Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (45) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
květušína
643 příspěvků 20.1.21 14:30

@Ghost B.C. já mám pořád takové to neustálé oscilování mezi „panebože, to je hrůza, musím konečně se sebou něco dělat“ a „BMI mám pořád v normě, cholesterol, cukr i tlak v pořádku a vůbec, důležitější je, jaký člověk je, než jak vypadá“ a pak zas „no, tak ty dvoudílné plavky si tedy obléct nemůžu“ a následuje pro změnu „jak to dělají ty o hodně silnější blogerky, že vypadají tak hezky a sebevědomě, musím trochu poladit šatník“ a pak třeba v obchodě, protože zrcadla v kabinkách bývají obzvlášť krutá „tak to je děs, jakou že to mám velikost?, aha, tak pro větší si už teda nejdu“ no a nebo „ale co, nebudu to řešit, muž mě má rád takovou, jaká jsem, řešit vzhled je tak povrchní a proč bych měla být nespokojená kvůli tomu, že se mám odobře?“ jenže pak potkáte švagrovou „hmm, ona má i po třech dětech tak krásnou postavu“… A tak pořád dokola. No, však to znáte určitě taky. :D
A nebo třeba listuju Burdami a říkám si, toto si ušiju AŽ zhubnu. Jenže žádné trvalejší zhubnutí se nekoná a já si to říkám už několik let a to mě štve. Kdybych si udržela, to, co jsem za svůj život zhubla (a pak zase bohužel nabrala), tak už jsem v mínusu. :). Tedy jednou jsem zhubla v poměrně krátkém období neplánovaně 8 kilo, první 4 byly kvůli zápalu plic a druhé 4 ze stresu ze státnic. Samozřejmě nemoc ani stres jsem si nepochvalovala, ale ten úbytek váhy, když už tady byl, jako druhotný efekt jsem uvítala. Váhu jsem si pak držela několik let. Jenže pak přišly různé životní kotrmelce a pomalu plíživě se mi kila vrátila zpět.

Nicméně dneškem jsem po asi dvou a půl týdnech konečně - 1 kg. Ano, není to moc a jedna vlaštovka jaro nedělá, ale já to beru jako úspěch a mám motivaci pokračovat dál. Doufám, že vytrvám stejně, jako už druhý rok vytrvávám v pravidelném denním cvičení na klavír. Nejsem žádný klavírní virtuos, ale pokroky určitě mám.
A první postřeh: v noci ani ráno už mi nebývá tak zle z hladu. Buď si tělo zvyklo na střídmější večeře a nebo má na to vliv ta chlorela a spirulina, které jsem začala užívat.

Ještě jsem se Vás chtěla zeptat, co na to váš partner. Jestli si toho tedy všimnul a zda vás podporuje?

Ghost B.C.
4019 příspěvků 20.1.21 16:18

@MarryJu Díky! :)

@Oveeec Přesně, PŘESNĚ! A tohle je právě to, že ta změna musí prvně nastat v hlavě. Člověk si to opravdu musí nastavit jako prioritu, jinak vždycky skončí u toho, že dál než k přemýšlení o cvičení se nedostane.

@květušína Chápu, že je to s určitou nadsázkou, ale já si třeba nemyslím, že řešit vzhled (sám na sobě) je jenom o té povrchnosti. Vždyť si jen vezměte, že když budete vypadat lépe, tak se určitě budete i lépe cítit, budete sebevědomější a tím pádem i spokojenější a to všechno se odrazí i na vašem vyzařování a působení na okolí.
Kolikrát jsem se přistihla, že jsem bezdůvodně protivná, přičemž to „bezdůvodně“ mělo původ právě v tom, že nejsem spokojená sama se sebou. Že se necítím dobře. Že mě štve, že nejsem schopná se sebou něco udělat.
Takže bych s tou povrchností byla úplně v klidu :)

Jinak partner teprve nedávno přiznal, že si opravdu všimnul, ale že nevěděl, jestli mi to může říct, abych se jako neurazila, že mi tím říká, že si všimnul i toho, že jsem před tím přibrala… No, asi jsem musela být fakt nesnesitelná. Dokonce se občas ptá, že proč to dělám a komu se chci líbit :D
A celkově bych řekla, že je s mým současným nastavením docela v pohodě. Aktivně se sice neúčastní, ale zároveň mi ani do ničeho nemluví a nepřemlouvá zpět do starých kolejí, takže bych to klidně tichou podporou nazvala:-)

Ghost B.C.
4019 příspěvků 21.1.21 08:36
@Oveeec píše: Vím, že volno mám pondělí a středu … a taky začínám nějak povolovat, a to mě upřímně děsí.

Zplácla jsem to takhle záměrně. Já třeba vím, že ta minutka (30 vteřin, 15) po každé sprše tam taky prostě vždycky je. A přesto na sebe nedokážu pustit studenou vodu. Teda nedokázala jsem. Zrovna dva dny zpátky mi úplnou náhodou padnul pod ruku článek o otužování a večer ještě video. Pak se sprchuju a těsně než vylezu si vzpomenu, že už dááávno jsem s tím chtěla začít. Tak jsem prostě bez přemýšlení, že mi bude zima a kdesi cosi, otočila kohoutkem na studenou. A šlo to. Je to prostě jenom studený. Ale pak jak jsem byla spokojená, že jsem to dokázala. Druhý den znovu. Dnes musím zas a už se na to těším. Přitom taková blbost, ale jakou člověku udělá radost, když se odhodlá.
A proč píšu zrovna o tomhle? Protože to by mělo na to proklaté povolování taky pomáhat ;) A taky je to jenom obyčejný zvyk (pracuji na tom, aby byl), stejně jako cvičení. Jen „bouchnout do stolu“.

Oveeec
2820 příspěvků 21.1.21 08:51

@Ghost B.C. Já myslela povolovat jako fyzicky :D Ale psychicky taky. Přitom ono to někdy opravdu není tak těžké si poručit. Já takhle začala prostě dřív vstávat. Pořád jsem nestíhala, tak jsem si řekla, že prostě zkusím vstát dřív (a teď, co pracuju z domova, je to „dřív“ ještě později, než jsem vstávala do práce). Sice to jde ztuhla, spala bych dál, ale jde to, a ty endorfiny za to stojí. Ale trvá to zatím jenom pár dní, tak uvidím, jestli vytrvám. A teď jdu zkusit cvičit, i když ráno a ještě napůl v mdlobách mi to nikdy nešlo. Ale za zkoušku nic nedám :)

Ghost B.C.
4019 příspěvků 21.1.21 09:03

@Oveeec Však já taky myslela fyzicky :) Studená sprcha má údajně vliv na vzhled pokožky, zlepšuje prokrvení, tím pádem i pevnost, celulitidu a jiné neduhy. Urychluje regeneraci po cvičení. Snažím se vám podsunout plán :D Psychicky se možná překonáte, ale důležitější jsou ty zdravotní benefity.
Jinak palec nahoru za to ranní vstávání. To mám na seznamu jako další věc. Budík dřív zvoní, to jo, ale to je tak vše. Vždycky ho odsunu několikrát po sobě.

Oveeec
2820 příspěvků 21.1.21 09:46

@Ghost B.C. Ale to já taky, a taky to není žádná brzká hodina, ale je to dřív než předtím. Docvičila jsem, ale nějak mi to ráno nesedí. Teď jdu na tu studenou sprchu! :D

if5
444 příspěvků 21.1.21 10:45

@Oveeec Kdysi s námi jezdila na tábory jako zdravotnice fyzioterapeutka, a ta propagovala táborové rozcvičky před večeří. Mělo to něco do sebe, tělo už bylo trochu rozhýbané a cvičení nebylo za trest, dobrovolně se ho účastnili i všichni vedoucí.

Oveeec
2820 příspěvků 21.1.21 12:24

@if5 Právě! Ráno na to prostě nejsem dostatečně fit, potřebuju se rozhýbat spíš pomalu. Sice se dají cvičit taková ta mírná rozhýbávací cvičení, ale když už si na to ten čas dělám, tak ať je to něco hubnoucího a posilovacího, a to se mi rozhodně dělá líp odpoledne nebo večer. Ta únava potom mi přijde taková přirozenější. Navíc mi vadí, že to přece jenom nějaký čas zabere, chce to protáhnout a sprchu, a to už jsem ráno nervózní, že mi to moc dlouho trvá a už bych měla začít pracovat a tak. Takže já radši večer. Ráno akorát tak procházky nebo kolo.

MP Janka
774 příspěvků 21.1.21 15:37

Já cvičím/běhám většinou večer po práci. Kromě úspory času ( vstávat v 5 ráno kvůli cvičení je i na mě moc) to má i tu výhodu, že jsem skoro na lačno, ale ne tak, jako ráno.
Před snídaní nějaké lepší výkony umím leda když musím, třeba v létě, když jsou dlouho tropy a ten intervalový trénink někdy odběhat potřebuji, ale stejně ten nedostatek cukru cítím a ke konci mám pocit slabých nohou.
A po jídle musím mít zase aspoň hodinu pauzu, jinak je to o zažívací problémy. Takže večer je za mě ideální ve všech ohledech.

PS: moje pohybové snahy opět bojkotuje moje milá noha s titanovou výztuží. Už opravdu musím za nějakým fyzioterapeutem, protože to není možné, takhle pořád stávkovat v mém věku. Ale vánočních 100 km turistických a lednových 80 km běžkařských můžou za to, že pásek zapnu na nejmenší obvod a pod špeky vidím pekáč buchet.

Ghost B.C.
4019 příspěvků 22.1.21 09:15

Já bych to ranní cvičení zase tak nepřeceňovala. Spousta lidí by pak musela vstávat s Markem Wahlbergem. Akorát by pak nešli na golf, ale do práce, což mi nepřijde bůhvíjak obohacující ani na těle ani na duchu.
Jen tak pro pobavení, toto je údajně jeho denní rutina, kdy „ranní cvičení“ dostává úplně jiný rozměr:

xSx
1025 příspěvků 22.1.21 10:14

@Ghost B.C. ale zas jde spát v 7:30, kdyby se tohle celé vzalo a posunulo do nějakého ‚normálnějšího‘ rámce, tak je to ok. Akorát on má prostě v popisu práce očividně cvičit, to je pak krapet jednodušší :)

květušína
643 příspěvků 22.1.21 10:21

@Ghost B.C. chtěla jsem napsat to, co @xSx, ale ještě jsem se dívala na Wikipedii, o koho se vlastně jedná. Má 4 děti, z toho nejmladšímu je 11 a druhému nejmladšímu 12. Tak by mě zajímalo, jak se vlastně alespoň těm dvěma nejmladším dětem věnuje a zda se o ně stará on nebo někdo jiný (tak asi žena a chůvy), jestli se s nimi učí a kdo vlastně tyto děti ukládá pravidelně do postele, když on jde spát už v půl osmé a hádala bych, že děti tak brzy spát ještě nejdou. Pr mě tedy z tohoto hlediska absolutně nemyslitelný rozvrh (když pominu tedy taky to, že nechodím na golf, ale do práce, ale tak on už má vyděláno že) kvůli tomu, že bych chtěla být více s dětmi.

Ghost B.C.
4019 příspěvků 22.1.21 10:32

@xSx @květušína Já vím :) Šlo mi spíš o to, že na to „ranní cvičení“ se musí někde ukrojit. Buď odpoledne nebo večer, ale že to nejde ze spánku. Jestli je mi ráno blbě (nízký tlak, cukr), tak se přeci ještě nebudu mordovat cvičením.
Hromada lidí se totiž tváří, že není nic lepšího, než cvičit ve 4 ráno, že jsou z toho celý den výkonní jak turbomyši a nechápou, že vy spíte AŽ do 5:30, ale už vám pak neřeknou, že se třeba dospí odpoledne a nebo že rovnou chodí spát se slepicemi. A obyčejný člověk má pak akorát výčitky (s lehkou nadsázkou), že tohleto nezvládá, hledá „chybu“ u sebe, přemáhá se a celé je to spíš ke škodě, než k nějakému užitku.

xSx
1025 příspěvků 22.1.21 14:01

@Ghost B.C. lidi jsou různí a obecně těm ranním typům (skřivan) to cvičení brzy ráno vyhovuje. Já jsem párkrát zkusila běhat ráno a taky mi to nejde, nějak nemám ten výkon. Po práci je to pro mě ideál.
Nicméně výčitky, že nic nezvládám a nestíhám mám poslední dobou hodně.

Puffin
369 příspěvků 22.1.21 14:16

@Ghost B.C. To je jak u mnichů ve Jménu růže… Akorát že jejich workouty byly duchovní.

Paris1789
5354 příspěvků 22.1.21 15:29

@Ghost B.C. já ten rozvrh chápu tak, že zatímco jiní lidé, kteří se v noci vzbudí, ještě znovu usnou, tak on už ne.
Protože budit se kolem třetí v noci je v jeho věku bohužel už docela normální :-(

Uživatel je onlinegiuliettka
8150 příspěvků 22.1.21 15:44

@Paris1789 Tak som si schválne našla koľko má rokov. A zaujíma ma, kedy si sa naposledy zobudila o tretej v noci? Alebo len tak uprostred noci? Ja tuším naposledy keď som kojila. :-D

Ghost B.C.
4019 příspěvků 22.1.21 15:46

@Paris1789 Přiznávám, že tohle mě vůbec nenapadlo. Pokud si to přizpůsobil třeba k nespavosti, tak už
ten „nesmyslný“ budíček ve 2:30 také chápu.

květušína
643 příspěvků 22.1.21 16:47

@Paris1789 já tedy nevím, ale pro spánek má vyhrazených krásných 7 hodin, takže si nemyslím, že by to bylo nespavostí. Nespavost by byla, kdyby šel spát třeba v 10 a vzbudil se o půl třetí. Ale pravda, je o celé dva roky starší než já, takže vím houbeles. :). Nicméně já mám pořád pocit, že jsem od narození (dnes už pubertální) dcery ještě vůbec nedohnala spánkový deficit, který s narozením dítěte nutně přijde. :D
Spíš si myslím, že mu to tak vyhovuje. Co mě ještě zarazilo je, že ve 3.15 si dá snídani a za 25 minut už jde cvičit. Takže sotva mu začne žaludek trávit, tak začne cvičit, to bych se asi zblila. No, ale nevím, čemu říká snídaně. Třeba je to jen teplá voda s citronem nebo něco podobného, to by pak šlo.

@Ghost B.C. ano, znám jednoho, co pravidelně po obědě hodinu spí a večer jde spát kolem deváté a pak pak se chlubí že vstává v 6 ráno a diví se, že já o víkendu v 7:30 ještě spím, když přes pracovní týden spím v průměru 7 hodin denně. A 7 hodin spánku denně mi tedy rozhodně nestačí.

Paris1789
5354 příspěvků 22.1.21 16:53

@giuliettka když se večer najím, tak se pak taky uprostřed noci vzbudím. Proto se snažím jíst naposledy někdy kolem 3. hodiny, pak spím dobře. Někdo tomu říká přerušovaný půst, pro mě je to cesta, jak se dobře vyspat.
Nevěřila bys, pro kolik lidí je vydatný nepřerušovaný spánek nedosažitelný luxus, Stilnox je jejich největší kámoš.

bao-baba
1564 příspěvků 22.1.21 19:44
@xSx píše:
@Ghost B.C. ale zas jde spát v 7:30, kdyby se tohle celé vzalo a posunulo do nějakého ‚normálnějšího‘ rámce, tak je to ok. Akorát on má prostě v popisu práce očividně cvičit, to je pak krapet jednodušší :)

Zajímalo by mě, jak to skloubí s natáčením :-)

Titia
93 příspěvků 24.1.21 01:23

Přemýšlela jsem, do jakého tématu napsat, ale asi se to nejvíc hodí pod zdravý životní styl. :) Rozhodla jsem se, že si pořídím chytré hodinky a nemůžu se rozhodnout mezi garmin vivoactiv 4s a samsung galaxy watch active 2. Cena je plus mínus stejná, garmin mají o něco lepší výdrž, umožňují NFC platbu a lepší sportovní režim. Samsung mají hezčí displej, jsou mi sympatičtější, dá se z nich volat, odpovídat na zprávy a sportovní funkce by taky měly být v pohodě. A mám dilema - je lepší jít do samsungů, které budou více vyhovovat mému hračičkovství, ale hrozí, že za dva roky a jeden den (prostě krátce po skončení záruky) odejdou, nebo se držet osvědčeného garminu, o němž vím, že jejich hodinky i po třech letech šlapou jako nové? Popřípadě, nemáte je někdo? Ráda bych reálnou recenzi po delší době užívání. Moc děkuju :)

MP Janka
774 příspěvků 24.1.21 07:04

@Titia
Já mám akorát levné Garminy a jako chytré je používám akorát na kole, takže srovnání nemám.
Poradím jenom ještě prozkoumejte aplikaci v telefonu, co je k hodinkám. Jak vám bude která vyhovovat. Jestli jste třeba zvyklá nahrávat tréninky na strava. com, tak kouknout jestli to aplikace umí automaticky synchronizovat. Garmin to umí. Dál mě napadá množství aplikací přímo pro hodinky. I do těch svých si můžu nastahovat aplikace přímo na jakýkoliv sport mě napadne (jezdectví, plavání v bazénu, plavání venku, in-line brusle - a samozřejmě to jde i zpětně změnit v telefonu), dají se stáhnout i vzhledy hodinek, hry a další blbosti…
A ještě jaký to má příjem lokalizačního signálu, Garmin v nových modelech má myslím GPS, GLONASS, Galileo, starší bez Galilea. Při běhání po městě nebo v údolích se to celkem hodí.

Paris1789
5354 příspěvků 24.1.21 09:17

@Titia mám Garmin Venu, nemůžu si stěžovat, taky jsem váhala mezi jimi a Samsungem, nakonec jsem volila Garmin kvůli možnosti hodinkami platit, protože Samsung pay u nás zatím neexistuje. Výdrž baterie je asi 4 dny, ale já osobně moc aktivity neznamenávám. Koupila jsem si Garmin i když mám telefon Samsung a než jsem podnikla výzkum, chtěla jsem si spárovat telefon s hodinkami a zdálo se mi, že bych měla mít zařízení stejné značky.
Všichni kolem mě přísahají na Garmin a nad Samsungy si uplivují. Podle nich je hlavní výhodou Garminu jeho mobilní aplikace, která dává opravdu dobrý přehled všech dat a dělá z nich pěkné reporty. Je intuitivní.

Titia
93 příspěvků 24.1.21 12:21

@MP Janka Děkuji za odpověď, tohle by měly umět obě značky, ale rozhodně se ještě podívám, která aplikace mi bude vyhovovat víc :)

@Paris1789 Možnost platit rozhodně hraje pro Garmin, u Samsungů to jde prý taky, jenom se na to musí složitě a ne úplně oficiální cestou, což se mi moc nechce. Děkuju! :)

Stránka:  « Předchozí 1 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek