Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (237) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DanielaS
5169 příspěvků 14.9.20 17:22

U te fotky z boku jsem normalne vyprskla.

MP blanka
2747 příspěvků 14.9.20 17:23

@Femur - detská fantázia je neprekonateľná!

Birdonawire
574 příspěvků 14.9.20 17:55

Právě jsem se více než 10 minut dostávala do balení eko pracích kapslí, nový typ pojistky. Myslím, že průměrné dítě by to otevřelo výrazně rychleji. Nic proti, chápu účel, tedy zabránit požití kapsle nějakým malým průzkumníkem. Jen jsem si u toho připadala velmi přiblble. :-D

Vinca_minor
2057 příspěvků 14.9.20 18:11

@Femur Tak ten je boží! Takový jezevčík křížený s běhací formulí :D Díky!

sirena007
1171 příspěvků 16.9.20 14:54
@Jordaan píše:
Dite postavilo kino pro Lego figurky :-)

Připomnělo mi

MP Janka
684 příspěvků 17.9.20 08:37

Mamince přišel balíček s rouškama a respirátorem od vlády. Naprosto hygienické balení :-D

MP Janka
684 příspěvků 17.9.20 09:21

@benyka To četla mamka a říkala mi o tom, já si teď dávám od článku na téma viry pauzu. Jsem lehký hypochondr :-D

bao-baba
1281 příspěvků 17.9.20 10:48
@MP Janka píše:
Mamince přišel balíček s rouškama a respirátorem od vlády. Naprosto hygienické balení :-D

Mám na to laický názor, který nikomu nenutím, ale nevidím to jako takový problém, sdělovací prostředky to podle mne nafukují podle hesla „špatná zpráva - dobrá zpráva“. Viry přežívají na různých površích v hodinách či ve dnech. Roušky nám zatím nepřišly, nechám je týden „odležet“ a basta. Vezměte si, kolik lidí v MHD má roušku pod nosem, sahá si na ni, nosí jednu ušmudlanou roušku kolem dokola, nedesinfikuje si ruce a pod. A teď bychom se měli nechat vystrašit rouškami v papírové obálce.

MP Janka
684 příspěvků 17.9.20 13:33

@bao-baba
Mě osobně je to buřt, o žádný vir nejde. Ale je to zdravotní materiál, vrchnost se tu kasá, jak chrání a pomáhá a pak se přijde na to, že ten slavný veledar je distribuován způsobem nevyhovujícím. Udělat to soukromník, tak má opletačky, ale vrchnost se musí jen velebit a zavírat oči před chybama.

Možná by to chtělo používat selský rozum, ono pošťačce občas něco upadne na zem, prší, sem tam je nějaký dopis roztržený, zmuchlaný, jak to cpou do schránky. To pak ty roušky asi moc použitelné nebudou, ale asi darovanému koni na zuby nekoukej.

benyka
8802 příspěvků 18.9.20 13:26

@bao-baba Se stejnou logikou by nám mohli v lékárně nasypat pilulky do dlaně. :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.20 14:28

@benyka v nemocnici vám prášky chystají do kelímků, takže sypou do dlaně…

bao-baba
1281 příspěvků 18.9.20 14:47

@benyka
Tak to by teda nešlo, dlaně jsou vlhké :-)

Ale když se podívám třeba detailně na manipulaci s rouškou a předpokládám, že se člověk ocitne v prostoru s virem a tudíž je zvnějšku infikovaná - dáte si (tedy ne vy osobně) na obličej novou čistou roušku čistýma rukama. Absolvujete jízdu MHD, sejmete opatrně roušku a stejně se dotknete jednou rukou infikovaného povrchu. Teď co s tím…do sáčku, který se předem vyndá z kabelky a otevře čistýma rukama…můžete doufat, že jste se rouškou nebo infikovanou rukou nedotkla sáčku zvenčí. Teď ještě vydezinfikovat ruce, dezinfekce je v postranní kapse, takže máte možnost lahvičku vylovit infikovanou rukou, nebo do ní vzít ucho kabelky a lahvičku vyndat tou čistou, aby byl vnitřek kabelky uchráněn. Pokud jste to udělala obráceně a dotkla se infikovanou rukou té flaštičky, pak zbývá ji samotnou ještě ošmudlat dezinfekcí zvenčí a bohužel je infikovaná i postranní kapsa. No, možná je tam někde chyba, nebo to někdo umí elegantněji, ale jak pozoruji lidi kolem sebe, tak se s tím nikdo takhle takhle nedělá. Jednoduše vezmou roušku zvenčí a stáhnou ji pod bradu a kokem dokola zas nandavají, čímž dýchají virus z bezprostřední blízkosti, nebo jí strčí rovnou do kapsy či kabelky. Takže rouška v papírové obálce mi těžkou hlavu nedělá.

Příspěvek upraven 18.09.20 v 14:52

bao-baba
1281 příspěvků 18.9.20 14:51

@vlm
Ono také záleží na tom, jak dlouho to v té dlani máte, nakolik se ty brebery pomnoží. Různé brebery mají různé množství, kdy se stávají nebezpečnými. Před pár lety jsem četla rozhovor i nějakým biologem, říkal, že když upadne rohlík na zem, takže ho člověk může hned sníst, že se za tak krátkou dobu nestačí ty fuje namnožit. Pro mě jako pro osobu, která prožila dětství venku a jedla mrkve a ředkvičky otřené o tepláky a vyrostla ve zdraví, je takové vysvětlení docela uspokojivé.

benyka
8802 příspěvků 18.9.20 15:16

@bao-baba Mám na roušce šňůrku, roušku sundám za gumičky z uší a nechám ji viset na krku vnější stranou na oblečení, pak ji zase za gumičky nasadím. Dávat ji kamkoli do kabelky, do igelitového pytlíku nebo do kapsy mi připadá špatně (množírny bacilů).
@vlm V nemocnici spoléhám (nic jiného mi nezbývá), že vědí, co dělají. Na poště to vědět nemusí, a krom toho breberky existují i jiné než zrovna tento koronavirus. A když jsou tabletky v kelímku, nemusím je vůbec do dlaně brát.
Argument, že někdo něco dělá špatně (nosí špinavé roušky), nemusí nutně znamenat, že to tak máme a můžeme dělat všichni.

MP blanka
2747 příspěvků 18.9.20 15:24

@bao-baba: súhlasím, že nič sa nemá preháňať. Základné hygienické návyky a trocha selského rozumu a slušnosti. V bežnom živote sa zdravý človek nemusí uchylovať k nejakej úzkostlivej ochrane pred škodlivinami, ktoré na neho „ útočia “. Ale na druhú stranu, pred hodinou som cestovala vo vlaku s pani, ktorá mala na tvári tak ušmudlané, vyťahané a vyžité jednorázové /! / rúško, ktoré si navyše často rukou popoťahovala, pretože jej klzalo, a pri reči mala ten nepríjemný zlozvyk nakláňať sa dopredu smerom ku mne, že som sa nemohla dočkať, až prídem domov a zmyjem zo seba nielen to, čo by som od nej teoreticky mohla chytiť, ale hlavne ten nepríjemný pocit.

Temperance
2885 příspěvků 18.9.20 15:48

@bao-baba Jestli ale nošení roušek stojí na principu „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě“, tak je úplně jedno, jak na ni sahám a kam si ji dávám.

benyka
8802 příspěvků 18.9.20 15:57

Tak…Teda doufám, že Vám svým souhlasem neuškodím. :-)

bao-baba
1281 příspěvků 18.9.20 16:34

@Temperance
Ono to tak úplně jedno asi není, pokud si někdo sahá zvenčí na roušku, infikuje si ruce. A pak s nimi šmejdí po obličeji (dělají to všichni nevědomě), nebo si promne oči, čímž si zanese něco do spojivek, které jsou velmi vnímavé. Taky ošmatlá mobil. Použitá rouška je v principu infekční materiál. Souhlasím, že sáček je množírna, však také by jednorázová měla jít do odpadu a textilní na vyvářku a ne ji vyndat a plácnout na obličej.

ertz
624 příspěvků 18.9.20 16:46

To by mě zajímalo, jak ty textilní roušky odtransportujete domů na vyvářku, když ne v sáčku nebo nějaké krabičce(to je taky množírna). Jasně, jednorázové zrovna vyhodím do koše. Ale látkové? Pokud teda v práci potřebuji několik roušek (já dvě až tři). A děti mají do školy předepsáno jeden sáček na čisté, druhý na použité (já jsem je popsala kvůli rozlišení). Pomiňme teda to, že nejsou schopni to třídění dodržet. Ale dospělí by snad mohli.

Temperance
2885 příspěvků 18.9.20 16:51

@bao-baba Promiňte, ale ruce si člověk bez sterilních rukavic infikuje miliardou způsobů, i když by se roušky zvenku nedotkl - kdyby nic jiného, tak jimi mává ve stejném vzduchu, který vdechuje skrz roušku. (A v rukavicích si infikuje ty rukavice.)

Porkpiehat
2640 příspěvků 18.9.20 17:16

@ertz Ad třídění dětských roušek: Nedávno jsem v IKEA objevila, že vyrábí i ještě menší zazipávací sáčky než jsem dosud měla (vždy jsou dvě velikosti v krabičce, takže celkem dělají 6 velikostí). Ty druhé nejmenší jsem hned použila na roušky mých dětí. Na jedné je namalovaný lihovou fixou zelený usmívací smajlík (na čisté roušky) a na druhé červenou fixou smutný smajlík. Třídění funguje na 100% (děti 7 a 9 let). Sáčky používáme opakovaně, nevidím důvod ten „špinavý“ sáček po jednom dni likvidovat.
Podobným stylem jsem měla od začátku zavedený i pro dospělácké sáčky - třetí velikost v pořadí na čisté, čtvrtá velikost na špinavé. Úmyslně jsem zvolila větší sáček na špinavé, abych nemusela s rouškami moc manipulovat při cpaní do sáčku. A navíc se liší barvou (bílý potisk, šedý potisk). To zazipávání považuji za ideální způsob na uzavření sáčku.

ertz
624 příspěvků 18.9.20 18:34

@Porkpiehat Mám to stejně, jen zipovací sáčky jsou z Lidlu a popis čisté - špinavé. Přesto se občas objeví použitá rouška v „čistém“ sáčku - vyvařím vše, co ten den bylo ve škole. Stejně každý den vyvařuju i svoje, tak je to jedno. Nedělám si iluze o nějakém hygienickém používání. Dětské roušky mám na gumičky a holky na 1. stupni je nosí jako náramky na ruce :-). Kde všude to leželo snad ani nechci vědět.
A abych přispěla k tématu - Minulý víkend mě pobavila moje maminka, která přišla s šedým plátnem s bílými hvězdami, abych jí ušila nové roušky. Ty květinové, pastelové a červeně kostičkované z jara se nehodí k podzimnímu počasí, proto jsem musela ušít ty šedivé. Musím se podívat, jestli nemám látku v barvě padajícího listí. K adventu nějakou s vánoční tematikou a na zimu by mohly stačit modrobílé :-)

Femur
544 příspěvků 18.9.20 18:48

@Porkpiehat @ertz Taky mám zazipovávací sáčky, teda z papírnictví. Dneska jsem potkala svou kamarádku, zrovna měla na sobě mnou ušitou roušku a měla ji tak krásně sladěnou s outfitem. Udělalo mi to radost. Kolegovi jsem ušila srandovní roušky některé s autíčky, některé s dinosaury, nosí je do tříd a slaví s nimi úspěch. Vždycky hlásí, kterýho „stegouše“ nebo tyranosaura si vzal.

Porkpiehat
2640 příspěvků 18.9.20 18:52

@ertz Ještě že jste mi to připomněla, musím si ušít vánoční!
Halloween vyjde akorát do podzimních (dvoutýdenních) prázdnin, takže s tím si hlavu lámat nemusím.

Stránka:  « Předchozí 1 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 83 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek