Co vy a vaše sebevědomí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Akitaken
4960 příspěvků 10.2.15 17:37
@andulka01 píše:
O odmítavých či rovnou ani nezaslaných mailech z hledání nové práce ani nemluvím. Tak. A můžu si za to sama…

Hm, hm, tak to asi ani nemám zmiňovat, že jsem dnes dostala stodvacátý email na téma:

bla, bla.. vaše schopnosti a vědomosti jsou skvělé a úžasné, ale se svým profilem se nehodíte naprosto nikam. Díky za váš čas a good luck., co? :)

Amelie9
1 příspěvek 10.2.15 19:01

Sebevědomí mám naštěstí v pořádku až na jednu výjimku - plavky, ale s tím se dá bezproblémů žít :-D Nikdy mě nenapadlo se s někým srovnávat a vždycky jsem brala věci, tak jak jsou. Většinou nic není tak horké, jak se zdá.

andulka01
1372 příspěvků 11.2.15 09:39

@Akitaken Přesně… To náladu moc nezvedne. V mém oboru se snad už jinak než přes známé slušné místo sehnat nedá. Ale doufám :)

999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.15 09:56

Já jsem sebevědomá a sama se sebou v pohodě… Myslím, že za to můžu děkovat svému otci, který mě vždycky chválil, říkal mi, že mi to sluší, obdivoval mě a byl na mě hrdý, když se mi něco povedlo…Teprve v dospělosti jsem zjistila, že to tak není ve všech rodinách…

Akitaken
4960 příspěvků 11.2.15 09:59
@andulka01 píše:
@Akitaken Přesně… To náladu moc nezvedne. V mém oboru se snad už jinak než přes známé slušné místo sehnat nedá. Ale doufám :)

Já pořád ještě naštěstí jedu v módu „shozená z koně“. To znamená, že nepřemejšlím, ale drápu se na koně zpátky.
(jinými slovy, ani si nepřipouštím, že bych si práci nenašla a taky se opíjím přesvědčením, že když nevyšlo tohle, tak jen proto, že vyjde něco lepšího..)

andulka01
1372 příspěvků 11.2.15 10:24

@Akitaken Fakt Vám přeji, aby to vyšlo. Práce snů ve skvělém a inspirativním kolektivu, dobře zaplacená a rozvíjející :-) krásný sen

Akitaken
4960 příspěvků 11.2.15 10:53
@andulka01 píše:
@Akitaken Fakt Vám přeji, aby to vyšlo. Práce snů ve skvělém a inspirativním kolektivu, dobře zaplacená a rozvíjející :-) krásný sen

Já Vám to přeju taky. Ono to dopadne dobře, uvidíte :)

Ghost B.C.
3962 příspěvků 11.2.15 11:47

Tak já vyliju svůj příběh, ať se končeně můžu jít učit.
Se sebevědomím jsem na tom byla (a ještě furt místy jsem) hodně špatně. Možná to bude znít jako krize pohlavní identity, ale já se dlouho nechtěla ani oblékat jako žena. Teda nenosila jsem pánské oblečení, ale když na to zpětně koukám, tak dost unisex. Lodičky a kabelku byste u mě ještě nedávno hledali marně. Prostě spojení Ghost B. C + kabelka mně samotné znělo strašně divně. Měla jsem pocit, že by si lidi kolem mě říkali „na co si jako hraje“. I představa, že bych si třeba v krámě zkoušela něco typicky ženského mě děsila, protože jsem si myslela, že si prodavačka bude říkat „proboha, na co to tahleta bude mít“.
Skoro jsem se nemalovala - ten samý problém jako s kabelkou a taky jsem měla dojem, že už mě to nezachrání. A měla jsem i strašný problém s tím, když moje první pokusy někdo komentoval. Samozřejmě jsem si pak myslela, že vypadám hrozně a příště to radši odpískala.
Dost mě i odrazovalo, když někdo pronesl „já si třeba Ghost vůbec neumím představit v sukni/s podpatky, jak furt nosí tenisky“.
Kdokoliv na mě koukal, tak jsem si samozřejmě myslela, že je to proto, že jsem zjev.
Do oblečení jsem se maskovala. + Tuna mindráků navrch v podobě krátkých nohou, velkého zadku, malých prsou, velkého nosu a tak podobně. (Jestli to je nebo není objektivní fakt nevím, já to tak viděla/vidím.)
Ani nevím, kdy se to zlomilo, ale najednou jsem sama od sebe začínala pociťovat, že jestli tohle budu řešit dál, že celý život promrhám - už teď si říkám, kde jsem mohla být, kdyby mi to došlo dřív. Ale tyhle věci ze všeho nejvíc potřebují právě ten čas.
Neříkám, že mám teď sebevědomí až do oblak, to vůbec ne, jen asi některé věci - radši - neřeším. A hodně mi pomáhá partner, který chválí, co mu dech stačí.
Taky jsem se naučila, že když se mi na mně něco nelíbí a jde to změnit, tak to mám změnit a ne se tím užírat - takže jsem třeba začala cvičit. Nechceš nosit tenisky? Nenos je teda jenom proto, že je na to okolí zvyklé!
Občas to na mě ještě padne a začnu vymýšlet, ale většinou se snažím si to nepouštět do hlavy.
Když někdy koukám do zrcadla, tak ani nevěřím, že jsem to fakt já - a hlavně že to není křeč.
Ačkoliv je pravda, že když řeknu „potřebuju novou kabelku“, tak mi to ještě pořád zní trochu nepatřičně :) Ale naučila jsem se si to užívat. Jako náplast na všechny ty utrápené roky.
Takhle zpětně je mi hodně líto, čím vším jsem se tak dlouho trápila, ale asi nemá cenu se trápit ještě navrch tím, co mohlo být, kdyby. Maximálně si můžu vzít ponaučení.
Ono to asi vypadá, že řeším hlavně hadry, ale není to tak. Jen se mi na tom pěkně ukazuje ta provázanost s myslí.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.15 12:42
@andulka01 píše:
@Akitaken Přesně… To náladu moc nezvedne. V mém oboru se snad už jinak než přes známé slušné místo sehnat nedá. Ale doufám :)

a co je to za obor?

Aranel
935 příspěvků 11.2.15 15:59

@Ghost B.C. Skvělý příběh, díky za něj.

Ghost B.C.
3962 příspěvků 11.2.15 16:27

@Aranel Díky. Nepíše se mi to snadno, ale pokud by to někoho mohlo inspirovat, tak budu ráda, že jsem do klávesnice nemlátila zbytečně.
Sesmolila jsem strašný sloh. Myslím, že nejvýstižnější shrnutí toho, co se mi celé roky dělo v hlavě, je asi to, že až teprve v současnosti mám partnera (že mám vůbec partnera, že jsem vůbec pochopila, že mě chce), kterému jsem schopná věřit, že se mu doopravdy líbím, i duševně.
Vlastně jsem se považovala za takového lůzra (fyzicky i psychicky), že jsem v podstatě počítala s tím, že jednou budu žít sama, protože mě nikdo nemůže chtít.

edit: Doplnění pár slov. Jak jsem to po sobě četla, tak mi došlo, že se to dá vyložit trochu jinak, než myslím.

Příspěvek upraven 11.02.15 v 21:40

Pirek
7060 příspěvků 11.2.15 16:29

Já jsem vždycky věděla, že jsem skvělá a neodolatelná, jen jsem kolem sebe měla v pubertě blbé okolí, které to nepoznalo :D Od maturity si nemohu na svůj vnější život stěžovat, vnitřní jsem měla bohatý a plodný odjakživa :D

Aranel
935 příspěvků 11.2.15 16:43

@Ghost B.C. (Bohužel,) na uznání okolí závisí sebevědomí hodně. Tak další krok bude nezáviset na chlapovi ;-) (přeju Vám ho, moc, ale je to zrádný)

Ghost B.C.
3962 příspěvků 11.2.15 16:54

@Aranel Děkuju. Snažím se to v sobě budovat i sama, nejen odvíjet od jeho pochval. Jde to pomalu, ale jde to :)

Nordlyseet
203 příspěvků 13.2.15 12:50

@Ghost B.C. Napsala jste to moc hezky :)

Se sebevědomím problém mám, a asi velký. Hlavně mám pocit, že by sebevědomé vystupování v mém případě působilo komicky, když jsem ještě nic moc nedokázala. Že by si ostatní říkali, na co si to hraju, když na to vůbec nemám.
Co se týče vzhledu, za posledních pár let jsem udělala viditelný pokrok, začala jsem víc věnovat pozornost tomu, co si oblékám, přešla jsem z unisex hader a tenisek na sukně a šaty a začala konečně vypadat jako holka. Začala jsem se o sebe víc starat, cvičit. Ale pocit se nezměnil. Dlouho jsem si nedovedla představit s někým chodit, protože mi prostě přišlo nemyslitelné, aby o mě měl někdo upřímný zájem (a taky že neměl :)). Zato moje kamarádky vesele randily už od puberty, a vždycky, když mi vyprávěly, jak jsou obletované, přišlo mi to jako hrozná namyšlenost.
No a teď… bych už třeba i ráda někoho potkala, ale netuším, jak na opačné pohlaví působím a tudíž nevím, na co reálně mám. Žádnou markantní vadou na kráse asi netrpím, charakterovou snad taky ne. A i když ze všech stran slyším, jak mocné to sebevědomí je a už několik lidí mi - nezávisle na sobě a v různých kontextech - řeklo, že bych si měla víc věřit, tak se mi pořád nějak nezdá, že by to fakt všechno spočívalo jen v tom. Že nejsem „vadná“ ještě nějakým jiným způsobem.

Uf.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 13.2.15 12:59

@Nordlyseet jestli jste se ještě nenaučila vnímat a vysílat ty " signály", tak s chutí do toho:-) prostě se bavte s kluky/muži a sledujte je, myslím bez nějakých přímých úmyslů, jen tak normálně, ale po žensku. v tom to myslím spočívá.
vadná určitě nejste. ať se daří!

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.15 13:03
@Nordlyseet píše:
No a teď… bych už třeba i ráda někoho potkala, ale netuším, jak na opačné pohlaví působím a tudíž nevím, na co reálně mám.

Kašlite na rozoberanie toho na čo máte a na čo nie. Nejak mám pocit, že ste mladá, ak máte okolo 20, tak ešte aj tak je priskoro na to hľadať si niekoho na celý život. Ak sa Vám niekto páči, tak naňho máte a hotovo, tak sa ho pokúste zbaliť. Ak to nevyjde, tak to predsa neznamená, že on bol lepší a Vy ste naňho nemala, ale, že jemu sa páči iný typ. Nie lepší, ani horší, ale iný. Užívajte si mladosť, trvá krátko. :-)

Nordlyseet
203 příspěvků 13.2.15 13:22

@Giulietta Já nehledám někoho na celý život, na to jsem fakt ještě mladá :) (s odhadem věku jste se trefila). Spíš někoho, s kým by mi bylo fajn a komu by bylo fajn se mnou. Ty vážné vztahy jsou až další fáze, já zatím neprošla ani tou první. A nevypadá to, že by se to mělo nějak změnit, takže v tom současném nastavení asi bude problém a já bych ráda zjistila, kde přesně.

Díky za reakci :)

continuity
5853 příspěvků 13.2.15 21:51

Ja jsem exot, miluji stykat se s lidma, kteri mne v necem prevysuji. rada se od lidi ucim, nekdy si delam cviceni, ze se snazim vymyslet co noveho se budu ucit od cloveka, co mi je nesympaticky nebo s nim mam problem.

Oveeec
2649 příspěvků 13.2.15 23:21
@TerezaFin píše:
Takze sebavedomie…zalezi na tom, s kym sa momentalne porovnavam :)

No jestli to na tý fotce jste vy, tak bych na vašem místě byla v klidu :)

Oveeec
2649 příspěvků 13.2.15 23:40

Můj problém je, že vypadám hrozně rezervovaně, a až poslední dobou mi začíná docházet, jak hrozně to asi působí. Já vím, že jsem hrozně hodná a milá, ale navenek to není vidět:) Takže na tom pracuju. Ale stejně netuším, jak na lidi (chlapy) působím, vždycky jsem si myslela, že dobře, a teď si právě říkám, že co když jsem hezká, ale naprosto asexuální?! Nejsem o tom sama přesvědčená, ale bojím se, že žiju v bludu a sebeklamu :) Asi je to tím, že můj táta mi nikdy nepochválil vzhled, když už ho komentoval, tak si ze mě prostě dělal legraci, a já vím, že to je jeho způsob, jak dát najevo cit, protože jinak to neumí, ale to nic nemění na tom, že je ve mě zakořeněný, že jsem hrozně chytrá a pracovitá a nadaná a já nevím co ještě, ale naprosto nepřitažlivá. Naštěstí je dost lidí, který mě přesvědčujou o opaku, ale obávám se, že to, co mám takhle od táty, už nikdy nikdo nezlomí. A je fakt nepříjemný vědět, že vlastní rodiče si myslí, že mi chybí temperament (někde hluboko je, ale asi se bojí vystrčit hlavu) a že jsem pořád někde zalezlá v koutě a tak, a nejde je přesvědčit o opaku, protože to se fakt nedá vysvětlit. No a když jsem někde s nima, jsem jako sešněrovaná. Achjo.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.15 00:03

@Oveeec prosím vás, do vztahu s otcem vám kecat nehodlám, ale asexuální je jeden z oblíbených vejšplechtů módního pekla, nikoliv běžná realita. Líbí se vám chlapi? Aspoň někteří? (eventuelně ženské, aspoň některé?) Nevypadáte jako yetti? Jestli obě podmínky platí, tak je to nesmysl. Erotické preference jsou neuvěřitelně rozmanité, stačí se kouknout na ty sexy chlapy tady, není tam jediný, co by se bezvýhradně líbil všem. Naopak to funguje úplně stejně a není třeba vypadat a chovat se jako Claudia Cardinale. Vždycky se najde někdo, komu se líbí mnohem víc blondýna, zrzavá, hubená, malá, velká, hranatá, kulatá, pihovatá, s mezerou mezi zuby, tichá, halasná, klidná, výbušná, nesmělá, oprsklá…etc. To je nezvratný fakt. Takže nezoufejte :-)

Go-lightly
3429 příspěvků 14.2.15 00:06

@Oveeec Jo, to jsem se taky asi ve čtrnácti bála: co když se mnou ti kluci chtějí jen kamarádit, ne chodit? Chachá! Holka má spíš problém udržet si nějaké kamarády jen jako kamarády.

continuity
5853 příspěvků 14.2.15 00:58
@Oveeec píše:
Můj problém je, že vypadám hrozně rezervovaně, a až poslední dobou mi začíná docházet, jak hrozně to asi působí.

jako femme fatale?
a vite jak to pak pusobi na toho chlapa, ktery vi, co ma doma a ze ten temperament je jenom pro nej?

fakt bych se tim nenervovala. krome toho, staci kdyz se libite tomu jedinemu, v zivote jsem nepochopila, co je z toho za vyhoda, kdyz se kolem zensky roji chlapi. jsou s tim akorat potize.

Olinka
2582 příspěvků 14.2.15 01:07

Čtu téma „Co vy a vaše bezvědomí“. Čas jít spát.

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek