Cosplay aneb "magoři" v kostýmech

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 11:24
Cosplay aneb "magoři" v kostýmech

Kdysi tady jeden sem už nechodící uživatel (pokud si dobře pamatuju přezdívku - Johnny Sixx), založil diskuzi o cosplay a alternativní modě. A ten cosplay mě tehdy zaujal, jelikož se mu trošku věnuji. Ale diskuze byla zrušena. Dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou založit znovu diskuzi o cosplay a dnes jsem se konečně dokopala. Z větší části jde taky o oblečení :-D

Takže co vy a cosplay? Máte nějaký? Jaký? Pochlubte se! :-D A pokud ne, tak co si o něm myslíte? Chtěli byste nějaký?

Tady ještě přidávám odkazy na moje dvě oblíbená cosplayerská videa ze zahraničí:
http://www.youtube.com/watch?…
http://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 11:39

Tak půjdu příkladem. jako fanoušek Hvězdných válek mám kostými hlavně z nich. Můj První, vyrobený v roce 2007, je Sithský random kostým. víceméně se jedná o běžný jedijský kostým jen v černo-šedé, žádnou prudkou originalitu nehledejte, ani stilling :-D

Foto by Lirael a Han Ellen

Příspěvek upraven 19.05.14 v 12:52

Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 11:46

Druhý mám Assaj Ventres ze seriálu Clone Wars. Díky mé lenosti dodnes nedozažená do konce (ne, že bych si kvůli tomu chtěla holit hlavu :-D)
http://upload.wikimedia.org/…Ventress.jpg

Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 11:50

A tady je můj nejnovější kostým. Agent PSI Corps ze seriálu Babylon 5 a na ten jsem náležitě hrdá :-D

A konec spamu :-D

Ghost B.C.
4069 příspěvků 19.5.14 12:03
@Anijsha píše: ..Sithský random kostým…

Četla jsem „shitský“ a překládala si to jako první pokus nebo nedotažený - následně mi začalo hlavou vrtat to velké písmeno a nyní už vidím :D
Fotka z Tesca pobavila, ale osobně můj názor na tento druh odívání kolísá někde mezi super úlet a zastydlá puberta :) Pokud v tom není navlečený nerd, který si tak vybíjí frustraci z neschopnosti žít normální život, tak jsem asi spíš nakloněna k názoru super úlet/fajn koníček. Pokud někdo vypadá, že si fakt myslí, že je princ Nuada (+30kg navrch), tak mě to spíš děsí :D Čiliže dokud je vidět, že se tím dotyčný jen baví, tak se mi to líbí.

defilenaiguille
2824 příspěvků 19.5.14 12:07

@Anijsha
Ty kostýmy jsou na běžné nošení nebo jen na speciální akce?
Protože už jsem trochu postarší, tak bych si na denní nošení troufla maximálně na kostým Nea z Matrixu nebo agentů z MIB ;-) Dřív tak možná ještě na Laru Croft (beze zbraně).

Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 12:25

@defilenaiguille Nosí se to jen na zvláštní akce, kde se sejde podobně „postižených“ víc :-) Ale když si musím jít nakoupit do obchodu nebo na oběd do restaurace, tak se nepřevlíkám a jdu v kostýmu.
Jinak jsou ještě ve světe kostýmové organizace, které se zabývají charitativní činností, a člověk je může potkat na různých akcích, kam si je pořadatelé zvou. Vím jen o třech Hvězdněválečných a ti ty kostýmy mají pořádně vymakané :-)

Edit: Chyby

Příspěvek upraven 19.05.14 v 12:51

Demode
2050 příspěvků 19.5.14 12:44

Uááá, kostými, čiností. Stiling asi taky ne :-(

Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 12:50

@Demode Och, pořádně jsem si to po sobě nepřečetla. Za způsobenou újmu na zdraví se omlouvám :-)

Jetthro
1130 příspěvků 19.5.14 12:52

Hodne promakany cosplaye fakt obdivuju. Dobrym zdrojem je treba blizzcon, tam bejva spousta krasnejch kostymu :) nebo v podstate na jakymkoliv velkym conu. Tady jeden z nejlepsich co jsem kdy videla: http://us.battle.net/…t-12_15_2011

defilenaiguille
2824 příspěvků 19.5.14 12:54

@Anijsha
To já bych se také nepřevlékla, trocha oživení nudného života v supermarketu není na závadu :-)
Marně akorát přemýšlím, jestli by mě někdo poznal v kostýmech postav z mých dvou nejoblíbenějších sérií - Lost a Heroes :-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.14 13:01

Nemám, asi žádný fandom nemiluju natolik, abych měla potřebu vizuálního ztotožnění, ale strašně ráda se na to koukám

panvi
250 příspěvků 19.5.14 13:32

Těm kostýmům by hodně prospěla úprava vlasů (ne dohola, ale třeba nějaký drdol, předtím culík nebo tak), trošku make-upu (a to se nikdy nemaluju, ale tohle si to přímo žádá) a na chvíli odložit brýle (jo, taky jsem slepá jak patrona, na chvíli čočky, nebo to vydržet - dle dioprtií). Jinak moc hezké, taky bych chtěla, ale jsem líná i o tom začít přemýšlet. navíc v ČR je to takový…

Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 13:32

@Jetthro Jo, na ty vymakané je radost pohledět, vedle nic si připadám jako trotl :-D
@defilenaiguille Tak u těch „civilních“ kostými je pravda trochu těžší to poznat. To si většinou říkám „Sakra, co mi to jen připomíná?“ Ale lidi, co by to poznali, by se našli :-)

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.14 13:40

Nevím, co je to Cosplay, nemám ráda sci-fi a tudíž tohle opravdu nechápu. Takže to si vytvoříte kostým, jdete na nějakou akci a tím to hasne? nebo na co to je?

Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 13:49

@kayav Nemusí to být nutně sci-fi, ale třeba i fantasy a hlavně anime je v tomhle populární (nejen u Japonců). Nejde o to mít ten kostým na sobě, ale i se jako ta daná postava chovat, zahrát si ji, poroto to play v názvu. Existují různé akce pro fansoušky sci-fi, fantasy, anime, počítačových her, atd. kde můžete tyhle lidi potkat. Je to takový fajn únik od každodenní reality, ať už na sobě máte kostým nebo ne.

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.14 13:59

@Anijsha aha, díky. Tak to jde absolutně mimo mě, nemám ráda nic z vámi jmenovaného a počítačové hry úplně nesnáším, takže ocitnout se na takovém místě by pro mě bylo asi dosti traumatickým zážitkem. Nicméně děkuji za vysvětlení :-)

Anijsha
248 příspěvků 19.5.14 14:01

@panvi Jo, těchle nedostatků jsem si vědoma, hlavně ty brýle, taky jsem slepá jak krtek. Asi to nevypadá, ale u to kostýmu z Babylonu 5 jsem se snažila i o tu celkovou úpravu. Jsem aspoň trochu nalíčená a k mýmu štěstí v tom seriálu nosily postavy ve 23. století brýle :-D

Příspěvek upraven 19.05.14 v 14:24

Pirek
7062 příspěvků 19.5.14 14:03

Cosplay ve středoevropských specifikách. Navíc zde zobrazené osoby skutečně žily a ty hadry jsou taky trochu lichotivější.

Moir
2559 příspěvků 19.5.14 14:50

@kayav On vás taky nikdo nenutí, abyste na cony chodila a byla těmto traumatům vystavena. Prostě i věkově starší než děcka si rádi hrají a blbnou a vůbec, neberou sebe a život příliš vážně (většina z nich). Vyřádí se, kolikrát si kostýmy vyrábí sami a je na tom práce a invence neskutečně.

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.14 15:34

@Moir ale vždyť jo, já to beru, jen mne zajímalo, co že to vlastně je :-)

Letadýlko
103 příspěvků 19.5.14 15:52

Zažila jsem dva hoczácké srazy a larpy, takže mám pro tohle pochopení… strávit víkend ve skautské klubovně v divných hadrech, běhat po baráku tam a zpátky, máchat klackem a vykřikovat divná slova s tím, že ostatní reagují tak, jak by normálně kouzelník čekal, že budou reagovat, bylo strašně fajn :-D.

(Pro neznalé, hoczácký sraz je sraz hráčů jedné online hry postavené na příběhu Harryho Pottera. A larp je hraní vlastních postav v reálu).

Jetthro
1130 příspěvků 19.5.14 17:19

@panvi Jo, v CR je to takovy..no rekneme ze tu pro cosplay neni moc prilezitosti, nejbliz je leda tak Gamescom v Koline. Ale kdybych mela moznost objet treba nekolik takovych udalosti v USA (Blizzcon, E3..ach <3) tak bych si nejakej kostym urcite poridila, navlict se nekdy do fakt krasnyho vymakanyho kostymu nejaky moji oblibeny postavy je takovej muj ultimatni nerd sen :D

Meow
189 příspěvků 19.5.14 17:27

@Letadýlko A které? :D
Třeba jsme tam lítaly spolu :D

Eleanor Rigby
686 příspěvků 19.5.14 17:52

Po nějakém tom kostýmu začínám silně toužit, občas už si v džínách připadám fakt nepatřičně, když jsou kolem mě všichni buď v gotických róbách, anebo za enty. Vždyť já vlastně porušuju dress code.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek