Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (83) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7870 příspěvků 22.11.19 12:07

Protože už nějak blbě vidím na blízko, začala jsem uvažovat o řádných cibulích s výraznými ručičkami, takže jsem se zabrala do jakéhosi katalogu. Pobavily mě tam tyhle „hodinky“, na kterých není vidět skoro nic kromě značky. Jo, a ten řemínek je z pravé kůže, kdyby to náhodou někdo nepoznal. :-)

Vinca_minor
1327 příspěvků 22.11.19 12:20

@benyka Čím jsem starší, tím jsem náročnější. Takže moje příští hodinky musí mít: minimálně 50 ATM, datumovku, luminiscenční ručičky, analogový číselník s minutami, nerezový nebo titanový řemínek a ideálně solární nebo automatický pohon. Obávám se, že mým požadavkům v jakž takž přijatelné cenové relaci vyhoví jen Seiko a Citizen. No, asi už vím, co chci za pět let ke kulatinám…

Temperance
2153 příspěvků 22.11.19 12:46

@Vinca_minor Já mám už asi 10 let radiově řízené voděodolné Citizenky s nerezovým řemínkem na solární pohon, analog s číslicemi, fluoreskující ručičky (kromě vteřinovky). Jediný požadavek, ze kterého jsem ustoupila, je datum. Ale radiové řízení pro mě bylo - a je - důležitější.

Porkpiehat
1865 příspěvků 22.11.19 15:31

@Vinca_minor @Temperance To zní skoro jako hodinky s vodotryskem :-) V práci jsem jediná, kdo nosí hodinky, ostatní pořád vytahují z kapsy mobil. Na to, že je pro nás čas celkem důležitý (hlídá se čas odjezdu školního autobusu apod.), mi to přijde velmi praktické. A jsem stará škola, takže i stylové :-)

isko
1622 příspěvků 22.11.19 19:02

@benyka
A jak to dopadlo s těma primkama, které jste si nechala vyčistit?

benyka
7870 příspěvků 22.11.19 19:14

@isko Špatně. Zašpinili je a ještě mám silný dojem, že vyměnili co šlo za rezavější. Už se tím nebudu zabývat a hodím je zpět do šuplíku.

isko
1622 příspěvků 22.11.19 22:54

@benyka
Mizerové!

isko
1622 příspěvků 22.11.19 23:59

@Vinca_minor
Máte promyšlené sklíčko? Minerální nebo safírové?
Já jsem s věkem taky náročnější, ale vynořil se z toho kromě jiného jeden zásadní požadavek, který mě ve dvaceti fakt nenapadl - na čitelnost:)

Luminiscenci na ručičkách mají spíše sportovní hodinky, v takovém případě (a pokud byste přistoupila i na obyčejný quartz) byste se třeba mohla vejít i s Certinou. Ale solární pohon budou mít hlavně Japonci, čili Citizen a Seiko. Ti mají taky dost dobrou luminiscenci.
Ale pět let je dlouhá doba na rozmyšlení, za tu dobu bude taky hodně nových modelů.

Vinca_minor
1327 příspěvků 23.11.19 00:57

@isko Čitelnost je na prvním místě, musím kouknout a hned vidět, kolik je hodin, ne na ně zírat a odhadovat a vymýšlet. A hlavně nechci hodinky s vyměnitelnou baterkou. Muž má Seiko automat atm 100 a já mu závidím :)
Sklíčko nevim, ale teď mám deset let obyč hodinky za tisícovku a sklíčko je bez škrábnutí, takže to u mě není priorita.

isko
1622 příspěvků 23.11.19 01:13

@Vinca_minor
Aha, tak takhle… No ale když má manžel Seiko v automatu, tak to už se o hodinky asi trochu zajímá, třeba kdybyste naznačila, tak byl strašně rád, že vám může něco podobného koupit? Tedy chci říct - dřív než na kulaté výročí:)

Jste šikulka. Já jsem dost sklíček doraubovala, tak právě došlo i na ten safír:)

Vinca_minor
1327 příspěvků 23.11.19 01:19

@isko Zatím to není aktuální, staré hodinky žijou. Tak zatím jen tak sním a pak se s mužem poradím. On má ty svoje taky ke kulatinám, ale vybíral si je sám a dost si o tom nastudoval.
A jinak my si takhle velké dárky nedáváme, takže buď si na hodinky našetřím, nebo se složí celá rodina :)

Porkpiehat
1865 příspěvků 23.11.19 09:02

Asi před dvěma roky (možná i víc) jsem si objednala přes Aliexpress digitální hodinky, které neukazují klasický čas, po zmáčknutí se rozsvítí určitá čísla a člověk si musí hodiny a minuty „dopočítat“. Pro hodiny jsou to kontrolky 8, 4, 2 a 1, pro minuty 32, 16, 8, 4, 2 a 1. Ten samý princip funguje i pro den a měsíc, ale ty přece jen člověk nekontroluje denně. Když je chvíli nenosím, tak si pak musím asi den nebo dva zvykat. Ale pak už to jde dost rychle. Zapamatujete si určité kombinace, třeba že první tři dávají 56 :-) Design není žádný zázrak, ale jsou takové proti-alzheimerovské :-D

Já potřebuji vědět, kolik je přesně hodin, takže hodinky absolutně bez čísel mi nevyhovují. Ale takovéhle bláznivé mám ráda. Mám i klasické hodinky z hezčím designem

Další hodinky z Aliexpress mají tři otočné ciferníky a jen jednu ručičku napevno. Jaká čísla jsou pod tou ručičkou, tolik je hodin. Ručička je umístěna na úrovni trojky v normálních hodinkách. Hodiny jsou uvedeny po půlhodinách (8 - 8.30 - 9 - 9.30 atd.), minuty po pěti minutách, vteřiny rovněž po pěti.

benyka
7870 příspěvků 23.11.19 09:06

@Porkpiehat Kdo nemá vlastní orloj, může trénovat na tom brněnském. https://www.drobnepamatky.cz/node/10323 :-)

Birdonawire
361 příspěvků 23.11.19 09:42

@Porkpiehat Mám jedny hodinky od téhle značky: https://www.meistersinger.com/
Když se mi někdo koukne na ruku, aby zjistil, kolik je hodin, ty překvapené výrazy… :-)

Porkpiehat
1865 příspěvků 23.11.19 10:07

@Birdonawire Být tebou, tak na vlak s odjezdem v 9.48 budu čekat raději v 9.45 :-) V 9.50 už by mohlo být pozdě :-D
Jsou nádherné a originální.

benyka
7870 příspěvků 23.11.19 10:23

Já mám ráda, když je s hodinami/hodinkami všechno jasné na první pohled.

Birdonawire
361 příspěvků 23.11.19 10:53
@Porkpiehat píše:
@Birdonawire Být tebou, tak na vlak s odjezdem v 9.48 budu čekat raději v 9.45 :-) V 9.50 už by mohlo být pozdě :-D
Jsou nádherné a originální.

Děkuji! Já chodím všude dřív, když vysloveně nenastane nenadálá katastrofa. 5 minutes early is on time, on time is late, late is unacceptable. ;-)

Porkpiehat
1865 příspěvků 23.11.19 12:01

@benyka Ty jsou nádherné! Tu fotku jste našla náhodou nebo se opravdu prodávají?

Porkpiehat
1865 příspěvků 23.11.19 12:04
@Birdonawire píše:
Děkuji! Já chodím všude dřív, když vysloveně nenastane nenadálá katastrofa. 5 minutes early is on time, on time is late, late is unacceptable. ;-)

5.12. raději vyraz z domu už 4.12., abys to do práce stihla :-(

benyka
7870 příspěvků 23.11.19 12:06

@Porkpiehat Jedny máme doma. :-) Nestojí víc než obyčejné hodiny, ale koupili jsme je pravděpodobně v „ptákovinách“. Na internetu „obrácené hodiny“.

Birdonawire
361 příspěvků 23.11.19 12:13
@Porkpiehat píše:
5.12. raději vyraz z domu už 4.12., abys to do práce stihla :-(

Všichni už máme naplánovaný teleworking. Pěšky bych to dala tak za hodinu ne moc ve spěchu.

Porkpiehat
1865 příspěvků 23.11.19 13:33

@Birdonawire Bude stávkovat i EDF, tak abyste na ten teleworking měli elektřinu ;-)

isko
1622 příspěvků 23.11.19 15:23

@benyka

@benyka píše:
@isko Špatně. Zašpinili je a ještě mám silný dojem, že vyměnili co šlo za rezavější. Už se tím nebudu zabývat a hodím je zpět do šuplíku.

Kdybyste přeci jenom, tak jsem ještě trochu zapátrala a našla hodináře, kterého bych vám asi mohla s čistým svědomím doporučit. Je ze Zlína (ale můžete to poslat poštou), na ceně byste se asi musela domluvit, záležela na samozřejmě na rozsahu práce. Dělá úžasnou práci, na stránkách má i fotogalerii.
Ale samozřejmě to záleží na tom, jestli se vám opravdu chce, ne každý je do hodinek po předcích blázen.
https://atelier-jeronimo.webnode.cz/

Příspěvek upraven 23.11.19 v 15:40

isko
1622 příspěvků 23.11.19 15:25
@Birdonawire píše:
@Porkpiehat Mám jedny hodinky od téhle značky: https://www.meistersinger.com/
Když se mi někdo koukne na ruku, aby zjistil, kolik je hodin, ty překvapené výrazy… :-)

To je dobrá značka, pěkné kousky, to vám chválím!

(a jinak si myslím, že ty jednoručky jsou na odečítání času ve skutečnosti jednodušší:) )

Birdonawire
361 příspěvků 23.11.19 15:57
@Porkpiehat píše:
@Birdonawire Bude stávkovat i EDF, tak abyste na ten teleworking měli elektřinu ;-)

Ty jo, jestli i EDF, tak ani nemá cenu chodit do práce.

Stránka:  « Předchozí 1 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek