Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (196) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
kobylkalucni
367 příspěvků 8.7.20 15:58

Tu candy bag jsem si asi před těmi osmi lety podle Brýdové vyrobila. Strávila jsem nad tím opravdu hodně času, x desítek hodin - to se nezdá, podlepit každý ten papírek, poskládat ho, někam ho odložit a při kompletaci pásů ho znova seskládat, protože se stihl rozmotat… No a pak jsem tu kabelku dodělala, podívala se na ni z dálky… a byla šíleně ošklivá. Asi půlrok jsem ji syslila vespod skříně, než mě konečně začala štvát natolik, abych měla srdce na to ji vyhodit.

Paris1789
4758 příspěvků 8.7.20 18:34

@kobylkalucni právě jsem přemýšlela, že candy bag se mi líbily asi tak pikosekundu někdy v roce 2010 spolu s jeleními šperky. To je už pravěk. Vyrábět by mě to teda nikdy nenapadlo.
Vzpomenete si někdo, jak se jmenovaly ty akce prezentace pokoutních výrobců módy v Karlíně? Ač jsem tam byla hned dvakrát, nevzpomenu si zaboha, jak se to jmenovalo. Na Prague Food Festival si ještě vzpomeu, ale na tohle prostě ne.

Gorilka
1302 příspěvků 8.7.20 18:58

@Paris1789 Mercedes Benz Fashion Week?!?

Paris1789
4758 příspěvků 8.7.20 19:23

@Gorilka nene, to bylo v nějaké té průmyslové hale v Karlíně ještě před gentrifikací. Asi něco jako Design Blok, ale jmenovalo se to jinak. Bylo to veliký a byly tam stánky všech těch domácích výrobců, kteří si namlouvali, že tvoří českou módu. Byl to čas nasrávaček a tylových sukní.

edit: tak už vím, CODE:MODE, google najde všechno, jen se člověk musí správně zeptat :-)

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 8.7.20 22:23

@Nkem Děkuju, to potěší :)

AjazRyb
164 příspěvků 12.7.20 14:15

Pobavil mě můj dnešní sen. Celý den se uculuju, jak mi tohle, a proč, mohlo přijít do snu. :-) Takže… Školní třída plná dětí, asi tak druháci/třeťáci. Vchází Marek Eben, já hned za ním, jdeme dělat přednášku o bezpečnosti silničního provozu. Eben nás představí a mě poprosí, ať rozdám letáky. Jenže já žádné nemám. Vyjdu tedy ze třídy ven, a hned za dveřmi mají moji rodiče obývák. Ptám se mámy, kde jsou letáky, ona chvilku hledá a pak mi podává pár rozličných štůsků. Cestou zpět do třídy mi dojde, že mám na sobě jen tuniku, kalhoty nikde. Eben už volá, kde jsem, stydím se jít bez kalhot, ale přesto jdu. Letáky, které jsem položila na katedru najednou nebyly z papíru, ale staly se z nich nějaké malé různobarevné kousíčky plsti. Eben říká, že pro to byl v galanterii až v Německu. Poctivě beru z hromádek plsti, původně letáků, jednotlivé kousky a rovnám je do kupiček, aby se dostalo na každé dítě. Pak si všimnu, že jedna Ebenova ruka vypadá jako z indického filmu. Má nalakované nehty, na každém prstě několik prstenů, cingrlátek a náramků. Prý to má ze Stardance. Převlíkli ho za herečku z Bollywoodu kvůli úvodnímu tanečku s Terezou Kostkovou, ale z jedné ruky už mu to nešlo sundat. Vždycky, když děti vyrušovaly, zvedl tu ověšenou ruku a zachřestil. Pak do třída přišla sousedka, kterou si pamatuju z děství, a přinesla mi kalhoty, které mi po ní máma poslala. Eben na mě lišácky mrká, že jako nejsou potřeba. Já rudnu.
Co bylo dál, nevím, probudila jsem se. Radši. :-)

MP blanka
2599 příspěvků 13.7.20 00:20

@AjazRyb - máte môj obdiv, že si viete zo sna zapamätať toľko podrobností! / A sen to bol krásny /

AjazRyb
164 příspěvků 13.7.20 15:19

@MP blanka Mně se sny zdají velmi často. Čím jsou bláznivější, tím spíš si pak vybavím všechny detaily. Reálný život mám, řekla bych, docela všední a rutinní. Tak si to asi dušička vynahrazuje v noci :-))

Temperance
2699 příspěvků 13.7.20 16:52

@AjazRyb @MP blanka Taky mívám hodně snů, ale pamatuju si je tak minutu-dvě. Pak už jen dojem: hezké, zmatené, a tak…

bao-baba
1102 příspěvků 13.7.20 17:30

@AjazRyb
Máte také barevné sny? A co létací?

AjazRyb
164 příspěvků 13.7.20 18:39

@bao-baba Barevné vždy. Lítací ne, nemusím výšky.

vlm
5322 příspěvků 13.7.20 18:50

@bao-baba mě se lítaci už dlouho nezdál

benyka
8495 příspěvků 13.7.20 19:04

@bao-baba Jo, jo, létací sny pamatuji, ale už je nemám. Teď se mi nejčastěji zdají barevné horory. Naposledy mi ukradli někde v tamtárii v hotelu kabelku se vším. :-) A nejnovější oblíbené téma je, že musím vařit pro dvacet lidí na nějakou oslavu a nemám z čeho. Doufám, že to není vize budoucnosti. Ale včera ráno jsem letěla pro kvasnice, které jsem den předtím určitě koupila, ale domů už nepřinesla.

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 13.7.20 20:22

Mně se včera zdálo, že chodím na nějaký taneční kurz, a že jsme se tam s ženskýma smluvily, že známe @MP blanka - že totiž chodila na keramiku, kde vyrobila nějakou velikou vázu :D

Vinca_minor
1826 příspěvků 14.7.20 01:24

Mně se na dnešek zdálo o bývalých kolegách - byla jsem pozvaná na pracovní oslavu, kolegové tam byli, ale šéf měl dovolenou. Tak jsem dnes psala na Whatsapp bývalému kolegovi pozdrav a on mi odpověděl, že šéf má vážně dovolenou :D

joohana7
20 příspěvků 14.7.20 08:28

@Vinca_minor
To je znamení! Asi byste měli ten večírek uskutečnit.

Čírina
329 příspěvků 14.7.20 10:58

Mně se často zdá o složitých přestupech - vlaky, autobusy, metro, změněné jízdní řády, nelogicky značená nádraží a různé podivné překážky - a vše v barvách!
Jediné, co mě těší je, že jsem nikdy nikam neletěla, nebo bych ještě ve snu bloudila po letišti.

Femur
437 příspěvků 14.7.20 13:41

Mně se zase zdává o tom, že někam odjíždíme a já nemám sbaleno. Tak rychle házím do kufru nebo batohu věci a většinou na něco zapomenu.

benyka
8495 příspěvků 14.7.20 13:46

Dneska mě pobavil tento svetr z nabídky e-shopu. Inspirace háčkovaným vlněným šátkem (přehozem), jaký jsem před padesáti lety dostala na památku od známé, je víc než zjevná.

Judy24
1149 příspěvků 14.7.20 15:29

@benyka Já tyhle čtverce fakt nechápu. Všude čtu, že je to základ háčkování, ale sama jsem za ty tři roky, co jsem se háčkovat naučila, neudělala ani jeden, nějak nedokážu najít verzi, ve které by se mi líbily.

benyka
8495 příspěvků 14.7.20 16:44

@Judy24 Mně se to taky moc nelíbí. Kdysi jsem vyrobila svetr ze čtverců pletených různými plastickými vzory a z teplákoviny (všechno bylo v jedné barvě, dneska by se řeklo limetkové :-) ) a to se mi docela líbilo. Mám z téhož zdroje ještě jeden takový šátek - pletený bílý a ten jsem dokonce i provětrala venku, ale tento barevný jsem vytáhla jen párkrát v zimě k televizi.

Paris1789
4758 příspěvků 14.7.20 17:10

@Judy24 @benyka
Mně z tohohle máti uháčkovala šátek, který se nosil jako pléd venku. Byla to tehdy velká móda. Máma použila jasně červenou přízi a já to pak vůbec nikdy a nikam nechtěla nosit. Bylo mi asi 10 a dodnes na to její velké zklamání vzpomínám, neboť ona byla na svůj výtvor neskonale pyšná a pořád mi zdůrazňovala, jak se s tím nadřela. Dneska bych jí řekla, že jsem se jí o to neprosila a že se mi to nelíbí.
Mé děti už tohle dokázaly. Já jsem tehdy dost trpěla, že jsem maminku zklamala.
Vycházím z toho jako lepší rodič samozřejmě :-)

benyka
8495 příspěvků 14.7.20 17:27

@Paris1789 Já mám takové trauma ze svítivě červené, tehdy módní, „žokejky“, kterou mi pořídila babička. Bylo mi asi tak osm, byla jsem zakřiknuté, plaché dítě, které všude dělalo, že tam vlastně není, a po té epizodě, kdy jsem se snad poprvé šprajcla vůli dospělých, jsem odmítala už nosit na hlavě cokoli. Zlomila jsem to asi až ve třiceti, kdy přišly do módy klobouky s širokou střechou, v kterých jsem si konečně nepřipadala jako idiot. K čepicím, a kšiltovkám zvlášť, mám averzi dodnes.

vlm
5322 příspěvků 14.7.20 19:07

@benyka moje teta že čtverců uhackovala pléd k televizi, u tv hackovala a pletla.pled pak bYl přehozený přes pohovku a líbil se mi moc

bao-baba
1102 příspěvků 14.7.20 22:24

@benyka
Asi ve 12 letech jsem vyrostla z hezkého tmavomodrého kabátu a táta mi koupil zimní kabát z trčivé tuhé šusťákoviny v barvě oranžového zvýrazňovače. Byla jsem z něj hrozně nešťastná a babička to vylepšila ještě tím, že řekla, že to dítě v tom vypadá jako prostitutka…

Stránka:  « Předchozí 1 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek