Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Nugat
157 příspěvků 12.2.20 15:17
@catherinne píše:
@Nugat je načase změnit ikonku…

Že by mi pak přestala chutnat čokoláda? Obávám se, že tak to nefunguje :-)

MP Janka
455 příspěvků 12.2.20 15:40

Tohle vlákno jsem neměla otvírat, neb mám absťák. Už 11 dnů jsem nebyla běhat a kdo ví, jak to bude dál… Někde jsem četla, že sport je vlastně závislost úplně stejná jako drogy, ale sportovec si, na rozdíl od feťáka, vytváří opojné látky sám v těle. Asi to tak bude, protože na sobě začínám pozorovat, jak jsem občas nervní z toho, že jsem si už kolik dnů nedala pořádně do těla. Fyzička klesá, svaly mizí.
Ale pobavila mne kamarádka, která prohlásila, že radši bude bečka sádla se se všemi končetinami zdravýma, než svalnatá žena s končetina zhuntovanýma, jako já a naše společná kamarádka, se kterou se teď pravidelně vídám na magnetoterapii. něco pravdy na tom bude taky. Dokud jsem nic nedělala, nic mi nebylo, když jsem to před 8 lety změnila, jsem co 2 roky na chirurgii :-D

Uživatel je onlineMP blanka
2263 příspěvků 12.2.20 20:19

@MP Janka -to isté vidím na väčšine mojich kamarátok, ktoré za celý svoj doterajší život vôbec, alebo iba okrajovo, niekoľko rokov v mladosti trošku športovali, a ich pohybový aparát funguje. Na rozdiel odo mňa, ktorá som nejaký šport, ale nie intenzívne, robila takmer stále a došportovala som sa k novému bedrovému kĺbu. Ale v nemocnici sme sa zhodli s jedným spolupacientom, keď sme tak smutne pozerali z okna na krásne zasnežené kopce, do ktorých sa ešte nejakú dobu nevydáme, že nám tá radosť z pohybu a z pobytu v prírode stála za to!

Oveeec
2310 příspěvků 12.2.20 23:26

Na té mojí intuitivní nedůvěře k hromadnému běhání maratonů asi něco je :)

https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

MP Janka
455 příspěvků 13.2.20 09:18

@Oveeec to je tak trošku novinářská kachna aneb z částečných výsledků studie vyrobíme senzační článek.
Lidi nepoužívají hlavu v běžném životě, tak proč u běhání. Začnou běhat a za rok za dva musí jít maraton, aby se mohli pochlubit fotkou na instagramu. A tohle je důsledek.
V závodě jim vyletí adrenalin, přeci to nevzdají a běží, co to jde.

MP Janka
455 příspěvků 13.2.20 09:25

@MP blanka
Když nám s kamarádkou je sotva 30 let :-D Nutno říct, že já mám většinu úrazů z jezdectví. A když se hýbu, tak nevím, co to jsou bolavá záda, s čímž bojuji, když musím na týden vysadit pohyb. Teď se mi to naštěstí daří držet plaváním a posilováním břišních svalů.
A o zasněžených kopcích mi nemluvte, čistě sobecky mám radost, že se sněhem to letos vypadá, tak jak to vypadá. Představa čerstvě vyřízlé stopy v krásné nadýchaném prašanu se mi v současném stavu moc nelíbí, když bych mohla leda koukat, jak tam běží někdo jiný.

benyka
7986 příspěvků 13.2.20 11:00

@Oveeec Ještě je taky zajímavý článek o „syndromu dívčího kolene“: https://styl.instory.cz/…nu-i-vy.html :-)

2263 příspěvků 13.2.20 14:24

@MP Janka - tak sa toho športovania držte aj naďalej. Úrazy, to je trochu iná kapitola, ale pravidelný pohyb čo najdlhšie, je správna cesta. Možno som mohla v predchádzajúcom príspevku ešte spomenúť, že tie kamarátky, aj kamaráti, ktorí si neublížili pri cvičení, či športovaní, berú prášky proti bolesti, pretože ich bolí chrbát, nedokážu sa bez problémov zohnúť, majú problémy s otočením hlavy, nemôžu si zapnúť zips, ak je na sukni vzadu. Môj umelý kĺb sa stal veľmi rýchlo normálnou súčasťou môjho tela, ktoré je dostatočne ohybné práve preto, že stále cvičím. A obídem sa bez práškov.

MP Janka
455 příspěvků 13.2.20 15:51

@MP blanka
Mám v plánu sportovat, jak nejdéle to půjde. Když nic jiného, tak mám skvělou motivaci v mamince, která sice už nesportuje, ale celý život chodí na dlouhé svižné procházky. V jejich 60 letech zvládne v pohodě celodenní výlet po Krkonoších, nějakých 25 km nahoru a dolů ve svižném tempu, na běžkách si svým tempem odjede všechno se mnou, aniž bych u čekání na ni zmrzla. Takže můj cíl je být za 30 let aktivní aspoň tak.

Oveeec
2310 příspěvků 14.2.20 10:01

@benyka To je přímo znamení shůry, ať fakt radši neběhám! :D

květušína
364 příspěvků 14.2.20 10:30

Jak vás tak čtu, tak jsem moc ráda, že já mám běhání a dlouhou chůzi lékařem velmi nedoporučené. :D

Oveeec
2310 příspěvků 15.2.20 00:27

Mimochodem, máte tu někdo zkušenost s crossfitem? Kamarádi mě na to lanaří, chtěla bych mít tu kondici a dynamickou sílu, ale jednak mě nijak neláká to prostředí posilovny, vzpírání a podobně, jednak si myslím, že i začátečnická úroveň je moc brutální na člověka, který je rád, když doběhne autobus a který neudělá jediný klik…

Ghost B.C.
3885 příspěvků 16.2.20 13:39

@Oveeec Právě to prostředí vás nabudí, abyste zvládla víc, dost možná i celou lekci. Ale rozhodně se tím na pár dnů zrušíte, pravděpodobně až do příští lekce.
Jedna věc je je, že vás ten „týmový duch“ sice nabudí, druhá, že vás taky jaksi nutí jít například i přes bolest a podobně - hlavně ty začátečníky, kteří nechtějí ukázat, že jsou fakt začátečníci a prostě tolik nezvládnou. Můžete si snadno něco natáhnout nebo rozbolavět, kor pokud vás třeba už teď zlobí koleno nebo loket (nebo cokoliv).
Myslím, že i ke crossfitu je třeba se propracovat. Moc nevěřím těm reklamním povídačkám, že je to pro každého.
Na vašem místě bych se zkusila doma donutit k jedné lekci s nějakým instruktážním videem (a pomůckami, které si doma dokážete suplovat). Pokud zvládnete, pak bych šla do posilovny, za jednu hodinu nic nedáte :)
https://barbargym.cz/…tu-crossfit/

Oveeec
2310 příspěvků 16.2.20 17:03

@Ghost B.C. Dobrý nápad :) Další věc je, že mám takové jedno zdravotní omezení a nevím, jestli je těm trenérům co věřit, že mi správně poradí, že ho vezmou v úvahu a nebudou mě ve svém svatém nadšení nutit do něčeho, co by mi neudělalo dobře. Doma si to zkusím, ať mám představu, akorát že teď to nepůjde, protože na mě zase sedla nějaká nemoc - a takhle je to pořád.

Ghost B.C.
3885 příspěvků 16.2.20 22:13

@Oveeec A nemůžou ty nemoci signalizovat, že toho prostě máte moc a měla byste zvolnit?

Oveeec
2310 příspěvků 16.2.20 23:29

@Ghost B.C. Myslím, že tentokrát jsem jenom prostydla a možná na mě někdo něco prsknul. Ale jinak máte pravdu, potřebuju víc spát - a taky ten pohyb :)

Erika18
2 příspěvky 17.2.20 11:35

Ahoj, chci se zeptat: zkoušel jste někdo ketodietu třeba jen na 14 dní? kolik jste zhubly? Uvažuju o ní. Ale potřebuju slyšet, že to opravdu funguje, než za to dám nehorázný prachy. :-D

Ghost B.C.
3885 příspěvků 17.2.20 13:01

@Oveeec No, jestli smím mít chytrou připomínku, pak bych se s tímto stavem na crossfit nevrhala. Pohyb jo, dril ne. Přijde mi, že vy si potřebujete v první řadě odpočinout. A klidně bych to takhle lanařícímu kamarádovi řekla. Není ostuda odpověděť promiň, teď jsem ve stavu, že to prostě nezvládnu, ale děkuju za nabídku, třeba to zkusím, až na tom budu fyzicky líp. Není ostuda odpočívat. Jestli je to fakt kamarád, tak to pochopí.

xSx
781 příspěvků 17.2.20 13:02

@Erika18 keto dieta se da drzet i bez nehoraznejch prachu. Za 14 dni ale nezhubnete dlouhodobe. Pokud mate na mysli nejakej keto nesmysl s drinkama nebo podobnyma chujovinama, tak to nema snad ani cenu.

Oveeec
2310 příspěvků 17.2.20 13:23

@Ghost B.C. Tak ono bych se na to nevrhala hned, ale jinak máte pravdu. Já si prostě nepřipadám jako někdo, kdo by teď crossfit zvládnul, a nevadí mi opakovat jim to pořád dokola. Spíš jsem chtěla zjistit, jak moc je to doopravdy brutální a jak moc je tam začátečnická úroveň opravdu začátečnická. Jedna věc jsou normální začátečníci a jiná věc jsem já :D

2263 příspěvků 18.2.20 18:08

@MP Janka : Mám v plánu sportovat, jak nejdéle to půjde.

A ja vám k tomu odhodlaniu posielam jedno motivačné foto!

Ghost B.C.
3885 příspěvků 19.2.20 08:20

Mám jeden malý postřeh.
Hodně dlouhou dobu - přes rok určitě - mě trápí tak nějak neopodstatněná únava a vždypřítomné kruhy a pytle pod očima (ano, je tam obojí, jak tmavé kruhy, tak oteklé pytle). Ať spím hodně nebo málo, jsem unavená nebo odpočinutá, vše je stále hezky pospolu přítomno. Takže jsem si vypěstovala naprosto ukázkovou závislost na ranním nakopávači - dvojité latté macchiato do 4 dl kelímku - v kávovém slovníku to dozajista neexistuje, je to prostě dvojité espresso/lungo s hromadou napěněného mléka. Díky mléku to fungovalo částečně i jako snídaně, doplněná ideálně nějakou kupovanou cukrovou buchtou. I tak jsem se každý den vzpamatovala zhruba až okolo 10. hodiny. A že to nemělo ani moc pěkný vliv na žaludek asi dodávat nemusím.
S touto kombinací (nejen) jsem od začátku roku skoncovala. Mám tedy pořád ranní kávu i snídani, ale obojí je „vlastní výroby“ a podstatně jiné, než bývalo.
No a před pár dny koukám ráno do zrcadla a co nevidím? Nevidím pytle a tak ze 3/4 už nevidím ani tmavé kruhy. A to i přes to, že mě už týden trápí nachlazení, spánku bych si rozhodně ještě dopřála a kosmetiku jsem nezměnila.
Taky jsem si uvědomila, že si tak nějak najednou připadám méně unavená, o něco lépe se mi vstává a sem tam mám i pocit, že bych tu ranní kávu snad ani nepotřebovala (bohužel jsem se o tom ještě nedokázala přesvědčit).
Nevím, jestli za to může odstřihnutí od té ranní rutiny, která zabije celý den nebo celkově dost radikální omezení cukru, kofeinu, soli nebo čeho, spíš všeho dohromady, ale asi to fakt funguje.

Na to, jak je ten postřeh malý, je to zase strašná slohovka, tak se omlouvám :)

benyka
7986 příspěvků 19.2.20 09:49

Tak jsem tady smolila slohovku na téma změnit jídelníček na furt. Pak jsem se na to vykašlala a neodeslala to. Když jsem překlikla jinam, vyskočila na mě reklama, kde píšou skoro do puntíku o tom samém, oč jsem se snažila. https://pribeh.nutriadapt.cz/lucie/?… Jenom bych možná dodala zkušenost z vlastní rodiny, že to jde, a že když se dostaví zhubnutí na příjemnou váhu a hlavně zlepšení zdravotního stavu, tak se už člověk k původním stravovacím zvyklostem vrátit ani nechce, i kdyby mu v tom nic nebránilo.

pavka_l
1088 příspěvků 19.2.20 11:03

@Ghost B.C. Řekla bych, že je to omezením soli a možná i cukru (asi "zdravější potraviny, více ovoce, zeleniny, vlákniny, omezení polotovarů, uzenin atd?). Kafe s mlíkem je v tom podle mě nevinně.

pavka_l
1088 příspěvků 19.2.20 11:04

@benyka to je optimistické :-)

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek