Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (231) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5031 příspěvků 7.10.20 13:26

Tak nebudu sem dávat celý článek, přecijen je to vůči placenému webu nefér, ale aspoň závěz z článku na iHned „Jak končí nenápadný půvab buržoazie“.
Podtstata je, že už si v tom peníze neuložíte.
Jsou tam pěkná čísla, o kolik klesla za posledních pár let cena takového nábytku a nejen jeho.

"Co je vlastně luxus?

Namísto kvalitního oblečení tepláková souprava. Znaky luxusu se v posledních deseti dvaceti letech výrazně změnily a koronavirová krize a povinný přechod na home office daly sbohem kostýmkům, podpatkům, ale také kravatám či oblekům. Prsten s diamantem už také nikoho neohromí. A na poradách vedených na dálku ani není vidět.

Symboly bohatství jsou teď jiné než v minulosti. Patří mezi ně kvalitní technika, dobré připojení a také spousta přátel či sledujících na sociálních sítích. Oblečení, šperky nebo nábytek jsou symboly světa, který skončil. Ten nový, moderní, si žádá techniku a propojení. Nic víc nepotřebuje."

Gorilka
1337 příspěvků 7.10.20 13:58

Soukromí, oděvy/boty/nábytek na míru to vše je luxus.

Ophelie
936 příspěvků 7.10.20 14:19

@Paris1789" naštěstí tato doba přichází s luxusními tepláky, takže bude zase za co utrácet:o)

Uživatel je onlinePorkpiehat
2597 příspěvků 7.10.20 15:35

@Paris1789 Zajímavý pohled. Koronavirová krize poznamenala hodně odvětví, třeba ty často vzpomínané rtěnky.

Paris1789
5031 příspěvků 7.10.20 17:05

@Jordaan
Na HBO teď dávají tenhle seriál, tak jsem si vzpomněla na tebe :-)
Je to dost vtipné, úplně z těch postav rostu, skoro ze všech. Asi bych se nakonec nejlépe snesla s gayem, jinak by asi má životnost v tomhle společenství byla velice krátká.
Znáte to někdo?

Birdonawire
561 příspěvků 7.10.20 19:01
@Paris1789 píše:
Tak nebudu sem dávat celý článek, přecijen je to vůči placenému webu nefér, ale aspoň závěz z článku na iHned „Jak končí nenápadný půvab buržoazie“.
Podtstata je, že už si v tom peníze neuložíte.
Jsou tam pěkná čísla, o kolik klesla za posledních pár let cena takového nábytku a nejen jeho.

Aha, tak ten clanek jde mimo mne. Ja jsem nikdy neuvazovala o tom, ze bych do starozitneho nabytku, stribrnych priboru, porcelanu, sperku a tak podobne ukladala penize. Kupuji, co se mi libi a co chci mit doma pro radost a pouzivat. Penize, od kterych ocekavam v budoucnu zisk, investuji jinam.

Vinca_minor
2026 příspěvků 8.10.20 09:21

Kolega upravoval vzorovou smlouvu mezi obcí a vlastníky nemovitostí a omylem u podpisu nechal „Petr Nárožný, starostka obce“. Na desítkách smluv. Starostka ani nemrkl a podepsal to :D

Čírina
367 příspěvků 8.10.20 10:46

@Vinca_minor A teď se společně zamysleme: projevil tím starosta pohrdání ženami/transgender* a šlo o zavrženíhodný výsměch, nebo projevil chvályhodnou podporu ženám/transgender* a nebo šlo pouze o mrzký politicky propagační čin, který se měl jevit jako podpora/výsměch* ženám/transgender*,
v očích jeho voličů, zatímco on si myslí opak?
Aha?
*nehodící se škrtněte :) :) :)

Temperance
2877 příspěvků 8.10.20 13:55

@Čírina Já bych si tipla, že si toho vůbec nevšiml.

BeKaa
592 příspěvků 8.10.20 14:11

@Temperance Podceňujete politiky :-D možná si toho nevšiml, ale to nikdo neví a těch možností, jak to interpretovat… viz @Čírina
Já jsem navrhla, že v budově, kde musíme dodělat jednu místnost pro záchody, se na to vykašleme a koupíme pouze cedulku, že jsou záchody Gender neutral… ušetříme a ještě budeme moderní :-D

Ale teď bez legrace… nevím, zda někdo z vás vyplňuje výkazy pro ministerstvo. Nevím, jak v jiných oborech, ale ve školství jsem na kolonku „z toho ženy“ naprosto alergická. Tam bych se za neutrální pohlaví přimlouvala, je to děsně otravné.

2597 příspěvků 8.10.20 14:19

@BeKaa A přitom by bylo jednodušší spočítat chlapy, protože jich je míň. Takže hlasuji za „z toho muži“ :-)

Temperance
2877 příspěvků 8.10.20 14:56

@BeKaa Politik nepolitik, léta chodím kolem obrovské cedule HLÍDNÉ PARKOVIŠTĚ. Lidi čtou globálně, někteří z mých známých ani po upozornění tu chybu neviděli.

BeKaa
592 příspěvků 8.10.20 15:34

@Temperance Já jsem to pochopila, taky si myslím, že si toho nevšiml, ale zrovna v tomto období jsem se s politiky stýkala víc, než by mi bylo milo a fascinuje mě co všechno dovedou otočit a využít ve svůj prospěch :-)

Vinca_minor
2026 příspěvků 8.10.20 18:39

Já si myslím, že si toho všiml, zasmál se a dává to k lepšímu u piva :D Ještě je otázka, kolik si toho všimlo obyvatel.
Starosta na vesnici není politik, ale člověk, který pokud je co k čemu, tak se stará. Pravidelně s nimi jednám a vesměs to jsou normální lidé.

2597 příspěvků 8.10.20 19:58

@Vinca_minor Starosta moudře usoudil, že kdyby nechal znovu vytisknout všechny smlouvy, tak to celou věc zdrží.

Lizbeth
1417 příspěvků 8.10.20 20:09

Opět dcera.
Dostala otázku od učitelky, čím si je podobná s rodičem.
Její odpověď: Drbu lidi na balkoně.

Na třídní schůzku asi nepůjdu..

Ophelie
936 příspěvků 9.10.20 08:16

@Lizbeth znamenáto, že se na balkoně pomlouvá, nebo z balkonu vynadá?

Nevím, nevím, ale dnes ráno se mě na MP lehounce dotkla zřejmě personalisovaná reklama na Veselou krávu

bao-baba
1258 příspěvků 9.10.20 09:19

@Ophelie
Třeba tam někoho myje rejžákem :-)

bao-baba
1258 příspěvků 9.10.20 09:24

Ráno jsem si četla ve čtvrtečním magazínu MFD článek o VŠŽ, kde jsou autentické citáty z FB a diskuzí pod články. Rozesmálo mě tohle z profilu na FB:
„Hoť mě vlkům a vrátím se jako vůtce smečky!“

benyka
8778 příspěvků 9.10.20 09:25

@Ophelie Uklidnila jste mě, protože já ji tady mám asi čtrnáct dní. Takže už se nebudu ptát, kdo ji na mě poslal. :-)

Vinca_minor
2026 příspěvků 9.10.20 09:34

@Ophelie Jste mi připomněla dvojici vyučujících na univerzitě, kterým se říkalo Veselá kráva. Byli to profesoři, ornitologové a zoologové, a jmenovali se Šťastný a Bejček.

bao-baba
1258 příspěvků 9.10.20 09:36

Sice to není k pobavení, spíše zajímavost, ale včera jsem četla rozhovor s prof. MUDr. Sedmerou, CSc. v časopise Téma. Je proděkan 1. LF UK, rozhovor se týká hlavně lidské anatomie. Kromě jiného tam byly různé zajímavé drobnosti, např. že nehty na levé ruce rostou rychleji než na pravé kvůli tomu, jak odstupují cévy z aorty. Nebo že srdce se před narozením a krátce po něm zvětšuje, protože v něm přibývají buňky. Pak už jenom tím, že se existující buňky zvětšují.

bao-baba
1258 příspěvků 9.10.20 09:42

Vinca_Minor:
Jeden velmi neoblíbený profesor fyziky na našem gymnáziu přezdívku neměl, ale studenti na jeho počest psali na lavice a stoly různé průpovídky. Moje oblíbená byla vyrytá do stolu ve fyzikální laboratoři: „Vilím je mandelinka bramborová na poli vědy“.

DanielaS
5168 příspěvků 9.10.20 12:09

Zavan Toskanska, a sedaky na zidlich budou nonstop padat, protoze nemaji snurky na stanach, ale jednu uprostred. Pche.

Taky by se ke gobelinum hodily jine vypinace.

Ale pobavila me tahle… vec.

MenthaPiperita
87 příspěvků 9.10.20 15:07

@DanielaS I see faces!

Stránka:  « Předchozí 1 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek