Co vy a vaše sebevědomí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.12 15:15

@jumbee Je s vami pretože s vami chce byť a hotovo!:-) A hlavne preto, že vy chcete byť s ním. Tak každý večer až budete mať chuť plakať, tak radšej vymyšľajte modnu kreaciu ktorú mi potom popíšete do SZ. A ak sa mi to nebude páčiť, tak vás zdrbem a budete to musieť napraviť. To vás zamestná tak, že na plač nebudete mať ani pomyslenia. A keď sa mi to bude páčiť, tak budem samozrejme očakávať ďalšie originálne nápady a to vás zamestná ešte viac. Ak nedostanem od Vás žiadnu SZ, tak vám pošlem spisy Lenina zväzok III. a ten budete čítať za trest. A už sa pred priateľom neopovážte o sebe pochybovať. Ak budete mať chut pochybovať, tak počkajte na večer a pošlite mi všetko na gulietta@seznam.cz a ja vám to vysvetlím podrobnejšie ako katango. :-D

Pirek
7062 příspěvků 2.10.12 15:16

@jumbee
Být Vámi, tak si s Leninem a hlavně s guliettou nezahrávám.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.12 15:17

@jumbee Podobnou myšlenku si taky každou noc říkám, proč se přítel zdržuje se mnou, když venku běhá spousta krásných slečen i inteligentních, které jsou vzdělanější, chytřejší, jsou mnohem průbojnější a jsou ukecanější, takže je s nima větší zábava a že by moh mít zábavnější a chytřejší holku a nemuselo by být občas takové ticho. Ale před několika měsíci se mi přiznal k podobnej myšlence, že nechápe, proč sem s ním a nenajdu si někoho mladšího, hezčího, prachatějšího, vyššího a prostě celkově lepšího, než je on :D
Možná to máte s přítelem taky tak :)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.12 15:19

@gulietta Myslím, že jste mě zbavila depresí na několik týdnů :D. Fakt, já se snad roky tak nesmála jako u vašich příspěvků :).

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.12 15:24

@jumbee tak to som rada. Za odmenu Vám odpustím SZ v čase keď budete večery tráviť s priateľom, nech vás to nerozptyľuje. :-D

defilenaiguille
2824 příspěvků 2.10.12 18:57

@gulietta
Já se také řídím příslovím: Nepřemýšlejte o tom, co si o vás ostatní lidé myslí. Ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíte vy. :-)

Ubližují jen chudáci, kteří sami mají komplexy a nejsou spokojení se svým životem (partnerem, prací). Jsou nešťastní a tak mají potřebu být zlí. Šťastný člověk rozdává úsměvy a rozhodně se nezabývá myšlenkami, komu by mohl ještě dneska říct něco opravdu hnusného.

MaláMyš
201 příspěvků 2.10.12 21:31
@Soňa3 píše:
@MaláMyšBohužel, díky zkušenostem jsem se naučila tyto tvory včas rozpoznávat, ale ještě jsem nepřišla na to, jak s nimi účinně bojovat.

Díky moc za názor. Červenoramínkovyče v tomto případě beru spíš tak, že se s takovým člověkem dosud nesetkali. Považuju se za tolerantního člověka, vyslechnu, hledám kompromisy. Když někdo říká špatné věci o druhém myslím si, že je třeba také vyslechnout toho druhého. Ale u hysteriků nic z toho neplatí. Jsou zlí a nebezpeční!

Poslední vaše věta mě naprosto vystihla!

MaláMyš
201 příspěvků 2.10.12 21:37
@Já První píše:
Pro mne jsou rodinné vztahy velmi důležité a nechci si je kazit kvůli svému nabubřelému egu (jako že vím všechno nejlíp) a opravdu jsem se naučila ctít hodnotu konsenzu. To vám nikdo nedá, to si musíte prostě odžít. Ale kdybych se nechala vytočit, tak už jsem cca 10 -15 let rozvedená.

Také velice děkuji za názor. Vidím, že víte, o čem mluvím. Jen poslední poznámka na mě nesedí. Moje ego v tomto případě nehraje žádnou roli. Tady už stojí holá otázka, zda dětem zprostředkovat alespoň nějaké prarodiče, nebo se na to úplně vykašlat (sami prarodiče nejeví zájem, děti ano). Dělám to asi nejvíc kvůli manželovi. Jinak souhlasím se všemi názory, co tu padly, od hysterika prchat!

MaláMyš
201 příspěvků 2.10.12 21:51

@MP Barbucha Také s vámi naprosto souhlasím, zastat se dětí. Určitě jste udělala dobře se synkem!
U nás už je ten problém, že bych nedělala nic jiného, z prarodičů až na opravdu výjimečné chvilky padají jen hovna. Opravdu čekají na svoji příležitost, aby mohli sprdnout. Asi je to opět „dobrý úmysl“, protože oni by tomu řekli vychovávat.
Bojím se, že u dětí by to mělo opačný účinek. Tak nějak tuší, že prarodiče jsou děsní, idealizují si to a nechtějí to slyšet a nechtějí věčné hádky. Po dobrém nelze tchánovi a tchýni říct NIC. Jakákoliv asertivní prosba vyvolá hysterický záchvat. Už pouhý nesouhlas berou jako osobní útok.

MaláMyš
201 příspěvků 2.10.12 22:03
@defilenaiguille píše:
@guliettaUbližují jen chudáci, kteří sami mají komplexy a nejsou spokojení se svým životem (partnerem, prací). Jsou nešťastní a tak mají potřebu být zlí. Šťastný člověk rozdává úsměvy a rozhodně se nezabývá myšlenkami, komu by mohl ještě dneska říct něco opravdu hnusného.

Naprosto s vámi souhlasím. Moje tchýně má ovšem názor, že je třeba říkat neustále to špatné, poukazovat V JEDNOM KUSE na chyby, VůBEC nechválit, protože to člověka nemotivuje. Volně cituji. Ona si skutečně myslí, že toto je nejlepší výchova (u dětí) a nejlepší cesta k přátelství (u dospělých). A věřte tomu, že ona pusu nezavře, vždy je co kritizovat.
Tchán si zase přeje, abych tam syna nechala se slovy Já už bych ho srovnal.

Atinka
262 příspěvků 2.10.12 23:29

Uz z pisomneho prejavu slecny sa da vycitit ze ste vynimocne @jumbee na mna posobite hlbavym a pokojnym dojmom ako super spolocnik do zivota… @seznam.mih Vy musite byt velmi zabavny clovek bezprostredny a priamy celkovo vycnievate z radu obe dve mate silny dovod na sebadoveru

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 07:01
@Atinka píše:
Uz z pisomneho prejavu slecny sa da vycitit ze ste vynimocne @jumbee na mna posobite hlbavym a pokojnym dojmom ako super spolocnik do zivota… @seznam.mih Vy musite byt velmi zabavny clovek bezprostredny a priamy celkovo vycnievate z radu obe dve mate silny dovod na sebadoveru

To je sice moc krásné, ale pokojná není slovo, které by mě jakkoli vystihovalo :). Jsem poměrně cholerická a život se mnou rozhodně není pohodička :D. Přítel to dost vyvažuje tím, že je flegmatik, naštěstí.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 07:26

@jumbee Když kouknete o pár příspěvků výše, uvidíte, že píšu o vlastní zkušenosti, vážně to nemám jen z televize:-)

defilenaiguille
2824 příspěvků 3.10.12 08:22

@MaláMyš
Představa, že tchýně by říkala mému synovi pořád dokola, že nic neumí, že všechno zkazí atd., mě opravdu děsí. Kdyby se otírala o mě, přes to bych se ještě možná přenesla, ale nikdy bych nedovolila, aby takto psychicky deptala mé dítě. A slova vašeho tchána zavání tím, že by srovnával „ručně“. Nevím, jestli je to jeho případ, ale starší generace měla názor, že škoda rány, která padne vedle. Možná pomůže plácnout malé dítě přes zadeček nebo lehce klepnout přes ruku, ale facky, pohlavky nebo bití páskem jsou pro mě absolutně nepřípustné v jakémkoli věku dítěte. Je navíc prokázáno, že děti, které byly bity, pak bijí nejdříve své spolužáky a pak i svoje vlastní děti. Berou to jako jakousi životní normu.

katango
1356 příspěvků 3.10.12 09:42

@defilenaiguille Jako exdětský psychiatr s vámi souhlasím.

Atinka
262 příspěvků 3.10.12 09:45

@jumbee Tak mozno matie aj ta spiaca ovecka na vasej ikonke…)

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 10:49

Co se bití dětí týče, ztrácím veškerej glanc a stává se ze mne monstrum. Děti jsou přeci slabší! Koho může napadnout bít někoho, kdo je slabší než on sám? Jedině agresora a úplného blba. Mám za sebou spoustu konfliktů, kdy jsem nevydejchala bití dětí na veřejnosti a na rodiče se obořila. Je to hnus.
JInak co se týče těch prarodičů, co neustále kritizují: znám pár takových lidí, jedné mé bývalé kamarádce její matka, bytostně negativistická osoba, rozvrátila svým neustálým rytím už dva vztahy (manželství a vztah s přítelem). Já sama jsem měla co dělat, abych ji při náhodných kontaktech záhy neodkázala do příslušných mezí. Těmhle lidem není nikdy nic dost dobré a jediné jejich potěšení je otravovat život všem kolem. Nejsou spokojení, dokud i ostatní lidi nejsou minimálně tak nasraní, jako jsou po většinu času oni sami. No, tak jsem se své kamarádce svěřila se svými pocity a od té doby se nekamarádíme. Maminka má další zářez na pažbě. Já mít takovou matku, tak ji ke své rodině vůbec nepustím a nebudu si z toho dělat hlavu. Každej dělá jen to, co mu sami dovolíme.
Jsou-li to manželovi rodiče, měl by zasáhnout on. Pokud se k tomu nemá, asi zvolíte mezi dětmi a prarodiči, zřejmě v zájmu dětí. Ale jak už jsem psala, děti vyrostou velmi rychle a už kolem 12 let mají jasno a pak už to nemusíte ani řídit. Ony si samy řeknou.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 14:24
@Atinka píše:
@jumbee Tak mozno matie aj ta spiaca ovecka na vasej ikonke…)

Ta ovšem souvisí hlavně se vzhledem :).

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 16:33

@Atinka No dokud neotevřu hubu, tak ani moc nevyčnívám.

Eye
276 příspěvků 10.10.12 03:44

@seznam.mih nevím, jesti jste to řešila právě v této diskuzi: http://psychologie.cz/…vou-hodnotu/ v tomto článku autor rozlišuje sebevědomí x sebedůvěru

hrop1
93 příspěvků 14.10.12 19:37

Nebylo to jednoduché. Mám tři starší bratry a měla jsem (bohužel měla) velmi náročného otce, co se týče ženské krásy. Když mně byly čtyři roky operovali mně slepák a už pár týdnů po operaci jsem musela posilovat břišní svaly abych je neměla ochablé. Povinně jsem kvůli držení těla nosila knihu na hlavě a obcházela s ní jídelní stůl. Pravidelně mě stavěli ke zdi a rovnali záda. Když jsem šla do pubery, začali se bratři vyjadřovat k velikosti mého pozadí a maštění vlasů. No, opravdu jsem si to užila, ale zocelilo mě to. Teď už chodím s hlavou vztyčenou. Stálo mě to velké úsilí. Dost mně pomáhalo to, že jsem věděla a uměla víc než moje vrstevnice, které byly v dané době „v kurzu“. Teď jsou z oněh hvězd tetky a já se díky Bohu držím. Alespoň si to myslím a to je to vypěstované sebevědomí.

Kalanka
707 příspěvků 14.10.12 19:54

Naštěstí jsem se ve své rodině s žádným shazováním nesetkala, tak při čtení této diskuse valím oči. Ale je pro mě velmi poučná v tom smyslu, na co si dát pozor u výchovy vlastních dětí

real.blond
6688 příspěvků 14.10.12 20:27

Stava se vam taky, kdyz na vas nekdo cizi kouka, ze vas hned napadne, ze je to kvuli tomu, ze vypadate blbe, ikdyz jste si zrovna ten den rekli, ze vam to slusi? Mne se to stava temer vzdy nebo spi uplne po kazde. Skoro nikdy mi v hlave ani nebleskne, ze by nekdo koukal, protoze mi to slusi.. Zvlast kdyz na me kouka zena:)

janiiiv
781 příspěvků 14.10.12 20:32

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 23:59

real.blond
6688 příspěvků 14.10.12 20:38

@janiiiv presne:) nicmene zrovna dneska jsem mela knirek od kavy a partner me na to hned neupozornil (dobrak) a ja se po ceste na toaletu desne divila, proc se na me personal tak potutelne usmiva.. No a pred zrcadlem na wc jsem na ten duvod prisla;))))

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek