Co vy a vaše sebevědomí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
andulka01
1372 příspěvků 9.2.15 21:04

@Akitaken Jsem útlocitná, chudinky ryby :-) a netrpělivá. Myslím, že to bude něco jako free-dive nebo divný jazyk nebo třeba už konečně přečtu Bílou velrybu :-). Ale díky, jste inspirativní!

andulka01
1372 příspěvků 9.2.15 21:12

@Lilly_Ku Ano, i tak to občas mám… To, že se občas chci zavřít a nic nedělat, chápu ale stále jako selhání. Naštěstí některé ty aktivity jsou opravdu „já“, jdou mi přirozeně a zatím mě alespoň částečně dobíjejí. Ono stačí, když se aspoň něco začne dařit, pak se sebevědomí dá trochu budovat.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 9.2.15 21:12

@andulka01 najít si novýho chlapa?;-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 9.2.15 21:13

@andulka01 nebo se začít mít ráda natolik, že sama sobě občas dovolíte nic nedělat… jinak to bude čím dál únavnější

Akitaken
4960 příspěvků 9.2.15 21:19
@viktorka_od splavu píše:
@andulka01 najít si novýho chlapa?;-)

Tak to je ten pravej adrenalin, to je fakt!

TerezaFin
794 příspěvků 9.2.15 21:19

Takze sebavedomie…zalezi na tom, s kym sa momentalne porovnavam :)

Akitaken
4960 příspěvků 9.2.15 21:20
@andulka01 píše:
@Akitaken Jsem útlocitná, chudinky ryby :-) a netrpělivá. Myslím, že to bude něco jako free-dive nebo divný jazyk nebo třeba už konečně přečtu Bílou velrybu :-). Ale díky, jste inspirativní!

Tak se zkuste učit Welšsky.. to by Vám chvilku mohlo vydržet :-)

andulka01
1372 příspěvků 9.2.15 21:24

@viktorka_od splavu Ano prosím :-) a to je právě ten problém.

Lilly_Ku
715 příspěvků 9.2.15 21:26
@viktorka_od splavu píše:
@andulka01 nebo se začít mít ráda natolik, že sama sobě občas dovolíte nic nedělat… jinak to bude čím dál únavnější

Tak to je, ale ona takova zmena je vetsinou fakt celkem beh na dlouhou trat. Ale zase neni divu - kdyz leta jedete jeden vzorec, tak se neda hned prepnout na jiny nastaveni. je ale dobry vedet o tom, ze existuje i moznost se vyvijet timto smerem :)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 9.2.15 21:28

@andulka01 já fakt nevím proč my baby máme pocit že musíme být za každou cenu dokonalý, perfektní… myslím že chlapi ničím takovým netrpí. my do toho musíme teprv dospět… no, je fakt, že spoust chlapů nedospěje nikdy, tak by se asi chudáci nedočkali, proto to dostali už rovnou;-)

Oldyn
6401 příspěvků 9.2.15 21:40

Já to mám spíš tak, že spíš než sebevědomí přišlo vyrovnání a kupodivu i zklidnění. Za což vděčím rodině, hlavně dětem. :D Taky mě uklidňuje fakt, že jsem dosáhla všeho o co jsem vždy usilovala a teď si ten život užívám, beru věci tak jak přicházejí.

andulka01
1372 příspěvků 9.2.15 21:56

@viktorka_od splavu Že jo? :-) někdy mám pocit, že bych měla matince přírodě pár věcí vytknout :-)

Jesenková
12 příspěvků 9.2.15 22:11
@andulka01 píše:
Nejvyšší čas se naučit zase něco neobvyklého, nevíte o něčem? Prát se s klukama ale už nebudu, jsem už příliš dospělá, nehubená a stále nosatá.

Naučit se žonglovat? Vyrobit rádio z brambory? Naučit se slova Ievan Polkky ? Uvařit božský buchtičky se šodó? Dát dohromady na balkoně bylinkovou zahrádku? Nakreslit nepálskou vlajku přesně podle návodu v nepálský ústavě? Začít chodit na tango? Nebo třeba začít hrát na harmoniku?

Akitaken
4960 příspěvků 9.2.15 23:19

Mám Flamenco, jízdu na koni a oprášila jsem klavír (no, ehm, naučila jsem se jenom Měsíční sonátu 1st movement). Odeslala jsem povídku do literární soutěže.

Oveeec
2944 příspěvků 9.2.15 23:27

Když jsme u těch zajímavých aktivit, já jich mám fůru, a taky se teda občas nemůžu dočkat, až večer padnu nebo až kurz skončí a já se dopotácím domů a před televizi, což už několik let nedělám, takže je to můj sen. Sebevědomí mi to dodává, ale dodávalo by ještě větší, kdybych to taky řádně uměla prodat. Jenže o spoustě těch věcí hodně lidí ani neví, protože je mi trapný se tím „chlubit“. Mně samotný jsou tím lidi protivný, mám teď zrovna jednu takovou kolegyni, která ať je řeč o čemkoli, vždycky se to stočí na to, že ona teď chodí tam a tam a že má dneska zase trénink a to jede pořád kolem dokola. No jo, moje blbost holt :)

Go-lightly
3429 příspěvků 10.2.15 00:05
@Akitaken píše:
A jak jste toho dosáhla? :)

Já mám jednu starší známou, která je báječně vyrovnaná a chlapi na ni letí. Jednou jsem se jí ptala, jak k té rovnováze dospěla, a odpověděla mi, že když člověk párkrát v životě hodně, ale hodně tvrdě spadne na hubu, tak se přestane nimrat v sobě a je rád za to, co má. Nevím, někdo se možná po každé životní facce uzavře a analyzuje ještě víc, nevím. Ona si prostě užívá život, možná s vědomím, že je krátký.

Go-lightly
3429 příspěvků 10.2.15 00:08

@Oveeec Ale proč vaše blbost? Úplně s vámi souhlasím ohledně vaší kolegyně: takoví lidé jsou nakonec všem okolo protivní. A stojíte o to, aby říkali: „Ona má černý pás/mluví dokonale francouzsky/hraje skvěle na cello, ale je to strašně protivná náfuka.“?

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 10.2.15 10:11

@Go-lightly navíc když se při té příležitosti setká se spoustou zlých a hloupých lidí, tak si řekne proč by se vlastně neměl mít rád, když tihleti si sebe cení tak vysoko…

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.15 11:11

@viktorka_od splavu Myslíte, že je to fakt preto, že keď oni sa cenia, tak aj ja? Nejak sa mi to nezdá, že by to tak fungovalo. Skor si myslím, že človek si začne život užívať, keď tým pádom na držku zistí, že život je krátky.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 10.2.15 11:24

@Giulietta no to ne, spíš je to tak, že srovnávat by se člověk samozřejmě měl s lidmi kteří jsou v něčem lepší než je sám, ne s těmi horšími, ale… prostě (mimo jiné, ne jako to hlavní samozřejmě) mi pomohlo i to, když jsem si uvědomila že ve srovnání s jinými lidmi nejsem o nic horší (hloupější, nešikovnější, nevzdělanější, ošklivější nebo co vás napadne, nemyslím " lepší člověk":-) než ostatní, a oni se přesto mají rádi, tak proč bych se neměla mít ráda já? prostě jsem si uvědomila jaká jsem a že sice ne dokonalá, ale ani špatná, prostě tak akorát:-)

Akitaken
4960 příspěvků 10.2.15 11:59

Srovnávání vede akorát k frustraci, takže já se nechávám maximálně inspirovat. Srovnávat se (a závidět, že něco nemám) jsem přestala ve chvíli, kdy jsem zjistila, že:
a) všude je něco (geniální kamarádka sice skládá zkoušky levou zadní, ale je alergická snad na úplně všechno, co lítá vzduchem)
b) každý má v životě jiný příběh, takže srovnávat se to stejně nedá

moora
948 příspěvků 10.2.15 13:41

@andulka01 lukostrelbu :-) na věku a váze nezáleží, větší nos výhodou

Sekhmet
1918 příspěvků 10.2.15 14:04
@Lama_z_Lana píše:
Ha! Nemám blbou postavu, ale žiju ve špatný éře :)
Women's Ideal Body Types Throughout History
.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:04

andulka01
1372 příspěvků 10.2.15 16:42

Takže dnes dostalo sebevědomí dalších pár facek…Dostala nezasloužený kartáč od šéfa, pohádala se úplně nesmyslně s přítelem, vypadám jako strašák do zelí (opar included) a mé vlasy evidentně mají taktéž velmi nízké sebevědomí. Byla jsem si koupit šaty a džíny a i když velikost oblečení je stále příznivá, stejně jsem v kabince musela vidět tu povolenou špekatou hrůzu. Jsem si také zcela jistá, že před týdnem jsem měla prsa určitě výš! O odmítavých či rovnou ani nezaslaných mailech z hledání nové práce ani nemluvím. Tak. A můžu si za to sama…
Prosím, nerozebírejte mě :-) vím, že stěžováním si to nezlepším :-) pracuji na tom!

Bugatti
4086 příspěvků 10.2.15 16:49

Díky za to video. Proč já jsem se nenarodila v renesanční Itálii?

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek