Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (237) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8802 příspěvků 10.9.20 11:37

@Paris1789 Máte naprostou pravdu, uvědomila jsem si to v momentě, kdy jsem to poslala. Takže beru to zpět a měním na: NAJDĚTE fejeton na podobné téma, který připadá vtipný Vám, ať to můžeme srovnat.

benyka
8802 příspěvků 11.9.20 11:12

Dnešní noviny:

Femur
544 příspěvků 11.9.20 19:53

Věším si tak na balkoně prádlo a v bytě pod námi sousedovic kluk pořádá konopnou párty. Podotýkám, že balkon je přístupný ze schodiště, tak si nechávám pootevřené dveře do bytu. Dole zvoní jeho kamarád, on mu hází klíče. A milý kamarád s elektronickou cigaretou v ruce křepce vybíhá schody. Ve chvíli, kdy míjí můj balkon a míří k otevřeným dveřím našeho! bytu, mi to nedá a povídám: „jestli jdete k…kovým, tak už jste moc vysoko, to je tamhle o patro níž“. Ani ho to nepřibrzdí. Pokračuje dál. Říkám: „Jste moc vysoko, vraťte se o patro níž“ A on na to vesele: „Ale tady jsou otevřené dveře.“ „Ano, ale to jsou moje dveře!“ Až u dveří, když uviděl mého muže, jak nese syna v pyžamku do postýlky, mu ten omyl došel. Celý zkoprnělý koukal:„Aha, tak kde to jsem?“ (Kam jsem se to sakra dostal, kde to sakra jsem :-) ) „Jděte o patro níž!!!“
Nebýt toho, že šel zrovna kolem dveří můj muž, tak by si u nás asi udělal pohodlí. Vím, že by si člověk neměl nechávat jen tak otevřené dveře do bytu, ale jsme malá bytovka, všichni se známe, žádný anonymní panelák.

Jordaan
9181 příspěvků 12.9.20 21:53

Dite postavilo kino pro Lego figurky :-)

Porkpiehat
2640 příspěvků 12.9.20 22:24

@Jordaan Děti mají neuvěřitelnou představivost. A tady je vidět, že FAKT potřebují velké množství kostiček a další další nové krabice ;-)

Jordaan
9181 příspěvků 13.9.20 00:12

@Porkpiehat

To je fakt :-). To kino ma az takovou carovnou atmosferu, jak to zvenku neni videt, tak ma pak clovek pocit, jako by koukal do jineho sveta. V mini formatu :-).

bao-baba
1281 příspěvků 13.9.20 08:28
@Jordaan píše:
@PorkpiehatTo je fakt :-). To kino ma az takovou carovnou atmosferu, jak to zvenku neni videt, tak ma pak clovek pocit, jako by koukal do jineho sveta. V mini formatu :-).

Pravda! Moc pěkný :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.20 09:40

@Jordaan večer mi chvíli trvalo než jsem to celé pochopila :-).Je moc šikovné to vaše dítě a hlavně má fantazii.

Jordaan
9181 příspěvků 13.9.20 10:18

@vlm

Dekuji :-).

Birdonawire
574 příspěvků 13.9.20 12:00

@Jordaan Připomnělo mi to Men in Black. Celá civilizace v úschovné skříňce na nádraží. :-D

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.20 12:19

@Jordaan to mě to připomnělo tuto scénu. Jinak se mi líbí, když děti projevují fantazii a jeho je k tomu ideální. Neman moc ráda ta tematická lega kdy se postaví letadlová loď a ta se postaví podle navodu a dá se na polici, hlavně nesahat protože tatínek se u tohoto pěkně zapotil.Kino je fajn i proto využití mobilu.Deti mají fantazií a tu je třeba rozvíjet, dát dětem prostor.

Porkpiehat
2640 příspěvků 13.9.20 13:37

@vlm Tohle přesně dělala kamarádka. Děti dostávaly úžasné stavebnice Lega, postavilo se to a vystavilo se to na polici. Oni byli tak vycvičení, že si s tím hráli v celku, pokud to někdy rozebrali, tak jen proto, aby to znovu postavili. Schovávala všechny návody a co hlavně, schovávala všechny krabice.

U nás je to free style. Kluci si poprvé postaví danou věc - letadla ze Star Wars nebo Black Pearl či něco jiného, pár dní to tak zůstane, pak to rozeberou na kostičky, nikdy už to znovu nepostaví, ale kostičky využívají na tvorbu dalších vlastních děl. První Lega, která dostali, byly kostičky bez daného tématu, byla tam třeba kola k autu, na krabici bylo pár námětů na skládání, ale nikdy se na to nevyužili všechny kostičky z krabice.

giuliettka
7716 příspěvků 13.9.20 13:56

@Porkpiehat Ale vieš ako som ja! trpela keď rozobral veternú turbinu za niekoľko tisíc, lebo potreboval motorček, ktorý ju poháňal, na to aby mu točila jednu jedinú vrtuľku z helikoptéry! Keby aspoň na helikoptére, ale ono nie, len tak samotnú, vraj ručný ventilátor. :-)
Ale to kino od @Jordaan sa mi páči. Super nápad.

Porkpiehat
2640 příspěvků 13.9.20 14:51

@giuliettka Ruční ventilátor :-D Asi bych také nebyla odvázaná, proto se snažíme, abychom jim v jejich tvůrčí činnosti vyhověli a oni nechali funkční věci napokoji :-) Takže dostali na rozebrání tablet s přídavným modulem s klávesnicí nebo původní autorádio. Dostanou šroubováky různých velikostí a mají volné pole působnosti. Tatínek jim k tomu pak podává informace o tom, co to je za součástku.
A co kdyby za tebou syn přišel s tím ventilátorem, zatímco ty bys pěnila, a sladkým hláskem ti oznámil „Maminko, to jsem ti udělal, aby ti nebylo teplo“. Párkrát už se mi stalo, že mě kluci takhle odzbrojili. Že jsem jim nejdřív chtěla vynadat, ale nechala jsem si vysvětlit, proč to udělali, a naštvání mě přešlo.

giuliettka
7716 příspěvků 13.9.20 14:59

@Porkpiehat Ja som mu to dovolila. On sa spýtal dopredu. Lenže ja mám kolegyňu čo po postavení lega a uložení na policku sa s tým už nesmie ani pohnúť. Nemôžu sa s tým ani hrať, aby sa niečo nepolámalo. Takže si na ňu vždy spomeniem a s hračkami sa môže hrať ako len chce. Bez ohľadu na cenu.

Porkpiehat
2640 příspěvků 13.9.20 15:04

@giuliettka Hele, to jsou jako ty panenky v háčkovaných šatičkách, které byly v některých domácnostech vystavená na posteli a se kterými se nesmělo hrát :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.20 15:28

@Porkpiehat přesně,nastlana postel a na ní panenka s gumovyma vlasama v háčkovaných šatech, další na poličce :-)

giuliettka
7716 příspěvků 13.9.20 15:35

@Porkpiehat V hackovanych šatôčkach sme doma nemali. Ale mamka na dajakom vystúpení v ľudovom speve dostala nádhernú v kroji. Veľkú a s krásnymi vlasmi pod čepcom. A dala nám ju a mohli sme sa s ňou hrať. A všetko sa dalo vyzliecť a tak sme to aj urobili. :-)

MP blanka
2747 příspěvků 13.9.20 18:46

Naši vnuci stavajú z Lego stavbníc snáď už od batolacieho veku. Viedol ich k tomu ich otec, učil ich stavať podľa návodu. Už sú majstri, a tiež z nového modelu najskôr postavia originál, ale potom to väčšinou upravujú, doplňajú, a menia na niečo celkom iné. Za tie roky majú toľko materiálu, že sa rôzne krabice už nezmestia do skriniek a pod postele. Pri mojej návšteve pred 2 rokmi sa zať rozhodol to množstvo rôznorodých dielikov a súčiastok usporiadať nejako zmyslu-plne, s cielom eliminovať počet krabíc. A vymyslel „ přímo hlavou “ originálny systém, že podľa farieb. Dva dni sme sedeli nad rôznymi krabicami a triedili tie miliony dielikov, malých, či veľkých, všetko jedno, hlavne aby v krabici napr. pre červené dieliky nebol žiadny inofarebný. Už v polovici práce uznal aj on, že je to blbosť, ale čo s tým, dokončiť sme to nejako museli! :-)

Příspěvek upraven 13.09.20 v 18:47

Femur
544 příspěvků 13.9.20 18:47

@Porkpiehat Náš tříletý syn už s tím taky začal. Nejdřív rozebral formuli z lega, pak dostal malý náklaďák a vrtulník. Vše s taťkou postavili podle návodu. Druhý den to rozebral a už z toho staví různé jiné věci. Manžela to nejdřív naštvalo, ale když viděl, že ten malý kluk vlastně postavil novou funkční věc, tak ho to přešlo a teď ho v tom podporuje. Momentálně nejnovější je jezevčík, který má uši ze zrcátek od náklaďáku. Dají se různě sklopit podle toho, jak je pejsek smutný. Jediné, co hlídám, aby nepoužité součástky házel všechny do jedné krabice, aby se někde neválely.

Vinca_minor
2057 příspěvků 13.9.20 18:56

@Femur Nemáte foto toho jezevčíka? To musí být perfektní :D

dagino
835 příspěvků 14.9.20 09:52

Tak sme to počítali, a zistili sme, že LEGO máme doma za cca 150 000 korún. Za roky sa pri dvoch deťoch nazbiera pekná kopa. Je fakt, že iné hračky ako plyšáky a lego sme nekupovali.

Příspěvek upraven 16.09.20 v 17:41

bao-baba
1281 příspěvků 14.9.20 16:13
@vlm píše:
@Porkpiehat přesně,nastlana postel a na ní panenka s gumovyma vlasama v háčkovaných šatech, další na poličce :-)

Jó, tu přesně měla moje teta. Bílé šatičky natužené roztokem cukru se saténovou bleděmodrou mašlí. Zajímavé, co si člověk pamatuje. Vzpomněla jsem si, jak jsme byli kdysi dávno na návštěvě u manželova kolegy. Hned v předsíni nás uvítala lednička krytá koberečkem z napalovaného chemlonu s výstavkou prázdných sprejů od Fa, Impulsu a pod. Umělecký dojem dokreslovaly drátěné siluety Švejka a Ferdy Mravence na zdech (mmch sousedka mé tchýně měla takové v kuchyni, i tu panenku a další krásy). Když jsme šli domů, můj synek, který byl v první třídě prohlásil: „Maminko, ta paní měla v kuchyni na stole vázu s karafiátama z umělé hmoty, tak jsem jí řekl, že je to nevkusný“. :-) :-) No, už jsme tak nějak nebyli pozváni znovu.

bao-baba
1281 příspěvků 14.9.20 16:16

Výtvory sestavené z lega podle návodu má syn mé známé, ale rozebírání mu nezakazují rodiče, nýbrž na jejich vystavování a oprašování na věčné časy a nikdy jinak, trvá on. Takže v tom mají uložené docela slušné peníze.

Femur
544 příspěvků 14.9.20 16:45

@Vinca_minor Omluvte kvalitu fotek. Jezevčík zepředu - uši jsou ze zrcátek od náklaďáku. Jezevčík z boku - nožičky úplně proporčně neodpovídají, neb jsou udělané z nožiček panáčků. Ale zase mohou běhat. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 83 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek