Co vás pobavilo

Fotoalbum tématu (247) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8894 příspěvků 4.11.20 10:44

Dneska mail s názvem „Nová realita“. Je to trošku delší, ale krátit se mi to nechtělo, i když jsou tam zamontována i opatření, která už momentálně neplatí, ale kdo ví…
„Dobrý den, pane řidiči, silniční kontrola. Prosím osobní doklady a doklady od vozidla.“ (Předávání dokumentů.)
„Kdo jsou další osoby ve vozidle?“
„Co je vám po tom?“
„Občane, podle rozhodnutí krizového štábu mohou společně cestovat jen nejbližší rodinní příslušníci. Doklady!“ (Manželka předává občanský průkaz.)
„Ta paní se jmenuje jinak než vy. Jak to?“
„Nechala jsem si rodné příjmení. To se nesmí? A mám stejnou adresu jako manžel, přece.“
„Můžete být sousedka. Prověříme to. Co ty dvě děti vzadu? Jsou vaše?“
„No dovolte?!“
„Máte jejich rodný list?“
„Snad vidíte tu podobu, ne?!“
„Prověříme. Občane, kam jedete?“
„Do přírody.“
„To jsou dva přečiny najednou.“
„Jak to?“
„Do přírody se nesmí. A lžete úřednímu orgánu.“
„Nelžu.“
„Lžete. V počítači máme záznam, že jste před 74 minutami psal přes WhatsApp svému kolegovi z práce Josefu N., že k němu přijedete v 11.30, že už má zapalovat gril. Chcete to popřít?“
„Ehm, to jsem si dělal jenom takovou srandu.“
„Nedělal. Máme jeho odpověď. Zapaluje a nemáte zapomenout koupit omáčku na barbecue a soudek piva.“
„No, to on si taky dělal srandu, ehm.“
„Nedělal. Máme tady výpis z vaší platební karty. Před půl hodinou jste v nákupním centru koupil soudky piva dokonce dva, omáčku na barbecue a v lékárně léky na imunitu.“
„Manželka trpí…“
„My víme, máme její zdravotní dokumentaci on-line. Pokud tedy jde o vaši manželku, že.“
„To už jsem vám říkal.“
„Bude to bloková pokuta čtyřicet tisíc korun.“
„Proč tolik? Vždyť to je jeden přestupek. My to hned otočíme a jedeme domů!“
„To není jeden přestupek, ale čtyři. Máme tady výpis z Google Maps. Ve středu jste byl s kamarády na kole, byli jste čtyři, což je shlukování. A dále tady máme výpis z vaší platinové kreditní karty, kterou jste platil nákup včera v půl deváté ráno v obchodě, přestože jste ještě prokazatelně nedosáhl věku 65 let…“
„Táto, ty máš platinovou kreditní kartu?! Proč jsi mi to nikdy neřekl?!“
„A pak tady máme kamerový záznam vaší manželky, kdy se bez roušky…“ (… líbala se s cizím chlapem).
„Táto, zaplať, okamžitě zaplať a jedeme domů!!!“

Byljednoujedenživot
175 příspěvků 4.11.20 11:15

@benyka Tohle se nestane, český byrokratický systém si neumí předat data.

benyka
8894 příspěvků 4.11.20 11:56

@Byljednoujedenživot :-) Tak teď nevím, jestli mám doufat, aby mu to dlouho vydrželo, nebo se modlit, aby to už konečně naučil a začal používat ke zjednodušení sebe sama pro lidi.

Jordaan
9231 příspěvků 5.11.20 21:48

Dneska mi tridni meho syna (2. trida) poslala fotku jeho pisemne prace. Jednalo se o popis knihy, kterou cetl o prazdninach. Pod tim bylo jeji pisemne hodnoceni ve smyslu „…zajimava kniha, vzbudila moji zvedavost a dostala jsem chut si ji precist…“. Az sem jsem to znala. Pod tim ale byla jeste synova poznamka, kterou tam doplnil az potom, co mi ten papir ukazal. „Ok, kdyz te to tak zajima, tak bych ti tu knihu mozna mohl nekdy pujcit“.

Paris1789
5092 příspěvků 6.11.20 07:35
@Byljednoujedenživot píše:
@benyka Tohle se nestane, český byrokratický systém si neumí předat data.

I kdyby uměl, z amerického korporátu (Google) je nedostane, protože na ně tuzemská legislativa neplatí (nejsme Čína). Leda by ve velkém hackoval účty, což není moc pravděpodobné, protože stát platí tak mizerně, že na to prostě nemá lidi.
Tenhle „vtip“ je strašně, ale strašně hloupý, ukazuje neznalost domácí legislativy tak silně, že se tomu ani nelze smát, jen litovat pisatele, že nezná ani svá základní občanská práva.
Jediné, co stát může dostat za data, která nepořídil sám, jsou data operátorů, ale jen na žádost Policie nebo soudu, a nedostane data, ale jen metadata. Ale pochybuju, že někdo z pisatelů těchhle kravin zná rozdíl mezi daty a metadaty.

Byljednoujedenživot
175 příspěvků 6.11.20 08:50

@Paris1789 Ano, je to meta-hloupý vtip.

Paris1789
5092 příspěvků 6.11.20 08:54

@Byljednoujedenživot osobně to považuju za rafinovanější případ hoaxu. Možná i škodlivější, než jen „pijte savo, vyléčíte covid“ nebo „Bill Gates nás chce očipovat“.
Protože vyvrátit to je složitější, jelikož opravdu málokdo datovou problematiku a legislativu chápe.

benyka
8894 příspěvků 6.11.20 09:00

@Paris1789 Nezbývá než litovat člověka, který bere chytré i hloupé vtipy vážně. :-)

Ghost B.C.
3964 příspěvků 6.11.20 09:03
@giuliettka píše:
Ja si nejak neviem predstaviť, že vypijeme s mužom fľašku tvrdého na jeden šup. Mne ten alkohol dajak vždy zostane.

Sice už je diskuse jinde… Ale opravdu jsou lidé, kteří nedokáží unést pohled na načatou lahev a pijí, dokud se nedívají na dno. A je jim úplně jedno, jestli je to víno nebo pálenka, pondělí nebo pátek.
Takový „dáreček“ má kamarádka v podobě přítele. Ona si koupí rum třeba do zásoby na cukroví nebo z té lahve použije část do nějakého domácího likéru a on jí ten zbytek vypije. Ještě se dokáže i ofrňovat, co že to koupila, ale té flašky se nepustí, dokud není prázdná. Naprostý nezájem, že to třeba na něco má, že to stálo nějaké peníze, nebo že sama neměla ještě ani ločka. Prostě je to (u ní) doma, eventuálně načaté, tak se to může vypít. Dvě deci bílého vína jen tak na chuť nebo k jídlu jsou nemyslitelné, protože přítel tu lahev docvakne. A myslíte si, že jí třeba pak donese novou? Ne. Ono by to nejspíš ani nemělo význam, protože by to zase vychlastal sám. V podstatě prý už doma ani alkohol nemůže mít (nebo ho má schovaný), protože přítel si z toho dělá hospodu zdarma.
Jinak je ale strašně hodný. Jak typické.

kalmar
183 příspěvků 6.11.20 09:46

@Ghost B.C. tak to se žene kamarádka do průseru. 100%.

Paris1789
5092 příspěvků 6.11.20 09:47
@benyka píše:
@Paris1789 Nezbývá než litovat člověka, který bere chytré i hloupé vtipy vážně. :-)

Možná byste se mohla zamyslet nad tím, jestli je nutné tyhle věci sdílet. Vtipné to není a jak píšete, někdo by to mohl vzít vážně.

porjk
3176 příspěvků 6.11.20 10:09

@Ghost B.C. To není přítel, ale nepřítel!

bao-baba
1310 příspěvků 6.11.20 10:37

@Ghost B.C.
Hlavně, že je hodnej. Ale ono ho to časem přejde.

benyka
8894 příspěvků 6.11.20 11:14

@Paris1789 Máte pravdu. Myslela jsem si, že to vážně nikdo brát nemůže. Jestli jsem nějakou vážnější reakci čekala, tak spíš to, že někdo napíše „Patřilo by mu to, porušoval nařízení.“

MP Janka
707 příspěvků 6.11.20 13:27

Ze života obrýleného zarouškovance.
(pro upřesnění, roušku mám velmi dobře sedící, kolem nosu a očí těsní, brýle mám přes ni)
Konečně jsem objevila výhody nošení brýlí při nutnosti nosit roušku. Pokud se pohybuji venku a nikde nikdo, můžu mít roušku pověšenou na nožičce brýlí a nemusím se bát, že mi uletí z ucha (už se mi stalo). A když liduprázdnými ulicemi dorazím svižným krokem k farmářským trhům, kde je rouška pochopitelně povinná, udělám to přesně opačně. Roušku na obličej a brýle nožičkou pověsit za šňůrku od roušky. Mám prázdné ruce na nákupy a dokonce vidím, co si kupuji, akorát musím dojít blíž ke stánkům, abych viděla, jakou zeleninu mají. Sice musím vypadat jak tydýt, ale aspoň nežiju za mlžným závojem :-D.

benyka
8894 příspěvků 6.11.20 15:15

@MP Janka A nebojíte se, že Vám upadnou brýle do biomrkve? :-)

Temperance
2918 příspěvků 6.11.20 17:49

@benyka „Ubohá karotka!“

MP Janka
707 příspěvků 6.11.20 19:02

@benyka Brýle pověšené za šňůrku drží jako židovská víra, to když mám nasazené oboje tak, jak se má, tak to potom brýle honím všude možně. Už bohužel i po zemi, naštěstí drží.

zwedavka
1188 příspěvků 6.11.20 19:19

Kvůli zavěšování brýlí za triko mám odštíplý roh skla, naštěstí mimo zorné pole.

benyka
8894 příspěvků 6.11.20 23:15

@MP Janka Aha, díky @zwedavka už chápu, jak ty brýle na tu šňůrku věšíte. Oceňuji Vaši kreativitu,…i odvahu. Já bych to asi zbaběle řešila šňůrkou za krk. :-)

benyka
8894 příspěvků 10.11.20 09:43

.

benyka
8894 příspěvků 11.11.20 08:48

.

benyka
8894 příspěvků 15.11.20 00:14

Tabulka indexu rizika (speciálně její konec), aneb „s nouzovým stavem na věčné časy a nikdy jinak“. (https://www.uzis.cz/…3-blatny.pdf)

Colombina
53 příspěvků 15.11.20 21:13
@benyka píše:
Tabulka indexu rizika (speciálně její konec), aneb „s nouzovým stavem na věčné časy a nikdy jinak“. (https://www.uzis.cz/…3-blatny.pdf)

To znamená, že opatření budou možná jen, pokud bude vyhlášen i nouzový stav ;-)

benyka
8894 příspěvků 16.11.20 00:46

@Colombina Proč je v tom případě nezbytnost vyhlášení nouzového stavu jako podmínka zavedení ostatních opatření zahrnuta mezi ostatní opataření a není vytknuta před tabulku jako podmínka nutná? Trošku se nám to tam cyklí.

Stránka:  « Předchozí 1 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek