Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (43) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5031 příspěvků 14.8.20 15:46

@giuliettka prosím tě to praktikuju já, aniž bych věděla, že se to takto jmenuje, prostě jím naposledy asi tak ve 4 hodiny odpoledne, což dělám proto, že se mi pak líp spí. Ovšem komu to řeknu, tak mi odpoví, že tohle nedokáže a že to nejde. Podle mě to jde a nějaký chytrolín to takto nazval, aby se mu to líp prodávalo.
Spíš se u toho nehubne, pokud bych ale vážila dejme tomu 80 kilo, asi bych zhubla.

giuliettka
7656 příspěvků 14.8.20 16:10

@Paris1789 Skor som myslela ten prerušovaný post, ako to jedenie len 8 hodín z 24. Poznám niekoho kto drží post, ale v tom pravoslávnom vyznaní. Vždy ho drží 2 mesiace v roku, pred Vianocami a pred Veľkou Nocou. A oni vynechávajú všetko živočíšneho povodu, aj mlieko, máslo, tuky, olej, vajcia, alkohol… a tá kámoška má po tom poste vždy pleť jak broskvičku. Ja držím post katolícky, teda, že nejem maso a nepijem alkohol, ale nejak sa to na mojej pleti, vlasoch a tak neprejavuje. Tak ma zaujímalo niečo o tom pôste, či ten kozmetický efekt je len u tej kámošky, alebo je to celkové. Ak už nejem to maso, tak tier vajcia a mlieko kľudne oželiem, keby som zrazu mala pleť jak zamlada. :-)

porjk
3165 příspěvků 14.8.20 16:11

Tohle mě dnes zaujalo. https://www. seznamzpravy. cz/clanek/v-mexiku-zakazali-prodej-nezdravych-potravin-mladsim-18-let-115999#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=395500&dop_req_id=AI8ip9bCWhf-202008141409&dop_source_zone_name=zpravy. sznhp. box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

giuliettka
7656 příspěvků 14.8.20 16:15
@benyka píše:
@giuliettka :-) Pokud jsem na to někde narazila, tak je to způsob stravování s přestávkou dlouhou minimálně dvanáct hodin (někdo říká až 19, ale to mi připadá silně přehnané). Potraviny specifikovány nejsou.

Vás som nejak prehliadla. Tak tomu sa vraví pôst? Aha, tak nič.
Idem na brusle, opálim sa u toho, alebo zmoknem, uvidím čo príde skor a potom si dám večeru od manžela. Kašlem na pôst, Vianoce sú ďaleko. :-D

giuliettka
7656 příspěvků 14.8.20 16:18
@MarryJu píše:
Tak jsem se minulý týden pustila do přerušovaného půstu a zjistila jsem, že je to pekelně těžké. První den jsem půst porušila vypitím café latté ( mléko), druhý den jsem snědla půl broskve co dcera nedojedla, třetí den jsem automaticky vykousala meloun po třech dětech co zbyl na slupkách, čtvrtý den jsem neodmítla večeři co pro mě byla uvařená, pátý den jsem obírala maliny a automaticky cpala do pusy atd atd.
Začnu cvičit. Och

A keď už som sa snažila byť milá a aj tak nič neviem… tak už možem aj to čo ma pri vašom príspevku napadlo ako prvé. Kašlite na cvičenie, prestaňte dojedať po deťoch. Pri tom melóne ma napadlo, fuj. :-D

benyka
8778 příspěvků 14.8.20 17:03

@giuliettka Mně to taky přijde legrační. Nazvala bych to spíš přerušované žraní. :-)

Lizbeth
1417 příspěvků 14.8.20 19:28

Ale vždyť už jsme to tu několikrát popisovaly ( nebo v jiném vlákně nevím, hledat to nebudu)..prostě pauza bez jídla je u mě cca 16 h..to znamená, že jím kolem sedmé večer naposled a druhý den až kolem 12..tím, že jsem vysadila sladké, tak i hubnu a celkově teď vůbec nemám chutě a žravou, tak to je možná tím i podpořené..zvykla jsem si i na pocit hladu ( né takový, že se člověk klepe a třese a řve na lidi okolo) a nevadí mi to prostě vydržet…ale nikomu to necpu..ono kdyby mi někdo řekl, že tohle vydržím, tak se mu vysměju, protože jsem ráno nikdy nevydržela bez jídla..teď úplně v klidu, asi si člověk zvykne na všechno - když chce.

giuliettka
7656 příspěvků 14.8.20 19:45

@Lizbeth ok ospravedlňujem sa. Zaujalo ma to mlieko v tej káve v spojitosti so slovom pôst. Ta kamoška to skutočne drží prísne. Nespojila som si to s tým jedenim len 8 hodín, až po tom čo som prečítala @benyka mi to došlo. Zaujímal ma ten bezmliečný pôst, tak som sa spýtala. Tak prepáčte.

MarryJu
501 příspěvků 15.8.20 22:01

@giuliettka přesně tak, nedojidat po dětech :-( Můj věčný boj. Ale většinou dojidam ovoce či zeleninu ( svačina ze školky. Dáváme vlastní) Obědy atd. nedojidam, protože děti miluji maso a já ho zase nejím vůbec a přílohy taky moc ne..
Každopádně přerušovaný půst pro mě není. Já se spíše po celý den pasu. Jim malé porce, ale několikrát denně. Chtěla jsem shodit 5 kg, ale to půjde dolů, až to zkusím se sportem. Snad teda. Ještě jsem to nezkoušela

Ghost B.C.
3961 příspěvků 21.8.20 09:37

Jdu si zase „odložit“. Ale prvně ještě zpětně děkuji všem za podporu od minule.
Mám malou krizi. Sice jsem se dopracovala k tomu, že se o mne během cvičení přestaly pokoušet mrákoty (což zní možná hrozně, ale ukazuje to jen to, jak jsem na tom byla fyzicky špatně), takže jsem dokázala tréninky ztížit, ale dolehla na mne únava. Snad ještě horší únava, než ta, co byla, než jsem s tímhle vším začala. Takže jsem sice dokázala na cvičení přidat, ale zase jsem musela posunout interval na ob dva dny, protože jsem fakt vyřízená. Doufám, že to je zkrátka jen tím, že jsem zvýšila fyzickou aktivitu a potřebuju si zvyknout. Váže se na to ale jedno pozitivum a proto nechci polevovat, v noci spím jako špalek a je to nádhera :)
Dál se začal ozývat hlásek „a to už si teď jako nebudu moct dát xyz“? Jelikož jsem byla líná si zapsat výchozí míry a na váhu se úplně upínat nechci, tak mám pocit, že se nic neděje a že vlastně nemá cenu se omezovat. Což je samozřejmě strašná hloupost a snažím se jí z hlavy vypudit, protože se zatím jedná o cca 3 týdny, z toho asi dva se cvičením, které už tak nějak stojí za řeč. A jelikož neshazuji žádná velká kila, tak to prostě půjde pomalu. Ale i tak se ten hlásek nechce nechat umlčet - jinými slovy je to nejspíš absťák po klasickém cukru a jiných nezdravých pochutinách.
Poznámka: Zapsat míry!
No a poslední je jídlo. Celkem ukázkově se držím s alkoholem a sladkostmi. Jenže si pak kolikrát uvědomím, že jsem měla „sacharidový den“. K snídani müsli - byť sypané, k obědu kus-kus, k večeři těstoviny, jako svačinka ovoce, například. Vím, že to není smrtelné, spíš mě to vede k myšlence, že na tomhle bych měla zapracovat o dost víc, mám to fakt nevyvážené. S tím se úzce váže to, že dva úplně odlišné stravovací návyky v jedné kuchyni jsou fakt opruz. Zvlášť když si parter vyžádá jídlo, které celé uděláte podle něj, přestože vy z toho odvaření nejste. Ale tak dobrá, však se svět nezboří, když si taky dáte. A on si pak jen tak uždíbne, zbytek nechá a pak už o něj nestojí, protože by si radši dal něco jiného. Super, takhle zbydou třeba ještě dvě porce. A jednu už jste měli. Nehodlám jídlo demonstrativně vyhazovat, ale že bych ráda dojídala něco, co mi moc nejede ani bez hubnoucích pokusů a teď do nich navrch ani nezapadá, to mě teda taky nebaví.
Uf, se mi ulevilo :) Omlouvám se za sloh.

zwedavka
1164 příspěvků 21.8.20 12:16

Ad únava, může to být chudokrevnost, tedy nedostatek železa, s nevyváženým jídlem souvisí. (Praktický lékař)
Ad chuť na sladké, vyvážená strava s dostatkem bílkovin a vlákniny na chutě dost pomůže

zwedavka
1164 příspěvků 21.8.20 12:17

Dvojmo

ertz
609 příspěvků 21.8.20 17:36

@Ghost B.C. Mně na tohle dost pomohly ty kalorické tabulky, protože sacharidy mi víc vyhovují a mám sklony mít „sacharidové dny“ často. A třeba müsli můžu tak 2 -3 polévkové lžíce za den. Obecně mám problém s množstvím bílkovin, musím se nutit a přesto mám vždy jen tak půl toho, kolik bych jich měla sníst.

Paris1789
5031 příspěvků 21.8.20 17:52

@Ghost B.C. a zkusila jste o tom s vaším partnerem mluvit? Nakonec by bylo dobré, kdybyste našli nějaký kompromis v jídle.
Když jsem byla čerstvě vdaná, vařila jsem podle své máti, jejíž kuchyně byla o dost jiná, než mé tchyně. Můj muž se o mém jídle vyjadřoval s pohrdáním jako o dietě. A jak je mi dnes vděčný, že nemusí brát léky na tlak a cholesterol, tehdy mi nevěřil, že za to jednou bude rád. A je rád.
Majstrštyk mé tchyně byl segedín z tlustého vepřového zjemněný šlehačkou. To bych vařila leda v sebeobraně, jinak ne. Žena rozhoduje o (ne)zdraví celé rodiny, leží na vás velká zodpovědnost.
Jinak můj muž taky vaří, teda spíše vařil, dnes často jíme venku, ale je normální, že každý máme jiné chutě a on si v klidu uvaří sám.

Lizbeth
1417 příspěvků 22.8.20 10:15

@Ghost B.C.
Já vám strašně fandím a držím palce, je fajn, že to tu píšete..ale na druhou stranu mi připadá, že pořád vypichujete proč jak a kde to nejde..četla jsem už asi po sté, že nejvíc s hubnutím zamává jídlo ( změna) než pohyb..u vás je to tak, že se moc nedokážete omezit v jídle ( litujete co si nedáte) a raději se strhnete na tréninku.
Zní to sice fakt jak hraběcí rada - ale je to od někoho, kdo to tak má a nekáže vodu..prostě jezte méně a málokdy, mějte často hlad - nejen, že uvidíte brzy výsledky, které vás potěší a namotivují to dodržovat, ale nebudete se přemáhat do cvičení, která vás zas až tak netěší..A nechci se tu hádat, že to není zdravé, protože se cítím skvěle, tělo funguje, hubnu, pleť dobrý, vlasy dobrý, všechno v normálu..
Pořád mám z vás pocit, že nechcete zhubnout, ale že MUSÍTE zhubnout a to je vždy trápení..

Ohledně vašeho systému partnerského stravování - pokud nejste vydržovaná žena v domácnosti, nerozumím tomu proč byste měla partnerovi servírovat jeho jídelníček, obzvlášť pokud jste momentálně sama jinde a není společný..Od něj bych čekala podporu toho, že řešíte problém a toto vás táhne dolů - nemohl by se momentálně on starat o své jídlo a vy o své, pokud je odlišné?

Ghost B.C.
3961 příspěvků 23.8.20 13:45

@Paris1789 My o tom mluvíme, byť je to tedy někdy boj, protože jak už jsem jednou psala, často nechápe, jelikož sám problémem netrpí. Snažím se hezky v klidu nenásilně osvětlit proč a nač a nehysterčit z toho, co není podle mých představ, abych mu případný náklon ke změně neznechutila hned v úvodu, ale to, co jsem popsala, mě vytáčí do běla. Už jen proto, že je to plýtvání mojí energií a časem, nehledě na suroviny. Ale na zlepšení se pracuje. Není to tak, že bych jen chodila plakat na špatný hrob.

@Lizbeth Tak to asi celou dobu píšu dost blbě.. Jelikož se zatím jedná o krátkou dobu, tak jsou s tím spojené ty úvodní - spíš nepříjemné věci, než bych mohla co chvíli avizovat postupující úspěchy. Pořád se mnou cloumají chutě a pořád jsem po cvičení spíš unavená, než by se dostavil ten bájný příval endorfinů. Jinak ale věřte, že zhubnout nejen chci, já dokonce chci, abych měla i nějaké alespoň trochu vyrýsované svaly, sílu a kondici. (Pro představu už několik let sleduji Zuzku Light a celou dobu si říkám, že kdybych u/měla alespoň polovinu toho, co ona, tak budu spokojená.) Cvičení mě baví, dokonce bych chtěla cvičit víc, ale prostě se zatím každý trénink projevuje únavou, jelikož jsem strašně dlouho vůbec nic nedělala. Počáteční odměnou budiž prozatím dobrý spánek. Pro mne to není jenom o zhubnutí, ale o celkové změně. Že to nepůjde zas tak hladce jsem čekala, jen se z toho potřebuji vypovídat. Ono až zaznamenám nějaký úspěch, tak věřím, že se vše otočí a i moje příspěvky budou v trochu jiném duchu.
Jinak, vydržovaná žena nejsem, ale beru jako normální, že si s partnerem vzájemně vyhovíme. Takže nemám problém mu uvařit oblíbené jídlo, byť pro mne vůbec lákavé není, ale už mám problém, když ho nakonec skoro celé nechá. To mám chuť udělat scénu. Jak už jsem psala Paris, snažím se v tomto ohledu působit - a samozřejmě jsou i jídla, kde se shodneme - ale pokud jde o „výstřelky“, tak to oddělené stravování není vůbec špatný nápad.

Hmmm, ale vážně jsem netušila, že mé příspěvky jsou až tak negativní nebo jak to říct. Vždyť je vlastně úspěch i to, že od toho prvotního, což bylo někdy koncem července, jsem dokázala vyřadit alkohol i cukrovinky z běžného dne, zlepšila jsem složení jídelníčku, dá se říct, že pravidelně cvičím a už jenom díky tomu mám ze sebe lepší pocit.

@zwedavka Tak chudokrevnost mě nenapadla, díky. Myslela jsem, že ta únava je jenom reakce na změnu. Kdyby to přetrvávalo i nadále, dojdu se poradit s lékařem.

@ertz Kalorické tabulky také budou. Sice jsem z jídelníčku vyřadila nesmysly, ale je pravda, že o složení živin vlastně nemám ponětí. Takže to jde na seznam k záznamu počátečních mír.

Uživatel je onlineOveeec
2627 příspěvků 23.8.20 13:59

@Ghost B.C. Já si nemyslím, že zníte nějak negativně - ale možná je to tím, že sama ráda sdílím právě pochybnosti nebo nezdary, člověk se s tím tak nějak potřebuje svěřit. Ale časem jsem si všimla, že si to lidi vykládají tak, že mám tím pádem samé pochybnosti a nezdary.
Jinak žádnou radu sice nemám, ale „potěšilo mě“, že v té únavě nejsem sama. Jsem teď úplně totální troska, dlouho jsem fakt nic nedělala. Teď jsem sice začala, ale nesystematicky, není to cvičení, ale spíš takový přirozený letní pohyb - plavání, kolo, turistika, tanec. Vím, že nutně potřebuju víc. Výsledky zatím nevidím žádné, zato únava je přitom obrovská. Nezdá se mi, že bych byla zase až taková troska, abych nemohla udýchat výšlap do svahu nebo abych byla na konci taneční hodiny zpocená, jako když mě poleje, to přece nemůže být u mladého člověka normální! Pravda je, že mám výhradně sedavé zaměstnání i studium, navíc málo spím a pořád někudy lítám, tak jsem prostě fyzicky unavená. Co ale zaručeně funguje, je ten příliv endorfinů. V podstatě mě to vytáhlo z takové lehké deprese, až tomu nemůžu uvěřit. Jediné, co se mi teď krutě nedaří, je zdravá strava. A i kdybych se o ni snažila, vždycky budu mít problém se sacharidy - mám je ráda, hlavně bez ovoce nemůžu být. Naopak do zeleniny se musím vyloženě nutit. Maso se snažím omezovat, ale kvalitní náhradu spíš nekonzumuju.

giuliettka
7656 příspěvků 23.8.20 14:03
@Ghost B.C. píše:
@Paris1789 My o tom mluvíme, byť je to tedy někdy boj, protože jak už jsem jednou psala, často nechápe, jelikož sám problémem netrpí. Snažím se hezky v klidu nenásilně osvětlit proč a nač a nehysterčit z toho, co není podle mých představ, abych mu případný náklon ke změně neznechutila hned v úvodu, ale to, co jsem popsala, mě vytáčí do běla. Už jen proto, že je to plýtvání mojí energií a časem, nehledě na suroviny. Ale na zlepšení se pracuje. Není to tak, že bych jen chodila plakat na špatný hrob.

Ja sa priznám, ja by som varila podľa seba a keď chceš jedz, ak nie nejedz. Ja to teda robím aj teraz a to žiadnú dietu nedržím. A manžel rovnako. Už moji rodičia mali zásadu, kto varí, ten určuje čo sa bude jesť. Oco vždy vravel, ak chceš jedz, ak nechceš nejedz a vezmi si chleba so soľou, ale neopováž sa mame povedať, že fuj toto nejem, nechutí mi. Mama nestála hodiny pri sporáku kvolo tomu, aby počúvala naše reči. Ak ti to nechutí uvar ty. Neviem či máte deti, ale ak budú väčšie a každé bude chcieť niečo iné, a vy im budete podstrojovať, tak sa zbláznite. Manžel miluje českú kuchyňu a tak striedám jeho sviečkovú s mojími nezmyslami typu, klokan na garam masále. :-D Jeme všetci všetko.

benyka
8778 příspěvků 23.8.20 14:18

„Ak ti to nechutí uvar ty.“ Zlatá slova. :-)

ertz
609 příspěvků 23.8.20 14:31

@Ghost B.C. Únavou teď trpím taky, dokonce jsem si koupila nějaký bylinný sirup na to. Ale hlavně to chce odpočívat a hodně se vyspat a to poslední měsíc zanedbávám. Kdysi jsem tu zmiňovala Mudr. Pichlerovou a ta to tam má jako jednu z podmínek hubnutí. Konkrétně 1) dostatečný spánek 2)dostatečně odpočívat a hýbat se 3) upravit čas jídel 4) pít bez kalorií.
Pokud vaříte pro partnera a on jen ďobne, můžete část jídla zmrazit. Hodí se to, když nemám čas, vytáhnu dušené plátky, dochutím, přidělám přílohu a je hotovo.

Lizbeth
1417 příspěvků 24.8.20 10:25

Já opravdu nechápu, že uvaříte jeho oblíbené jídlo, které si vyžádal, on si uždibne a pak má chuť na něco jiného..tohle by udělal jednou a konečná..už bych o žádné „vyhovíme si“ nestála..Tohle je neuctivé chování a já bych to celé před ním spláchla do záchodu a už bych mu neukrojila ani krajíc.

Moc vám jinak držím palce a určitě jsem vám nechtěla svým názorem nějak kazit náladu a chápu jak jste to myslela. Je dobře, že jste upřímná a podělíte se i s nepozitivní energií, která je s tím spojená :)

Ghost B.C.
3961 příspěvků 26.8.20 08:39

Ještě ohledně toho prokletého jídla, já doufám, že šlo o ojedinělý exces. Jsme zatím jen dva, nicméně pokud bychom se dostali až k tomu, že by byly i děti, tak je mi jasné, že tento způsob stravování vůbec není dobrá cesta.

Jinak ale když se kouknu s odstupem, tak je pravda, že si sem chodím upustit spíš tu negativní energii. Nechci se totiž v reálu zařadit do zástupu těch, co o hubnutí jen mluví, ale nakonec se jim to nikdy nepovede - takhle totiž nikdo nebude vědět, že se mi to nepovedlo :D Ne, vážně. Mám jednu věčně hubnoucí kamarádku, která mi snad co půl roku hlásí, jak si kde koupila jídelníček, program, doplněk, spalovač nebo koktejl. Začátky jí vždy jdou, to už má po týdnu 2-3 kila dole a za 14 dní 5, ale nikdy se nedopracuje k tomu, aby to na ní bylo i vidět. A pak se na to vykašle. („Ideálně“ se jí pak vše vrátí i s nějakým dalším kilem navrch.) Jak kdyby se vyčerpala tím, že to všem nahlásí, nafotí běžecké boty na FB, ale tím to zhasne. Tak jsem si řekla, že pokud jde o širší okolí, možná se „odtajním“, až se mě někdo zeptá, jestli jsem nezhubla/nezačala cvičit/apod. Pak totiž budu vědět, že ty 2-3-4 kila na váze, jsou doopravdy někde znát. Do té doby se bohužel budu ventilovat zde :)
Ale taky vážně, beru to i jako takovou živou reportáž. Protože asi všichni známe „expectation vs reality“.

Ghost B.C.
3961 příspěvků 26.8.20 08:44

@Oveeec Když vyřadíte maso a nenahradíte, tak z čeho máte bílkoviny? Jejich nedostatek se mimo jiné projevuje právě únavou.

benyka
8778 příspěvků 26.8.20 09:08

Včera jsem někde zahlédla raklamu na „masové kuličky bez masa“. To bude možná řešení. :-)

isko
1855 příspěvků 26.8.20 09:08
@Ghost B.C. píše:
@Oveeec Když vyřadíte maso a nenahradíte, tak z čeho máte bílkoviny? Jejich nedostatek se mimo jiné projevuje právě únavou.

Bílkoviny a železo, bez toho železa to taky nejde.

Stránka:  « Předchozí 1 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek