Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (43) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Lizbeth
1417 příspěvků 29.9.20 19:18
@giuliettka píše:
To radšej budem tlustá, alebo budem hodinu poskakovať jak strelená koza, jak mám mať hlad.

Já mám zase nechuť ke sportu..budu chodit do zemdlení a dělat normální věci ( úklid, nákup v ruce, schody..) ale žádný cviky a poskakování..to je mi ten hlad milejší..a jasně nejsem vysekaná jak Dara Rolins, ale zmizelo mi břicho a zhubla stehna a jako mě to stačí :)..

Paris1789
5031 příspěvků 29.9.20 21:41

Postupem času jsem přijala jako fakt, že hlad k životu patří. Mírný hlad. Začala jsem ho mít ráda.
Kdovíjak hubená nejsem, tak nějak normálně hubená.

MP Janka
672 příspěvků 30.9.20 12:56

Já to říkám furt, hubnu jen když jím jak prase a u toho jsem celý den venku.

Jinak jestli se dá věřit chytrým hodinkám, tak 2,5 h běhu velmi rekreačním tempem je 1500 kcal. Taková moje tréninková 40 minutovka je 500 kcal. To podle mě nejsou zanedbatelné čísla, kalorie z oběda zmizí jak nic.

MarryJu
501 příspěvků 30.9.20 13:17

@MP Janka Já si radši nedám oběd než abych běhala 2,5 hodiny :-)

MP Janka
672 příspěvků 30.9.20 13:55

@MarryJu
Na spálení oběda mi stačí 40 minut pohodového běhu ;-)

Já se zase radši najím, abych měla energii dělat to, co mě baví. A radši budu dělat, co mě baví, a mít nadváhu, než vypadat jak ze žurnálu (s mojí muskulaturou stejně nereálné) a umírat po 5 km chůze (znám takové případy). Prostě každý to má jinak a dokonce si myslím, že i každé tělo funguje jinak. Tak nejde asi paušálně říct, že správný je nejíst, když pak by ten dotyčný neměl sílu na svoje sportovní záliby. Nebo naopak, že je správný jídlo neřešit (když beru domácí kuchyni s poctivých surovin, ne fast food apod.) neřešit, když dotyčného sport a celkově fyzická aktivita nebaví.
Pro mě 2,5 hodiny běhu byl fajn výlet s kamarádkami, ale věřím, že pro někoho by to byla noční můra. Akorát já teda nikdy nepatřila do kategorie, co sní svíčkovou se šesti. Když jsem hodně vyhládlá, tak spořádám 2,5 a celkově jsem svýma polovičními porcemi přílohy profláklá mezi kuchaři v práci.

xSx
918 příspěvků 30.9.20 14:17

@MP Janka to ja dle svych hodinek teda za 40 minut spalim mnohem mene, do 400kcal. Ale asi zalezi na tepovce a podobne.

zwedavka
1164 příspěvků 30.9.20 16:42

A na hodinkách.

MP blanka
2735 příspěvků 30.9.20 18:34

@MP Janka : Prostě každý to má jinak a dokonce si myslím, že i každé tělo funguje jinak.
V tom máte pravdu a já, aspoň za seba pridám, že, tiež záleží na veku. V 20 som deň pred tým, ako som to potrebovala, v pohode iba trochu usilovnejším / inak denným / cvičením, dosiahla prechodný úbytok v páse 2 cm. Stravu som neobmedzovala, len som sa neprejedala. V 40 to už tak samozrejmé nebolo, a po 70 cvičím hlavne preto, aby telo fungovalo, ale o nejakom schudnutí cvičením nemôže byť reč.

Ghost B.C.
3961 příspěvků 19.10.20 14:36

Že se ještě vrátím k tomu, jestli hubnout sportem nebo vynecháním jídla.
Za sebe můžu říct, že mi (zatím) funguje obojí, ale pokud jenom snížím příjem kalorií, tak se postava sice zmenší, jenže je pořád ve stejném tvaru. Jinými slovy tam pořád je i to, co se mi nelíbí. Takže mi zůstane břicho, „boule“ na kyčlích, celulitida a faldy pod zadkem. Byť je všechno menší, jako kritická partie to tam pořád je. Označila bych to oblíbeným výrazem skinny fat.
Kdežto když (i) cvičím, tak to možná jde pomaleji, ale postava je o dost hezčí. Ne že bych ty „nevhodné partie“ zlikvidovala úplně (lokální hubnutí mi fakt nefunguje), ale vypadají pak mnohem lépe. Zlepší se pokožka, zmírní celulitida, vyrýsují se svaly, zlepší držení těla, mám hezčí proporce a tak dále.
Nicméně jak zde byl zmíněn běh, tak ač mě běhání baví - respektive bavilo, než mi před pár lety dala kolena definitivně vědět, že toto fakt není pro mne - tak výsledky moc nepřinášelo. Kalorie sice asi pálilo, ale nějaké výrazné změny na postavě se neděly. Ty přišly až s posilováním, ani ne příliš těžkým. To jsem měla i viditelné 4 horní „buchty“ břišních svalů.
Celkem ale chápu, pokud někomu udělá nejedení stejný výsledek jako sport, že si radši nedá oběd, než bude trávit čas cvičením.
Já poslední dobou jedu spíš v tom módu snížení kalorického příjmu a přestože to jde pomaličku dolů (v tuto chvíli jsem cca -5 kg od výchozí váhy), tak mám pocit, že už by to chtělo pohyb, nebo se dostanu přesně k tomu, že sice zhubnu, ale viditelné to vlastně ani moc nebude.

zwedavka
1164 příspěvků včera v 15:33

Souhlas, pohyb je nutný. V jídelníčku je důležitější, než snížit množství přijaté energie, zlepšit skladbu jídelníčku, vyvážený poměr sacharidů, tuků, bílkovin a vlákniny, přiměřené množství vitamínů, minerálů a dalších živin. Neboť spousta obézních je vlastně podvyživená a něco z výše uvedeného jim chybí. A tělo se toho domáhá pocitem hladu a problém je zacyklen.

Stránka:  « Předchozí 1 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek