Čtečka knih pro seniora

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veselka10
170 příspěvků 19.11.16 19:30
Čtečka knih pro seniora

Ahoj lidi,

potřebuji poradit ohledně čtečky knih. Něco jsem si o nich načetla, ale přesto z toho tak úplně moudrá nejsem a potřebuji to, co nejdříve.

Tchýni je 80 a není zrovna technicky nijak zdatná. S obtížemi zvládá seniorský telefon a to jen pro volání, jak číst nebo poslat sms prostě nezvládá.
Nemá koníčky ani žádné zvláštní záliby, jediné, co jí kdy bavilo je číst drby bulvárních časopisů. Jenže čtení už nějakou dobu nepřichází v úvahu, protože musí nosit brýle a k tomu používat lupu, protože se jí „oči spolu nedokáží dohodnout“ a to jí prostě tvrdě nebaví, takže je znuděná.
Když jí zvětším obraz na televizi, tak si s brýlemi čte dobře.

Aktuálně je v nemocnici a ještě nějakou dobu bude, takže situace je o to horší a tam už ji ani televize nebaví, chtěla by si, alespoň číst, jenže jak už jsem psala výše.
Tedy uvažovali jsme o tom jestli by jí nepomohla čtečka knih, protože fakt už nevíme co a ona je nadšená, že by si zase četla.
Samozřejmě se předpokládá, že bych jí vše připravila tak, aby to pro ní bylo co nejjednodušší.

Jde mi jednak o to, zda se vůbec do čtečky knih dají stahovat tyhle bulvární plátky? Alternativou by mohl v tomhle být tablet, ale dost pochybuji o tom, že by ho zvládla obsluhovat a navíc oproti čtečkám jsou těžší a váha je také důležitá.

Samozřejmostí je, že musí mít podsvícený displej, komunikovat česky, zvětšovat text - dělá se to? a také by měla mít přiměřenou velikost (ne moc malá) a zároveň i ne moc těžká.

Za rady Vám velmi děkuji, potřebovala bych to opravdu co nejdřív.

Reakce:
mimi55
36 příspěvků 20.11.16 11:29

Doporučuji zeptat se tady http://www.axos.cz/?…

VeronikK
1281 příspěvků 20.11.16 14:02

Moje máma (68) čtečku má a ráda používá. Zeptám se jí příležitostně na to, jakou čtečku používá.

EmilyG.
2149 příspěvků 20.11.16 16:00

@VeronikK no jo, ale vaše máma je holka v mém věku, tady se podle popisu jedná o trochu jinou situaci.

Veselka10
170 příspěvků 20.11.16 19:39

@VeronikK @EmilyG. Děvčata, čtečku už jsem pořídila, ale jsem v koncích. Ačkoliv se považuji za celkem technického člověka a obvykle to tak i je, nejsem schopná tam dostat jediný titul, prostě něco dělám špatně.

Koupila jsem Approx Billow E2TB, splňuje vše, co jsem chtěla, ale jak do ní něco dostat je mi záhadou.
Stáhla jsem si program Adobe Digital Edition do počítače, jak píší v návodu. Nicméně nepřišla jsem na to, jak si tu knihu, či časopis stáhnout do počítače. Zakoupím a mohu si ji přečíst, ale není uložena na mém pevném disku, abych jí mohla do čtečky přesunout.

Chtěla jsem jí tam alespoň z nouze nahrát nějaké písničky či video, to v počítači mám, ale nic nemá správný formát. Už mi z toho hrabe, takhle neandrtálsky jsem se necítila už hodně dlouho.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek