Co vy a vaše sebevědomí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.15 16:56
@Oldyn píše:
Přesně tak, na fotce se nesmíte moc usmívat a dokonce je předpis, že nesmí být vidět zuby.

v tom případě nechápu, proč fotografka, co u nás na matrice dělá fotky na doklady, vždycky řekne usmívejte se, já se neudržím, trapně se zašklebím a fotí se znova :-)

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.15 16:57

@hell-no @Oldyn Asi bych ani jedno nepaušalizoval. Mám bohužel velmi negativní zkušenosti v kontaktu s „pragoslovenkami“, pro mne o to horší, že mám na SK mnoho přátel, kde jsem se s tím nesetkal. Zatím tu bohužel převažovalo takové to nahoře huj a dole fuj. Něco jako když přijde označkovaná rusky hovořící panička. O to více jsem rád za ty výjimky. Tím lépe, že tedy máte zkušenosti pozitivní.

Oldyn
6401 příspěvků 6.2.15 17:01

@LCH
S VŠ brigádnicemi (Brno) jen ty nejlepší.
@stricc Úřednice mne na občanku fotila několikrát a od ní vím o tom nařízení.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.15 17:16

@Oldyn však já taky nepolemizuju s vámi, já jsem se podivila, proč ta ženská neříká „tvařte se vážně“
Jinak nevím, jestli tohle platí u nás, ale na Kubě musí být na fotce na doklad vidět ucho. To pak kór každý vypadá jak uprchlík ze Sing-singu

elouzie
1059 příspěvků 6.2.15 17:55

@stricc co uprchlíci, ale Van Gogh. I když jedno asi stačí. Nicméně kdysi jako dítě jsem při vyřizování pasu chtěla vést pro mě velmi poučnou debatu o tom, jak nahrazují otisky prstů u lidí s amputací všech končetin a paní úřednice asi nevěděla a poslala mě do háje. Doteď jsem se to nedozvěděla. Asi je prostě nemají, když daleko neutečou.

Edit: za tohle půjdu do pekla, ale vážně jsem to nemyslela jako vtip…

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.15 18:09

Osobne jsem, nastesti jen v pracovnim zivote, potkala dve osoby, ktere se sebevedomi musely „naucit“ a evidentne to mely silne vydrene (v obou pripadech jsem se o jejich „promene“ dozvedela az a post od lidi, ktere dotycne znali dele, mne se ony a jejich reakce zdaly proste jen divne). Obe nesnesitelne, vecne dotcene a konfliktni blbky, se kterymi se nedalo normalne vyjit. Ta naucena mantra o jejich vlastni cene z nich jen cisela.

Oveeec
3147 příspěvků 6.2.15 18:46

Hehe, ISIC…Já na něm vypadám regulérně jako postižená. Šla jsem tam tenkrát jenom tak narychlo, nějaká hrozně nevyspalá, a frajerka jsem si vyšla nenalíčená, to jsem měla zrovna nějakej záchvat intelektuálskýho sebevědomí. No nepřála bych vám to vidět, kruhy pod očima, bílá…Připadala bych si totiž hrozně marnivá, kdybych měla prosit o opakování záběru, aby mi to slušelo na fotce, kterou zas tak často nikomu neukazuju, že jo, akorát když pak na to ukazování dojde, tak si tluču hlavu, ale to už je pozdě.

Oveeec
3147 příspěvků 6.2.15 18:52

@Akitaken

Partnera mám, navíc skvělýho, kterej mi všechny moje „nedostatky“ rozmlouvá v případě, že se neudržím a postěžuju si. Naštěstí nedeptá on mě za to, že jsem o trochu větší, ale já jeho za to, že je o trochu menší :) Obdivuju ho ale za to, že je dost chlap na to, aby mu to nevadilo (bůhví, co si ale myslí doopravdy, že jo). Největší problém mám asi s introverzí, pokusím se s tím něco udělat, myslím, že to bude mít pozitivní dopad na ostatní oblasti, ale momentálně jsem bohužel ve fázi, kdy zvažuju, jestli třeba moje nohy, na který jsem byla vždycky celkem pyšná, jsou vážně tak fajn, anebo jestli lidi kolem mě nevrtí hlavou, jak je tohle možný :)

Příspěvek upraven 08.05.15 v 16:15

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.15 18:53

Jo a moje fotka na ISIC rozhodla o tom, ze jsem ho nikdy nepouzila.

Akitaken
4960 příspěvků 6.2.15 19:23
@Oveeec píše:

Myslím, že prostě jen moc přemejšlíte ;-)
Jestli máte skvělého partnera, tak se na ostatní vykašlete. Lovit nepotřebujete a do Vašich nohou nikomu nic není. Ostatně, oni ti okolo taky nejsou dokonalí :-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.15 19:28
@Oveeec píše:
@Akitakenjestli třeba moje nohy, na který jsem byla vždycky celkem pyšná, jsou vážně tak fajn, anebo jestli lidi kolem mě nevrtí hlavou, jak je tohle možný :)

já bych si troufla tipovat, že pokud vaše nohy nevypadají jako složené závorky a nechodíte přitom v ultramini, tak si asi vašich nohou kolemjdoucí zas tak moc nevšímají a vrtí hlavou, protože je teplo, zima, nestíhají, nebo obecně tak nějak nad špatností světa :-)

Eleanor Rigby
686 příspěvků 6.2.15 20:51
@elouzie píše:
Nicméně kdysi jako dítě jsem při vyřizování pasu chtěla vést pro mě velmi poučnou debatu o tom, jak nahrazují otisky prstů u lidí s amputací všech končetin a paní úřednice asi nevěděla a poslala mě do háje. Doteď jsem se to nedozvěděla. Asi je prostě nemají, když daleko neutečou.

Kdysi jako dítě, vyřizování pasu a otisky prstů mi nejde dohromady, to se nedělá zase tak dlouho (hergot, mně jako dítěti vypisovali do pasu barvu očí a vlasů), ale nešť. Náhodou to vím. Napíšou „bez biometrických údajů, nelze získat“ nebo něco v tom smyslu.
Jak že to vím?
Protože můj otec si usmyslel, že vezme babičku na výlet. Babička má ruce obě, prsty všechny, ale devadesát let je devadesát let a kůže vypadá podle toho. Ze tří pokusů na deseti prstech měli jeden otisk, který se jim nepodařilo zopakovat. Tak napsali do příslušné kolonky tohle, vydali pas a výlet se konal.

dagino
872 příspěvků 6.2.15 21:03

Mne je úplne jedno akú fotku si páni úradníci nalepia do ich dokladov. K dokladom nemám žiadny vzťah, skôr k nim pociťujem odpor a obťažuje ma, nosiť ich a ešte sa aj starať aby boli platné.

andano
866 příspěvků 6.2.15 21:03

@Eleanor Rigby tak to mně není zdaleka devadesát prsty se mi neotiskly taky (zatím jsem se na ten pas dostala leckde po EU i do Ruska…), možná to není tak neběžné.

elouzie
1059 příspěvků 6.2.15 21:06

@Eleanor Rigby no, však já jsem taky mladá :D ale to se ještě ty otisky nedělaly, jenom jsem byla zvědavá a přišlo mi, že by to ta paní na úřadě měla vědět. (Tatínek měl kamarády na kriminálce a tak dělání otisků doma inkoustem na razítka byla oblíbená činnost. Prostě mi přišlo, že ti lidi, co jsou na nějakým úřadě rozumí otiskům, nehledejte v tom nějak zásadní souvislosti :) )

tzaziki
1077 příspěvků 6.2.15 21:15

Teď v novém pase vypadám jako Bestie Karla, ale na tom posledním za svobodna, jsem byla moc pěkně blejsknuta, tam mi to slušelo.

Karja
4837 příspěvků 6.2.15 22:14

Já si připadám hezčí než reálně jsem:-D. Někdy ty chvilky rozčarování u zrcadla jsou docela silný a začínám žít v realitě, ale pak se chvíli nevidim a připadám si zase jako kus:-D:-D. Asi je to lepší než kdyby tomu bylo naopak.
A svoje fotky na dokladech neřešim, jsou to jen doklady. Ale jednou jsem dala na anglické konverzaci v rámci probíraného tématu kolovat svou kartičku na vstup do bazénu, kde mě paní bez upozornění vyfotila a byla jsem nenamalovaná, ulízaná, prostě plavecký look. Jako já zlepšila tolika lidem den, a ty neidentifikovatelné skotské výrazy, co se začaly drát z úst učitele:-D No nevím, jestli bych chtěla znát jejich překlad.

Eleanor Rigby
686 příspěvků 6.2.15 23:04

@Karja Takže osoba na fotce vypadá přesně jako ta, kterou vídají na plovárně. Ideál, ne?

Morže
1094 příspěvků 6.2.15 23:21

Já si teda doma nenamalovaná připadám jak příšera. Když jsem někam šla nenalíčená, často se mě lidi ptali, jestli je mi dobře nebo že působím jak vrah a lidi se mi báli. Co se líčím, probíhá komunikace v okolí lépe, i když mám stejně pořád pocit, že se lidi nevysvětlitelně bojí toho, že jim jednu vrazím když mi řeknou něco nevhodného. Jinak vzhledem, když se upravím, vypadám sama se sebou spokojeně, jen bych mohla zvednout svojí línou nenažranou zadnici a dělat něco s mojí postavou.
A s mými schopnostmi je to taky blbý. Nyní dost poslouchám, jak jsem šikovná, zručná a hezká a jako sice to potěší, ale nic víc to se mnou nedělá. Zatímco když na mě někdo jen trochu zvýší hlas nebo mi někdo řekne něco špatného, připadám si jak největší debil neschopný k životu, klepu se, vše se mi hroutí a v myšlenkách mi to pronásleduje několik dní, až z toho nespím a vyčítám si, co jsem mohla udělat líp.

Nejnovější fotku na firemní kartě, co mám, vypadám moc dobře. Sice tam kulím očima, ale pleť mi na ní vyretušovali a nebála bych se jí někde vystavit. Na občance mám fotku, kde vypadám jak prasnice před porážkou a na plzeňské kartě mám fotku, kdy mi bylo 14 a tam mám obličej jak rajče a s beďárama, ale brzo ji budu měnit a vzhledem k tomu, že jsem se svojí nynější podobou spokojená, tak bych nemusela na kartě strašit další desetiletí.

Demode
2054 příspěvků 6.2.15 23:40

Po mně se chtěl na pas otisk jen jednoho prstu. A když paní úřednice viděla to zděšení v mé tváři poté, co mi ukázala fotku, honem mě vyblejskla ještě jednou. Výsledek byl o malinko lepší - teda já si to myslím :-)

Karja
4837 příspěvků 6.2.15 23:59

@Eleanor Rigby Tak jestli na plovarne vypadam jako nejakej hermafrodit, tak je mozna na case tam prestat chodit:-). Ta karticka je absolutne univerzalni, pohlavi necitelne, vek taky, vlasy tam nejsou, jen jakysi ksicht v popredi. Uz rok neplati, ale mam ji schovanou na pamatku:-)

Harare
427 příspěvků 7.2.15 00:00
@andano píše:
@Eleanor Rigby tak to mně není zdaleka devadesát prsty se mi neotiskly taky (zatím jsem se na ten pas dostala leckde po EU i do Ruska…), možná to není tak neběžné.

Já mám takový pitomý ekzém na rukách, prostě suchá kůže na různých místech, tak se mi otiskla vždycky jen půlka prstu. Po pátém opakování úřednice uznala, že to tak prostě mám, tak mám v pase „půlotisky“. Spíš je to kvůli tomu, že je to ten elektronický otisk. V zahraničí mi brali otisky na občanku klasicky tou černou barvou - dvakrát a všech 10 prstů - a v poho. Ale řeknu vám, umýt to je záhul.

Bugatti
4086 příspěvků 7.2.15 00:06
@razorblade_reloaded píše:
@Akitaken fotky z obcanky a pasu jsou specialni kategorie, na kterejch vypada jako kreten kazdej. podezrivam uredniky, ze maji ve fotaku, kterym to snimaj, nejakej spesl zohavovaci program:D

Tak to jste mne teď uklidnila. Na fotce v pasu totiž vypadám jako trestanec. Vběhla jsem tam asi deset minut před zavírací dobou, otrávená úřednice mi sdělila, že mne vyfotí, a když se mi fotka nebude líbit, mám druhý pokus. Když mi fotku ukázala, začala jsem se hrozně smát a úřednice se zatvářila ještě otráveněji… tak jsem jí řekla, ať to tak nechá, že lepší to stejně nebude.

tzaziki
1077 příspěvků 7.2.15 07:57

@Bugatti Tak to jsme měly stejnou reakci, akorát muj smích a hláška, že už to lepší nebude, rozesmaly i tu divnopani za přepážkou:-)

tzaziki
1077 příspěvků 7.2.15 08:14

A sebevědomí je u mě samostatná kapitola. Radši nekomentovat. Příčinu asi bude v kombinaci výchova a příklad maminky. Manžela mám úžasného, kterému se (doufam, že mluví pravdu) libim stále, pořád a až na pár výjimek ve všem, ale stejně stále pochybuji. Třeba nyní odjíždíme a mě z celé dovolené nejvíc děsí a už se mi o tom i zdálo, že půjdu do bazénu, v plavkách. Oblečení beru jako mimikry a bariéru, která mě chrání. Dřív jsem nosila hlavně černou, aby mě nebylo vidět. Teď jsem do šatníku propašovala pár barev a učím se je nosit.Ale zatím v nich hlavně utikam městem, abych to měla co nejrychleji za sebou.

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek