Co vy a vaše (i cizí) zuby?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
maty666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.15 15:21

@Jiná Realita jo a jeste me ted napadlo, nevim kde pracujete, ale s tema vyndavacima rovnatkama se musite naucit mluvit. Trva to tak tri tydny, nekdo je treba sikovnejsi co ja vim..ale pokud hodne telefonujete nebo jste ve styku s klienty je treba na tu dobu rovnatka vyndat, jenze nejefektivnejsi je vyndavat pouze na cisteni…

Mauvy
263 příspěvků 12.1.15 15:33

@kacenka.smile

Můj zubař také nedoporučuje násilné bělení zubů peroxidy a podobnými agresivními elementy. Podle něj má každý barvu svých zubů dánu od přírody a nejlepší je si zuby řádně čistit vhodnými kartáčky a správnou technikou. Jakožto osoba střední generace teď můžu jen litovat, že za mých školních let nebyly takové pomůcky a taková osvěta, co se týče (techniky) čištění zubů, jako teď. Od té doby, co chodím ke svému současnému zubaři a k zubní hygienistce a provádím pravidelně řádné čištění zubů, nemám kazy, a to ani mezizubní, které jsem dříve mívala, jelikož mám malé čelisti a zuby proto v nich dost natěsnané. Je to sice malinko nákladnější, ale lepší je takováto prevence než pak mnohem nákladnější léčba všelijakých zánětů či investice do můstků a korunek. Chrup mám stále kompletní, třebaže můj otec už měl ve věku mladším, než mám teď já, kvůli paradontóze kompletní vyndavací protézu. Člověk může mít třeba horší geny, co se týče růstu zubů či jejich umístění, tvaru a velikosti čelistí (a pak třeba dojde i na nějaký ten chirurgický zásah), klidně i větší sklon k jejich kazivosti či naopak nekazivosti nebo naopak k uvolňování zdravých zubů z čelistí, ale řádnou zubní hygienou se dá dost ovlivnit.

Příspěvek upraven 12.01.15 v 15:34

Gatita
302 příspěvků 12.1.15 15:33

@Jiná Realita Já z toho tenkrát byla nadšená, vydrželo mi to tak tři roky. Zuby vypadaly opravdu slušně, i když v rámci přirozenosti. Zubař vám vyrobí takový (asi) silikonový odlitek vašich zubů, do kterého si nanesete ten bělící gel (tuším, že na bázi peroxidu?) a na noc nasadíte. U zubaře jsem strávila tak pět minut na obtisk a pak jen přišla na kontrolu. Stálo to tak do 3 tisíc a nějaký ten rok jsem byla s tou svojí hubou fakt spokojená.

crazydaisy
864 příspěvků 12.1.15 19:58

@Jiná Realita ve vašem případě je asi těžko radit. Dnes se většinou dělají jen fixní rovnátka a to hlavně proto, že jejich efekt je téměř stoprocentní. Zrovna ve vašem případě by účinek „vyndávacího“ rovnátka nesplnil vaše představy. Chápu vaše obavy ohledně čištění zubů, ale on to zas takový rozdíl s tím fixem není. S ústní hygienou vzhledem k vašim možnostem a schopnostem by vám nejlépe poradila kvalifikovaná hygienistka (tím myslím opravdu kvalifikovaná s minimálně bc. vzděláním a praxí ne s kurzem!!). Jednak by vám zuby pořádně vyčistila a vybrala by pro vás vhodné pomůcky na čištění a nacvičila by to s vámi. Z finančního hlediska se cena kompletní hygieny (v Praze) pohybuje kolem 1.200kc. Ceny ortodontů jsou už pak trochu jinde. Většinou čím lepší, tím dražší. Kontakty na hodně dobré mám, ale jsou v Praze. Ještě mě napadlo, že máte blízko Olomouc, tam na univerzitní zubní klinice by vám třeba pomohli, ale tam žádný kontakt už nemám.

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.15 00:00

@Jiná Realita Mozna by pro vas byly vhodne invisalign – takove ty nasazovaci folie. Pry se hodi prave na drobnejsi vady. Sama s nimi zkusenost nemam, mela jsem klasicke zamkove a vase obavy ohledne ustni hygieny naprosto chapu.

álainn
288 příspěvků 17.1.15 19:57

@Jiná Realita
Mě na to bělení pomohla metoda Oil pulling s kokosovým olejem(jestli by Vám teda nevadil). Za začátku dodržet 20 minut bylo sice šílené, ale dost jsem si na to zvykla a už by mi to po ránu chybělo. Cca za měsíc byly vidět první lehké změny, není to teda o deset odstínů ale spíše se mi barevně sjednotily a jsou jakoby lesklejší a světlejší. Mám i lepší pocit v puse a zuby jsou hladké. Jo dost blbě se to popisuje:)

http://karolinaloskotova.blog.cz/…hodli-domova

Gatita
302 příspěvků 22.6.15 20:21

@Karoleenah
Nedávno jsem tu lovila zkušenosti s fazetami, tak pokud to tu ještě někoho zajímá, přidám na oplátku svoji čerstvou zkušenost. Odhodlala jsem se. U zubaře jsem kvůli tomu absolvovala docela dost sezení, nepočítala bych s tím, že Vám to udělají během jedné návštěvy. Bylo kolem toho dost různých úkonů kolem, jako dentální hygiena, trošku bělení a maličký chirurgický zákrok na dásni, ale tím si nemusí projít každý. Čemu se nevyhnete, je to broušení. Bylo to dost nepříjemné, ale dalo se to dobře zvládnout bez anestezie (nabídli mi ji, ale z určitých důvodů jsem nechtěla). Zub se plošně zbrousí a trochu zkrátí. Ve výsledku vám zůstane jen takový základ toho zubu, vypadá pak jako takový ošklivý slabý zub, nebo jak to popsat. A na to se nalepí ta fazeta. Myslím, že to zubař nějak šikovně nasune pod tu dáseň, že to vypadá úplně přirozeně, jako ten původní zub, ale bez defektu. Několik dnů byly ty zuby s fazetami dost citlivé, ale zanedlouho jsem o nich vůbec nevěděla a byla jsem fakt nadšená, že mám normálně vypadající zuby, bez vykukujícího dentinu a vydrolených konců. Jíst můžete normálně, zuby nijak nepřirozeně šetřit nemusíte, jen se má člověk vyvarovat nakusování do velkých tvrdých potravin (takže jablko jedině nakrájet). Nelitovala jsem ani koruny, ani minuty v zubařském křesle. Jenže asi za dva měsíce jsem při jídle (a to jsem nehryzala nic tvrdého!) nějak blbě skřípla zuby o sebe a jedna ta fazeta se odlepila a vypadla. Šlo to v pohodě přidělat zpět (je na to dlouhá záruka), ale jsem z toho od té doby rozpačitá a děsí mě představa, že se to bude opakovat - kdo by chtěl někde běhat s napůl chybějící jedničkou, že. Zubař se dušoval, že by se to dít nemělo, ale stejně. Můj závěr je, že pokud máte ty zuby hrozné a máte stejně našlápnuto ke korunce a nechcete si do té doby prodlužovat agonii a chodit s odbarvenými/drolícími se zuby, klidně bych do toho šla. Pokud bych chtěla jen zuby dokonalejší, tak bych si to teda dost rozmyslela (protože nad 100% vlastní zuby prostě není).

Mauvy
263 příspěvků 23.6.15 16:17

@Gatita
Tak to by pro mě nebylo, protože mám tak ráda ořechy a podobné plody. Souhlas s tím, že není nad vlastní zuby. Zatím se mi daří mít vlastních zubů „plnou hubu“, zatím ani korunka, jen na jednom estetická bílá nástavba (povedla se, sice jsem se poněkud prohnula finančně, ale zub drží). A ořechy můžu, ba prý dokonce mám.

Karoleenah
2322 příspěvků 23.6.15 18:59

@Gatita Achjo, přesně takhle jsem si ty fazety nepředstavovala! :) To by asi mé zuby nezvládly, už tak jsou slabounké, nevim, co by z nich po takovém broušení vůbec zbylo. Navíc mně v puse dlouho nevydrží ani žádná plomba, počítám tedy, že fazety by se mi loupaly jedna za druhou. A je to přesně tak, jak jste psala - stačí blbé kousnutí bez toho, že by člověk hlodal něco tvrdého, naposled jsem si stoličku rozlomila vedví zakousnutím se do čerstvého rohlíku.
Každopádně díky za obsáhlé info, zatím budu asi vyčkávat a věřit v technologický pokrok…

MP_vinnie
274 příspěvků 8.4.16 14:43

Dobry den, nemate nekdo zkusenost s rovnatky Invisalign? Zvazuji, zda si nechat dat pruhledne samoligovaci zamky nebo prave invisalign. Vadu mam pouze estetickou, odhadovana lecba obema typy by byla kolem 10 mesicu. Cenove je to zhruba nastejno. Na konzultaci u ortodontisty mi sdelili, ze v mem pripade mohu zvolit jakykoli typ rovnatek, takze mi jde hlavne o prakticke zkusenosti typu:

• Donutili jste se je nosit nakonec opravdu cely den?
  • Ovlivnilo noseni rovnatek vasi rec?
  • Bolely vas zuby pri prechodu na novou folii?
  • Skutecne se s nimi da bez problemu pit?
  • Mate srovnani s ostatnimi typy rovnatek?

Vsem moc dekuji za pripadne postrehy!

Janice79
5 příspěvků 21.1.18 08:56
ÚSTNÍ VODA

Nevíte někdo o dobré ústní vodě? Celou dobu jsem používal Liesterine, ale ten vysoký obsah alkoholu mi začíná poslední dobou vadit.

benyka
8802 příspěvků 21.1.18 10:11

@Janice79 U Listerine mi vadí chuť. Naposledy jsem vyzkoušela tuto bez alkoholu a zdá se mi celkem dobrá: *** edit admin - odstraněn odkaz

Ailouropardalis
64 příspěvků 21.1.18 23:06

@Janice79 Já mám vcelku citlivé zuby a Listerine mi dost vadila. Delší dobu používám Elmex, zatím jsem spokojená, i ta chuť je jemnější.

Jindrason
288 příspěvků 22.1.18 14:04

Tak to jsem asi pěkně hnusnej :) Vlasy moc nemam, zuby jako jo, ale né jak z reklamy a v mladí jsem měl akné tak mám póry. Och ta realita bolí :). Ale slepému na ulici pomohu přejít silnici… každý hledá krásu v něčem jiném. Řekl bych, že v 90 zuby řešit nikdo nebude.

Krakorec
52 příspěvků 22.1.18 21:11

Zuby mi žloutnou, ale nevadí mi to, není to až tak vidět. Horší jsou ustupující dásně. Na poslední návštěvě zubař našel malinkej kaz a dnes, teda pár dní po ošetření, mi vpředu vypadla plomba. Žvejkala jsem rozměklou müsli tyčinku. Ach jo.

Bossygirl
619 příspěvků 22.1.18 22:54

@Krakorec Změňte zubaře!

Krakorec
52 příspěvků 23.1.18 22:35

To budu muset, už poněkolikáté, i když ne vždy z důvodu nespokojenosti s výsledky..

megusa
431 příspěvků 28.2.18 19:57

Měli by tomu robotovi opravit češtinu nemyslíte? :D

Bossygirl
619 příspěvků 28.2.18 20:00

@Deni.black Ale IQ stále stejně mizerné, že?

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek