Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (99) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
5611 příspěvků 26.1.20 08:39
@lorens píše:
@giuliettka :) Že vy to děláte schválně, abych vám to našla přesně. Nejde mi to vložit, ale je to Circulon Premier Professional.

Ani nie, ja som si len pozrela tie čo boli po rozkliknutí kolonky nákupy. :-D
Ale asi ju už nechcem, jak na ňu pozerám.

giuliettka
5611 příspěvků 26.1.20 08:47
@benyka píše:
@lorens V tom je asi jádro pudla. Vařím na plynu. Od elektřiny mě odradila informace, že to neutáhne tři nebo čtyři pánve zároveň. Ale možná doba už pokročila.

Ja mám starú 10 ročnú kuchyňu a varím a pečiem len na elektrike. Občas používam všetky 4 naraz a k tomu rúru a poistky som pri varení nevyrazila nikdy. A keď varí manžel tak je v kuchyni zapnuté všetko čo sa zapnúť dá a ešte nikdy som ho nepočula, žeby riešil elektriku. Ste ma tou informáciou prekvapila.

MP blanka
2268 příspěvků 26.1.20 08:53

@benyka Mr. Bean v dámském provedení?

Ano, tak nejak, aj keď komediálne nadanie, zamerané navyše na svoju VIP osobu, doteraz tuším neprejavila.

giuliettka
5611 příspěvků 26.1.20 09:05
@benyka píše:
Dneska jsem poprvé zapojila novou pánev, která má z jedné strany dlouhé ucho a z druhé krátké, a zjistila jsem, že to krátké budu muset rychle zrušit, protože se pálí, a ten bakelitový smrad je cítit v kuchyni ještě pět hodin po otevření okna do mrazu. Sakryš, to nikdo nezkouší, jak to funguje, než to pustí mezi lidi?! To mě teda moc nepobavilo.

Nepozerala ste niekedy panvice BAF? Ja mám od nich toto a može aj do rúry a nepáli sa to. Ale teda netuším čo je to za plast, ale nahrievať sa to nahreje. Párkrát som si spálila ruku, kým som si zvykla, jak je to plastové, tak človeka to láka chytiť to holou rukou.

benyka
7992 příspěvků 26.1.20 09:10

@giuliettka No jo, já mám kuchyň starou dvacet let a na plyn jsem byla zvyklá. Samozřejmě jsem zvažovala možnosti, ale u těch elektrických sporáků mi vadilo, že dosahovaly žádané teploty tím, že měly režim jenom zapnuto-vypnuto bez možnosti plynulého ladění, což u stejků není ideální. Doba asi od té doby pokročila. :-)

Mastná špína je hnus, ale myslím, že vzniká spíš vypařováním tuku při pečení na otevřené pánvi než přímo z toho plynu, a já na pánvích dělám maso nebo zeleninu hodně často. Druhou věcí je, že u plynu, který olízne i boky pánve, se ta mastná pára produkuje častěji a masivněji než u elektřiny, kde jde teplo jenom do dna pánve. Ale asi už to na stará kolena měnit nebudu.

giuliettka
5611 příspěvků 26.1.20 09:17
@benyka píše:
@giuliettka Ale asi už to na stará kolena měnit nebudu.

Tou poznámkou ste mi vyvolala spomienku jak nám pred 40 rokmi doma zaviedli plyn. Mala som asi 10 rokov a všetci sme stáli u sporáka a čumeli na chlapíka jak mamke vysvetľoval, ako to má zapáliť. Pani najprv si najdite zápalky! A keď už máte zápalky v ruke, tak najprv škrtnite zápalkou nech horí a až potom zapnite plyn! Nie, že zapnete plyn a pojdete hľadať zápalky! Strašne dlho sme mali celé to balenie zápaliek, 10 krabičiek v tom papieri, na poličke linky v kuchyni, hneď vedľa sporáka. Aj keď sme potom ten plyn už nezapaľovali s takou bázňou. :-D

benyka
7992 příspěvků 26.1.20 09:19

@giuliettka Čtvercové nádobí není pro mě. Musím to nějak vyskládat na všechny čtyři plotýnky a ta ucha by mi v tom bránila. Maximum, co tam jsem schopna dostat, jsou tři kulaté pánve (jedna u průměru 28 a dvakrát 24) a jeden vysoký hrnec o průměru 21 na brambory. „Protější“ ucha u těch pánví odšroubovávám celkem standardně už kvůli tomu. Ta varná deska je prostě malá. Člověka nenapadne vybírat to s metrem nebo se pídit po vzdálenostech hořáků u obrázku z katalogu. Dneska už bych si na to dala pozor.

benyka
7992 příspěvků 26.1.20 09:21

Dneska mě pobavilo tohle:

benyka
7992 příspěvků 26.1.20 09:35

@giuliettka Moje máti měla zase takový zlozvyk, že použité zápalky odhazovala do plechovky na stole, a až byla plná, tak ji vysypala do smetí. Říkala jsem jí, ať to nedělá, že se jí to jednou vymstí (viz Vesničko má středisková :-) ), ale marně, takže jsme několikrát měli na stole táboráček. Já jsem se tím poučit nechala, takže než hodím zápalku někam do koše, radši ji smočím ve vodě.

vlm
4889 příspěvků 26.1.20 09:47

@giuliettka :-D připomněla jste mi zapomenuté, na střední jsme se stěhovaly z intru na privát a pan domácí, starý pán, nám mimo jiné ukazoval jak s plynovým sporákem právě stylem, otočím a jdu hledat sirky. Dlouho to byla veselá historka, i doma jsme říkali,,zapalujes to jako Novák,,

kobylkalucni
266 příspěvků 26.1.20 10:46

Takhle zapaluje sporák manželova babička. Pustí plyn, on dělá pssssss, pak se otočí pro zapalovač, otočí se zpátky, cvakne jednou, podruhé, potřetí, protože už je vychozený, jiskru hodí až napočtvrté. Ozve se hlasité “blaf” a vyvalí se koule ohně přes celý sporák. Zbytek rodiny se krčí v druhém koutu místnosti, což babička neopomene komentovat “vy mladí jste nějací bojácní”.

lorens
2276 příspěvků 26.1.20 14:51

@benyka Tady jsou zhruba 75 cm varné desky standard a pak už jen širší, když člověk nepočítá dvouploténky do mládeneckých kutlochů. Celý život jsem vařila na normálních evropských sporácích a hrnce se vešly, jen když jsem začala jezdit k našim odsud, nastal problém - stejný sporák, stejné hrnce a ne a ne se vejít. Máma nechápala. :)

lorens
2276 příspěvků 26.1.20 14:56

@giuliettka Já mám hrnce nerezové, litinové a z nějaké keramiky, všechno staré. Občas kolem hrnců v obchodě projdu, zahledím se, ale dosud jsem vydržela a nekoupila. Doufám, že vytrvám. :)

giuliettka
5611 příspěvků 26.1.20 16:01

@lorens A to ja vytrvám určite, keby manžel objavil novú panvicu, tak varím do konca života, keď už som prejavila záujem. :-D

lorens
2276 příspěvků 26.1.20 17:28

@giuliettka Můj muž hned z kraje manželství pochopil, že koupě nového hrnce neznamená nutně, že v něm budu hned a už vůbec ne pravidelně vařit. :)

Teď se právě dohadujeme, co bude k večeři a žádný dobrovolník, co uvaří se nehlásí. Měla bych já, zítra jsem do večera v práci a vařit nebudu určitě, ale asi to nedokážu ani dnes. :)

MP blanka
2268 příspěvků 26.1.20 17:35

@lorens - Buďte predsa veľkorysá, a ukrojte kus chleba!

lorens
2276 příspěvků 26.1.20 19:21

@MP blanka Zjistila jsem, že máme dokonce v lednici párky a hořčici taky máme. :)

MP blanka
2268 příspěvků 26.1.20 19:33

@lorens - ja to stále hovorím - šikovná žena si vždy pomôže! Tak ešte sviečky ku sviatočnej nedeľnej večeri, a dobrú chuť! :-)

vlm
4889 příspěvků 26.1.20 19:50

@lorens @MP blanka teplá večeře,:-)

giuliettka
5611 příspěvků 26.1.20 20:13
@MP blanka píše:
@lorens - Buďte predsa veľkorysá, a ukrojte kus chleba!

Ja ukrojiť manželovi chleba, tak podá žiadosť o rozvod. :-D Nie z toho, že nemá teplú večeru, alebo že som nevarila, ale z toho, že som mu ten chlieb namazala. Asi by si myslel, že mi preskočilo a pokúsil by sa ma zbaviť včas. :-D
A už moja babička vravievala, že kto si sám chleba nevie odkrojiť, ten si ho nezaslúži.

lorens
2276 příspěvků 26.1.20 20:25

Muž se rozhodl, že dojede pro grilované kuře. :)

Matmys
2565 příspěvků 27.1.20 09:10

Tak nebýt pod tím titulek, tak si myslím, že je to Jiří Lábus v některém ze svých převleků :)

originál zde

Temperance
2291 příspěvků 27.1.20 14:49

@giuliettka Jeden čas mi tu vyskakovala reklama na nádobí https://www.fabini.cz/

dagino
813 příspěvků 27.1.20 18:17

Manželku k vareniu nepúšťam, kto by to jedol.

bao-baba
634 příspěvků 29.1.20 11:55

Starší článek z AZ247.cz, vzpomněla jsem si na to v souvislosti s bojem proti CO2. Odkaz už nevidím, tak dávám kopii, doufám, že délku prominete.

Velký letecký podvod: Jak mohou několika set tunová letadla létat? Nemohou!
Redakce 15 Čvc 2017

Taky jste už přemýšleli nad tím, jak může letadlo, které váží stovky tun létat? Tato otázka trápí alternativní vědce už desítky let. Mainstreamová věda nám sice říká něco o zákonech aerodynamiky, ale to jsou všechno kraviny. Není možné, aby se 300 tunové letadlo někdy vůbec odlepilo od země. Ale kdo a proč vymyslel tuto sofistikovanou lež?

Letadla vídáme v televizi, v časopisech, na internetu, dokonce i na letišti. Ale kolik z vás kdy letělo letadlem? Přesně tak, nikdo z vás. A kdo si myslí, že letěl, tak se plete. Na letištích se totiž všem „cestujícím“ vymývají mozky a implantují se jím falešné vzpomínky na let letadlem, dovolenou, či obchodní cestu. Celé letectví je totiž dokonalý zločin!
Letectví slouží jako zástěrka pro mocné elity, které díky němu perou špinavé peníze a zároveň v podstatě legálně okrádají občany na dotacích. Letectví je totiž štědře dotované. Dotace ale ve skutečnosti neslouží k rozvoji leteckého průmyslu, jelikož žádné letectví neexistuje. Jde o legální okrádání daňových poplatníků. Proto je potřeba vytvořit iluzi toho, že nějaká letadla vůbec existují. Občané pak proti dotacím putujícím do leteckého průmyslu nic nenamítají.
Je to dokonalý zločin. Nějaký elitář si chce koupit například nový ostrov, ale nechce se mu to platit ze svých peněz. Tak požádá třeba o dotaci na rekonstrukci letiště nebo nákup nových letadel. Na oko nějaká rekonstrukce proběhne, ale většina peněz skončí u zmíněného elitáře. Nikdo nebude mít žádné podezření, většina lidí si totiž díky silné propagandě a brainwashingu naivně myslí, že letadla skutečně létají a dá se jimi cestovat. Občané tak dotaci paradoxně vítají a už se těší na svojí další dovolenou, kdy poletí z nově zrekonstruovaného letiště.
Když mluvíme o dovolených… Jde o další podvod. Když letadla neexistují, tak turisté, kteří cestují na dovolenou letadlem vlastně nikam necestují, ale jsou po celou dobu „dovolené“ zavřeni v tajné podzemní letištní cele, kde je jim vymýván mozek. Co se ale děje s jejich penězi? Ke komu putují peníze za jejich dovolenou? K Georgovi Sorosovi… Ten si podle informací deníku The Zaručená pravda Times kupuje za tyto peníze krev nenarozených dětí, která jej činí nesmrtelným.
Je nutné otevřít oči, elity okolo Sorose nás totiž mají za úplné pitomce. Schválně se někdy běžte podívat na letiště. Proč je všude tolik policistů a hlídačů? Protože právě oni násilím pacifikují „cestující“, aby je mohli zavřít do místnosti na vymývání mozků, kde jim implantují již zmiňované falešné vzpomínky.
Hovoříme zde o největším podvodu 20. a 21. století. Jde o ještě větší podvod, než jakým bylo fingované přistání na měsíci nebo psi a kočky, což jsou ve skutečnosti roboti, kteří mají špehovat své majitele a posílat shromážděné informace do centrály NWO. Elity z NWO pak informace využívají k tomu, aby na vás cílily reklamu. Proč si myslíte, že když něco hledáte na internetu, tak na to pak všude vidíte reklamu? To kvůli tomu, že váš pes nebo kočka podali svým pánům nasbírané informace…

Stránka:  « Předchozí 1 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek