Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (247) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Birdonawire
588 příspěvků 3.11.20 09:16

@giuliettka Vedela jsem, ze ten obed donese, par hodin dopredu, takze za normalnich okolnosti bych pro to vino zasla.
Ale kdyby ten obed byl prekvapeni, jasne, pro lahev nebezim.

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 09:21

@Birdonawire Aha, takto mi to dáva zmysel. :-)

Paris1789
5092 příspěvků 3.11.20 09:24

Alkohol nepiju, to, že se dá koupit na benz. pumpě, je pro mě překvapením. Imho by to tam vůbec neměli mít.
Já si na benzínce kupuju Vogue :-)

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 09:28

@Paris1789 A prečo by nemal byť na benzinke? Auta sú prevážne 5 miestné, takže 4 ľudia možu v tom aute veselo chlastať. :-)

MP Janka
707 příspěvků 3.11.20 10:49

@giuliettka
Jsem psala, že zprávy nečtu, hodnotím jen podle toho, co vidím na vlastní oči, případně, co si napíšem/řekneme s kolegy nebo kamarádkami.
Kamarádka dělá v bistru, od ní vím, že v okamžiku ohlášení omezení pohybu jim tržby za jídla prodaná na místě s sebou klesly skoro na nulu, naopak dovážka vyskočila tak, že to sotva zvládnout dodat.

Doma mám akorát tuzemák a vaječňák na pečení, takže kdyby mě v neděli popadla šílená chuť na kohouta na víně nebo rizoto, pro víno na benzínku poběžím taky.

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 11:04

@MP Janka Naozaj ma to zaujíma, tak sa spýtam. Prečo vlastne nemáte doma ani fľašku vína? Tipujem, že s vínom občas varite, podľa tej zmienky o kohutovi na víne. Tak prečo vlastne doma to víno nemáte? My sme aj doma v detstve mali vždy alkohol, v takej tej skrinke v obývačke, ktorú rodičia volali barový pult. Boli tam fľaše otvorené, aj neotvorene. Víno teda otvorené nie, to bolo v chladničke. Veď alkohol sa nikdy nevypije naraz po otvorení. Človek si dá pohárik s niekým a zvyšok zostáva vo fľaši. Teraz mám tiež vždy alkohol, veď to je vec čo sa neskazi, čo sa dá kúpiť vopred. A čo sa nekonzumuje denne.

MP Janka
707 příspěvků 3.11.20 13:29

@giuliettka
My jsem zase doma alkohol, kromě toho na pečení nebo punče do čaje, který měla v kredenci babička pro návštěvy, nikdy neměli. Vždy se kupoval akorát na nějakou příležitost, ať už víno, pivo, případně i nějaká flaška tvrdého. Babička vyrostla v hospodě, i před nám dětmi si s příbuznými z Moravy dali nějakou tu decinku, nebo když bylo třeba vepřo knedlo, husa nebo tak, tak se koupila lahev piva, ale nikdy jsme to doma neměli jen tak pro strýčka příhodu.
A já v tom pokračuji, akorát občas nastane situace, že bych si uvařila něco, kam se alkohol dává, ale mám smůlu. Buď musím na nákup nebo uvařit něco jiného.
Pivo, co třeba dostanu na běžeckých závodech, běžně konzumuji těsně před datem spotřeby, protože jako na potvoru, když to mám doma, vůbec to nepotřebuji :-D

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 13:48
@MP Janka píše:
Vždy se kupoval akorát na nějakou příležitost, ať už víno, pivo, případně i nějaká flaška tvrdého.

No práve, kúpim flašku tvrdého na dajakú príležitosť. Veď to predsa nevypijem ten večer. A čo s tým zbytkom? To ten večer po odchde hostí vylejete? Ak čakám kámošky, tak víno kúpim a niektorá donesie flašku tiež. To predsa tiež nikto nevypije naraz a tá donesená flaška zostane neotvorená. Premýšľam či pijem priveľa, či primálo. :-D
Naposledy som mala pohár portského na narodeniny v auguste. To portské, ten zbytok je ešte v chladničke. Asi si začnem po večeroch nalievať sama, nech zlikvidujem zásoby. :-D
(pivo nekupujeme, nikdy na žiadnu príležitosť a neobjednávame si ho ani v hospode, nechutí nám)

MarryJu
518 příspěvků 3.11.20 14:16

Ti co nakupují alkohol na benzince v neděli budou nejspíš ve většině případů alkoholici. Ti zásoby doma nemají, páč je všechny spotřebují.

Paris1789
5092 příspěvků 3.11.20 14:42

@MarryJu no a co tam můžou mít za značky? A jak to asi skladují? Vždyť je to akorát na zkažení si chuti nebo pro ty, co je jim jedno, co pijou.
Tvrdé doma nemáme a ani si nepamatuji, kdy jsme naposledy měli. Zásobu bílého vína slušné kvality má ale můj muž, takže mám pořád z čeho vařit a pokaždé ho tím trochu naseru, že mu jeho milované pečlivě vybrané značky liju jen tak zbůhdarma do hrnce :-)
Pivo doma nemáme, ale můj muž si ho kupuje na hory nebo na surfa, to v petkách.

Jordaan
9231 příspěvků 3.11.20 14:51

@MarryJu

Ja nakupuju alkohol u benzinky a alkoholik nejsem :-). Spis naopak. Bezne by me nenapadlo alkohol koupit, ale obcas na nej dostanu chut a pak se klidne vypravim k benzine a vyberu si podle momentalni nalady.

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 16:52

@Jordaan no dajme tomu máš chuť na Metaxu. Kúpiš sedmičku. Doma si nalejes decku, manžel druhú a čo potom s tým politrrom čo zostal? Ten predsa zostane v domácnosti. Ja si nejak neviem predstaviť, že vypijeme s mužom fľašku tvrdého na jeden šup. Mne ten alkohol dajak vždy zostane.

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 16:54

@Paris1789 je tam úplne všetko jak v supermarkete. A alkohol predsa ani v obchode nie je v žiadnej špeciálnej miestnosti, ale na regale uprostred supermarketu.

Judy24
1205 příspěvků 3.11.20 17:09

@giuliettka Přidávám se k vám do klubu. Alkohol piju reálně v průměru tak jednou týdně (teď ještě míň, protože samozřejmě nechodím s kamarády večer ven), ale prakticky neustále máme doma otevřenou jednu láhev suchého martini (do rizota), pár (neotevřených) lahví vína (sem tam nějakou dostanu nebo ji koupím na oslavu a pak se třeba neotevře), zbytek láhve bourbonu (dělala jsem z něj loni domácí vaječný koňak), otevřenou láhev vodky (v neotevřené podobě ji chtěla vyhodit šéfová při stěhování, mně to přišlo škoda - máme ji jako záložní desinfekci a já s ní vařím penne alla vodka) a pár piv a ciderů, které si jednou za čas dáme večer s mužem (on pivo, já ten cider).

Nikdy mi to nepřišlo tak divné, teď jak to vyjmenovávám, tak to fakt zní, jakože mám problém, ale nepřijde mi to tak.

Femur
587 příspěvků 3.11.20 17:17

@giuliettka @Judy24 Nám zase pořád někdo dává alkohol jako dar, takže se nám to tam vrší, protože skoro nepijeme. Otevřený mám teda akorát rum na pečení. Kdybych potřebovala něco do vaření, sáhnu do baru a něco tam najdu. Ale i kdybych doma nic neměla, tak kvůli tomu na benzínku nepoletím.
Náš táta kdysi míval chutě na čokoládu, když v televizi běžela nějaká čokoládová reklama, tak vždycky vyslal bratra ven se psem a na benzínku pro čokoládu. Tu jsme v zásobě nemívali, protože bychom ji hned snědli..-)

Jordaan
9231 příspěvků 3.11.20 18:56

@giuliettka

Ja Metaxu ani nic podobneho nepiju a manzel taky ne. Obcas piju suche bile vino, manzel si obcas da pivo, oboji je u benzinky v prijatelne kvalite a vychlazene. Naprosto vyjimecne si dam gin/tonic nebo bacardi/cola - to maji u pumpy hotove smichane v plechovkach, ja si vystacim s jednou plechovkou na vecer tak trikrat do roka, tj. pro me idealni baleni. V obchode jednou za rok kupuju lahev Pimm's, to kdyz nas navstivi nase anglicka kamaradka. Prosecco, kdyz ma prijet tchyne. Prisady na Hugo jako prispevek k narozeninove party jedne kamaradky. Z toho vetsinou nic nezbyde :-). Alkoholovy prumysl na mne moc nezbohatne :-).

Uživatel je onlineVinca_minor
2146 příspěvků 3.11.20 19:09

@giuliettka Máma má doma v obýváku taky skříňku zvanou bar. Je v ní domácí slivovice v karafě a pak občas něco navíc, třeba Republika nebo zázvorový likér. Pak skleničky, slané furtžerky a karty a kostky :D

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 19:51

@Jordaan Na mne asi docela zbohatne. Mám ráda whisky, najčastejšie dostavam ako darček od tých čo to o mne vedia Cardhu. Ale mám práve aj tu Metaxu a tak. Ale dam si za večer jednu skleničku aj to s ľadom. Uznávam, že pravy milovník whisky by mal z môjho ľadu infarkt, ale mne to stačí raz za čas. A preto mám toho chlastu asi hodně, lebo ho nepijem na kvantá.

giuliettka
7809 příspěvků 3.11.20 19:59

@Vinca_minor To ma moja sestra v hostovskej izbe. Vždy keď ma tam ubytovava, tak si robím so švagrom srandu, nech vyberie kľúč, že to všetko vypijem. A on vždy odvetí že mám piť čo mi hrdlo ráči. Tam je tak 100 litrov chlastu, a najrôznejšie a najdrahšie druhy ake existujú. A k tomu pár cukroviniek a tie ma vždy láka zožrať, ten chlast ma neláka. :-)

Čírina
379 příspěvků 3.11.20 20:13

@Vinca_minor Přesně takovou skříňku mívali naši. Ale bydlela tam ještě čokoláda, tabák a dýmky.

2146 příspěvků 3.11.20 23:33

@giuliettka @Čírina Když přijedu na návstěvu, což je dost často, tak vždycky jen tak ze srandy vlezu do baru. Otevřu, mrknu, zavřu. A je hrozná zrada, když tam jsou nějaké furtžerky, protože během večera samozřejmě neodolám a sežeru je :D

2146 příspěvků 3.11.20 23:43

A k vínu - doma jsem na něj sama, takže občas si úmyslně odleju z otevřené lahve deci vína do krabičky do mrazáku - abych nemusela otvírat celou láhev, když chci dát trochu do vaření. No a doma by se nějaký alkohol našel - obyč třtinový rum na pečení, vanilka naložená ve vodce:), láhev vína, pivo. A pak rezervní láhev Republiky a medoviny, když jedeme někam na víkend. Vlastně nejvíc toho vypiju u maminky, když přijedu, tak proběhne konverzace: E? E! A dostanu uvítací minipanák slivovice z karafy z baru :D

MP Janka
707 příspěvků 4.11.20 07:27

@giuliettka My jsme prostě vždycky byli asociální rodina.
Tvrdý se kupoval, když se šel na návštěvu ke známým. Zůstal tedy tam.
Víno z Moravy vozil strejda v petkách přímo od kamaráda natočené ze sudu. Přivezl toho tolik, kolik se stihlo vypít.
A já když vím, že třeba přijde kamarádka, tak dáme přednost čaji nebo kávě a nebo koupím taky takové množství, které stihneme zkonzumovat. Maximálně za dvě decky vypiju druhý den.
Alkoholové dary posíláme doma nějak všichni dál ke kamarádům. Rovnou přiznáme, hele to jsme dostali a nepijem to. Nechceš to?

Stejně tak jsme doma nikdy neměli minerálky, limonády a jiná sladká pití v zásobě, ani slané pochutiny. Jedině nějaká ta hořká čokoláda by se našla vždycky.

giuliettka
7809 příspěvků 4.11.20 07:55

@MP Janka Tak ja som asociálna s vámi. My tiež nemáme nealko nápoje v zásobe.
Ale na horkú čokoládu si pamatám z detstva. Mamka kúpila pred Vianocami, niekde v oktobri 2 kila takej tej na váhu. Bol to jeden kus čokolády v takom tvare ako veľký kus kameňa. A my sme všetci z toho chodili ukrajovať. A jak mamka išla tesne pred Vianocami piecť, tak tam zostal taký sto gramový kusoček. Na otázku, kto mi to zjedol, sa ako prvý priznal oco, že on si len kúsoček, a len párkrát a potom sa priznali aj ostatní. Akurát mamka, ktorá si to tam odložila, tam nechodila na mlsanie a bola prekvapená z množstva čo tam zostalo. :-D

Femur
587 příspěvků 4.11.20 08:39

@giuliettka :-) Náš táta tam nechal ten obal, aby to jako vypadalo, že tam ta čokoláda je… A to bylo pak překvapení. U nás se jinak cukrovinky kromě té hořké čokolády nekupovaly do zásoby, hned by se to snědlo.

Stránka:  « Předchozí 1 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek