Co vy a DIY (Do it Yourself) doplňky?

Fotoalbum tématu (70) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Charlene
282 příspěvků 23.10.12 00:50

@Eye V Liberci vím o galanterii kde spony mají. V Praze bych vsadila na stoklasu (mají i webovky) ale jinde neporadím…

Eye
276 příspěvků 23.10.12 01:05

no ty brďo … jestlipak vydrží dýl než na jedno použití?
u Stoklasy na webu jsem nenašla, možná je ještě budou mít v nabídce později… představuju si takovouhle sponu, úplně obyčejnou, jen aby se nezlomila po zapnutí (:

Chari
541 příspěvků 23.10.12 08:41

@Eye Stoklasa nemá tradičně na webu skoro nic, ale v kamenném obchodě spoustu věcí. Ale když jde o takhle jednoduchý díl, zkusila bych nejprve řempa - jedno ohromné je je v Dlouhé ulici, kousek za divadlem a Roxy. Druhé menší, ale výborně vybavené je na Florenci, u vlezu do B mezi bankou a květinářstvím. U Stoklasy bych hledala, až jestli to nebudou mít - potřeby pro řemeslníky bývají levnější. :)

Linie
2020 příspěvků 23.10.12 08:52

To na Florenci se jmenuje Kutil a má pobočku na Újezdu, hned za mostem. Pro kutilky základní zdroj materiálu! http://kutil-florenc.cz/

Alhambra
861 příspěvků 23.10.12 13:16

@Eye Zkuste sekáče, ve většině mají haldy pásků za pár korun. Mnohdy už mají své odsloužené, ale spony pořád drží.

Eye
276 příspěvků 23.10.12 23:14

@Alhambra díky! to je chytré. staré pásky doma nemám, příliš je nepoužívám - zatím. nesedí mi takové ty tužší kožené nebo umělohmotné. koupila jsem si před časem látkový proplétaný, a zkusím si vyrobit podobný, protože tamten už dosluhuje.

@Chari, @Linie, to mluvíte o Praze? O Kutilovi jsem hodně slyšela, až pojedu do hlavního města, musím se tam mrknout :).

catena
10 příspěvků 24.10.12 20:11

Tak já se také vložím do diskuse. Sama si šperky vyrábím a nejenom šperky. Mám ráda velké a originální, čím větší náušnice tím lepší a tak podobně. Chtěla bych Vám tu ukázat svoje nejoblíbenější. Co na to říkáte? Nosily byste je? Často se setkávám s názorem: To je z plastu? (otrávenej obličej) Hm, tak to asi ne…

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.12 15:22
@catena píše:
Tak já se také vložím do diskuse. Sama si šperky vyrábím a nejenom šperky. Mám ráda velké a originální, čím větší náušnice tím lepší a tak podobně. Chtěla bych Vám tu ukázat svoje nejoblíbenější. Co na to říkáte? Nosily byste je? Často se setkávám s názorem: To je z plastu? (otrávenej obličej) Hm, tak to asi ne…

Ne to je odbarvená platina, to neznáš? :-)

(z čeho jako by to mělo evidentně bejt)

Jsou krásné, líbí se mi netradiční pojetí materiálu
(česky: libí se mi jak je to děrovaný a zohejbaný a že korále jsou na třech zdobných šňůrkách, místo na jedný, moc se to nevidí).

Neprodáváte náhodou taky?

catena
10 příspěvků 25.10.12 17:03

:-D Náhodou taky jo, ale moc se o svůj obchod nestarám -fler. Mám radši osobní komunikaci na trzích a tak.. Děkuji za pochvalu:)

Chari
541 příspěvků 25.10.12 19:40

@Eye Přesně tak, je to v Praze
@catena Náhrdelník se mi nelíbí, ale náušnice jsou super.

Mayim
401 příspěvků 25.10.12 20:18

@catena: jak plast nemusím („patriot“ ze sklářské průmky), tak tyhle bych brala hned. Navíc jsou asi lehké, takže bych je v uších snést mohla…

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.10.12 20:37

Chtěla bych si vyrobit takové to tvrdé psaníčko, respektive hotové tvrdé psaníčko ozdobit kameny - inspirace viz foto:-) Nevíte, jestli je možné koupit někde prostě jen to tvrdé psaníčko jako jakýsi polotovar a polepit nebo pošít si ho samy? Ať mám co dělat za dlouhých zimních večerů:-)

Bugatti
4086 příspěvků 25.10.12 20:55

@MP Barbucha Toto by mne také zajímalo, už dlouho něco takového hledám a nemohu najít. Podobná psaníčka dělá Dotta http://www.fler.cz/zbozi?…
Zatím jsem jen zkoušela pošít klopu koupené kabelky (obyčejné levné saténové) korálky, vypadalo to pěkně (na důkaz toho, že se líbila, mi byla zabavena dcerou), tak budu dělat novou.

Karoleenah
2322 příspěvků 25.10.12 21:14

@Bugatti @MP Barbucha Já už jsem po tom taky pátrala a našla jsem akorát prodejce na Etsy, čínská produkce, takže i s poštovným do Česka by jedno psaníčko vyšlo na asi 250 Kč, pokud si dobře vzpomínám. Cenově nejvýhodnější by byl samozřejmě Alibaba.com, jenže tam zrovna u těchto psaníčkových základů (které mimochodem stojí dva až tři dolary) mívají minimální odběr 200-300 kusů…

Bugatti
4086 příspěvků 25.10.12 21:20

@Karoleenah Pod jakým názvem jste to našla? Já vždycky najdu jen hotové kabelky (clutch).

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.10.12 21:21

Taky by šlo koupit prostě v nějaké levné kabelkárně psaníčko požadované barvy. Ale obávám se, že sehnat holé bez ozdob bude problém a kování bude šuntózní..

Karoleenah
2322 příspěvků 25.10.12 21:21

@Bugatti box clutch frame :)

Bugatti
4086 příspěvků 25.10.12 21:22

@Karoleenah Díky

Bugatti
4086 příspěvků 25.10.12 21:25

@Karoleenah Díky, to je ono! Jdu objednávat. Doufám, že se na Etsy dá platit PayPalem.

Karoleenah
2322 příspěvků 25.10.12 21:25

@MP Barbucha Tak on by měl být pod vším ten samý plastový základ, takže přinejhorším byste odstranila povrch se vším všudy a znovu si ho potáhla sama materiálem podle vlastního výběru. :)
Já bych se spíš bála, že i to nejlevnější psaníčko tohoto typu bude aktuálně na domácí blbnutí trochu drahé…

Bugatti
4086 příspěvků 25.10.12 21:31

@MP Barbucha Já jsem koupila lacinou celosaténovou kabelku (myslím že stála něco málo přes dvě stovky) s klopnou a tu jsem pošila korálky. Ale dost špatně se to přišívalo, protože ten satén je napnutý. Nakonec jsem pošila jen okraj té klopny, vypadalo to moc hezky.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.10.12 21:37

@Karoleenah
Kdybys mohla, pošli odkaz aspoň na toho prodejce z Etsy:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.10.12 21:39

@Bugatti
Toho se právě bojím, ta korálkovací jehla je ta tenká, že nevím nevím, jak by to vůbec šlo…

Bugatti
4086 příspěvků 25.10.12 21:55

@MP Barbucha Korálkovací jehla je dlouhá, tenká a pružná, většinou se mi po chvíli práce ohne a potom to jde trošku lépe. Ale celoplošné pošívání té napnuté klopy mi přišlo jako nadlidský úkol, tak jsem to zredukovala jen na ten okraj. Mám hedvábný šantungový kostým a ten korpus bych chtěla potáhnout zbytkem a pošít korálky v kombinaci s pravými kameny.

Karoleenah
2322 příspěvků 25.10.12 22:03

@MP Barbucha to bych mohla, klik :)
Jinak já si na korálkování raději kupuju ty kratší a krapet silnější korálkovací jehly, ty dlouhé se mi lámou jen se na ně podívám, vůbec s nima nejsem kompatibilní. :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek