se příspěvky o odvaze a síle mohou zdát úsměvné, ale myslím, že všichni víme, co tím uživatelka chtěla říct.
Karoleenah
2322 příspěvků 18.2.13 21:51

@DonChichot No vidíte, já jako studentka nakupuju téměř výhradně v low-end řetězcích nebo v sekáčích a má zkušenost je taková, že věci ze sekáče jsou na tom často kvalitativně i vzhledově líp než ty z řetězce. :) Ale chápu, že pokud někdo sekáče z principu nesnáší, bude pro něj každá nová věc lepší už jen proto, že je nová…

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 22:54
@Sibyla píše:
Víte, nám, co nosíme sukně odjakživa, nám připadá divné mluvit o odvaze. Ale holčina/žena, která vyrostla v džínech, s pohledem na maminku v manžestrákách, holka z rodiny, kde se nikdy nekoupil kabát, protože „bunda přece stačí,“ může mít pocit, že se hrabe do vyšší třídy, do níž nedorostla. A k tomu je jistá odvaha potřeba, zvlášť když vás okolí nepodporuje. Vůbec mám dojem, že ten bundo-tričko-džínový styl mnoha Češek pramení ze strachu „že budu trapná, že se povyšuji, já se přece nebudu strojit, cák sem ňáká kinohvězda.“ Je to stejný pocit, pro který jejich pra-prababičky setrvávaly u šátků a neodvážily se nasadit klobouk: „to pro vobyčejnou ženckou nejni.“ Takže ano, vytrhnout se z těchto plebejských stereotypů vyžaduje odvahu.

Kdybych si dělala žebříček, co mi na Pekle připadá skutečně jako vrchol nevkusu, tak se tenhle povýšený výlev umístí hodně vysoko. Na druhou stranu, jestli vám k pocitu, že se tyčíte vysoko nad plebejskými davy, stačí natáhnout si sukni, jste v podstatě šťastná žena.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.13 22:57

Peklo mi vzalo pár naivních iluzí.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek