Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (334) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
vaanavi
96 příspěvků 22.7.21 22:12

@MP blanka Japonci (teda „pospolitý ľud“) volali po zrušení olympiády už dlho. Ešte v januári robili prieskum, v ktorom sa 35% ľudí vyslovilo za úplné zrušenie a takmer 45% za ďalšie preloženie OH. A cca v polovici mája poslalo asi 6000 zdravotníkov list so žiadosťou o zrušenie OH premiérovi. Hry sa napriek tomu konajú, zrejme preto, že za zrušenie by podľa zmluvy hradili Medzinárodnému olympijskému výboru straty. (Okrem toho i sami už investovali miliardy.)

Yaay
399 příspěvků 23.7.21 10:16
@ertz píše:
Tak toto už je jen k smíchu - do Japonska, kde to tak přísně hlídají, přiletěl nenaočkovaný lékař olymp. týmu (a ve stejném letadle přiletěli všichni nakažení - ale to je jen obrovská shoda okolností :-) https://www.seznamzpravy.cz/…pravy-170206

Nechce sa mi to teraz dohladavat, ale ti nakazeni boli vsetci okrem lekara naockovani?

Judy24
1360 příspěvků 23.7.21 11:04

@Yaay Všichni zřejmě ne, to se oficiálně neví. Beachvolejbalista Perušič určitě byl očkovaný, u ostatních to není jasné, nikdo to oficiálně nepotvrdil. A ví se, že část sportovců se očkovat nenechala, protože tu možnost zřejmě dostali pozdě a nechtěli riskovat narušení tréninkového plánu.

giuliettka
8914 příspěvků 23.7.21 11:42

@Judy24 Tak mali kloktať ústnu vodu, jak radil ten Voráček čo to tým športovcom pooral. :-D
Zaujímalo by ma, či ešte bude propagovať kloktanie ústnej vody ako prevenciu proti ovidu. :-D
Zdroj som si pre tentokrát poprvé! dohledala. :-D
https://www.vitalia.cz/…stil-vyzkum/

MP Janka
828 příspěvků 24.7.21 08:09

Sportovnci dle vyjádření ČOV žádnou přednost v očkování neměli, šlo to podle věku stejně jako u běžné populace. Takže logicky jich dost naočkovaných nebude, kdo by chtěl riskovat výpadek v tréninku krátce před startem olympijského závodu.
Z nakažených je údajně očko/neočko půl napůl. Já bych klidně věřila, že pacient 0 je plně očkovaný, když už se dělá hon na čarodějnice.
Ten lékař je lékař tenisového týmu, takže snad je jasné, že když na OH jedou tenistky s dost velkou nadějí na úspěch, že si vezmou doktora, kterého znají už z dřívějška a který zná je.
A zapomíná se na jednu věc. Všichni měli před odletem 2 negativní PCR testy a dokonce snad z různých laboratoří.

By mě zajímalo, jaká je proočkovanost jiných výprav… Slavnostní zahájení byla přehlídka nosálů a jeden národ jsem viděla bez roušek a respirátorů komplet. Ale špatný je náš neočkovaný doktor :-D

giuliettka
8914 příspěvků 24.7.21 08:57
@MP Janka píše:
By mě zajímalo, jaká je proočkovanost jiných výprav… Slavnostní zahájení byla přehlídka nosálů a jeden národ jsem viděla bez roušek a respirátorů komplet. Ale špatný je náš neočkovaný doktor :-D

Ten doktor je popierač covidu. Takže je viac ako pravdepodobné, že sa nechránil nielen v tom lietadle ako tí športovci, ale nikde. A je zaujímavé, že Tour de France prešla stovky kilometrov a nákaza u športovcov a ich tímov sa nešírila. Všade okrem bicyklov mali rúšky a nedružili sa športovci s papalášmi športu, vrchom spodkom. A futbalisti teraz pri EURO nalietali tisíce kilometrov a tiež sa dokázali ochrániť. Tých športovcov z toho lietadla do Japonska neľutujem a pripadajú mi naozaj k smiechu. Tí z realizačného tímu, lekári a čo ja viem kto s nimi letel, to majú ako nami platený výlet do Japonska. O nič im nejde. Športovcom išlo o medaile. Tak sa mali chrániť sami. Čo si vybrali, to majú.

giuliettka
8914 příspěvků 24.7.21 09:05
@MP Janka píše:
Já bych klidně věřila, že pacient 0 je plně očkovaný,

Už je potvrdené, že pacient 0 je ten doktor. To nie je, že ho testovali prvého v rade, ale, že ostatní to mali až na ďalší deň. Takže ťažko bol pacient 0 niekto iný.
Lékař tenistů Vlastimil Voráček, který nebyl naočkován, měl pozitivní test na covid hned po přistání na letišti v Tokiu. V následujících dnech neprošli testy v Olympijské vesnici ani další pasažéři: plážový volejbalista Ondřej Perušič, volejbalový trenér Simon Nausch, stolní tenista Pavel Širuček a včera i plážová volejbalistka Markéta Nausch-Sluková.

MP Janka
828 příspěvků 24.7.21 09:27

Holt pech. Kyrgyzstán a Tádžikistán se producíroval bez roušek, Argentinci se všichni objímali s rouškami pod nosem a my máme pozitivní testy. Fakt si nedělám iluze, že tyhle národy jsou očkované.
Tour si svoji covid kauzu prožila loni a Euro taky nebylo „čisté“, jen se to vyhlo našim fotbalistům, ti lehli už loni na podzim, tak se to nikde nerozmazávalo.
A nejsme jediná výprava, kde jsou pozitivní, Brity postihlo něco podobného. V olympijské vesnici je potvrzeno minimálně 80 případů. Ale my potřebujeme obětního beránka, aby si bylo kam kopnout a koho pranýřovat.

giuliettka
8914 příspěvků 24.7.21 09:36
@MP Janka píše: … a Euro taky nebylo „čisté“, jen se to vyhlo našim fotbalistům, ti lehli už loni na podzim, tak se to nikde nerozmazávalo.

Tak dík. :-D Namojdušu spasenú sú ľudia čo sledovali EURO aj po tom čo Češi vypadli a aj inde ako na Novinkách a Sezname. :-D
A verte mi, boli tam aj iné tímy ako český. :-D

pabylka
1099 příspěvků 24.7.21 20:08

Tak ja som čítala, že 80% účastníkov je očkovaných, takže by žiadne enormne počty nakazených byť nemali,…

Bystromila Klíšťová
104 příspěvků 25.7.21 07:32

@MP Janka

• letadlo letělo v pátek 16.7.2021, kdy byl odhalen první případ v české výpravě, potvrzeno bylo u nás tiskem 17.7.2021 v podvečer
  • druhý případ byl v našem tisku potvrzen 19.7.2021 ráno, testován byl v neděli 18.7.2021 ráno/dopoledne, tudíž jsou tam 2 dny (necelé) mezi informací v tisku i mezi testy japonských organizátorů
  • další byl pozitivně testován v pondělí, tj. 3 dny po doktorovi
  • další byl pozitivně testován ve středu 21.7.2021, tj. 5 dní po doktorově pozitivním testu

Očkovaný neočkovaný nehraje roli, prostě se pan doktor před odletem nechoval podle 3R. A zrovna on neměl PCR testy ze dvou laboratoří a nikde nebylo řečeno ze kdy. Jestli se nechal testovat 72 hodin před odletem, tak je tam spousta času se nakazit. Osobně nechápu, proč je všechny prostě nesetřeli na místě přímo před odletem.

giuliettka
8914 příspěvků 25.7.21 11:01

Mám na FB vlastného amerického vojačika v nesnázich, ktorý miluje len mňa! A len ja mu možem poslať svoje úspory! Idem ho dostať z Kábulu domov a on sa so mnou ožení! :-D

madlusa
88 příspěvků 25.7.21 11:51
@giuliettka píše:
Mám na FB vlastného amerického vojačika v nesnázich, ktorý miluje len mňa! A len ja mu možem poslať svoje úspory! Idem ho dostať z Kábulu domov a on sa so mnou ožení! :-D

Ještě, že jich tam zůstalo tolik! Dostane se na každou. :-D

giuliettka
8914 příspěvků 25.7.21 11:58

@madlusa Ten moj vyzerá, že nevie, že už ho stiahli z Kábulu a že tam asi zostal, aby sa obetoval za vlasť a národ. :-D

Singer ka
162 příspěvků 2 inzeráty 25.7.21 12:05

@giuliettka o to víc potřebuje vaši pomoc a pak vás zahrne bohatstvím a láskou :-D

bao-baba
1953 příspěvků 25.7.21 13:47

@giuliettka Jé, vy se máte! A já jsem tolik šetřila, abych mohla nějakému americkému vojákovi pomoci a pořád nic.

giuliettka
8914 příspěvků 25.7.21 13:49

@bao-baba A poslala som mu fotku! Heleny Růžičkovej a vraj som krásna! :-D

vaanavi
96 příspěvků 25.7.21 14:17

@giuliettka Až som zvedavá, koľko si pýta v prvom kole. Už sa zmienil i o sume?

giuliettka
8914 příspěvků 25.7.21 14:27

@vaanavi Zatiaľ nie, od rána mi lichotí a riešime jazyk v akom sa budeme baviť. Ja odmietam angličtinu a on posiela frázy v slovenčine. Celý ten svoj „životopis“ o tom že má dceru a že dochodok, na ktorý sa chystá po tých rokoch v armáde, chce stráviť s dcérou a ak pre ňu nájde aj matku, tak aj s ňou, má v slovenčine. Strčil to celé do prekladača a ja som sa rozhodla, že kvoli mne to bude prekladať do češtiny. :-D
tak som mu poslala anglický odkaz na wiki o tom, že sme sa ako Československo rozdelili a mám to teraz v češtine. Ale podozrievam ho, že tým prekladačom prehnal až ten slovenský text a mám to trošku ako miš maš. :-D
K peniazom sme sa zatial nedopracovali.

MarryJu
601 příspěvků 26.7.21 12:34

@giuliettka Doufám,že nás hodláte i nadále informovat. Vždy mě zajímalo jak to probíhá

giuliettka
8914 příspěvků 26.7.21 12:47

@MarryJu Ak sa na mňa nevykašle, tak máte reportáž z prvej ruky. :-D
Ale po tom čo mi napísal, že som krásna, po mne požadoval, aby som aj ja jemu lichotila a tak som mu teda napísala, že sa mi nepáči, ale že je celkom možné, že má krásnu dušu. A ten somár na to, že krásnu dušu maáme všetci. Tak som sa ho opýtala či aj vrahovia? Že tí majú najskor krásne len telo. Tipujem, že to ten prekladač nezvládol a po preložení do angličtiny to nedávalo zmysel, lebo sme sa už ku kráse vrahovej duše nedostali. :-D

bao-baba
1953 příspěvků 26.7.21 19:09

@giuliettka To jste mu nemohla trochu zalichotit? Těšila jsem se, jak se bude story vyvíjet… :-)

bao-baba
1953 příspěvků 26.7.21 19:33

Dnes v MHD mě pobavila paní v minišatech. Měla oholené nohy, tedy - lýtka. Nad koleny vypadala, jako kdyby čekala příchod krutých mrazů.

MarryJu
601 příspěvků 27.7.21 11:21

@bao-baba Přesně! @giuliettka se málo snaží! :-)

Temperance
3297 příspěvků 27.7.21 14:15

Mluvila jsem s paní přes životní pojistku. Oslovila mě s tím, že smlouva už je pár let stará a mezitím došlo u pojišťovny k nějakým změnám, tak že by bylo dobré smlouvu revidovat. Procházely jsme kolonky - smrt, vážné onemocnění, invalidita - a paní říká: „U toho vážného onemocnění můžeme za stejné peníze rozšířit seznam diagnóz, invaliditu můžeme rozšířit i na první stupeň a k tomu je smrt zadarmo.“ Smála jsem se ještě dlouho…

Stránka:  « Předchozí 1 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek