Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (32) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1757 příspěvků 19.2.20 15:58

@xSx
Hm, po ovesné kaši jsem mívala pravidelně do hodiny hlad. I když jsem se najedla k prasknutí, tak do hodiny prázdný žaludek.
On je fakt každý jiný.

benyka
8179 příspěvků 19.2.20 16:45

@isko Však ovesné vločky jsou taky sacharidy, a to že velmi. https://www.kaloricketabulky.cz/…vesne-vlocky.

xSx
822 příspěvků 19.2.20 17:01

@benyka ale jenom 2 gramy z tech 68 jsou jednoduche cukry a maji stredni GI, coz je ok.

MP Janka
497 příspěvků 19.2.20 17:10

@MP blanka
Děkuji :-D i když přemýšlím, jestli to není spíš demotivační. Takhle vysoko nedám nohu ani teď. :-)

MP Janka
497 příspěvků 19.2.20 17:17

@xSx
Ovesnou kaši snídám v pracovní dny. Je to teplé, rychlé a hlavně se to před sedmou hodinou ráno dobře jí. Ještě si k tomu dám bílý jogurt. V deset už mám většinou hlad a vyhlížím půl dvanáctou, kdy chodím na oběd.

I když ono to u mne bude hodně o tom, že v práci mám obecně větší hlad, než když mám volno a pořád někde lítám.

MP blanka
2379 příspěvků 19.2.20 17:22

@MP Janka : ja mám ten obrázok denne na očiach, v dielni na nástenke. V dobách ani nie tak vzdialených som síce žartom, ale v skutočnosti vážne hovorila, že taká chcem na stará kolena byť. Teraz, keď vidím, že niečo už musím zo svojho cvičenia vypustiť sa utešujem, že fotka je fotomontáž :-)

benyka
8179 příspěvků 19.2.20 17:52

@xSx Komu to vyhovuje, nemá co řešit.

kobylkalucni
313 příspěvků 19.2.20 19:28

@Ghost B.C. Já jsem si všimla něčeho podobného. Dřív jsem pila tak dvě až tři kávy denně, jedno na snídani, pak kolem oběda a poslední kolem třetí. Co jsem těhotná, tak jsem musela kafe omezit, dala jsem si limit jedno denně. Nejdříve jsem si nechala pouze ranní kafe, ale brzy jsem zjistila, že mi ráno až tak nechybí a obejdu se bez něj. Místo toho snídám jako dřevorubec. Jsem schopná sníst misku bílého jogurtu s vločkami a bananem a na dojezeni krajíc chleba se šunkou. Opravdovou potřebu kafe mám až odpoledne, kdy se mi doslova začínají klížit oči a kafe mě nakopne do večera. Nicméně to dopoledne mám oproti dřívějšku produktivnější i přes “handicap”.

benyka
8179 příspěvků 20.2.20 16:29

Dneska jsem se dokopala k první procházce do přírody po dvou měsících hniloby. Potěšilo mě, že jsem ušla svůj standardní okruh 7,5 km a dokonce zlámala rekord. Nečekala jsem to. :-)…Jo, a viděla jsem tam ledňáčka.

Erika18
2 příspěvky 24.2.20 09:13

Přesně to jsem měla na mysli. Všude samé reklamy o ketodietě. Tak mě zajímalo jestli to funguje. Já sice sportuju, ale po vánocích šly zase tři kila nahoru. Ale u mě je to prostě špatně zvolenou stravou.

MP blanka
2379 příspěvků 28.3.20 14:50

Tak toto nám vyšlo! Medzi dvoma studenými frontami sme využili dnešný teplý deň na bicyklovanie. Muž občas jazdil aj cez zimu, ale pre mňa to bola prvá cesta po niekoľkých mesiacoch nečinnosti a vedela som, že to bude trochu o námahe. A bolo. To zas dá prácu dobrať sa k nejakej kondičke! Ale teraz, po osprchovaní, po ľahkom obede a s voniacou kávou pri ruke som naozaj rada, že som konečne išla.

MP blanka
2379 příspěvků 29.3.20 14:49

POdľa ramienok usudzujem, že som niekoho asi neúmyselne podráždila. No čo už, ale veď ja nikoho nenútim, myslela som, že som v správnom vlákne, a že sa niekto pridá so svojou skúsenosťou. Tak nič, nevadí, a dnes som si to strihla znovu.

nihil
28 příspěvků 29.3.20 15:17

Jestli to nebude tím, že většina umí do čtrnácti počítat…

MP Janka
497 příspěvků 29.3.20 15:19

@MP blanka Bych řekla, že je to vlivem omezení pohybu X zdravotní procházka v ČR. Bojuju s tím taky. Když budem sedět X měsíců doma na zadku, tak nakonec stejně umřeme na vysoký krevní tlak a obezitu. Aspoň já na sobě vidím, jak kynu, i když jsem se v jídle omezila. Byla jsem zvyklá chodit 3-4 týdně běhat do 5 km, 2 intenzivní tréninky na koni, a pokud to vyšlo, tak 2× týdně silový trénink a delší pěší výlet nebo běh. S tím jsem si držela váhu a normální jídelníček.
Pak jsem měla to zdravotní omezení, takže jsem aktivity omezila, a když už mě neomezovalo zdraví, omezila mě pandemie. Vyšlo to krásně navázně. Týden se to ve mě pralo. Pak zvítězilo rozhodnutí, že doma na zadku nohu nerozhýbu a chodím ven na procházky. Po ulicích, do parku z domova nedojdu. Noha zatím 5 km k tomu potřebných nezvládne. A budu přidávat, dojdu i k tomu kolu. Nechci skončit zase na 80 kg. Nějak nevidím nic špatného na tom, když doma nasednu na kolo, po silnicích nebo polních cestách si odjedu svých 50 km a zase doma sesednu. Cestou nepřijdu do kontaktu s nikým, možná s autem, když mě řidič přes roušku přehlédne. Samozřejmě, že nepůjdu/nepojedu do parků nebo na pražskou Náplavku, kde i teď se shlukují jedinci bez sociálního cítění, ale budu se pohybovat tam, kde vím, že i za normálního stavu je lidí minimum.

benyka
8179 příspěvků 29.3.20 15:27

@MP blanka Ona je teď kolem pobytu v přírodě taková rozporuplná nenávistná hysterie, mimořádná vládní opatření nebo doporučení (podle toho, jak se to právě hodí) nevyjímaje. Na jedné straně máme chodit doma (ve městě) na vlastní zahrádku, ale na druhé chraň nás pánbůh vystrčit nos z chaty, pokud zahrádku doma nemáme, a pokud jsme našli vůbec odvahu na chatu jet, protože co kdybychom nakazili někoho z vesnice za kopcem. Máme hodně větrat (pouštět bacily z bytu na ulici), ale nemáme chodit do lesa, protože co kdybychom nakazili… A vlastně máme sedět doma, protože proto. Předevčírem například vyšel nenávistný článek o tom, jak nezodpovědní lidé parkují na parkovišti a chodí se projít (po turistických trasách, podotýkám) do lesa v lokalitě, kde jsme byli taky na procházce (asi 3 km) a potkali jsme 3 (slovy tři) lidi.

EmilyG.
1314 příspěvků 29.3.20 16:49

@MP blanka tak ono hodne lidi ma starosti, hodne lidi ma hodne velke existencni starosti.
Mit doma deti a nemoci na hriste, doma se s nimi ucit, pritom varit a zasobovat, je to vycerpavajici. Hodne lidi zije v bytech, jet vytahem nebo jit po schodisti treba do pateho patra a uprostred potkat souseda, 2 m odstup dodrzet je nemozne. A premyslet jestli zrovna tenhle soused nevedomky nesiri nakazu…
Ja tedy zadnou nenavistnou atmosferu jak pise @ benyka nepocituju, naopak, hodne lidi se chova az dojemne vstricne, ale hodne lidi to ma ted zatracene tezke. A to maji deti, strasne to pro nektere ted je.
O nahrade mezd jeste nikdo nic konkretniho nerekl, je konec mesice! Tenhle mesic jeste vetsina na mzdy nejak da dohromady, ale co bude dal nikdo nevi.
Taky by se mi nechtelo v tehle situaci projizdet se na kole. Ja tedy na kole jezdit neumim a do auta se mi ted vubec nechce kdyz nemusim, a to jsem vdycky ridila rada.

giuliettka
6128 příspěvků 29.3.20 16:58
@MP blanka píše:
Tak toto nám vyšlo! Medzi dvoma studenými frontami sme využili dnešný teplý deň na bicyklovanie. Muž občas jazdil aj cez zimu, ale pre mňa to bola prvá cesta po niekoľkých mesiacoch nečinnosti a vedela som, že to bude trochu o námahe. A bolo. To zas dá prácu dobrať sa k nejakej kondičke! Ale teraz, po osprchovaní, po ľahkom obede a s voniacou kávou pri ruke som naozaj rada, že som konečne išla.

Vrátili ste sa zo Švajčiarska. Namiesto karantény ste boli obaja s mužom nakupovať, namiesto toho, aby ste trčala doma a dodržiavala karanténu. Ok jesť musíte, ale nedodržať karanténu, lebo musíte na bicykel?! Ste vy normálni? Želám vám hodne šťastia aj napriek tomu, že si o takých ako vy s manželom myslím, že sú to hovada.

benyka
8179 příspěvků 29.3.20 17:55

@giuliettka Nepřehánějte to. V karanténě je celá naše republika. https://www.expres.cz/…lebrity_lare

giuliettka
6128 příspěvků 29.3.20 17:59

@benyka ale ona ma byt doma. blbych 14 dni by ju nezabilo. Namiesto toho behajú obaja kade tade. Ako sa že sa na svk neudava ako v tom švajčiarsku. To by platila jak mourovata a karantenu by dodržala.

Puffin
250 příspěvků 29.3.20 18:25

@benyka Ne, v karanténě všichni nejsme. V karanténě je ten, kdo k tomu má důvod, ostatní mají omezený pohyb. Právě to nakupování a procházka v lese jsou věci, kde se to liší.

benyka
8179 příspěvků 29.3.20 18:49

@giuliettka @Puffin Já jsem tedy doposud nějakou karanténu 1 a karanténu 2 nezaznamenala. Proč to někdo konečně jasně nespecifikuje? Proč se o tom musí lidé bavit pořád dokola v diskusích na všech fórech? Jestli máte odkaz na nějaký vládní nebo krizový výnos, kde je to jasně napsané, sem s ním. Já do lesa už nechodím, protože se bojím, že by mě tam nějaký ortodoxní rouškář na pařezu zbouchal do kuličky. https://www.idnes.cz/…9_domaci_kop

MP blanka
2379 příspěvků 29.3.20 19:02

Aha mno, tak to teda je!
Môžem vás ukľudniť? „Ona“, teda ja, som poctivo dodržiavala karanténu 13 dní, a nos som nevystrčila ďalej, ako na záhradku, aj to iba 2×, pravda, nemala som tam rúšku. V obchode sme boli iba 1×, pri návrate domov, obaja s mužom sme mali rúška, aj keď to bolo v tom čase iba odporúčané. Nakúpili sme si tak, že zatiaľ nemáme potrebu ísť do obchodu znovu. Nebehali sme kade-tade, nestretali sme sa inými ľuďmi, kontaktovali sme sa iba telefonicky.
Včera, a aj dnes sme boli na bicykli, a samozrejme, že sme si obvyklú výbavu doplnili o rúška. Na bicykli sedí človek sám, vzdialenosť od druhého cyklistu je pri dodržaní prostej bezpečnosti pri jazde / aj vez koronavirusu / približne 3 metre, a to sme nie tvárou v tvár. S inými ľuďmi sa nestretneme, nejazdíme po meste, ani v parku. Cestou sa síce občas míňame s inými cyklistami, ale všetci - opakujem všetci - majú rúška. Občas na tejto ceste 4 triedy prejde auto. Kontakt s inými ľuďmi je vylúčený. Pohyb vo voľnej prírode je niečo iné, ako „ behanie po obchodoch “, či prechádzanie sa na miestach, kde sú iní ľudia.
Je mi úprimne ľúto všetkých ľudí, čo na následky momentálnej situácie doplatia, a to budeme všetci. Zdravotne, či ekonomicky. Chápem aj to, že mnohí už z toho, že majú tak výrazne zmenené životné podmienky, plus možná aj oprávnený strach z budúcnosti môže reagovať podráždene. Tie obavy mám aj ja a preto sa správam zodpovedne, akokoľvek si to niektoré z vás vysvetľujú po svojom a inakšie.

Příspěvek upraven 29.03.20 v 19:43

giuliettka
6128 příspěvků 29.3.20 19:08

@benyka nerobte si seba chytračku. Na Slovensku práve kvôli takým ako blanka zaviedli karantenu v štátnom zariadení. Na 14 dni vás zavrú v Gabčíkove po prekročení hranic. A ona sa ešte chváli ako s manželom po dvore behajú a na nspomenutie susedky, že prečo nemajú rusku sa ohradi že na dvore nemusí. No ak trčite pri plote, tak že sa nedá po chodníku ísť, tak si ju na hubu dajte. Aj s nákupmi hneď na druhý deň sa tu chvalila. Boha jeho to nemohol nakúpiť jeden z nich? To museli obaja? Aby mu náhodou nekupila inú značku niečoho ním obľúbeného? A ešte sa tým vychvalovat ako ja doma na riti 14 dni nevydržím, lebo kondička. No dúfam, že si ju zlepšila tak, že jej pľúca vydržia ten covid.

giuliettka
6128 příspěvků 29.3.20 19:10
@MP blanka píše:
Aha mno, tak to teda je!
Môžem vás ukľudniť? „Ona“, teda ja, som poctivo dodržiavala karanténu 13 dní,

Takže počítať evidentne viete.

vlm
5021 příspěvků 29.3.20 19:11

@benyka nejsme v karanténě, ale máme se zdržovat doma, jít do práce, na nákup, ne šestkrát denně pro dvě věci.. vyřídit nejnutnější, jít na procházku. pak jsou ti co mají karanténu, po návratu z ciziny, po kontaktu s nemocným, ti nesmí vycházet, nákup si mají nechat donést za dveře. proste dva týdny v izolaci

Stránka:  « Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek