Co vy a filmy?

Fotoalbum tématu (29) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sheba
356 příspěvků 29.1.17 12:16

@Paris1789 Dobré postřehy.
Nechtěla bych žít jako Strnadovi, pořád se za něčím honit, být v permanentním stresu.Ale jako film dobrý, k zamyšlení nad vztahy i hodnotami…

Paris1789
3960 příspěvků 29.1.17 12:58

@Sheba
Jen bych dodala, že na místě paní S. bych byla v Bohnicích častěji.
Trochu to přikládám tomu, že naše společnost není moc zvyklá na ženy v domácnosti a převládá názor, že se tyhle ženy „flákají“, což objektivně není pravda. Proto se ona pořád křečovitě snaží nějak přispět a vyrábí ty hrůzy, aby aspoň „byla k něčemu“, i když si já osobně myslím, že už takhle dělá až dost.
Na jejím místě bych se nechala zaměstnat, kdekoli, jen abych z té domácí izolace vypadla, což by ale zřejmě narazilo u pana manžela, který své vlastní představy o tom, jak má rodina fungovat, prosazuje vehementně a ona prostě semtam exploduje, protože to nedokáže jinak řešit.
Jsou zralí na manželského terapeuta.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.17 21:45

Budu se muset na to někde podívat. V poslední marianne jsou Strnadovi uváděni ve valentinské etudě jako příklad na spokojený vztah. Že by to tak nebylo? Rozhovor s nimi je nadepsán- Mám ideálního muže. :-)

Paris1789
3960 příspěvků 29.1.17 22:06

@ionicera
Udělejte si názor sama.
Koneckonců je to jen výcuc z 35 let soužití v hodině a něco filmu, záleží spíše na tom, které scény byly použité a které ne.
Vlastně to šlo sestavit jakkoli.
Asi má smysl to vidět, není to úplně ztracený čas, končí to dobře.

Paris1789
3960 příspěvků 29.1.17 22:07

@ionicera
Mne to nepřekvapuje, ona vlastně ideálního muže pro sebe má, akorát ji to někdy zmáhá, ta jeho dokonalost

Paris1789
3960 příspěvků 8.2.17 10:23

Včera jsem byla na Místo u moře a docela jsem se nudila.

g.kala
437 příspěvků 12.2.17 21:54

Včera dávali Krále Artuše s Keirou Knightley a Clivem Owenem a byla jsem z toho mírně perplex, tak se sem jdu podělit. Kdo jste to nevěděli, tak Artuš, Lancelot a spol. byli vlastně staří Římané mydlící se se Sasy někde u Hadriánova valu. Asi v šesti lidech za pomocí modrých lučištníků připomínajících Avatary rozsekali celou armádu nadupaných… něco jako Vikingů. Zvlášť impozantní byla Keira s proužkem látky přes prsa v souboji těžkými meči tělo na tělo s šéfem Sasů v plné zbroji. Dala mu zabrat. Ale zas jim to s Clivem hezky slušelo, to jako jo :D!

Malvin
309 příspěvků 12.2.17 22:14
@Paris1789 píše:
Včera jsem byla na Místo u moře a docela jsem se nudila.

Taky jsem včera viděla Místo u moře. Mně se tedy moc líbilo. Film, který si na nic nehraje. O tom, že ne všechno se dá v životě spravit.
Za mnou seděly nějaké mladé ženy, které po skončení filmu litovaly, že nešly raději na Padesát odstínů. Já taky litovala, že tam nešly, neb prokecaly půlku filmu.

Paris1789
3960 příspěvků 13.2.17 09:55

@Malvin
Netvrdím, že byl film blbý, ale spíše moc dlouhý. Film zapadá do trendu „krásy východního pobřeží“ a přitom ještě honí zajíce neurovnaných vztahů. Cassey Affleck umí hrát dobře dřevěný špalek a tady mu to tudíž sedí. Nicméně ty scény jsou strašně dlouhé na to, co se v tom filmu neděje. Trochu mne irituje, jak moc se jistí filmaři inspirovali postupy Philipa Glasse, jakoby děj předali seriálům a béčkům a sami se rozhodli točit hlavně náladovky.
Padesát ostínů hnědi (protože je to podle všeho sra*ka) jsem neviděla, takže nemůžu k tomu nic dodat. Zase je fajn, že existuje cosi pro nenáročné publikum a ožralé lidi, aspoň nás nechají koukat na naši „kvalitu“ :-)

Malvin
309 příspěvků 13.2.17 11:50

@Paris1789 Taky nemám ráda zbytečně dlouhé filmy. U většiny filmů nad dvě hodiny si říkám, že bych je udělala o 15 - 20 minut kratší. Ale tady mi to nevadilo (i když zkrátit by to určitě šlo). Nevadil mi ani „neděj“. Na rozdíl od stejně nedějového Patersona mi všechny scény přišly uvěřitelné a pro film důležité. A ocenila jsem, že v rámci titulků nám ukazovali krásy Manchestru. Ráda si čtu jména lidí, kteří se na filmu podíleli a ruší mne, že hodně lidí po skončení ihned odchází. Na sobotním představení v Atlasu seděli všichni až do konce.
Co se týče inspirace Glassem. Minimalismus je holt v módě, a to nejen v hudbě či zařízení interiérů, ale i filmu :-).

Paris1789
3960 příspěvků 13.2.17 12:49

@Malvin
Na Patersona už jsem neměla morál, nutně potřebuji nějakou nablblou mozkovou vyplachovačku jako protijed :-)
Ale fakt nevím, na co zajít, protože v kině nic pro sebe nevidím. Tak čekám, co mi nabídne HBO, ale tam si ty zadumané snímky plné přírodních krás bez děje, zato nabušené mlčením, nakrabacenými čely a zamlženými obzory zvláště oblibují.

bluuudicka
1037 příspěvků 13.2.17 21:39

Možná by to patřilo do přiznání, ale čert to vem :-) Miluju, miluju, miluju film Stranger than Fiction s Willem Ferellem (naprosto netypickým, nemá tu nic společného se svými běžnými polohami), Emmou Thompson a Dustinem Hoffmanem. Ta scéna, kdy profesor literatury řekne hlavnímu hrdinovi, že musí… (nechci spoilerovat) mě vždycky totálně rozseká… Koukám na něj právě asi po patnácté a zase jsem dojatá.

MorusRubra
705 příspěvků 13.2.17 22:06

@bluuudicka Ač Ferella snesu jen v několika filmech, tady se mi jako účetní z berňáku Harold moc líbil. Navíc tam hraje Maggie Gyllenhaal, pro kterou mám velkou slabost.

bluuudicka
1037 příspěvků 13.2.17 22:16

@MorusRubra Jsem trochu nekritická, Ferella miluju i v těch jeho nejšílenějších rolích (viz např. Chazz Michael Michaels v Blades of Glory), ale v tomhle filmu se opravdu vymyká celému svému portfoliu. Škoda, že nedostal víc takových příležitostí… Maggie mám taky moc ráda, viděla jste film Hysteria? Hrála podobnou figuru jako v tomhle filmu, ale já ji takovou prostě můžu :-)

Paris1789
3960 příspěvků 13.2.17 22:35

Právě jsem shlédla 1. díl 6. série Girls a je to nářez

MorusRubra
705 příspěvků 13.2.17 23:24

@bluuudicka Hysterii jsem viděla, její postava byla skvělá. Já Maggie miluju už od Sekretářky.

A zrovna Blades of Glory je jeden z těch filmů, kde se mi líbil :-)

MorusRubra
705 příspěvků 13.2.17 23:43

Konečně jsem se mrkla na film Tucker a Dale vs Zlo a slušně jsem se pobavila. Je to parodie na teenagerovské vidlácké vyvražďovačky (hixploitation).

MorusRubra
705 příspěvků 14.2.17 01:57
Nejočekávanější filmy - 1. část

Jaké jsou vaše nejočekávanější filmy roku 2017?

Na co se nejvíc těšíte, co určitě uvidíte v kině, co jste už viděli?

Já určitě půjdu do kina na tyto filmy:

John Wick 2 - premiéru to má za 9 dní, už se nemůžu dočkat. Ohlasy jsou zatím velmi pozitivní. Navíc je v jednom z trailerů vidět, že John někoho sejme tužkou. Muhaha.

T2 Trainspotting - pokračování jedno ze zásadních filmů mé puberty

Logan

Kong: Skull Island - Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson - snad se to povede

Ghost in the Shell - moc doufám, že tomu příliš neublíží ta whitewashing aféra a nevybuchne to. Má to skvělý vizuál a mohlo by to nakopnout kvalitní produkci dalších hraných anime.

Źivot - vypadá to jako kombo Vetřelce a Gravitace, sci-fi horory mám ráda (Vetřelec+Vetřelci jsou mými nejoblíbenějšími filmy + Blade Runner, Terminátor 2 a Mlčení jehňátek).

Strážci galaxie 2 - dle první testovací projekce čistá 100, natěšenost stoupá

MorusRubra
705 příspěvků 14.2.17 01:58
Nejočekávanější filmy - 2. část

Kingsman: The Golden Circle - jednička je parádní jízda, v kině jsem ji viděla dvakrát, tak snad se dvojka povede, byla by škoda, kdyby to byla s*ačka

Dunkirk - Nolanovi věřím, jen z Hardyho jsem už trochu unavená, ale stejně to bude pecka. Jen mě v obsazení trochu zarazil ten chlapec z One Direction, to je poněkud nečekané.

Temná věž - knihy jsem nečetla, Kingovi jsem nikdy úplně nepřišla na chuť, takže mě Idris Elba jako Deschain neuráží. A říkám si, že bych si aspoň tohle stěžejní Kingovo dílo měla přečíst, tak třeba mě film zaujme a navnadí.

Blade Runner 2049 - Blade Runner je spolu s Vetřelci na děleném prvním místě v žebříčku mých nej filmů, jestli tohle nevyjde, tak to bude fakt bolet. Ale Villeneuve to prostě musí dát, má režírovat Dunu podle mé nejoblíbenější knihy. Tak hlavně žádné kraviny.

Thor: Ragnarok

Star Wars: The Last Jedi - s novou trilogií jsme s mamkou zahájily povánoční/ novoroční tradici návštěvy kina, takže budeme pokračovat

MorusRubra
705 příspěvků 14.2.17 01:59
Nejočekávanější filmy - 3. část

U čeho váhám a rozhodnu se až podle recenzí:
Wonder Woman - žádný z DC filmů mě zatím moc nepřesvědčil, no uvidíme
Vetřelec: Covenant - původní Vetřelce miluju, ale tohle je pokračování Promethea, který mě brutálně zklamal, tady si fakt počkám na ohlasy, navíc tam hraje Danny Mcbride, kterého nemůžu vystát
Spider-man: Homecoming - tohle dám spíš až na dvd, uvidíme, ale zase Michael Keaton jako záporák láká
Válka o planetu opic - pokud, tak hlavně kvůli Woodymu
Valerian a město tisíce planet - přála bych si další Pátý element, vizuálně to vypadá zajímavě, ale tohle bude průser. Navíc Cara Delevigne, ta holka mě zůstat u modelingu, v Suicide squad byla příšerná. A co tam bude dělat Rihanna, to by mě fakt zajímalo.
Justice League - uvidíme, jak dopadne WW
Vražda v Orient Expresu - obsazení vypadá vcelku zajímavě (až na Deppa), ale počkám si na trailery. Nejsem si jistá, zda dokážu přijmout jiného Poirota než Sucheta. Na poirotovky se dívám pořád dokola, miluju je. Poněkud hyperaktivního Finneyho z verze 1974 toleruju, protože je tam jinak naprosto luxusní obsazení.

Malvin
309 příspěvků 14.2.17 07:43

Vzhledem k tomu, že moc netuším, co se točí, tak nevím, na co těšit :-). Do kina chodím často, ale většinou si ve středu prohlídnu čsfd, co v nejbližší době do kina půjde, na FB na mne vyskakují oblíbené filmové přehlídky. Teď mne zaujal trailer na Babu z ledu. Nevím, zda jít na Moonlight.

system_error
855 příspěvků 14.2.17 09:13

Každopádně Thor, pak Strážci galaxie a SW. Ty další se uvidí, teď s dítětem už bohužel nemůžeme chodit do kina tak často jako dřív.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.17 09:59

Těším se na Dunkirk, to by mohlo být vynikající. Samozřejmě SW, Vetřelec mě láká, ačkoliv Prometheus se nepovedl. Ale docela by mě zajímalo kam to bude směřovat.

VandaRybna
3713 příspěvků 14.2.17 12:48

Přiznávám se, že jsem zahlédla pár kousků Srbského filmu a cítím se ve svých 36 letech psychicky poškozená.

MorusRubra
705 příspěvků 26.2.17 19:30
Game over, man...

Umřel Bill Paxton.

Dnes si na jeho počest pustím Vetřelce.

Stránka:  « Předchozí 1 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek