Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (247) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2146 příspěvků 23.10.20 14:33

.

Porkpiehat
2651 příspěvků 23.10.20 14:40

Prý vánoční dekorace na tenhle zas*aný rok :-)

ertz
693 příspěvků 23.10.20 18:17

@Porkpiehat No ten je krásný. A nebudou potíže s likvidací stromečku. Dnes už jsem v obchodě viděla vánoční kolekce a Mikuláše.

Porkpiehat
2651 příspěvků 23.10.20 19:25

@ertz Že jo? Ozdoby má člověk většinou několik let, takže ty se kupovat nemusí. A zbytek se kompletně zužitkuje. Dokonce si troufám odhadovat, že to bude levnější než živý řezaný stromek. Kdybych věděla, že nebudu za blázna, tak ten toaleťák nakoupím :-D Je to proložené deskami, tak nemusí být toaleťák i uvnitř, ale i tak to odhaduji na min. 40 roliček. Co bych s tím pak dělala? Když vidím naši spotřebu, tak to odhaduji skoro na rok.

DruI
396 příspěvků 23.10.20 19:28
@Porkpiehat píše:
@ertz Že jo? Ozdoby má člověk většinou několik let, takže ty se kupovat nemusí. A zbytek se kompletně zužitkuje. Dokonce si troufám odhadovat, že to bude levnější než živý řezaný stromek. Kdybych věděla, že nebudu za blázna, tak ten toaleťák nakoupím :-D Je to proložené deskami, tak nemusí být toaleťák i uvnitř, ale i tak to odhaduji na min. 40 roliček. Co bych s tím pak dělala? Když vidím naši spotřebu, tak to odhaduji skoro na rok.

Můžete na tři krále rozdávat sousedům :o)

ertz
693 příspěvků 23.10.20 19:58

@Porkpiehat Vy máte kluky, tak máte menší spotřebu, u nás ten papír asi taje nebo co. Já bych to odhadla na dva tři měsíce.
@DruI Ti si to nezaslouží, manžel jednoho potkal na naší hrušce :-) Překvapeni byli oba.

Vinca_minor
2146 příspěvků 24.10.20 00:17

Nepobavilo, ale poučilo. Vzhledem k předchozímu článku od @chitrá alex to hodím sem. Pravděpodobnost
Je to článek z Technetu: Stačí jen pár lidí a riziko nákazy vyletí. Matematika pandemie je zrádná

benyka
8901 příspěvků 27.10.20 18:15

.

benyka
8901 příspěvků 27.10.20 18:25

„…lidé víkendy využívali k nakupování. Myslím si, že to může pomoci, lidé si zvykli, že ty víkendy využívají k velkým nákupům - a tohle je třeba omezit, řekl virolog.“ Jasně. Pět malých nákupů ve všední den odpoledne po cestě z práce je lepší než jeden velký o víkendu.

Ivana32
357 příspěvků 27.10.20 20:41

Hořká legrace. Ach jo.

Jordaan
9232 příspěvků 28.10.20 00:47

Pobavil me (v urcitem slova smyslu) tento clanek, ktery popisuje korona situaci ve Svycarsku. Je to tam temer stejne blbe jako v Cechach, podelali to uplne stejnym, ne-li horsim, zpusobem a jejich ministr zdravotnictvi se v lete vytahoval uplne stejne jako Babis, totiz ze „wir können corona“. V prvni vlne to tam byl dost des a umrelo hodne lidi, nicmene se jim to podarilo uklidnit. A tim to pro ne zhaslo. Probudili se az pred dvema az tremi tydny (a to jeste ne vsichni) a to uz bylo pozde. Cele to je priklad nabubrele svycarske arogance, ktera me tam vzdycky tocila.
Clanek je nemecky.

https://www.zeit.de/…risikogebiet

Ophelie
994 příspěvků 28.10.20 13:26

@Ivana32 díky za koláž, s mužem jsme se smáli nahlas tak, až děti prišly nahlédnout, co se děje.

Ivana32
357 příspěvků 28.10.20 14:10

@Ophelie
To jsem ráda, alespoň jste si o něco prodloužili život! :-)

LorelaiH.
3352 příspěvků 28.10.20 19:02

@Jordaan dovolila bych si polemizovat. Ano, ten případ se svatbou se tady médii protáhl. Byli to nezodpovědní lidé, uznávám.
Ale jinak si myslím, že je tady celá komunikace ohledně korony zvládnutá perfektně. Vysoká čísla na jaře byla dána spousty nakaženými v kantonu Ticino, kam denně jezdí 60 tisíc Italů za prací. Proto byla podle mě jarní čísla tak vysoká. Ale oni tady prostě nechtěli vyvolávat zbytečnou paniku mezi lidmi.
V obchodech je už od března zavedený systém limitovaného počtu zákazníků na počet metrů čtverečních prodejny. Vláda jednoduše a rychle kompenzovala malým firmám a živnostníkům jejich ztráty.
Ano, roušky se tady zavedly až v červenci, a to jen ve veřejné dopravě vč. horských lanovek. V době, kdy se celé Česko nahrnulo bez roušek na prohlídky hradů a zámků, kde se tísnili ve skupinkách, tady vyrazili lidi spíše do přírody, na hory, k jezerům. Dodržovali rozestupy, začali nosit roušky.
Probudili se tady už tak před měsícem. Opatření jsou vysvětlována, není to tady tak zmatečné jak v Česku, lidé se tu chovají jinak, jsou opatrnější. Minulý pátek tady na měsíc zavřeli sportoviště, kina, divadla…hrají se jen profi ligy (na rozdíl od Česka). Školy jsou stále otevřené. Naštěstí.
S Čechy, se kterými se o této situaci bavíme, tak si říkáme, že máme sakra štěstí, že jsme tady, a ne v Česku.

Temperance
2918 příspěvků 28.10.20 21:38

Zákaz večerního vycházení?
Stačí mít v ruce pytlík se psím - víte, čím - a občas zakřičet „Rexi!“ (Pravda, jen do půl kilometru od domova…)

zwedavka
1188 příspěvků 28.10.20 22:00

Nezabezpečení zvířete v zájmovém chovu je přestupek, horní hranice až 50.000 Kč.

Vinca_minor
2146 příspěvků 29.10.20 09:08

@zwedavka Zkuste to říct majitelům zahradních koček.

Vinca_minor
2146 příspěvků 29.10.20 09:09
Vinca_minor
2146 příspěvků 29.10.20 09:10
zwedavka
1188 příspěvků 29.10.20 09:51

@Vinca_minor Právní názor MZe zní, že volný pohyb koček máme považovat za tzv. bagatelní přestupek, tedy formálně to přestupek je, ale chybí materiální znak přestupku, tedy jeho škodlivost.
Zcela soukromě bych majitelům koček, pobíhajících po mojí zahradě s chutí omazala čumáček v „bagatelním“, co na mojí zahradě zanechaly.

Ale sobecky se chovají i majitelé psů, málokoho napadne, že by jejich pes nemusel močit na květiny v cizí předzahrádce. Pokud se ozvu, tak to prý ničemu nevadí. Celá zrezlá strana rostliny směrem do cesty s psí močí ROZHODNĚ nijak nesouvisí.

bao-baba
1313 příspěvků 29.10.20 10:19
@zwedavka píše:Ale sobecky se chovají i majitelé psů, málokoho napadne, že by jejich pes nemusel močit na květiny v cizí předzahrádce. Pokud se ozvu, tak to prý ničemu nevadí. Celá zrezlá strana rostliny směrem do cesty s psí močí ROZHODNĚ nijak nesouvisí.

Už jsem na předzahrádce vyhodila opakovaně některé keříky. Ano, ano, prý to ničemu nevadí. Také jsem se ozvala a byla poučena…a to nemluvím o lejnech, která nacházím před brankou.

chitrá alex
357 příspěvků 29.10.20 10:25

@bao-baba
jsem ve špatném vlákně, ale přidám se - venčení psů v městské památkové zóně, kdy psi močí na gotické budovy, mi taky velice vadí.

benyka
8901 příspěvků 29.10.20 11:54

.

bao-baba
1313 příspěvků 29.10.20 12:01

@benyka
No, 12 na druhou, to je jednoduchý :-)

Vinca_minor
2146 příspěvků 29.10.20 13:26

@benyka Kufřík malý? Tam je snad víc dekorativky, než mám já v celé domácnosti.

Stránka:  « Předchozí 1 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek