Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (148) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
budejka
122 příspěvků 24.3.20 15:36

@pabylka
Taky dobrý!

pabylka
1059 příspěvků 24.3.20 15:52

A ještě v písničce " víno na kuráž a pomilovat markytánky…" jsem slyšela " víno a guláš a pomilovat markytánky…"

giuliettka
6128 příspěvků 25.3.20 19:52

Pobavil ma horoskop, konečne im vyšiel. :-D

benyka
8179 příspěvků 25.3.20 23:05

V článku o vhodnosti roušek s kapsou, do které se dá vložit filtr, mě dneska pobavilo tohle: „Filtr nemusí být nutně vyroben z nanovláken podle návodu liberecké univerzity. Jako dočasné řešení filtru můžete použít vrstvu z chirurgické roušky, filtru do vysavače, bavlněné utěrky, antibakteriálního povlaku na polštář nebo lněného plátna.“ (viz https://www.obnovitelne.cz/…si-ucinnost/)

Takže by mě zajímalo: Kde vzít chirurgickou roušku a když už ji budu mít, tak proč ji nepoužít rovnou? Filtry do vysavače prodávají v potravinách, v drogerii nebo v lékárně? Proč dávat do dvouvrstvé roušky ušité z doporučené bavlněné utěrky další vrstvu z bavlněné utěrky? Na co antibakteriální povlak, když chytáme viry? Proč dávat ještě lněné plátno, když už mám roušku ušitou ze dvou vrstev bavlněného trika?

EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 23:10

@benyka aby se nemocnicni personal dusil?

Temperance
2422 příspěvků 25.3.20 23:17
@EmilyG. píše:
@benyka aby se nemocnicni personal dusil?

Přesně, mně „stačí“ dýchat skrz dvě vrstvy tenké hustě tkané bavlněné látky, při představě, že si přidám ještě třetí vrstvu mě chytá dušnost i bez korony.

benyka
8179 příspěvků 25.3.20 23:17

@EmilyG. Dneska jsem se zase někde dočetla, že se dá dýchat i přes pět vrstev. No nevím. Jinak jsme se málem pohádali s mužem o rozdílu mezi respirátory a rouškami a zjistili, že vlastně nikdo nemá pořádně páru o tom, jak který ten krám funguje a na co a pro koho je vhodný a naopak, jak je to s těmi výdechovými ventily a tak.

Temperance
2422 příspěvků 25.3.20 23:20

@benyka Přijde na to, čeho pět vrstev, takové gázy třeba i deset ;-)

EmilyG.
1314 příspěvků 25.3.20 23:24

@benyka ono je to divne cele. Dovezli dvojky respiratory, narok na ne maji jen lekari a hasici a tvrdi lidstvu ze bezny obcan by mohl pres ventil sirit viry.
Zkuste v masce z vice vrstev s vlozkou! Chvili pracovat, to nedate. Ted jeste nekdo to sije prosekane od jehly uprostred, viry pojdte k mamince(.
Jednoducha jako meli v MASH je uplne idealni.

benyka
8179 příspěvků 25.3.20 23:26

Ještě mě taky zaujal před pár dny článek o tom, jak kdesi zkoušeli, které materiály jsou jak vhodné na šití roušek. Když jsem se tím prokousala, bylo na konci napsáno: „Zkoušeli jsme všechny materiály nepředeprané.“ Tento stav materiálu však v rouškové praxi v podstatě nemůže existovat. Všechny látkové roušky se vždycky budou používat buď vyprané (srážení, plstnatění), nebo špinavé (předchozí kontaminace), takže takové výsledky jsou k ničemu.

benyka
8179 příspěvků 25.3.20 23:31

@EmilyG. Mně stačí ta půlhodina v obchodě a mám tu roušku mokrou (tudíž na vyhození). Kdybych šla nedejbože do lesa na procházku, tak bych si jich musela nabrat pět.

Moudd
136 příspěvků 26.3.20 00:12
@benyka
@benyka píše:
@EmilyG. Mně stačí ta půlhodina v obchodě a mám tu roušku mokrou (tudíž na vyhození). Kdybych šla nedejbože do lesa na procházku, tak bych si jich musela nabrat pět.

Přesně tak to mám i já. Když vím, že mi pochůzka (cesta+nákup) zabere víc jak půl hodiny, beru si s sebou už i rezervní roušku. Všimla jsem si, že dost lidí to pod rouškou moc neudýchává a občas si ji venku i nadzvednou.

MP Janka
496 příspěvků 26.3.20 08:46

Já ušila roušky z vysokogramážního plátna na prostěradla, co zbylo po babičce. Roušky jsou dvouvrstvé. Při vyváření se nafouknou jako balon a pak je docela fuška je vyždímat, vzduch uvnitř drží a nepustí. Takže si myslím, že aspoň k něčemu budou… Minimálně k tomu, že se v nich člověk začne dusit při rychlejším pohybu.

vlm
5021 příspěvků 26.3.20 11:05

@MP Janka nebyla to spíš sypkovina?(netvrdím že to tak je),jen mí to připomnělo, když se že sypkoviny síly sukně že přesně tohle dělaly

bao-baba
799 příspěvků 26.3.20 11:25

Tak a teď se přiznejte, kdo z Vás píše do MF Dnes!!! Beru čtvrteční kvůli programům a ejhle, probírá se tam zdejší téma minulých dnů - mondegreeny: černý okybača, izbina, Boryš umí po skalinách, to půrko atd.

MP Janka
496 příspěvků 26.3.20 11:42

@vlm
Netuším, nejsem odborník přes látky, jsem ráda, že jsem vůbec něco jako roušku vyplodila :D Měly jsme z toho prostěradla, ale je možné, že je to původně na peřiny, ty babička dělala taky.

vlm
5021 příspěvků 26.3.20 11:53

@MP Janka tak to asi bude ono. jinak obdivuji všechny co šít neumí a do roušek se pustili, když vzpomenu na své začátky, jenom zvládnout rovné siti, takže pomyslný klobouk dolů, dámy.

Lizbeth
1236 příspěvků 26.3.20 12:22

Mě nejvíce vyhovuje tričkovina jednou vrstvou..mám dvouvrstvou z hodně silného plátna a je fakt taková festovní, ale dusím se v ní a je taková nepoddajná.
Včera jsem se nechala inspirovat a řekla jsme si že zkusím i v ruce si vyrobit roušku z trička..prostě jen kus s tunýlkama a šňurkama.
No v ruce mi trval každý okraj asi půl hodiny a ty tunely hodinu a když jsem si to chtěla dát na obličej, zjistila jsem že jsem vyrobila roušku pro siamská obří dvojčata. Vyšla jsme s tím z ložnice do obýváku a způsobila záchvat smíchu celé rodině..Tak alespoň k něčemu to bylo..těď už vím, že vyrábět něco k čemu je potřeba jehla nit a metr není nic pro mě.
Mám tu jednu festovní a další z trička jen vstříhlá, bez šití, tak snad to nějak dám.

surrik
2560 příspěvků 26.3.20 12:40

Dnes jsme přijeli z nákupu, sundali čepice, brýle, roušky…a manžel není můj…

MP blanka
2379 příspěvků 26.3.20 13:01

@surrik - a je to aspoň novší model? :-) :-) :-)!!

surrik
2560 příspěvků 26.3.20 13:15

@MP blanka a proto je asi to doporuceni, ze ma nakupovat jen jeden clen rodiny :D

giuliettka
6128 příspěvků 26.3.20 15:33
madlusa
66 příspěvků 26.3.20 18:54

@benyka chirurgická rouška je ten hadr, kterým se při operaci zakrývá tělo a je v něm díra na operované místo. Ale jinak máte pravdu :-)

benyka
8179 příspěvků 26.3.20 18:56

@madlusa Aha. Ale hádám, že ten asi nejde koupit jenom tak v lékárně, když si vzpomenu.

surrik
2560 příspěvků 26.3.20 20:00

.

Stránka:  « Předchozí 1 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek