Co vám Peklo dalo a vzalo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Mylady2
12413 příspěvků 18.2.13 23:07

@Karoleenah věřím Vám, ale zatím jsem nic takového tady na fotkách ze sekáče neviděla:-(

real.blond
6688 příspěvků 18.2.13 23:16
@chinin píše:
@Mylady2
Ty jsi podle mě úplně jiná kategorie! Bez urážky, ale ty jsi možná dokonce opovrženíhodná buržoustka a snobka. ;-)

opovrzenihodna burzoustka a snobka:-D

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.13 07:59

@Karoleenah
Hele, nechť každý nakupuje, kde mu to vyhovuje. Taky mám pár věcí ze sekáče, z (probůh!) HM a je mi vcelku jedno, co tomu kdo řekne. A pak mám taky věci od návrhářek a tzv. lepších obchodů. Vždyť je to jedno. Nosím, co se mi líbí a komu se to nelíbí, ať si…políbí, že.
Prosím vás dámy, neprožívejte to tak. Je to jenom oblečení.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.13 08:53

Jsem na tom stejně jako @Karoleenah. V mém věku, kdy ještě nemám vyhraněný nadčasový styl, ani necítím potřebu do něčeho „investovat“ a kvalita mě tak netrápí. Když se to za sezónu rozpadne, tím líp, můžu alespoň obměnit šatník bez toho, abych neustále musela rozšiřovat úložný prostor. Obnošené věci se prostě vyhodí nebo přesunou do kategorie „na doma“ a „na ven“.
Ale chápu, že pokud si někdo může dovolit kupovat značkové věci za plnou cenu, musí mu sekáčové zboží připadat jako hadry. Ono to totiž z 99 % hadry jsou. A taky se někdy divím, co všechno jsou tam lidi ochotní koupit jen proto, že je to levné nebo značkové. Ono ale házet sekáče do jednoho pytle nebo lidmi, kteří tam občasně nakoupí, hned opovrhovat, že jsou socky je asi stejně trapné jako chlubit se tím, že mám starý, ožmolkovaný kabát ze sekáče (v nehezké barvě a nevyhovující velikosti), ale je panečku kašmírový a byl za pade

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.2.13 09:54

@publicenemy
Co je na tom povýšeného? Sibyla mluví o pocitech, které možná někdo má, ne o tom, že jsou opodstatněné. Myslím, že dost lidí se tak cítí, jakože: „Na mě přece nezáleží, tak proč bych se měla strojit.“ Dokonce mi to pár lidí řeklo.

Bibken
165 příspěvků 19.2.13 11:57

Peklo mi dalo trochu inšpirácie, ale aj tak som príliš lenivá obmieňať šatník a vymýšľať outfity. :D

Na začiatku som sa cítila strašne zle, keď som si uvedomila, čo nosím. Ale teraz ma to čierno-biele videnie sveta prešlo. Je dôležité obliecť sa primerane situácii, čiže ísť do divadla v tom, v čom sa chodí do divadla, ísť na ples v tom, v čom sa chodí na ples, dodržiavať dress code, ak niekde je, nenosiť tepláky do školy a podobne. Ostatné veci - či mám úžasne všetko vyladené do najmenšieho detailu, či nosím v bežný deň sukňu, či nosím v bežný deň rifle (lebo tých sa nevzdám - ale musia byť pekné a v dobrom stave), atď. - sú už iba na okraj.

Ak sa tým niekto má chuť zaoberať, pokojne môže, ale ja jednoducho nie som z tých. Dokážem oceniť pekne oblečených ľudí, ale ja patrí do sivého (toho nepekelného) priemeru. A vôbec ma to neštve. Na Pekle som preto, že sa rada pozriem na pekné veci a, ako každý, si rada čítam tie „dramatické“ témy typu „môžem si dať toto k tomu, neukameňujú ma za to?“ a odpovede typu „batoh do mesta - nikdy“… A rada poviem svoj názor na oblečenie, aj keď asi vôbec nie som tá pravá, ktorá by sa k tomu mala vyjadrovať.

Peklo mi vzalo ilúzie o ľuďoch a ich zdravom rozume (v niektorých prípadoch).

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.13 15:06

@MP Barbucha Opravdu? Já tedy znám dost lidí, kteří nosí džíny - anebo sukně - a stoprocentně nemají pocit, že by je to zařazovalo do nějaké nižší - vyšší třídy, a ty pocity mi přijdou jako smyšlenka někoho, kdo se cítí nadřazen ostatním z titulu toho, co si obléká. Ale mohu se samozřejmě mýlit, koneckonců jsem vyznavačem názoru, že dámu rozhodně nedělá oblečení a taky naprosto kacířské myšlenky, že je mnohem důležitější, co má člověk v sobě, než co má na sobě - a dokonce že tyhle dvě věci nemají žádnou přímou souvislost.

Dalmitka
1819 příspěvků 19.2.13 18:57

@publicenemy - mne na príspevku, ktorý napísala Sybila, nepripadá nič povýšené. Myslím, že dosť presne popísala pocity a vystihla dôvody, ktoré hodne dievčat a žien ešte stále „brzdia“ v obliekaní. Vymaniť sa z džínsovej, mikinovej, resp. inej nudnej „stádovitosti“ a začať nosiť sukne, šaty a rozmýšľať nad obliekaním bez zažitých stereotypov je pre tieto ženy odvaha. Nebudem teraz polemizovať o druhoch odvahy, myslím, že je jasné, akú „odvahu“ mám na mysli. Výraz „plebejský“ použila Sybila v týchto súvislostiach podľa mňa vhodne a v dobrom úmysle, nevidím dôvod ju podozrievať z „nadradenosti“.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.13 22:34

@Dalmitka To se shodneme, já ji z nadřazenosti také nepodezřívám.

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.2.13 23:49

@publicenemy
Nepsala jsem nic o třídách a nadřazenosti, to „na mě nezáleží“ je myslím spíš součást nízkého sebevědomí a s tím spojené snahy nevyčnívat.

stric
762 příspěvků 19.2.13 23:52

@Dalmitka Zkuste najít pět rozdílů:
možná jí chybí vědomí vlastní ceny x může mít pocit, že se hrabe do vyšší třídy, do níž nedorostla
možná si nepřipadá dost hezká x bundo-tričko-džínový styl mnoha Češek pramení ze strachu
může mít jiné priority než módu x cák sem ňáká kinohvězda
nechce se úmyslně vydělit ze skupiny, jejíž součástí se cítí být x budu trapná, že se povyšuji
nemá chuť měnit styl, který se jí v podstatě líbí, nebo má, ale neví jak x vytrhnout se z těchto plebejských stereotypů

Dalmitka
1819 příspěvků 20.2.13 05:52

@publicenemy píše:
„@Dalmitka“ To se shodneme, já ji z nadřazenosti také nepodezřívám.

@publicenemy - vychádzala som z tejto Vašej vety: „…a ty pocity mi přijdou jako smyšlenka někoho, kdo se cítí nadřazen ostatním z titulu toho, co si obléká.“

MinRAe
7 příspěvků 20.2.13 11:46

MP úspěšně zlikvidovalo iluze o stylu oblékání mých vrstevnic. Za ten rok a půl, co sem chodím, jsem získala větší sebevědomí a taky odvahu nosit něco jiného (i když.. doplňků se stále trochu bojím).
Jsem ráda že jsem narazila na Polyvore. tam jsem v poslední době pečená vařená.
Co mě ale likviduje, je můj názor na kluky.Tam už koukám spíš na oblečení než na obličej (což je asi dobře, páč věřím, že to, jak se člověk obléká, o něm dost napoví…)

Takže díky Ado za všechno ^^

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.13 12:44

@Dalmitka já to chápu :-) jenom je rozdíl mezi „cítit se nadřazen“ a „být nadřazen“. A ano, podezřívám slečnu/paní Sibylu, že se skutečně cítí být nadřazena
onomu „plebejskému stádu, nosící bundo-tričko-džínový styl“. Nikoliv jen na základě tohoto příspěvku, ale i dalších v podobném duchu.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.13 12:46

@MP Barbucha ano, chápu, já reagovala na ten třídní pohled, který do toho vnesla Sybila. Stric to hezky překódovala ;).

Aktepix
16 příspěvků 20.2.13 12:55

Začala jsem přemýšlet nad koupí malých černých. Mám jedny společnské šaty (kdyby náhodou nějaké divadlo nebo oslava narozenin - tzn. šaty si obléknu max. dvakrát do roka :D). Jenže ty mé společenské šaty jsou tak trochu abstraktní a chci se vyhnout tomu jak se mi někdo vysmívá… Radši budu šedou myší než šlápnout vedle… Jo a taky jsem si koupila košili.

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.13 13:41

MP je pro mne něco jako vytypovaná banka pro lupiče. Vlítnu tam, dle informací posbírám to, co považuji za cenné a vypadnu. Jenže každá banka je jiná a osazenstvo taky, takže nikdy nevím, na koho natrefím. Někdy nesu pěkný kontraband, jindy označkované prachy k ničemu. Občas se doma pěkně směju, jindy naletím a to mně nakrkne. Přecením banku, nebo naopak mám velké očekávání. To i směrem k sobě. Někdy proběhnu a nikdo to nestihne, občas se mi Marvelo postaví do cesty :) :). Zatím se to vyplácí a ztráta času je relativní. Musím říci, že je tu docela dost fajn lidi, tak třeba prožijeme i společný Stockholmský syndrom :) :).

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.13 17:32

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:38

Dalmitka
1819 příspěvků 20.2.13 18:33

@publicenemy /12:44/ - Ja to chápem tiež. Ak namiesto výrazu „nevidím dôvod ju podozrievať z „nadradenosti““ - použijem formuláciu „nevidím dôvod ju podozrievať z pocitu „nadradenosti“, resp. z toho, že sa cíti byť nadradená“ - bude to v poriadku? Tu už ide o slovíčkarenie, ak by ste vážne chcela rozoberať rozdiel medzi „cítiť sa nadradená“ a „byť nadradená“ - tu by sme sa podľa mňa ocitli na nebezpečnej pôde.

Dalmitka
1819 příspěvků 20.2.13 18:43

@stric /včera v 23:52/ - dobre; priame, „neučesané“ a trochu jadrné Sybiline vyjadrenia ste pretransformovali do sofistikovanejšej a kulantnejšej podoby, aj keď obsah ostal ten istý. Stále si však myslím, že jej výroky nie sú ani povýšenecké, ani „nadradené“. Koniec-koncov, táto diskusia sa nesie vo všeobecnej rovine, netýka sa nikoho konkrétneho, takže nevidím dôvod na to, aby sa niekto cítil dotknutý či nebodaj urazený.

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.13 19:31

Už jsem se v té otázce nadřazenosti ztratil tak, že pouze vnímám fakt, jak to tu s Vámi hnulo. Asi si v tom každá z Vás našla něco svého - ohrožujícího, iritujícího, nepřípustného a třeba i lákavého. Ostatně proto se to asi rozmělňuje, vysvětluje, hodnotí, převrací, uhlazuje… snad jen, má to ještě smysl?

Odvaha - to je fakt relativní. Každý člověk má jiný strop. Klidně v sukni půjdu na náměstí i když nejsem žena. Na druhou stranu znám dívku, co s pomocí okolí nacvičuje to, aby byla schopna jít sama nakupovat a v obchodě požádat o cokoliv prodavače. Pro takovou je sukně hotový Everest.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.13 20:10

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:38

stric
762 příspěvků 20.2.13 21:18

@Dalmitka Jestli to sama nevidíte, tak vám to bohužel vysvětlit nedokážu. Pokud ale záleží jen na holém obsahu a forma sdělení žádnou roli nehraje, tak nevím, co tady na těchhle stránkách zaměřených v první řadě na formu vlastně děláme.

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.13 00:01

@uu přesně tak. Navic čtu tu Sybilu popáté a nenašel jsem nic, co by mne nějak zvedalo.
a odvaha v kontextu partyzánů, či Afgánistánu? Spousty partyzánů terorizovalo civilní obyvatelstvo a svojí přítomností je ohrožovalo, navíc se tam ukrylo dost gaunerů. Vojáci v Afgecu jsou žoldáci a jdou tam v první řadě pro prachy. Tak jako v Kosovu, s rozdílem, že když šlo do tuhého, ten zájem o mise docela ochladl.Kdo tam je, tak proto, že chce bojovat. Spíše než odvaha jsou to rizika, za které jsou placení. Jak je to k ničemu ukazuje dostatečně film Armadilo. Šíření knížek za totality? Půlka Chartistů beztak spolupracovala s bezpečností a byl bych na tu odvahu opatrný.

Dalmitka
1819 příspěvků 21.2.13 07:00

@stric - forma vyjadrení je pre mňa minimálne tak isto dôležitá ako ich obsah - preto rada chodím na MP. Mimochodom - Vy si myslíte, že MP je v prvom rade zamerané na formu? Aj keď ja si na formu potrpím, tu chodím najmä kvôli obsahu - viacero ľudí tu naozaj vie, o čom hovorí. Ale - ako spomenul @GalianosjednimL - „…snad jen, má to ještě smysl?“ - nie, nemá, tému vhodnosti Sybiliných vyjadrení z mojej strany pokladám za uzavretú.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek