Co vy a vaše sebevědomí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP ave
41 příspěvků 23.10.12 13:06

@seznam.mih
Mně na ekzém pomáhal rakytníkový olej.
A pak ještě z vlastní zkušenostu můžu doporučit čínskou medicínu. Stojí to sice poměrně nehorázné peníze, ale vzhledem k tomu, že mi vážně pomohla, stálo to za to.

DanielaS
5265 příspěvků 24.10.12 14:27

No vida, ja na akne ani jakekoliv kozni problemy netrpela, ac bych jim mohla z obou stran podedit pozehnane, ve stresu prozila pul zivota a nic. A pred tremi tydny se mi NECO vyrazilo na krku a ramenach a ne a ne to zmizet. Netusim, cim to je, nic noveho jsem nejedla, v novem prasku neprala, nove obleceni nenosila… A svedi to a svedi. Aspon ze uz neni horko, tak to zakryvam rolakama.

katango
1356 příspěvků 24.10.12 15:18

@seznam.mih Psychiatr ve mně uvažuje, zda netrpíte depresemi.

EJK
270 příspěvků 24.10.12 20:52

@Jetthro Moja triedna na gymnáziu nám radila, že vždy, ak máme pocit, že niekto sa k nám chová nafúkane a „přezíravě“, tak ho máme začať uprene sledovať, začať topánkami a pomaly postupovať centimeter po centimetri a keď prídeme po pás, ručí nám za to, že bude odpísaný.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.12 23:05

@katango No mívám nálady, ale vyloženě depresí si myslím, že netrpím, protože se umím i smát a když se děje něco blbého, tak se to snažím brát s optimismem, nebo v tom najít výhodu. Zatím z mostu neskáču :D

katango
1356 příspěvků 25.10.12 09:58

@seznam.mih Jo, dokud si z toho dokážete pomoct vlastními silami, tak je to ještě dobrý. Blbý to začíná být, pokud z toho není úniku a trvá to moc dlouho, resp. minimálně dva týdny.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 11:13

@katango To stačí skutečně jen dva týdny?

Curlygirl
1901 příspěvků 25.10.12 11:19

@jumbee dva týdny ve stavu, že člověk pomalu nevyleze z postele a nemůže v podstatě nic se mi zdají naopak jako hrozně dlouhá doba.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 11:22

@katango Nebojte já jsem tak trošičku malej hypochondr, takže o skutečné depresi jsem si něco málo zjišťovala a depresí určitě netrpím. Nicméně mám pocit, že se mnou stejně není něco v pořádku :D

kacenka.smile
428 příspěvků 25.10.12 11:26

K těm depresím - ono to zdaleka nemusí být jen ten stav, kdy člověk nevyleze z postele. Naopak, mnohdy depresemi trpí lidé, kteří se svému okolí zdají být veselí a nad věcí. Ale pak v soukromí to dopadne na člověka na plno.

@seznam.mih : Pokud máte pocit, že s Vámi v tomto ohledu není něco v pořádku, radím navštívit odborníka. Deprese jsou sice asi nejznámější psychickou nemocí, ale existují i další, které mohou mít odlišné projevy a lehčí průběhy.

Edit: Přesto je zbytečné se jimi trápit, když je z toho cesta ven.

Příspěvek upraven 25.10.12 v 11:39

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 11:31

@seznam.mih Že vy jste medvěd a jde na vás zimní spánek!

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 11:45

@Pavučinec plyšový To bude určitě tím. Teď jste na to kápla! Jak já bych nejradši se zazimovala hromadou jídla a jenom spala! :D

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 11:46

@kacenka.smile No kdyby se mnou něco bylo, nechci brát antidepresiva.

Atinka
262 příspěvků 25.10.12 11:50

@seznam.mih A co stitna zlaza mate ju v poriadku lebo u mna je to podobne a sice sa neliecim len som sledovana ale problem mi to niekedy robi

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 11:57

@Atinka To mě popravdě nenapadlo, že bych mohla mít něco se štítnou žlázou a že by to mohl být důvod mojí únavy. Jsem koukla na internet, jaké mají příznaky a zhrozila se, že by to mohl být důvod, že v poslední době zapomínám.

kacenka.smile
428 příspěvků 25.10.12 11:58

@seznam.mih : To je samozřejmě Vaše volba. Jen pár věcí k tomu:

• návštěva odborníka neznamená automaticky AD, mnohdy stačí třeba jen sezení, terapie apod.
  • AD nejsou ztělesněním zla, je to lék na nemoc. Dnes jsou už i nenávyková, netlumící, minimální dávky účinné látky (člověk se cítí normálně, normálně prožívá svoje pocity, jen získá např. trochu nadhled nad věcmi, které ho dříve srážely na dno)
  • Braní AD může být poměrně krátkodobé (v řádech měsíců)
  • AD mohou jedincům, kteří je potřebují, dlouhodobě zlepšit kvalitu života, u vážných případů mohou život zachránit
  • Když je člověk nemocný fyzicky, přijde mu samozřejmé, že bude svou nemoc léčit a brát potřebné léky (když pominu přecházení kašle, chřipky apod.), zato u psychických nemocí se tomu spousta lidí zbytečně brání.

Samozřejmě Vás nebudu k ničemu přemlouvat, jen si myslím, že by bylo dobré se nad tímto pozastavit. Sama asi nejlépe víte, jak na tom jste, jestli to sama zvládáte, nebo byste pomoc odborníka ocenila. A konečně - vždycky máte možnost AD odmítnout, pokud je nebudete chtít a dotyčného lékaře už nenavštívit.

katango
1356 příspěvků 25.10.12 21:26

Těžkými depresemi trpím zhruba od 17 let. Co je to za děs, vím. Psychiatrem jsem od 27 let.

Eye
276 příspěvků 25.10.12 22:42

Přispěju k všeobecným trapným zážitkům svou historkou z vlaku: potkala jsem před pár lety ve vlaku svého idola, zpěváka jedné české kapely. ve vlaku jej nikdo jiný nepoznal, ten vlak jel trasu z Hamburku do Budapešti a cestovali jím převážně němečtí důchodci, Maďaři a jiní cizinci. propásla jsem šanci získat autogram, protože jsem překvapeně zírala… a v jedné ruce držela rajče a v druhé nůž. zrovna jsem totiž jedla a krájela si zeleninu. zíral taky, ještě aby ne, když se na vás dívá někdo s nožem v ruce. ach jo. autogram dodnes nemám :)

Eye
276 příspěvků 25.10.12 22:45

@seznam.mih štítnou žlázu lze vyloučit nebo potvrdit rychle. stačí zajít k obvoďákovi na krev a poprosit o rozbor na šž. v případě, že jo, by Vás přeposlal k odborníkovi. jinak na podzim je únava přirozená, možná se nejedná o nic vážného. každopádně, jestli Vás únava silně omezuje, je třeba s tím něco začít dělat.

Chari
541 příspěvků 25.10.12 23:39

@seznam.mih Štítnou žlázu mám nemocnou od puberty. Stačí si dojít na rozbor krve, pokud je někde problém, pošlou vás k endokrynologovi tam následuje další odběr krve a ultrazvuk. Když je něco v nepořádku, předepíše doktor thyroxin. Není to žádná lahůdka ale přežít se to dá. Únava zmizí (ta podzimní tedy ne:)), váha se vlbec pohnout nemusí (to se týká spíš neléčené šž) a člověk pak předejde problémům jako je zjišťování těhle problémů v těhotenství apod. Není to žádné drama, život to neovlivňuje a jeden prášek denně se dá vydržet. :)

Eye
276 příspěvků 26.10.12 01:59

@Chari ale houby. léky na štítnou žlázu nejsou žádný humus. žádná hořká chuť nebo nevolnost. jedná se o hormony, které tělo běžně samo produkuje. za jediné mínus považuju, že se berou nalačno (půl hodiny před jídlem, poté, co člověk delší dobu nejedl. z důvodu lepšího vstřebání) na zvýšení energie je vhodná fyzická aktivita, ta se může podílet také na zlepšení hormonální funkce (třeba šž).

Pomněnka lesní
42 příspěvků 26.10.12 15:09

@Eye Úplně vás chápu! :-) V takhle šokových situacíh se taky zaseknu a nevím, jestli doprava, doleva, sednout si nebo jít… :-)

Chari
541 příspěvků 26.10.12 15:31

@Eye Mě to jako humus teda připadá, ale fakt je, že léky obecně špatně snáším. Doporučuje se užívat před jídlem, ale mě potom bylo trochu zle.
V tom případě se to konzultuje s doktorem, jestli to nevadí on řekne, že to tedy máte brát s jídlem. A přijít na kontrolu, aby viděl, jestli to zabírá a vstřebává se toho dost, nebo jestli se to bude vymyslet jinak. Takže za mě ano považuju to za humus - překonatelný a užitečný, ale humus.

Eye
276 příspěvků 31.10.12 23:22

@Chari aha, tak v tom případě se omlouvám. konkrétně u těchto léků není běžné, že by po nich bylo člověku špatně. v otázce vstřebávání nemají jasno ani odborníci :) takže jak říkáte, na kontrole se zjistí, jestli zabírají dobře.

ofeliet
429 příspěvků 1.11.12 01:14
@ecm píše:
No tak já jsem teď se sebevědomím na bodu mrazu. Včera mi přítel (dnes již expřítel) po osmiměsících vztahu řekl, že v tom našem vztahu nebyla od začátku ta jiskra, a že já jsem to tak snad taky měla ne? Když jsem řekla, že teda já ne, tak odvětil, ty jsi snad byla do mě zamilovaná? No v tu chvíle by se krve ve mě nedořezal. Nechápu. No takže mé pracně v dospělosti budované sebevědomí je někde v…

Milá Ecm :-), ten chudák z Vás dvou je opravdu on…Někdo, kdo je s někým 8 měsíců bez lásky je fakt duševní ubožák, kterého třeba politovat. Vy jste oproti němu milující bytost…a jelikož „stejné přitahuje stejné“, brzy potkáte někoho, kdo Vás bude milovat tak jako Vy jeho. Po tom, co se stalo s expřítelem, by naopak Vaše sebevědomí mělo stoupnout, neboť Vy jste žila celých 8 měsíců v lásce a ne v nějakém bludu jako on! Buďte na sebe pyšná! On možná vůbec neumí milovat, nebo se za něco schovává nebo bůhví co…ale Vy jste ok!

Stránka:  « Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek