Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (196) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
4758 příspěvků 22.7.20 10:04
@Gorilka píše:
@Paris1789 Hmm, Mička přiznal že PF má marži cca 70%. Znamená to tedy, že příští ceny budou nižší, protože marže nebude tak vysoká? A týká se to také Kary?!?

to o té marži je kde prosím?

Gorilka
1302 příspěvků 22.7.20 12:12

@Paris1789 V naprosto jiném, skoro dva roky starém, článku.

benyka
8495 příspěvků 25.7.20 13:14

https://www.extralife.cz/…i_49158.html
Zdá se, že místo aby všichni nosili do smrti roušky, mohli by ohrožené seniory v rámci preventce zavřít na tři hodiny do mrazáku.

BeKaa
564 příspěvků 25.7.20 21:44

@benyka Někde jsem četla, že zima nemá na nachlazení žádný vliv. Že i obyčejné „nachlazení“ je způsobeno viry, nedostatečnou hygienou (mytí rukou, zakrývání úst atd.) a oslabením organismu. Účinnější by byl pobyt s dětmi v MŠ, tam je těch virů, že by člověk nevěděl, co si dřív vybrat :grinning:

Puffin
287 příspěvků 25.7.20 22:24

@BeKaa Jenže chlad snižuje schopnost odolávat náporům virů na sliznicích. Takže viry, které tělo za tepla zvládne, v chladu nemusí.

benyka
8495 příspěvků 26.7.20 09:37

@BeKaa Přišlo mi legrační, že když řeší imunizaci, operují „nachlazením“ a ne třeba „podobnými virózami“. (I když pochybuji o samotné podstatě oného, protože proč by se pak vyvíjely speciální vakcíny a proč by byly takové obavy z virových mutací?) Houby tomu rozumím, ale s těmi mateřskými školkami na tom něco bude. Za posledních pět let, co jsem hlídala nemocná „školková“ vnoučata, jsem měla vždycky od října do dubna tolik pestrých kombinací příznaků jinak nevysvětlitelných nemocí, že už by mě teď nemělo sklátit vůbec nic. Uvidíme.

Dneska mě pobavilo tohle:

cerruti
633 příspěvků 26.7.20 21:24

Je to sice v nemčine, ale pobavilo. Len nechápem ta corona je evanjelik a napada katolíkov či ako.

ertz
493 příspěvků 26.7.20 21:56

@cerruti to je zajímavé, nechodí do evangel. kostela méně věřících? Nebo nezpívají? Zajímavé jsou i ty obchody - v drogerii a u oblečení se zdržím určitě déle než v masně. Musela jsem si nají Greissler - to je nějaký malý obchůdek, lahůdky nebo tak něco?

cerruti
633 příspěvků 27.7.20 16:56

@ertz neviem presne, ale tu vo Vorarlbergu, tak volajú malé predajne okuliarov.

giuliettka
7309 příspěvků 28.7.20 20:46

Išla som dnes vlakom a schválne som nastúpila do vagóna s detským kupé. Sedel tam asi 40 ročný chlapík v cyklistickom drese. Sám a kupé je pre 5 osôb. Syn s manželom trepali celú cestu, pusa im išla jak verklik a ten chlapík vyzeral, že nás vyhodí oknom. V živote som sa tak dobre nebavila. Celý čas som si v duchu vravela: a čo si čakal ti debil, keď si si sadol do kupé pomaľovanom slonikmi a princeznami a na tom rozkladacam stolíku pred sebou máš nakreslené človeče nezlob se! :))

Oldyn
6400 příspěvků 29.7.20 06:52

@giuliettka
Třebas si myslel, že když v dětským, tak jede za polovic, něco jako když si někteří dospělí dávají dětské menu v restauracích. :D

benyka
8495 příspěvků 29.7.20 09:43

Tohle je teda trochu černý „humor“. Přišlo mi to jako na zavolanou poté, co jsem se včera prošla ulicí naproti nemocnici, kde přibyla druhá a třetí pohřební služba. Asi v očekávání ještě lepšího byznysu.

Uživatel je onlinevlm
5322 příspěvků 29.7.20 10:43

@benyka v ČB v poslední ulici před nemocnicí jich je také několik, když jsem šla jednou okolo, napadlo mě „jako supi“,na druhou stranu, když to nastane, člověk asi uvítá, že nemusí nikde složitě pátrat.

Čírina
329 příspěvků 29.7.20 12:16

@benyka Když jsem šla posledně do Vinohradské, taky jsem procházela kolem pohřební služby. Fakt je, že část tamních pavilonů se může pyšnit výhledem na hřbitov a krematorium :).

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 16:24
@Judy24 píše:
@benyka Já tyhle čtverce fakt nechápu. Všude čtu, že je to základ háčkování, ale sama jsem za ty tři roky, co jsem se háčkovat naučila, neudělala ani jeden, nějak nedokážu najít verzi, ve které by se mi líbily.

Já jsem teda nikde nečetla, že by to byl základ háčkování - což neznamená, že to všude nepíšou. Ale napadlo mě, já se jako základ háčkování kromě řetízku učila tzv. filety, filetová krajka se tomu taky říká - jsou to vlastně taky takové čtverečky nebo obdélníčky. Asi něco takového, a to se mi celkem líbí…

Femur
437 příspěvků 29.7.20 18:45

@VeronikK To mi připomíná babiččiny háčkované záclony. Celkem jednoduchý vzor i když piplačka. Ne všude se to hodí, ale na chatě na oknech to vypadalo půvabně. Prababička, když je háčkovala, základ znala, ale když už jí docházely nápady, tak vzor okoukávala dalekohledem z okna protějšího domu. :-)

Femur
437 příspěvků 29.7.20 18:47

@benyka @vlm @Čírina U nás je to taky. Přímo před východem z nemocnice jsou dvě pohřební služby. To bude asi všude.

Judy24
1149 příspěvků 30.7.20 10:21

@VeronikK Já se naučila háčkovat podle anglicky mluveného youtube a tam to říkají pořád. Ale není to samozřejmě reprezentativní průzkum trhu nebo něco takového. : )

zwedavka
1131 příspěvků 30.7.20 20:35

Soudím, že základ háčkování neznamená, že je doma musí mít každá slušná ženská, ale že kdo tohle umí, už umí základy.

Temperance
2699 příspěvků 30.7.20 23:43
@Femur píše:
@VeronikK To mi připomíná babiččiny háčkované záclony. Celkem jednoduchý vzor i když piplačka. Ne všude se to hodí, ale na chatě na oknech to vypadalo půvabně. Prababička, když je háčkovala, základ znala, ale když už jí docházely nápady, tak vzor okoukávala dalekohledem z okna protějšího domu. :-)
:-D!
Femur
437 příspěvků 31.7.20 08:37

@Temperance No fakt. :-) Vzala dědův dalekohled, co měl na posed. Taťka myslel, že šmíruje sousedku, ale pak na to přišel, co dělá. Vedle ruky měla tužku a papír a dělala si rozkresy. :-)

Porkpiehat
2366 příspěvků 31.7.20 11:35

@Femur Průmyslová špionáž! Říkáme tomu tak s manželem, kdykoli se díváme, jak je nějaká věc udělaná (u mně je to hlavně šití, u manžela jakákoli tvorba ze dřeva (a i v jiných oborech)).

Dani17
494 příspěvků 2.8.20 08:04

@Femur Tak toto mi dnes zlepšilo náladu. Děkuju. Prababibčka byla úžasná. :-D Mohu se zeptat v jakých letechh to bylo? Jinak já miluju ruční práce ;) A proto jdu dnes na menší turu vrámci Virtuálních letních her. ;)

Femur
437 příspěvků 2.8.20 08:12

@Dani17 Tohle bylo, když byl táta mladej kluk, čili dlouho před mým narozením. Konec šedesátých let, asi. A babička, prababiččina dcera, pak měla ty záclony strašně dlouho na oknech na chatě. Jako dítěti se mi strašně líbily. A myslím, že je má pořád schované. Dneska tam jedeme, tak se jí zeptám. Právě nedávno táta tu historku s dalekohledem vytáhnul na rodinné oslavě, už jsem ji samozřejmě slyšela předtím, ale až teď jsem si uvědomila, co to muselo dát práce.

Femur
437 příspěvků 2.8.20 08:22

@Dani17 Taky mám ruční práce ráda, ale dlouho mi to trvá. Prababičku jsem nezažila, ale babička mě naučila spoustu věcí, právě háčkování a pletení. A máma zase šití. Já bez toho nemůžu existovat. Když vidím nějaké hezké šaty, tak si místo „kde je koupím a za kolik“ kladu otázku: „jak bych si je ušila, z čeho a jaká je spotřeba.“ Teď šiju pyžámka pro syna do školky. Do háčkovaných záclon bych se asi nepouštěla, mám okna opravdu mnohem větší než babička na chatě. :-) Ale vybičovala jsem se a v zimě jsem upletla synovi svetr z merina.

Stránka:  « Předchozí 1 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek