Co vy a filmy?

Fotoalbum tématu (29) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Morrighan
1335 příspěvků 14.2.16 14:19

@brrr Děkuji, tu Jane Eyre jsem viděla nedávno (i verzi s Wasikowskou a Fassbenderem). Na Vojnu a mír zatím nemám odvahu. Vím, že jsem nedávno viděla kousek ruské verze a málem jsem u toho umřela. Bylo to hrozně takové rozvláčné až…nudné.

brrr
257 příspěvků 14.2.16 14:36

@Morrighan No a právě ta poslední, britská verze je fakt povedená. Teda musím se přiznat, že jsem Vojnu a mír nečetla, psst, takže to úplně neposoudím, ale ten seriál určitě není rozvláčný a chlapi mají super kabáty :-)

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.16 15:21

Vřele doporučuji Vojnu a mír přečíst, jsou to čtyři (u posledního vydání dva) svazky. Poté pochopíte, že toto dílo se vzpírá jakékoli věrné adaptaci.
Vlastně všem to doporučuji přečíst, k tomu rozhodně Annu Kareninu a Vzkříšení, ty problémy, které tam Tolstoj nastiňuje, mlátí s ruskou společností do jisté míry dodnes.
Můj osobní názor je, že Tolstoj byl spíše filosofem a spisovatelem se stal tak trochu z donucení, protože pochopil, že některé myšlenky se zprostředkovávají snáze příběhem nežli suchým výkladem. Jeho zásadní téma byla jednak obroda ruské společnosti (zezdola) a taky jisté vymanění se z vlivu západních myšlenek, o nichž se domníval, že té obrodě brání. Dost ho myslím sralo, že jistá významná část ruské elity pořád po tom Západu pošilhává a nechává se jím podle něho ovládat, což považoval za rozkladné pro ruskou společnost. Způsob chápání jeho díla na Západě (nevím, jak v Rusku) je ale tím nelepším příkladem toho, jak hluboce jsme jeho poselství nepochopili. Pro mne je to důkazem obrovské propasti mezi myšlením Rusů a Zápaďáků a nejsem si jistá, jestli se vůbec kdy budeme schopni chápat.

Riamine
322 příspěvků 15.2.16 23:09
@Jiná Realita píše:
@Riamine
tak to já jsem hana žrala naprosto :-)

No, jo, když on Han ukázal pořádně svou úžasnou osobnost až v pětce ;). Ale Harrison Ford ve své době vizuálně asi jen těžko hledal konkurenci. To zase jo.

Riamine
322 příspěvků 15.2.16 23:16
@Morrighan píše:
Tak jsem dokoukala Once Upon a Time

Trochu to tady zamořím, ale co na to říkáte, jestli se mohu zeptat :)?

Jo, a pokud pořád hledáte nějaký historií lízlý seriál, můžete zkusit Galavanta :D. Celkem by mě zajímalo, co byste na to řekla. Ano, je to trochu blbost, uznávám. S tímto seriálem mám dvojí zkušenost - buďto ho diváci považují za geniální a super, nebo je to pro ně trapné. Nic mezi tím. A předtím raději nečtěte recenze a komentáře. Pokud to neznáte, tak je to takový hrdinsko-rytířský příběh/muzikál. Takže nechybí tam odvážný rytíř, dáma v nesnázích, věrný panoš, zlý král, ve druhé sérii nechybí ani draci ;).

Morrighan
1335 příspěvků 16.2.16 01:18

@Riamine Na Once Upon a Time? První řady jsou nejlepší. Poslední dobou jsem ale měla pocit, že se strašně rádi vracejí na status quo, aby mohli dělat to samý pořád dokola. Kletba sem kletba tam, pořád někdo někomu maže paměť. Občas to nedává smysl. Třeba jedna z těch kleteb, která měla odnést všechny postavy ze začarovaného lesa zpět a nechat tam ty, co se narodili v našem světě. To se týkalo Henryho a Emmy, ale nějak zapomněli zmínit Wendy a její bratry a Emma se naopak narodila v začarovaném lese, takže by taky zmizela. Hodlám to dokoukat, ale jestli plánují novou řadu, tak nevím.

O Galavantovi jsem slyšela, možná se na to mrknu, ale momentálně jsem rozkoukala Tudorovce xD

Riamine
322 příspěvků 16.2.16 17:16

@Morrighan Díky za info. Ti, co sledují OUaT pravidelně od počátku, říkají, že od konce první série to jde rapidně dolů. Vyrozuměla jsem, že vy jste to sledovala víceméně najednou, tak mě zajímalo, jestli máte stejný pocit, nebo jestli vám to náhodou nedává takhle větší smysl. Už jsem si zvykla, že nad tím seriálem nemohu moc přemýšlet.

Morrighan
1335 příspěvků 16.2.16 17:26

@Riamine tam je ta magie docela problém, občas mi připadá, že když tvůrci neví, jak dál, tak tam prostě šoupnou nějaké super kouzlo. To samé s kletbami. Ty postavy už tam lítají jak hadr na koštěti z jednoho světa do druhého, protože z nějakého důvodu je sranda se najednou probudit někde jinde bez vzpomínek. Připadá mi, že už se to jen opakuje. Poslední dobou mě zaráží třeba Belle a její věčné „mám tě ráda/nemám tě ráda a proto si začnou s nějakým bezmozkem, abych ti pak řekla, že tě miluju“. Moc se mi nezdá ani ta zápletka kdo je the dark one. Emma se tam chová jako kráva, přitom je vlastně „hodná“, ale stylizuje se do role padoucha, nechápu proč. A Hook jako dark one je totální idiot. Evidentně potřebovali pořádného padoucha, ale už jim došli, tak je verbují z existujících postav a dávají jim jiné povahy.

dost_bot
2071 příspěvků 16.2.16 20:02

@Morrighan Nejde tedy o seriál (i když, svým způsobem…),ale pokud jste neviděla, tak doporučuju sérii shakespearovských adaptací od režiséra Kenetha Branagha. Klasika v té nejklasičtější podobě, v tom nejlepším slova smyslu.
Obsahově je to Shakespeare, přes to holt nejede vlak. Ale filmařina, herectví…opravdu doporučuji. Výborné jsou kousky z dřívější doby, kdy byl mlád a ženat s vynikajícíc Emmou Thompson, a kdy v adaptacích hrávali hlavní role.
Klidně začněte s „Mnoho povyku pro nic“

dost_bot
2071 příspěvků 16.2.16 20:10

@Morrighan Ale pokud máte náladu na anglickou-irskou notu, s Kenethem B. neuděláte chybu ani mimo shakespearovskou předlohu. Pro něj je to podstata věci, a je mu to přirozené jako dýchání. Navíc ve všech svých filmech používá špičkové herce.

Morrighan
1335 příspěvků 16.2.16 21:13

@dost_bot no vidíte, to bych mohla zkusit. Když studuju tu anglinu, tak by bylo fajn znát Shakespeara…The Hollow Crown jste viděla? Je to filmová adaptace Richarda II., Jindřicha IV. a Jindřicha V.

dost_bot
2071 příspěvků 16.2.16 21:18

@Morrighan Neviděla. Já jsem se Shakespearem skončila u Kenetha, protože ten je nejlepší. Jde o lásku, nic nenadělám… (miluju i Emmu) :-)
A opravdu ho zkuste, všechny jeh filmové adaptace za to stojí.

Morrighan
1335 příspěvků 16.2.16 21:22

@dost_bot Já jsem ho viděla s Emmou Thomson v Much Ado About Nothing, to se mi líbilo xD

dost_bot
2071 příspěvků 16.2.16 21:26

@Morrighan A vůbec, pro anglofilku - s Emmou Thompson Soumrak dne nebo Rozum a cit…

Morrighan
1335 příspěvků 16.2.16 21:27

@dost_bot Rozum a cit jsem zachytila v české televizi, ale chtěla jsem to vidět v originále. Soumrak dne jsem neviděla, tak děkuji za doporučení!

Ginevra
646 příspěvků 16.2.16 21:43
@dost_bot píše:
@Morrighan A vůbec, pro anglofilku - s Emmou Thompson Soumrak dne nebo Rozum a cit…
… nebo Last Chance Harvey
MorusRubra
740 příspěvků 18.2.16 16:06

Už jste některá zkusila Leovi chytit Oscara?

http://redcarpetrampage.com/

Ghost B.C.
4043 příspěvků 18.2.16 22:56

Tak jsem konečně viděla Dánskou dívku. Eddieho výkon byl skutečně působivý, protože od té doby, co se proměnil v Lily, jsem měla pocit, že se dívám sama na sebe. Ne tedy, že bychom si byli podobní fyzicky, ale ty gesta, ty gesta! To bylo jako koukat do zrcadla. Dokonce mi přišlo, že si na Eddiem můžu pěkně prohlédnout, jaké budu mít jednou vrásky, protože třeba kolem očí je máme naprosto shodné.
Byla jsem tím tak fascinovaná, že hloubka příběhu, respektive toho, jaký musel být ten skutečný vztah, mi dochází až zpětně.
Taky teď přemýšlím, jestli taky působím jako chlap, co chce být ženou nebo jestli má jen Eddie tak silný „ženský prvek“, že dokáže takhle zapůsobit. Já nevím, no, snad to nevypadá, že mi nějak moc hrabe, ale mě ta podoba fakt strašně zarazila.
Každopádně dost dobré.

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.16 08:42

@MorusRubra Chudák Leo :-) Snad ho dostane, aby už měl klid a lidi si z něj přestali dělat srandu :-)

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.16 21:03

Neproběhla tady někde nedávno diskuse o šílených filmech? Dnes na Prima cool dávají film Tyranosarie a už popis je skvělý :D : „Vince a Ernie pracují jako soukromí vyšetřovatelé. Čekají na pana Hoona, který po nich začne střílet a dá se na útěk. Vince ho chytí a Hoon mu řekne, že viděl lidi, co nejsou lidi. V ten moment se Vince změní v dinosaura. Přijíždí policie a Hun jim chce povědět, co se stalo, ale policista mu zlomí vaz a obnoví Vincovi ochranný plášť, který mu dává lidskou podobu. Pak jdou společně navštívit paní Hoonovou, která však o manželově podezření nic neví. Vince a jemu podobní jsou dinosauři, kteří nevymřeli, jak se lidé domnívají, a umějí na sebe vzít lidskou podobu.“
Myslím, že to rozhodně stojí za shlédnutí! :D

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.16 11:24

Tak si tady v poklidu ctu, jen si rikam, proc vytahujete tak stare veci…jsem na strane 15! Admine, kde to sakra vazne?

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 12.3.16 14:01

@stes Přesně! Teď je situace o to záludnější, že se to nestane pokaždé.

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.3.16 11:19

Kdo byl na rudém kapitánovi?…pinot? :D

dojmy a pocity? :)

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.16 11:24

@Jiná Realita Bohužel zatím ne, tento víkend jsem nebyla v kině vůbec! To je, co? :) Zato jsem byla na vesnickém plese a vyhrála v tombole okrasné sazenice, pixlu podpalovače, řasenku a bednu Sunaru :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.3.16 11:32

@Pinot Noir :D na co sunar? :D

já jsem tedy byla, a moje zcela laické pocity jsou pozitivní. bylo to místy dost strhující (akční scény v československém filmu :-O!), místy tedy trochu pokulhávala logika, místy to bylo dost nechutné (také nezvyk pro ČS film, myslím), a hlavně, ten šok, jak se naše země vizuálně změnily za 20 let…

Stránka:  « Předchozí 1 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 41 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek