Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
pabylka
1048 příspěvků 15.1.20 12:02

@Ghost B.C. zhyb na hrazdě je i můj letošní cíl…stačí jeden jediný. dala som si na to pul roku.

xSx
783 příspěvků 15.1.20 14:52

@Ghost B.C. Dobrý přístup. Já jsem štíhlá tak nějak celý život, ale poslední tak dva roky mi přišlo, že jsem trochu obtloustla kolem pasu a v obličeji, mé problematické partie. Pořád jsem si říkala, jak s tím musím něco dělat a nic se neudálo. Zlomilo se to až takovou lehčí zdravotní komplikací, kdy jsem překopala jídelníček a běhala 3×-4× týdně. A během dvou měsíců jsem měla 6 kilo dole. Ta motivace opravdu musí přicházet odjinud, přesně jak říkáte. Držím palce.

Oveeec
2313 příspěvků 15.1.20 23:01

@Ghost B.C. Mluvíte mi z duše! Celý dospělý život si plánuju, jak se budu hýbat a konečně něco trochu vyrýsuju…až mi začalo docházet, že už se to mělo dávno stát a že to slavné „jednou“ taky možná vůbec nebude, protože to bude s věkem horší a horší. Štěstí je, že cvičím ráda, ale nikdy mi to nevydrží - vždycky buď onemocním, nebo to přestanu stíhat. Jako teď. O Vánocích jsem začala cvičit, ale nelámala jsem to přes koleno, nenastavuju si režim, že budu cvičit třikrát týdně, ale že si prostě zacvičím, kdykoli budu mít čas. Jenže mám hodně pracovních a studijních povinností, taky chci mít nějaký společenský život, takže cvičení vždycky skončí na žebříčku priorit jako poslední. A přitom by to měla být hlavní priorita! Nesnáším hrbení se u počítače (ehm), chci (hlavně) dobře vypadat, a taky už právě myslím na zadní kolečka, aby ze mě taky nebyla ta rozkydlá zmrzlina. A taky bych chtěla zažít ten pocit, že jsem silná, že se můžu rozběhnout a běžet, na něco vyskočit, něco přeskočit… Pořád nemůžu sama sebe přesvědčit, že je to naprosto legitimní a nezbytná priorita (a pak si holt ten čas vyčlenit). Tak vám držím palce! :)

Kryptozoo
340 příspěvků 16.1.20 08:05

@Oveeec Joo něco přeskočit :) Mně po mojí metamorfóze nic (včetně nakupování o X čísel menších hadrů) neudělalo tak obrovskou radost, jako když jsem si zapomněla klíče a dokázala jsem hravě přelézt branku! Nebo dítěti na hřišti předvést výmyk :) To jsem si teprv řekla, že to za to stojí!

Ghost B.C.
3886 příspěvků 16.1.20 08:24

@Ophelie I vám děkuji za podporu :)
@pabylka Držím palce! Dáte pak nebo klidně i v průběhu vědět, jak to jde?
@xSx Děkuji a zároveň gratuluji k úspěchu, 6 kilo za dva měsíce je parádní výsledek:-)

@Oveeec Rozumím. Taky vlastně můžu říct, že ty nejlepší roky, kdy by to mělo jít víceméně samo na lusknutí prstu, jsem propásla. Místo toho jsem si pořád jen představovala, jaké to bude až. „Kupodivu“ se to až ještě nestalo.
Víte co, taky zatím nemám pevný režim. On se těžko buduje, když se po jedné rozjezdové hodině jógy dva dny skoro nehýbete a startovací pokusy se zdravým jídlem se občas sotva dají pozřít. Ale nejspíš to tak musí být jako součást celé té cesty k úspěchu a vím, že se to zlepší. Chce to jen vydržet.
Pracovní povinnosti se obejít nedají, ale co kdybyste i cvičení pojmula jako společenský život? Zajít s kamarádkou jednou v týdnu někam na hodinu skupinového „čehokoliv“ je přeci taky fajn, ne? Pak se to dá protáhnout na nějakou dobrou kávu nebo zdravou večeři třeba :) Třeba si nějaká vaše kamarádka tajně myslí úplně to samé, co vy a přeje si, aby konečně měla parťačku. A pak vás to třeba bude motivovat i k tomu, abyste si do další lekce cvičila sama, ať z toho nevypadnete. Třeba.
Samozřejmě nevím, jak moc máte nabitý program, je to jen myšlenka. Vždycky to asi bude něco za něco. Budete-li stavět dům nebo se starat o malé dítě, taky nejspíš večer nepůjdete do kina. Vím, že je to hodně přehnané přirovnání, ale snad chápete. Zdraví není blbost :) A děkuju.

Vinca_minor
1372 příspěvků 16.1.20 08:52

Mně nejvíc pomohlo, když jsem byla kdysi dva měsíce na nemocenské kvůli akutnímu tinnitu a chronické nespavosti. Najela jsem na režim, který mi vyhovoval, vstávala jsem v osm, teprve v deset jsem si dala snídani, ve dvě oběd, pak od čtyř do šesti vycházky, kdy jsem každý den chodila 5-10 km, v sedm večeře. Vůbec mě nehonily žádné chutě na sladké ani hlad, opravdu mi stačilo jíst třikrát denně bez jakýchkoli svačinek či ujídání. Zhubla jsem tehdy asi šest kilo a byla jsem opravdu spokojená, ty kila šly dolů samy. Ale pak jsem začala chodit do práce a kila jsou zpět. Měla bych zařadit aspoň ty pravidelné svižné procházky.

Adeena
1370 příspěvků 16.1.20 16:03

Taky mám v plánu zhubnout, v podstate se o to snažím celý život. Můj problém není nedostatek cvičení, chodím minimálně 2× týdne a baví mě to, nemusím se k tomu nutit. Můj největší nepřítel je jídlo. Ráda jim, prostě mi chutná. Snažím se to regulovat, ale jde to hodně ztuha, někdy vůbec. Ale říkám si, že sice mám nějaký ten špek, ale pod ním jsou svaly. Je to slabá útěcha. :-)

Nugat
157 příspěvků 16.1.20 16:29

@Adeena Mám to stejně… pět dní v týdnu po ránu běhám, tak 8 - 10 km a moc mne to baví. Ale velikost 44 - chutná mi maso, tučné sýry a dobré víno. A samozřejmě čokoláda. To je pak těžké…

Vinca_minor
1372 příspěvků 16.1.20 18:41

Já taky chodím cvičit a ven taky, ale prospělo by mi jít každý den na hodinu v kuse na svižnou procházku za město. Chození po městě a po obchodech nějak není ono, v přírodě si kromě těla provětrám i mysl.

pabylka
1048 příspěvků 16.1.20 19:15

@Ghost B.C. Ja som sa k tomu zhybu dostala takto: mam kamarata a on furt odkladá jednu skúšku na škole. Tak som do neho ryla, nech sa už k tomu dokope a vsadili sme sa: ja začnem trenovat zhyb a on na tu skúšku pojde. On inak posiluje, tak mi poradil, nech začnem najprv vis. Takže sa snažim visiet denne aspon 3× po minute. Ked to dam aspon 5× minuta (bez toho aby som umrela), tak pojdem na negativny " zhyb. Bude to boj…

Oveeec
2313 příspěvků 16.1.20 22:14

@Ghost B.C. To je super nápad s tím společným cvičením! Problém je (a to fakt není výmluva, ale legitimní důvody :) ), že si myslím, že všichni už mají víceméně svůj program a svoje zájmy a mám vlastně kolem sebe jenom málo lidí, se kterými by to šlo sladit.
Problém je i ten můj režim - víceméně stejný, ale železnou disciplínu nemám. Jsem na sebe zvědavá, až (jestli) budu jednou na volné noze, protože to plánuju dělat tak jako @Vinca_minor: spát tak, jak mi vyhovuje, cvičit ve chvíli, kdy mi to vyhovuje, a doufám, že se pak budu cítit tak bezvadně, že se to všechno nějak utřese a bude dodržovat samo.

Kryptozoo
340 příspěvků 17.1.20 12:48

@Oveeec Neutřese a nebude :)

Oveeec
2313 příspěvků 17.1.20 22:49

@Kryptozoo Někde hluboko uvnitř vím, že máte pravdu :D

Ghost B.C.
3886 příspěvků 29.1.20 09:42

Oficiálně se prohlašuji za shnilotinu. Víceméně „omylem“ jsem v rámci své transformace začala chodit na jógu. (Omylem proto, že jsem přislíbila pomoc s dovybráním permanentky, ale už teď jsem rozhodnutá, že si pak koupím svou vlastní.) Vím, že je to náročné cvičení, ale nikdy mě to pro svou pomalost až tak nelákalo. No a najednou sedím na hodině a snažím se plnit instrukce typu zamotejte se jak preclík a buďte u toho v pohodě:-) Líbilo se mi to, bavilo mě to, chci pokračovat, ale…že se ze mne stala až taková břečka, to mi fakt způsobilo újmu na sebevědomí :)
Jsem naprosto totálně zatuhlá, zkrácená, nemilosrdná zrcadla v sále ukazují špatné držení těla, výdrž v háji a nejhorší je, že se pokaždé vzpamatovávám další tři dny. Ale ať se jenom nepomlouvám, pozitiva také jsou, kupodivu pořád zůstala nějaká síla v břiše a nohách.
V tuto chvíli musím říct, že jsem fakt ráda, že jsem své novoroční předsevzetí nezapudila s tím, že to se mnou ještě tak hrozné není a času dost a až bude to nebo tamto příznivější, tak začnu. Protože představa, že se třeba ještě rok nebo dva budu konejšit a začátek pak bude díky tomu o rok nebo dva těžší (se vším, co dva roky života mohou přinést), posouvá cíl někam do krajiny fantasy.
Takže shyb nyní obohacuji o nějakou pěknou jógovou pozici, ať se mám na co těšit:

Oveeec
2313 příspěvků 29.1.20 20:29

@Ghost B.C. Jé, já na vás tuhle myslela, jak se vám cvičení asi daří! :) Jóga mi taky vždycky přišla nudná, dokud jsem nezjistila, jak je to těžké a že to není žádná legrace. Ale ani tak na ni nechodím.
Já až do konce minulého týdne cvičila, kdykoli to šlo, ale o víkendu mi bylo nějak divně a teď zase honím termíny, takže není čas ani síla. A taky mi došlo, že při tom způsobu, jakým cvičím já, se žádných svalů ani lepší kondice nejspíš nedočkám, ale zase nechci přepálit začátek, když nic nevydržím…tak nevim no :)

MP blanka
2268 příspěvků 29.1.20 21:13

Ja som cvičila celý svoj dospelý život, i s detmi, i s chodením do práce na dve smeny, aj potom, keď som zostala pracovať doma. Cvičenie je fajn, len sa nesmie prestať. Aspoň ja mám tú skúsennosť, že keď som PN, idem na dovolenku, prídu deti, nejaké sviatky, nárazová práca a podobne, proste keď nejaký, hoci krátky čas necvičím, je problém na to znovu nabehnúť a aj to bolí. Aj teraz som po takej prestávke, a kým som sa do toho znovu dostala, musela som sa prinútiť. Ale už je to zasa OK, denné hodinové cvičenie ma baví. Nejde o hubnutie, stačí, ak aspoň nepriberiem, aby som nestvrdla, a aby telo ešte chvíľu fungovalo.

Ghost B.C.
3886 příspěvků 6.2.20 09:18

@Oveeec Hlásím se po další hodině - jde to jak když to nejde. Snažím se si z toho nic nedělat, ale je pravda, že takhle pomalý začátek jsem si nepředstavovala. Nějak mám pocit, že „dřív“ mi to šlo líp. Na druhou stranu poslední cca 3 roky jsem v podstatě necvičila vůbec, tak co bych asi tak mohla chtít. Nakonec je možná tento šnečí start lepší, než ten přepálený. Po malých krůčcích dosáhnout toho, že se ze cvičení stane součást dne, jak píše @MP blanka.
Větší pozitivum je to, že se mi celkem daří dodržovat jídelníček. Nemám ho tedy navržený, spíš se snažím odstranit to, že jsem ty tři necvičící roky žila na kupovaných snídaních, hektolitrech kávy a „svačinách“ (někdy i večeřích) typu sušenka. A jde to, i když v tomto případě je vlastně skoro cokoliv změna k lepšímu :D
Nicméně i přes tento kostrbatý rozjez jsem od začátku roku o skoro 2 kila lehčí (přesně je to 1,8). Na nejkritičtějším místě, což jsou horní stehna, ubyl 1 cm a na druhém, což je břicho pod pupíkem, ubyly 2.
Takže vesměs asi spokojenost.
Jaký je vývoj u vás? :)

MP blanka
2268 příspěvků 6.2.20 15:10

@Ghost B.C. - idete na to dobre, a 2 kila za mesiac je tak akorát!
„ Chtěl bych radit, nijak vás však nenutím “ - Ja si od roku 1999 vediem, malú statistiku. Každý 1. deň v mesiaci si zapíšem svoje podstatné miery : cez prsia, v páse, cez boky a stehno, plus váhu. Impulzom k tomu bola vtedajšia prevratná novinka v B. B. - cvičenie na cvičiacich strojov. Reklamný leták sľuboval, že človek si iba ľahne a stroje to odcvičia za neho. Blbosť, ale prvá lekcia zadarmo, a tak som tam zo zvedavosti išla, aj keď som bola natoľko príčetná, že mi bolo jasné, že ak budú stroje cvičiť za mňa, schudnú možno oni, ale ja nikdy. Prvé, čo urobila slečna pred tým, ako ma na akýsi stroj položila bolo, že ma zmerala. Pozerala som na ňu, veď čosi o meraní postavy viem, nie? To dievča mi bralo miery zámerne tak voľne, že až centimeter padal, čím si do budúcnosti - ak by som tam chodila - zajistila, že keď bude merať neskôr, a bude merať poriadne, budem mať tým pádom čierne na bielom, že som schudla. Nie, takéto perpetuum mobile nie je pre mňa, ja si to radšej poctivo odcvičím, ale priviedlo ma to k tomu pravidelnému zapisovaniu. Nešidím sa, nie je to stále chudnutie, niekedy je skok aj späť, na vyššie číslo, ale celkovo idem dolu, a keď porovnám hraničné hodnoty, ani sa mi nechce veriť, že som kedysi merala a vážila až toľko - ale mám to čierne na bielom :-). Inak som ale normálny človek, a priznávam sa, že napríklad práve včera som si síce rozložila karimatku a začala, ale po štvrťhodine som to vzdala, nemala som náladu, o čom dnes už rada napíšem v inom vlákne. A pretože som dnes pol dňa behala po meste, dopriala som si k tomuto písaniu malú čokoládku - veď to večer vycvičím!

Kryptozoo
340 příspěvků 7.2.20 13:55

@Ghost B.C. Do toho se dostanete! Určite :)! Někde daleko v análech tohodle vlákna jsem řešila hroznou životosprávu, tloušťku, absenci kondice, všechno špatně. Dneska si den bez sportu (nechutné klišé teda..) fakt neumím představit, i kdyby to byla jen chvíle zrovna té jógy u televize. Začas budete jistě stát na hlavě a říkat si, proč jste takhle nerelaxovala už dávno :D

Oveeec
2313 příspěvků 8.2.20 13:30

@Ghost B.C. Někam mi zmizela předchozí odpověď. U mě vývoj žádný, nebo spíš k horšímu. Nabrala jsem si spoustu práce, málo spím, zdravá strava nula, cvičení už dva týdny nula (ale možná se dneska pokusím). A takhle je to furt!
Ale vy máte bezva výsledky! :)

Ghost B.C.
3886 příspěvků 10.2.20 08:42

@MP blanka Děkuju :) Pravidelné měření hodlám zavést. Na nějaké + - pevné datum v každém měsíci. Teď jsem jen nevydržela, protože jsem měla pocit, že s tím svým „režimem“ se nikam neposunu. A ono jo. Ale chtěla bych se vyvarovat nějakého přehnaného pozorování, měsíční interval je tak akorát.
Jinak ohledně beznámahových metod mám taky pár zkušeností, hlavně co se týče zázračných doplňků - vždy jsem pak měla taaak štíhlou a lehkou peněženku:-)

@Kryptozoo Já si na vás pamatuju - závislost na sladkém - chytře a fundovaně jsem vám radila a pak dělala opak:-D A musím říct, že vaše proměna je pro mne taky dost motivační :)

@Oveeec Tak to vám nezávidím, oproti vám mám až luxusní podmínky - měla bych je tedy využít naplno, abych si zase jednou nenadávala, proč jsem už tenkrát…
Budu držet palce, ať se situace zlepší :)

Ghost B.C.
3886 příspěvků 10.2.20 09:33

Jo a ještě jedna taková… blbost:-)
Mám podobný typ postavy, jako uživatelka z vlákna s výraznými křivkami. Sice už dávno jsem si řekla, že je lepší s tím něco dělat, než se zoufale snažit najít oblečení, ze kterého nebude trčet velká p*del, ale než to člověk uvede do praxe, že.
Takže teď jsem si mimo jiné dala takové předsevzetí, že si nekoupím žádné oblečení, dokud na postavě neuvidím změnu k lepšímu. Ne že bych se snad bála „vyhubnutí“ z velikosti, nepočítám, že zrovna tohle se nějak markantně změní, když se pořád vejdu do kalhot z hubenějšího období (teda taky to podle toho vypadá), je to prostě jen hec, jestli vydržím - si nic nekoupit.
Bude to doufejme taková malá odměna, vzít si to, co se mi líbí, ne jenom to, co nevypadá až tak blbě :)

(Mimochodem to není nic vůči dámě ze zmiňovaného vlákna, šlo jen o přiblížení stavu postavy a oblékání.)

catherinne
13514 příspěvků 10.2.20 13:49

@Ghost B.C. moc držím palce, ono to všechno půjde. Začátky jsou vždycky těžký, ale bude líp a ten vnitřní pocit je k nezaplacení. Kdyby mi před čtyřmi lety někdo řekl, že uběhnu maraton…

catherinne
13514 příspěvků 10.2.20 13:50

@Nugat je načase změnit ikonku…

Ghost B.C.
3886 příspěvků 12.2.20 07:58

@catherinne Moc děkuju! :) Ty maratony vám docela závidím, respektive běhání. Můj sen byl „jenom“ náš místní půlmaraton, ale ze zdatnějšího období jsem si odnesla běžecké koleno, takže bůhví, jestli se ke běhání ještě někdy vrátím. Ne že by za to mohly nějaké super výkony, mám špatné postavení kolen celkově - zrotované dovnitř - takže se to s během moc nemusí. Alespoň krátké tratě by se mi líbily. Každopádně vám se za vaše výsledky hluboce klaním :)

A mimochodem, zařadila jsem do péče suché kartáčování těla: https://www.rehabilitace.info/…oc-ho-delat/
Prý to má pomáhat s celulitidou a povzbuzovat lymfatický systém, což by v rámci mého snažení bylo velmi vítané. Je to spíš jen pokus, ale pokud uvidím nějaké výsledky, tak se o ně ráda podělím.

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek