Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (324) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8651 příspěvků 4.6.21 14:53
@Temperance píše:
@Vinca_minor Mohl mít skládací žebřík v dodávce. Mě pobavilo, že ti hasiči to nezvládli stejným způsobem.

Tak nejak si myslím, že to bolo z dovodu ochrany tej sochy. Ak ju poškriabe ten čo tam nalepil tie obrázky, tak je mu to jedno, ak ju náhodou poničia hasiči rebríkom, tak to bude cirkus. A keby poškodená rebríkom od toho čo lepil bola a bolo by treba opravu, tak sa bude brániť tým, že to urobili hasiči ich rebríkom, že keď on odchádzal, tak socha bola ok.

Temperance
3204 příspěvků 4.6.21 15:00

@giuliettka Máte pravdu, to mi nedošlo.

Jordaan
9433 příspěvků 5.6.21 00:50

K nam dneska prisel taky pan se zebrikem a sebral ze stromu vceli roj, ktery se tam pres noc objevil (a zneklidnil nas). Pan byl uplne v klidu, mel na sobe jen kratasy a pantofle, zadne tricko a uz vubec zadny ochrany oblek a helmu (jako v televizi). Strcil vcely do takove drevene bedynky, vcely se uklidnily, byly uplne ticho, bedynku sbalil a odesel. Uplny zarikavac :-).

Anička dušička
136 příspěvků 5.6.21 10:19

@Jordaan Včelársky oblek nie je nutný, mnoho ľudí znáša nejaké to včelie bodnutie v pohode. Ale ak niekto pracuje so včelami bez včelárskeho klobúka alebo inej ochrany tváre, v prípade žihadla do okolia očí si koleduje o vážne problémy so zrakom.

Porkpiehat
2900 příspěvků 5.6.21 11:02

@Jordaan Občas sleduji videa tohoto včelaře, který mám „rychlou včelařskou pomoc“ (jezdí sbírat včelí roje, čmeláčí hnízda, která byla poškozena, likvidovat asijské sršně). Když přijede k roji včel, tak chodí normálně oblečený, na zásah si bere oblek, kryt hlavy a gumové rukavice. Ale také natočil video, kdy pak včely převáží ve svém služebním autě a to nemá žádnou ochranu, přestože včely jsou všude kolem něj. Ale asi ví, co dělá, včely už jsou tou dobou klidné a za celou dobu měl jen jedno píchnutí, když se o včelu opřel rukou.

Dvouminutové video z auta: https://www.facebook.com/…042729589893

Anička dušička
136 příspěvků 5.6.21 11:47

@Porkpiehat Tak sú to všetko dospelí a svojprávni ľudia, ako si urobia, tak majú. Pravdepodobnosť zdravotných komplikácií je malá, ale nulová nie je.

Ja pri práci so včelami nosím len včelársky klobúk, včelie pichnutie mi nerobí žiadny zdravotný problém. Manžel však používa kompletný včelársky oblek, lebo je na včelí jed alergický.
Keď k nám niekto príde na návštevu, vždy dostane „školenie“, kde sú v záhrade úle a ako je bezpečné sa okolo nich pohybovať (vždy len zozadu). Ak sa chce niekto pozrieť, ako to v úli funguje, rada mu to ukážem, ale vždy dotyčnému odporučím použiť oblek. Ak nechce, dobre, ale bez klobúka tam nevezmem nikoho.

(Obrázky sú ilustračné z netu.)

Jordaan
9433 příspěvků 5.6.21 11:48

@Porkpiehat

Ten „nas“ rikal taky, ze ho v podstate jeste nikdy nic nepichlo. On ty vcely nechal nejdriv 2 hodiny v te krabici uklidnit a pak je teprve odvezl. Asi to neni uplne idealni (bez tech ochrannych pomucek), ale on byl opravdu hrozne klidny a pomaly a uklidnujici. Fakt mel neuveritelne „vyzarovani“, skoro bych rekla auru. Bylo znat, ze se vyzna a takhle zvenku to pusobilo, ze s tema vcelama nejak komunikuje. Hrozne zajimavy to bylo.

Porkpiehat
2900 příspěvků 5.6.21 12:40

@Jordaan Ten „váš“ by při nejhorším od rozzuřených včel mohl přivodit smrt sám sobě. Ten v tom autě (přestože je mi jinak sympatický) riskuje život dalších účastníků silničního provozu, chodců atd. Pořád jsou to jen zvířata a i když jejich chování zná dokonale, tak mi nepřijde, že by riziko bylo nulové.

@Anička dušička viz předchozí odstavec. Nevím, jestli jste se dívala na to krátké video, ale za volantem mi to přijde opravdu rizikové. On většinu včel sklepne do toho kyblíku, pak ho zavře a nechá na místě. Na kyblík se postupně usadí zbylé včely a pak je všechny odveze. Přijde mi, že tohle je spíš taková machrovinka. Nevím, jak bych reagovala být tím policistou, o kterém mluví, že ho zastavil při silniční kontrole.

Anička dušička
136 příspěvků 5.6.21 13:48

@Porkpiehat Ja to považujem za čistú machrovinku. A navyše za nezodpovednosť voči neinformovanej verejnosti. Práca so včelami je krásna a zaujímavá, ale (ako pri každej práci) na bezpečnosť (svoju aj okolia) treba dbať.

Porkpiehat
2900 příspěvků 5.6.21 16:00

@Anička dušička On v tom videu říká, že když se třeba zastaví na světlech, tak lidé ve vedlejších autech vytahují okénka, motorkáři sklápí štíty na přilbách a odjíždějí stranou. Trochu mi přišlo, jako by se tím chlubil, že šokuje lidi. Já bych také okénko vytáhla, nejsem přímo na píchnutí alergická, ale otéká mi to. A za jízdy bych zrovna nechtěla řešit, že se mi nějaká včela začne v autě nervovat.
Jinak jsou ta videa zajímavá, třeba to přesouvání čmeláčího hnízda, které bylo poškozeno při úpravě parku.

Anička dušička
136 příspěvků 5.6.21 17:45
@Porkpiehat píše:
A za jízdy bych zrovna nechtěla řešit, že se mi nějaká včela začne v autě nervovat.

Presne z tohto dôvodu, ak prevážam včelstvo, mám čo najlepšie zaistenú a utesnenú prepravku a na hlave mám včelársky klobúk. Nikto vo vedľajších autách nereaguje šokom, občas sa niekto tvári prekvapene, ale väčšinou ani to nie.

oliviax21
77 příspěvků 7.6.21 20:22

:laughing:

giuliettka
8651 příspěvků 8.6.21 11:26
mikrob
320 příspěvků 9.6.21 10:55

@giuliettka Sice to patří do jiného vlákna, ale nechápu, proč v jedné větě je ji/jí jednou špatně a jednou dobře :-)

chitrá alex
397 příspěvků 9.6.21 11:30
@mikrob píše:
Sice to patří do jiného vlákna, ale nechápu, proč v jedné větě je ji/jí jednou špatně a jednou dobře :-)

protože autor neví, co je správně; tak napsal obě varianty, aby se trefil aspoň jednou ;-)

Vinca_minor
2690 příspěvků 9.6.21 12:20

@mikrob Přemýšlí, co jí má pozdravit. Do muzea ji nahlásí celou.

Vinca_minor
2690 příspěvků 11.6.21 15:59

Využití respirátoru ve vlaku :D

Singer ka
120 příspěvků 11.6.21 17:21

@Vinca_minor a má ho na nose na rozdíl od mnohých :-)

bao-baba
1804 příspěvků 12.6.21 21:46

Tak moc mě to nepobavilo, ale nevím, do kterého vlákna bych odkaz dala. Konečně někdo vymyslel, co tu ještě nebylo, a to se musí ocenit :-), protože všechno tu už bylo. Když jsem na střední škole nosila boty na platformě (od té doby se objevila tahle móda několikrát), babička mi řekla, že to není nic nového a vytáhla ze skříně podobné boty.

https://www. novinky. cz/koktejl/clanek/novy-modni-trend-podivne-dziny-dozajista-znechuti-vase-okoli-40363094#seq_no=4&source=hp&dop_id=40363094&dop_ab_variant=0&dop_req_id=nDWML3×KsD3-202106121938&dop_source_zone_name=novinky. sznhp. box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Vinca_minor
2690 příspěvků 12.6.21 22:21

@bao-baba Vhodné pro lidi s inkontinencí. Drobná nehoda nebude vidět…

giuliettka
8651 příspěvků 13.6.21 08:54

Text v článku o Ferim. Ja viem, že je to hrozné, ta jeho kauza, ale přeživší?! :-D
*Redaktorům Deníku N Jakubu Zelenkovi a A2larmu Apoleně Rychlíkové se ozvalo na tři desítky žen, které měly údajně s Dominikem Ferim prožít traumatizující zkušenost. Ve dvou rozsáhlých textech přeživší popisují, jak je měl poslanec znásilnit a v jednom případě i zdrogovat. *

MarryJu
580 příspěvků 13.6.21 20:45

@giuliettka Jestli ten Feri nebude i masový vrah..

AjazRyb
198 příspěvků 13.6.21 21:34

Jsem si vzpomněla, když je řeč o přeživšich. Kdysi byl v diskuzním tv pořadu Áčko spartakiádní vrah Straka. Byl představen jako „bývalý vrah“. Si říkám hergot, jak jako bývalý?! Ony to zavražděné oběti snad obživly?
Edit: Jo a teda, i když jsme v diskuzi, co mě pobavilo, mě to pobouřilo.

Oveeec
2958 příspěvků 13.6.21 21:41

No jo, přeživší, to se totiž řešilo, jak se bude překládat angl. „survivor“ a rozhodlo se, že „projít tím“ nebo to „prožít“ či „zažít“ není dostatečné a hlavně to nejde vyjádřit jednoslovně. Někdy některé věci prostě nejdou říct stejně jako v angličtině, už bychom se s tím mohli smířit. Nabízí se oběť, ale ta je zase moc pasivní a ublížená, takže je to přeživší. Já bych to tedy tak nehrotila a přeživší je v tomhle kontextu strašné slovo, ale jestli těm ženám nějak pomáhá, že se jim neříká oběť, ale přeživší, tak budiž, no…

giuliettka
8651 příspěvků 14.6.21 05:26
@Oveeec píše:
No jo, přeživší, to se totiž řešilo, jak se bude překládat angl. „survivor“ a rozhodlo se, že „projít tím“ nebo to „prožít“ či „zažít“ není dostatečné a hlavně to nejde vyjádřit jednoslovně. Někdy některé věci prostě nejdou říct stejně jako v angličtině, už bychom se s tím mohli smířit. Nabízí se oběť, ale ta je zase moc pasivní a ublížená, takže je to přeživší. Já bych to tedy tak nehrotila a přeživší je v tomhle kontextu strašné slovo, ale jestli těm ženám nějak pomáhá, že se jim neříká oběť, ale přeživší, tak budiž, no…

Som vo vlákne čo vás pobavilo, jedinný kto to hrotí ste vy. A jo jasne, drísty o preklade z angličtiny sa fakt hodia ku článku o Ferim, on ten článok preložil prekladač, lebo „Feri je z Eritrey“, či skade.

Stránka:  « Předchozí 1 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek