Co vy a filmy?

Fotoalbum tématu (29) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ad. Adéla
174 příspěvků 21.7.12 21:16
Co vy a filmy?

Dobrý večer,
zajímalo by mě, na jaké filmy se rády podíváte, jaký žánr vás baví, kdo je váš oblíbený herec/herečka…
Já sama v posledním asi roce přicházím na chuť starým filmům (hlavně s Audrey Hepburn, která je zároveň mojí nejoblíbenější herečkou), zrovna včera večer jsem se poprvé dívala na Prince a tanečnici z roku 1957 (vím, je to trestuhodně pozdě na takovou klasiku, ale na svou obranu uvádím, že je mi teprve 16) a byla jsem nadšena, a to nejen kostýmy (o kterých si myslím že v dobách „dávno“ minulých bývávaly lepší, než jsou v současnosti, teď samozřejmě nemluvím o zelených šatech Kiery v Pokání).
No, to by asi jako úvodní slovo stačilo a teď dám prostor vám.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Reakce:
Miho
16 příspěvků 21.7.12 21:29

@ad. Adéla Kdo by neměl rád Audrey Hepburn? Je to taková legenda… i mladí muži dnes říkají, že žádná taková se už nenarodí. S ní mám nejraději prázdniny v Římě, ale za to úplně nesnáším Snídani u Tiffaniho, připomíná mi to něco z vlastního života.
Celkově asi také preferuju staré filmy. To že neupadly v zapomnění je pro mě něco jako znamení, že je to kvalitní materiál. Mám ráda takovou tu klasickou americkou produkci až do devadesátých let. Třeba od dramatu 12 Rozhněvaných mužů, kde hraje Voskovec za emigrace, přes velkofilmy jako Ben Hur a Kleopatra, až po adaptace Kingových knih. Nejvíc mě fascinují ty nádherné výpravy, třeba u Kleopatry, to je nádhera až do nebes. Však se na tom taky nešetřilo, šaty jí pokrývali skutečným zlatem a tak :-) Páááni. Jo a nebo taková srdcovka je také série o Angelice. Už taky jen kvůli té výpravě! Ach…

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.12 21:29

Tohle téma jsem chtěla založit. Chodím do kina tak 1× týdně. Ve čt jsem byla na Magic Mike (Bez kalhot) a musím konstatovat, že kino bylo plné žen. Vřele vám doporučuju na to zajít, není to sice nijak hlubokomyslné dílo, ale pobavíte se. Jsem slušná voyeurka a hlavně se ráda dívám na tanec. Tady jsem si fakt užila.
V druhém plánu tady režisér obrací genderové role - chlapi se svlékají, tančí a ženy jim za to platí.

Pirek
7064 příspěvků 21.7.12 21:46

Mám mnohem, mnohem radši knihy než filmy - Prince a tanečninic vůbec neznám jako film, ale jako pohádku.

Karoshi
344 příspěvků 21.7.12 21:48

Filmy miluju, ale obávám se že diametrálně odlišné od toho, co se bude líbit většině ostatních uživatelek fóra :D Mám ráda extrémy, experimenty, gore, splattery, torture filmy (doporučuju vygooglovat :)), ale i psychologické. Například výše zmíněných 12 rozhněvaných mužů se mi líbilo hodně. Jinak mezi mé nejoblíbenější režiséry rozhodně patří Quentin Tarantino, od kterého miluju snad všechno, a v těsném závěsu Robert Rodriguez, který dělá filmy velmi podobné Tarantinovi :) A pak také Kevin Smith, jeho nekorektním sprostým komediím se směju pokaždé.

Jinak přikládám odkaz na svůj profil na ČSFD :) http://www.csfd.cz/…ibene-filmy/

Chari
541 příspěvků 21.7.12 22:09

Filmy a knihy konzumuju ve velkém. :) a je mi celkem jedno jaký je to styl a jestli je to staré nebo nové. Televizi nemáme, ale o to víc chodíme do kina (ne do multiplexů, ale navštěvujeme menší pražská kina jako Světozor, Oko, Aero, Atlas.. prostě kina, kde je trochu atmosféra).

Little miss sunhine, Dogma, Pina, Lost in translation, Survive style 5+, 12 angry men, Hádej kdo přijde na večeři, Dr. Horrible, Dark city, Melancholia, District 9, Jak ukrást venuši, Hádej kdo přijde na večeři, Někdo to rád horké.. vážně velký mix

Jinak pro pražačky právě probíhá akce s názvem Pražské filmové léto, kdy každý den běží jeden film z nabídky za 30kč. Červenec - Oko a Světozor, srpen - Světozor a Aero.

@runningfox Jestli máte ráda tanec, tak zkuste Pinu, je to spíš dokument, ale vynikající se skvělým soundtrackem. V kinech běžela i varianta 3D, ta mě přibila k sedadlu.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.12 22:16

@Chari
Díky za tip, podívám se a ráda. Osobně mám asi nejradši Altmanovu Company, to si pouštím pořád dokola.
Taky nemám televizi, tudíž pořád koukám na filmy. Jsem taková požíračka filmů, můj rozptyl je veliký, od Lynche přes Coheny až po Sofii Coppolu. Samozřejmě půjdu i na posledního Batmana. Jediné, co nemusím, je fantasy, z toho už jsem asi vyrostla.

ad. Adéla
174 příspěvků 21.7.12 22:21

@Miho Ano, ano, Kleopatru mám zrovna rozdívanou -ta výprava, to vše okolo. Bože to se dnes nevidí

Chari
541 příspěvků 21.7.12 22:27

@runningfox Zítra nehrajeme se mi líbilo, tak se na Company mrknu. Fantasy můžu, ale hodně si ho přebírám ve filmové i knižní podobě (hlavně té filmové).
Zamyslela jsem se nad tím co nemusím a došla jsme k tomu, že vysloveně odpor mám snad jen k opravdu hloupým komediím a socialistickým detektivkám.

Krehutka
368 příspěvků 21.7.12 22:38

@ad. Adéla Na klasiku není nikdy pozdě, já ve starých filmech (Hollywwood 30. - 60. léta)jedu poslední měsíc a už to začíná hraničit se závislostí. Většinou jsou ty filmy natočeny hodně šablonovitě s předvídatelným koncem, ale zároveň je to i takovým zvláštním způsobem uklidňující. No a ty šaty,,, a ti muži,,, prostě je na co koukat, i kdyby zápletka nestála za nic.

Audrey je také jedna z mým oblíbených hereček. Nejoblíbenější mám od ní Odpolední lásku (Love in the Afternoon), v těsném závěsu se Sabrinou a Jak ukrást Venuši (How to Steal a Million).

Jinak k mým srdcovým filmům patří Ztraceno v překladu, Stopařův průvodce po Galaxii, z komedií Drž hubu nebo Blbec k večeři. A pak velká řada filmů kvalitní i méně kvalitní produkce, které mě pozitivně či negativně ovlivnili, nebo na které si už vůbec nepamatuji.

mikita.miki
1935 příspěvků 21.7.12 22:47

Mámráda filmy se silnou vizuální stránkou. ve skutečnosti ten příběh může klidně pokulhávat, ale já se chci DÍVAT. příběhů mám dost z četby, film je pro mě podívaná. mám namátkou ráda Kytici, miluji Draculu od Coppoly, ohromně se mi líbil Avatar a ráda se podívám i na Tarantinovi filmy. Fascinoval mě Mechanický pomeranč. je toho vcelku dost

kimnie
411 příspěvků 21.7.12 23:02

The Fountain, Spalovač mrtvol, Big Fish, Requiem for a Dream, Leon, El Laberinto del Fauno, Seven, Star Wars, Lord of the Rings, Love Actually, Moulin Rouge, 500 Days of Summer…

Ráda se kouknu na film, který mě donutí přemýšlet, ráda se kouknu i na dobrou komedii, Star Wars a LOTR jsou prostě srdcovky, někdy mám chuť se dojmout u nějaké romantiky, občas se ráda nechám vyděsit kvalitním hororem… Staré klasické filmy moc nakoukané nemám, samozřejmě nějaké s Audrey jsem viděla a miluju je, ale spíš sleduju novější snímky.

Robena
1257 příspěvků 21.7.12 23:07

Miluji film Muz z Acapulca, ne ale kvuli Belmondovi. Kvuli jeho parizskemu bytu!

shirla
882 příspěvků 21.7.12 23:29

Tak nějak se mi nechce věřit tomu, že všichni mají rádi filmy psychologické, staré např. s A. H. atd. To zní jako kdyby nikdo nekoukal na novodobé americké kraviny.

Asi jsem trochu pozadu, ale neviděla jsem žádný film s A. H. a světe div se, nestydím se za to:-)
Na jednu stranu mám též ráda filmy psychologické, dramata, životopisné - Prokletý ostrov, Výměna, Hranice zlomu, Květ pouště, Vykoupení z věznice Shawshank…ale na druhou stranu se ráda podívám na typickou americkou kravinu - je jedno jestli to je sci-fi, romantika nebo komedie. Z těchto žánrů se mi líbí film Návrh, Zkus mě rozesmát…:-)

Karoshi
344 příspěvků 21.7.12 23:56

Shirlo, taky jsem neviděla jediný film s Audrey, nebojte :D I když vlastně, ve škole nám jednou pouštěli My Fair Lady :) Ale na „typické americké kraviny“ se nekoukám vůbec :)

bestia
2300 příspěvků 22.7.12 00:04

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:53

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.12 00:57

@Robena
Bob Saint-Clare je moje oblibena postava :-).

Příspěvek upraven 22.07.12 v 13:19

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.12 01:14

Já mám filmový vkus asi dost generický, z velké části korespondující s čsfd žebříčkem. Shawshank, Foresta Gumpa, Pulp Fiction apod. má asi rád každý.
Osobně mám ráda filmy s trochou mystična (Zelená Míle, Faunův labyrint, Inception), filmy o hledání sebe sama (plnění snů, své cesty a tak) (Interstate 60), ocením kvalitní akčňák (Matrix) i horor (Saw).
Miluju westerny se vším, co k nim patří, zvlášť ty špagetové s nezapomenutelnou Morriconeho hudbou. A japonské anime filmy od Miyazakiho.
Z českých spíš ty emotivnější (Spalovač mrtvol, Tmavomodrý svět, Kladivo na čarodějnice) než masově oblíbené komedie.

Marionette
40 příspěvků 22.7.12 02:48

Spis nez filmy ted v posledni dobe sjizdim serialy, a to zejmena dusevne nenarocne kraviny - Treba Kobra 11 se ukazala jako skvela kulisa k uklidu :)

Nemuzu ale nedoporucit Cestu - http://www.csfd.cz/…33126-cesta/ . Misty se muze zdat brutalnejsi, ale pro vyliceni postapo sveta se tomu asi vyhnout nedalo.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.12 08:55

.

Příspěvek upraven 25.07.13 v 21:18

Acrobaleno
1086 příspěvků 22.7.12 09:06

Ja som nadšený fanúšik filmov a mám účet na ČSFD, je tam všetko čo mám rada. http://www.csfd.cz/…4-aluminium/

Já_a_Kačí
60 příspěvků 22.7.12 09:21

Jej, také jsem neviděla nic s Audrey… Staré filmy mně nezaujaly, myslím staré-černobílé. Ten účet na ČSFD je super věc, jdu na to. Kolikrát se mě lidi ptají, co mám ráda a já v tom zmatku najednou nemám ráda nic :) Ale co tu ještě nepadlo: Funny games a Ophran. To jsou filmy, které mě prostě dostaly. Hodně se mi líbila Melancholia, miluju Kristen Dunst, ač v podstatě o ničem, byl to zážitek. Nicméně nr.1 je prostě The Shawshank Redemption, nic lepšího jsem opravdu neviděla…

Chari
541 příspěvků 22.7.12 10:29

@shirla Moje rodina miluje staré filmy zahraniční i české. Měli jsme v rodině jednoho scénaristu z doby první republiky, takže od malička to jelo. Ale i když mám některé ráda, tak třeba taková klasika jako jsou Bílé Vánoce nebo Funny face (tam hrála A. H.) mě upřímně nudí i přes všechny ty krásné šaty.
Jediný, kdo byl u nás schopen konzumovat nové filmy, které jsem domů přivezla byl vlastně táta (tam jediný limit tvořil jazyk angličtina, němčina a ruština - ok, japonština a švédština třeba ne - nebavilo ho totiž číst titulky:)).

MUDr.Lant
389 příspěvků 22.7.12 10:46

Líbí se mi české filmy pro pamětníky. Samozřejmě jsou velmi idealizované, ale dovedou mi zvednout náladu a moc ráda se koukám na dobové oblečení. Dámy jsou za dámy a muži za elegány, moc se mi to líbí. Nikomu nikde nelezou špeky, prsa, kasička a pod.
A můj nejoblíbenější film sice není film pro pamětníky, ale v dané době se odehrává a je to Saturnin. Saturnina jsem viděla nescětně krát a když je venku jako dnes, moc ráda se zachumlám pod deku, uvařím si výbornou kávu a hurá na něj.

Kiririn
95 příspěvků 22.7.12 11:10

Taky jdu honem založit účet na CSFD, protože jinak vám sem napíšu velikou slohovou práci… Jinak vím, že tato diskuze je o filmech, ale jestli je u nás doma něco klasika, tak je to divadlo Járy Cimrmana! Hlášky z her u nás padají skoro pořád. @Karoshi koukni se na 127 hodin to by se ti mohlo líbit ( hrůze tomu dodává to, že je to podle skutečné události… brrr ) A pokud jde o oblíbené herce tak je to Fonda, Hoffman, DiCaprio, Depp a spol. A všem doporučuji Můj oblíbený rok!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek