Co vy a vaše sebevědomí?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Oveeec
2032 příspěvků 4 inzeráty 16.02.15 19:43
@Ghost B.C. píše:
@Oveeec Jinak já nechtěla, aby to vypadalo, že se vysmívám za vzhled. To vůbec ne. Na to jsem asi ten poslední člověk na zemi. Jen jsem chtěla říct, že takové self-promo je vcelku dvojsečná zbraň. Protože lidská očekávání, pokud musí pracovat fantazie, jsou většinou ještě mnohem vyšší, než jak to prezentuje reklama. Takže i ten případný pád je logicky ještě tvrdší.

Teoreticky jo, a to je taky důvod, proč to já nedělám, ale občas pozoruju lidi, který to dělají, a právě se nestačím divit, jakto, že jim to ostatní žerou. Mám prostě pocit, že lidi jsou hrozně náchylný věřit tomu, co jim dostatečně intenzivně opakuje, přemejšlí, jestli na to náhodou něco není a tak. Vždyť jakmile začnu každýmu na potkání opakovat, že mám třeba hrozně hnusnej nos, nejspíš si toho lidi začnou všímat a začnou si to i myslet. Nenapadá mě zrovna žádnej příklad, prostě se občas někdo s něčím předvádí, a mně to buď leze na nervy, nebo vím, že ten člověk zrovna vykládá pravej opak toho, jak to doopravdy je, a nikdo to nevidí!!! Občas si říkám, jestlipak to ještě někoho tak čílí, jenže tohle jsou věci, který se nahlas neříkají, takže se to nikdy nedozvím :).

Tebah
4257 příspěvků 17.02.15 15:37

@Oveeec Já Vás chápu, jenže jsem zjistila, že minimálně v práci není sebepropagace na škodu. Tím ale nemyslím, že budu u pohovoru tvrdit, jak plynně mluvím anglicky, německy a francouzsky, když jsem přitom ráda, že vypotím how do you do :-)

Bývalý kolega vystupoval hrozně suverénně, odborník na všechno, angličtina skvělá, prostě všechno super. Realita byla dost jinde, jenže docela dost lidí nikdy nezjistí, jak je to doopravdy, protože Vás maximálně potkají na nějaké pracovní akci v rámci networkingu. A pokud se jim odprezentujete jako největší odborník v ČR na mandelinku bramborovou a k tomu plácnete pár rádoby zasvěcených řečí, tak najednou v jejich očích jste odborník na mandelinku. Protože oni neví, co máte za sebou a pokud to není vyloženě nesmyslná fabulace, tak ani nemají důvod vám nevěřit.

A může se stát, že pokud se jich někdy někdo zeptá, co si o Vás myslí, tak Vám zadarmo udělají pozitivní PR. Nebo pokud bude sháňka po odborníkovi na mandelinku, tak si na vás vzpomenou a doporučí vás. Pokud ale naopak budu vystupovat jako největší chudák a neschopa, tak pošlou dál obraz mě jako chudáka a neschopy.

Takže momentálně pracuju na své sebepropagaci :-)

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek