Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (340) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Gorilka
1452 příspěvků 2.7.21 07:38

Https://www. novinky. cz/evropa/clanek/harry-a-william-odhaluji-sochu-princezny-diany-40365075#utm_content=ribbonnews&utm_term=diana&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

No, mrví to pořádně…

Porkpiehat
3021 příspěvků 2.7.21 08:58

@Oveeec Je divná. Diana tam má nějakou moc velkou hlavu, ramena jako hráčka rugby.

@Vinca_minor Také jsem si té „holčičky“ všimla. Vypadá starší než Diana. A nebo jako by byla Diana zobrazena v nadživotní velikosti (v tom případě by to mohla být skutečně dospělá žena). Ta pravá část sochy by mohla mít název „Žena přijímající božskou lásku“.

Vinca_minor
2991 příspěvků 2.7.21 09:05

Bylo to tak, že pokud člověk zkopíroval odkaz a vložil ho přímo do textu, tak se tam vložily mezery za tečky a nefungovalo to. Ale pokud to vkládal přes ikonu vložit hypertextový odkaz, tak to fungovalo. Teď přestalo fungovat i to. Jdu do adminího vlákna, ale pochybuju, že sem admin ještě chodí…

Vinca_minor
2991 příspěvků 2.7.21 09:16
@Porkpiehat píše:
@Oveeec Je divná. Diana tam má nějakou moc velkou hlavu, ramena jako hráčka rugby.

Hele asi sem chodí, najednou mi opět začaly fungovat citace :D

Femur
688 příspěvků 2.7.21 09:25

@Porkpiehat Přijde mi, že ta holčička má takové dospělé proporce (poměr hlavy k tělu apod.) Takový středověký styl - dítě je jen zmenšenina dospělého. To mě napadlo jako první. A Diana mi v obličeji přijde taková chlapská. Celé se mi to nelíbí.

Vinca_minor
2991 příspěvků 2.7.21 09:48

@Femur Ta holčička má malou hlavu, Diana zas velkou. Prostě si to zprůměrujme a nehledejme mouchy :D

Accuracy
109 příspěvků 2.7.21 10:01

Se koukám, že jsem jediná, komu se ta socha celkem líbí. :)

mikrob
364 příspěvků 2.7.21 10:57

Vypadá jako Han Solo, když ho zalili do bronzu nebo co to bylo za hmotu :-)

Judy24
1370 příspěvků 2.7.21 11:09

@Accuracy Úplně jediná ne, mně přijde taky docela dobrá. :)

chitrá alex
410 příspěvků 2.7.21 12:15

A já se na tu sochu nedokážu soustředit. pořád mi do očí svítí ty dvě plešky ;-)

Temperance
3339 příspěvků 2.7.21 13:31

Socha se mi nelíbí (při prvním zběžném pohledu jsem si myslela, že je to D. se syny), ale protože jsem nikdy nepatřila k jejím fanouškům a zahrada mi nepatří, je mi to celkem jedno.

Porkpiehat
3021 příspěvků 2.7.21 14:00
@mikrob píše:
Vypadá jako Han Solo, když ho zalili do bronzu nebo co to bylo za hmotu :-)
:-D :-D :-D
giuliettka
9094 příspěvků 5.7.21 11:53
Porkpiehat
3021 příspěvků 10.7.21 20:40

Synové dnes na bazénu: „Tady je černá vosa se zelenou hlavou!“
Rodičové (v duchu): „No to určitě…“
Vosa:

Vinca_minor
2991 příspěvků 10.7.21 20:53

@Porkpiehat Jú! Nejspíš to bude nějaká včela samotářka, ty mají hodně různorodý vzhled, od drobounkých ani ne centimetrových až po obří drvodělku.

Vinca_minor
2991 příspěvků 10.7.21 20:57

Pravím já, která mám fobii a nedělá mi to dobře ani na obrázku. Ale cvičím se, už neječím a nezdrhám, když kolem mě něco krouží, jen zacpu uši a zavřu oči a čekám na znamení okolí, že je vše oukej. I na dokumenty koukám. A víte, že čmelák v ohrožení napřed pro výstrahu zvedá nohy, pak dělá stojku na předních a pak teprve bodne? Viděli jsme to v televizi a muž mi to pak názorně předváděl, když čmeláka na kytce hladil po zádech. Zvedal nohy, napřed jednu, pak druhou, pak dvě naráz :D Čmelák, ne muž.

Porkpiehat
3021 příspěvků 10.7.21 21:58

@Vinca_minor Je to vosa samotářka. Bembix rostrata, v češtině by to měla být Dlouhoretka obecná http://www.chovzvirat.cz/…etka-obecna/
Ve FJ jí říkají Písečná vosa. Děti je našly v agonii, bylo jich tam velké množství. Za chvíli přišla plavčice a říkala, že tam byly nedaleko od bazénu. Že jich bylo fakt hodně a že se držely u země. Takže je postříkali, aby někoho nepoštípaly. Ona je prý také v životě nikdy neviděla a že jí někdo řekl, že je to písečná vosa. Našla jsem si jí hned na internetu a málem jsem zamáčkla slzu. Je to chráněný druh, jsou už celkem vzácné. Jedna samička vyhloubí až osm tunýlků, v každém tunýlku je jedna larva, které nosí „maminka“ mouchy a vždy pak tunýlek zase zaslepí, proto se může starat jen o omezený počet potomků. A tyhle vosy žijí v koloniích desítek až stovek vos, které se starají o ty svoje tunýlky. Takže na jednu stranu chápu to, že se potřebovali u bazénu těch vos zbavit (normálně tam vosy nebo včely létají jen na napití), na druhou stranu mi přišlo, jako kdyby zabili třeba čmeláky.

giuliettka
9094 příspěvků 10.7.21 21:58

@Porkpiehat A čo to je? Druh kutilky?

giuliettka
9094 příspěvků 10.7.21 22:02

@Porkpiehat už vidím odpoveď;-)

Vinca_minor
2991 příspěvků 10.7.21 22:38

@Porkpiehat Samotářky jsou zajímavé. Nám se na zahradě letos objevila právě drvodělka a máme i ty drobné. Taky je mi těch vašich dlouhoretek líto, ale přestěhovat je dost dobře nejde.

Porkpiehat
3021 příspěvků 10.7.21 23:13

@Vinca_minor Jak sleduji toho chlápka, co sbírá včelí roje a hubí asijské sršně, tak třeba přesouval čmeláky. Ale u těhle vos by to nešlo, to je mi jasné. Netuším, jestli je tam nemohli nechat. Když si člověk uvědomí, že loví mouchy, tak mít o pár otravných much míň, neřeknu ne.

Vinca_minor
2991 příspěvků 10.7.21 23:29

@Porkpiehat U bazénu těžko říct. Samotářky bývají klidné a neagresivní, ale kdyby jimi někdo proběhl, asi by ho pobodaly. A mohly by způsobit paniku. Na naší zahradě mají volné pole působnosti :D

Porkpiehat
3021 příspěvků 11.7.21 10:27

@Vinca_minor Ony nebyly přímo u bazénu, ale na trávníku (prostranstvím) někde za křovím. Neviděla jsem to místo, ale nejspíš tam tudy někdo musí chodit, když to zjistili.
Nechce se mi s tím chodit do vlákna o zahradničení nebo hmyzu, tak to dokončím tady :-) Když jsem si hledala tu vosu, tak mi to nabídlo i obrázek vosy, kterou občas vídám - má zadeček na hodně tenkém a dlouhém tělíčku. Je to Ammophila sabulosa (Kutilka písečná) a ta zase krmí nechlupatými housenkami. Když jsou housenky menší, tak s nimi letí, když větší, tak je táhne po zemi (na PC mi chybí smajlík se srdíčkami v očích). Patří také mezi ty zemní vosy. Těhle vos je ovšem ve Francii dost, nepatří mezi chráněné a občas je máme i doma (ty teda nezabíjím ani doma, jsou fakt mírumilovné).
A samozřejmě se teď místo domácích prací budu dívat na videa… https://www.youtube.com/watch?…. seznam. cz&title=Kutilka%20p%C3%ADse%C4%8Dn%C3%A1%20a%20jej%C3%AD%20hn%C3%ADzdo%20-%20YouTube

giuliettka
9094 příspěvků 11.7.21 10:35
@Porkpiehat píše:
Když jsem si hledala tu vosu, tak mi to nabídlo i obrázek vosy, kterou občas vídám - má zadeček na hodně tenkém a dlouhém tělíčku. Je to Ammophila sabulosa (Kutilka písečná)

Ty jo, musím povedať manželovi, že sa málem trafil správne. :-D
Včera ma presviedčal, že to teda dlouhoretka nie je, aj spať sme išli s tým, že buď máš mizerné foto, alebo blbě určený druh. :-D

Porkpiehat
3021 příspěvků 11.7.21 11:39

@giuliettka Jsou to dvě různé vosy. Obě dělají hnízda v zemi, vždy s jednou larvou uvnitř. Jedna krmí mouchami, druhá krmí housenkami. A vzhledově jsou výrazně odlišné. Oběma se ve FJ nazývají neodbornými názvy Vosa písečná nebo něco jako Vosa hrabalka.

Stránka:  « Předchozí 1 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek