Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (45) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
xSx
1025 příspěvků 24.1.21 22:21

@Titia mam obyc Garmin vivosport a pro me ucely to staci, chtela jsem co nejmensi a nejmene napadny naramek, co ma gps. Na druhou stranu Samsung hodinky vubec neznam, tak nevim, jestli Vam to pomuze :D

LorelaiH.
3386 příspěvků 25.1.21 10:04

@Titia já používám Garmin Vivoactive, mám je cca rok a půl. Pomalu je nesundám z ruky. Výdrž baterie velmi dobrá. Líbí se mi automatické spuštění měření chůze, když jdu dýl jak 5 minut. U běhání zase možnost nastavit si trenéra a trénink.

Paris1789
5353 příspěvků 25.1.21 10:38

@LorelaiH. taky své garminy sundám jen kvůli nabíjení, i když jsem si dříve neuměla představit, že mám na sobě hodinky pořád. Tyhle jsou lehké a ergonomické, netlačí, nestudí a přesto, že jsou docela velké, téměř o nich nevím.
Díky tomu jsem zjistila, že má můj klidový tep hodnotu 50, dlouhodobě. Vůbec je to dobré, protože čím víc dat, v nepřerušovaném záznamu, tím lepší reporty.

Dalmitka
1803 příspěvků 25.1.21 11:20

@květušína - „Nicméně dneškem jsem po asi dvou a půl týdnech konečně - 1 kg. Ano, není to moc a jedna vlaštovka jaro nedělá, ale já to beru jako úspěch a mám motivaci pokračovat dál“.
Minulý rok som kvôli objektívnej situácii a aj subjektívnym okolnostiam pribrala cca 8 kg; potom na jeseň som bola na odbere krvi a výsledky ma dosť vydesili - najmä cholesterol a triglyceridy. Lieky som odmietla a rozhodla som sa okamžite nabehnúť na svoju osvedčenú úpravu stravy; po 14 dňoch kontrolný odber - a aha - výsledky ideálne a ako bonus mínus 4 kg dole. Keďže mi toto stravovanie nerobilo žiaden problém - žiadne návaly hladu, nervozita a tak - pokračovala som ďalej a po ďalších 4 týždňoch mínus ďalších 4 kg; takže váha znova pre mňa ideálna. Cez Vianoce som trochu/dosť popustila a obávala som sa, že 2-3 kg budú späť, ale predstavte si - NIČ! Takže ďalej sa snažím takto stravovať bez premáhania a neverím teóriám, že vo vyššom veku to proste nejde - ide, som toho dôkazom - mám 64 a okrem zdravotného hľadiska ma veľmi teší, že oblečiem svoje obľúbené veci a cítim sa v nich perfektne.

kalmar
197 příspěvků 25.1.21 11:47

@Dalmitka to je super a jak vypadá vaše úprava stravy?

BeKaa
633 příspěvků 25.1.21 16:01

@Dalmitka Mohla byste to rozepsat? Taky by mě zajímalo, jak jste upravila stravu.

Titia
93 příspěvků 25.1.21 18:02

Všem moc děkuji za příspěvky k hodinkám, pomohli jste mi. Jenom teda nechápu, čím jsme si zasloužili ta červená ramínka, asi někdo nemá rád značku Garmin :D

Paris1789
5353 příspěvků 26.1.21 14:35

@Titia hlavně nám pak dejte vědět, jak jste spokojená s modelem, který jste si vybrala

Sided
68 příspěvků 27.1.21 11:13
@Titia píše:
Všem moc děkuji za příspěvky k hodinkám, pomohli jste mi. Jenom teda nechápu, čím jsme si zasloužili ta červená ramínka, asi někdo nemá rád značku Garmin :D

Nemám ráda Garmin :-D, jsem zarytý Polarista. Ale červené jsem Vám nedala ;-).

Paris1789
5353 příspěvků 27.1.21 11:45
@Sided píše:
Nemám ráda Garmin :-D, jsem zarytý Polarista. Ale červené jsem Vám nedala ;-).

Taky jsem vám červené nedala, ale mi to trochu líto teda…

Sided
68 příspěvků 27.1.21 12:04
@Paris1789 píše:
Taky jsem vám červené nedala, ale mi to trochu líto teda…

Už je stejně obě máme :-D (ode mě to není).
Já jsem strávila poměrně hodně času porovnáváním a mně (na mé potřeby) Polar vyhovuje lépe. Jsem letitým uživatelem.
Na Garminech mi hodně vadí, že obecně „fandí“. Bez ohledu na zvolené satelity přidávají. Polary odpovídají skutečnosti, Garminy vždy udají delší trasu (pokud třeba na 20 km přidají 1 km, je poměrně hodně). V tréninku to může uživatel potěšit - uběhne více a v rychlejším tempu, na závodech to moc dobré není. Člověk má očekávání, která neodpovídají realitě. Je to asi dané algoritmem dopočítávání trasy, protože GPS čipy už mají obě značky stejné.
Garminy vyhrávají ve směru „lifestyle“, Polary jsou jednoznačně tréninkový běžecký nástroj. Garminy mají obrovskou komunitu, spoustu lifestylových vychytávek apod. a pokud člověk není zarytý běžec, tak samozřejmě žádný rozdíl nebo nevýhodu nepocítí.
Tak a čekám další červená za svůj rozbor :-).

MP Janka
774 příspěvků 27.1.21 12:15

@Sided
Já nemám zkušenost s lifestylovými Garminy, mé okolí má Forerunner nebo Instinct a přijde mi, že měří přesně. Já teda neměla moc šancí je vyzkoušet na závodech, mám je rok, ale těch pár závodu, co jsem odběhla, změřily přesně. Rozhodně ne s nějakou velkou odchylkou. I když trasu porovnání třeba s Mapami cz, tak vzdálenosti sedí.
To GPS v mobilu, to bylo něco jiného. Endomondo zvládlo přidat ve městě kilometr i na 4 km běhu :-D

Paris1789
5353 příspěvků 27.1.21 12:16

@Sided já běžkyně nejsem, takže tyhle funkce moc nevyužiju. Ze začátku jsem si zaznamenávala každou chůzi, to už teď nedělám. Tudíž mi hodinky neposílají pochvaly ani odznáčky :-(
Pro mě je nejlepší možnost platit, brát hovory, číst esemesky, listovat si mezi skladbami na Spotify a to vše bez nutnosti sahat pro telefon do kapsy nebo do kabelky. No a ty další údaje beru spíš jako bonus, je dost zajímavé vidět, jak mám ta data (o spánku, tepu apod.) vyrovnaná, nemám v nich žádné změny. Taky denně vyšlapu hodně schodů, to jsem si dřív neuvědomovala.
Ale jsou to spíš fashion hodinky, to uznávám.

Sided
68 příspěvků 27.1.21 12:33

@Paris1789
Ano, naprosto souhlasím. Každé jsou trochu jinak zaměřené, člověk musí vybírat podle svých potřeb. @MP_Janka
Měla jsem na mysli, že obecně Garminy jsou lifestylové :-). Zaměřené hodně na komunitu, porovnávání, sbírání odznáčků. Spoustu lidí to může motivovat. V naší běžecké skupině jsme tři s Polary, zbytek s Garminy. Obecně tam je rozdíl, když jdeme tréninkově 15, garmiňáci už odpočívají, my kroužíme a dobíháme vzdálenost :-). Ono žádné hodinky nikdy nezměří přesně, GPS snímá v určitých intervalech a zbytek dopočítá. Jen ten algoritmus je u různých značek různý (o telefonu vůbec nemluvím, tam je to opravdu úplně mimo - nejen Endo bylo, všechny aplikace, protože všechny používají čip v telefonu). Pověstné tím je EPP - tam jsou rozdíly v kilometrech běžné, ale tam to člověku tak nevadí, aspoň jde víc na charitu :-).

Sided
68 příspěvků 27.1.21 12:35

@MP Janka A ještě dodám - na závodě třeba 5 km ten rozdíl člověk téměř nepocítí, tam je to opravdu minimální, ale pokud běžíte např. šestihodinovku, tak je každá odchylka ve výsledku sakra cítit.

Bystromila Klíšťová
78 příspěvků 1.2.21 21:24
@Sided píše:
Už je stejně obě máme :-D (ode mě to není).
Já jsem strávila poměrně hodně času porovnáváním a mně (na mé potřeby) Polar vyhovuje lépe. Jsem letitým uživatelem.
Na Garminech mi hodně vadí, že obecně „fandí“. Bez ohledu na zvolené satelity přidávají. Polary odpovídají skutečnosti, Garminy vždy udají delší trasu (pokud třeba na 20 km přidají 1 km, je poměrně hodně). V tréninku to může uživatel potěšit - uběhne více a v rychlejším tempu, na závodech to moc dobré není. Člověk má očekávání, která neodpovídají realitě. Je to asi dané algoritmem dopočítávání trasy, protože GPS čipy už mají obě značky stejné.
Garminy vyhrávají ve směru „lifestyle“, Polary jsou jednoznačně tréninkový běžecký nástroj. Garminy mají obrovskou komunitu, spoustu lifestylových vychytávek apod. a pokud člověk není zarytý běžec, tak samozřejmě žádný rozdíl nebo nevýhodu nepocítí.
Tak a čekám další červená za svůj rozbor :-).

Já vám nevím. S garminama jsem běžela závod a změřily mi vzdálenost úplně stejně, jak ji uváděli pořadatelé. Stejně tak když jedu na kole nebo jen jdu po turistické trase, tak mi ukazují shodně s oficiálními čísly. Mám tedy model forerunner 645.

LorelaiH.
3386 příspěvků 2.2.21 10:42

@Sided díky za vhled. Mně teda nepřijde, že by Garmin měřil jinak. Já jsem měla předtím hodinky Runtastic (takže fakt na běhání a ne lifestyle) a teď mám rok a půl Garmin, trasy běhám pořád stejné a měří stejně, jako měřily Runtastic. Spíš se mi asi dvakrát stalo, že naměřily míň km, než byla trasa závodu (anebo byla špatně nameřená trasa pořadateli, což se taky může stát, byl to rozdíl jen cca 200-300m :D )

zwedavka
1265 příspěvků 2.2.21 10:49

Měla bych laický dotaz, na co vlastně ty hodinky potřebujete? Já si trasu před nebo po procházce/túře naklikám na mapách od Seznamu a stačí mi to je štěstí. Výkony si eviduju v tabulce v Excelu, motivuje mne to. Na kole mám tachometr.
A kdybych prahla po detailní evidenci, stáhnu si Stravu (a budu navíc moci stalkovat vlastní potomky).

Sided
68 příspěvků 2.2.21 11:39
@zwedavka píše:
Měla bych laický dotaz, na co vlastně ty hodinky potřebujete? Já si trasu před nebo po procházce/túře naklikám na mapách od Seznamu a stačí mi to je štěstí. Výkony si eviduju v tabulce v Excelu, motivuje mne to. Na kole mám tachometr.
A kdybych prahla po detailní evidenci, stáhnu si Stravu (a budu navíc moci stalkovat vlastní potomky).

Na spoustu věcí. Mám hodinky jako trenéra. Snažím se o strukturovaný trénink, tzn. každý trénink je jiný a má jiný přínos. Trasu mi měří GPS, neklikám si ji dopředu zkrátka běžím. A někdy neběžím trasu, třeba dnes mě čeká 20× 400 m naplno s 1 min mezichůze, 10 minut rozklus, 10 minut výklus. Celý trénink si připravím do hodinek, hodinky mě upozorní na přechod na jednotlivé fáze, hlídají mi rychlost v rychlých intervalech (daná rychlost pro určité závodní tempo), hlídají mi, abych šla intervaly pravidelně (klesající rychlost s rostoucími intervaly je základní chyba). Bohužel mám zavřenou dráhu, takže musím běhat i intervaly v ulicích, musím si najít vyhovující místo (rovina, bez přechodů atd.), tento týden mám čtyřstovky, další šestistovky, pak osmistovky. Když to nehlídají hodinky, jsem při druhém intervalu schopná zapomenout kolikátý interval běžím :-).
Zítra mám volný běh 12 km. Nebaví mě klikat do map a pak si hlídat, abych běžela podle nich, zkrátka běžím a pak zkrátím příp. prodloužím podle GPS v hodinkách.
Ve čtvrtek mám tempové běhy, rozklus, výklus, 6 km v závodním tempu (mezi desítkou a půlmaratonem). Opět hodinky hlídají, měří, upozorňují, pokud tepovka jde anaerobnímu pásmu, vím, že musím trochu ubrat, abych se nezničila. Ale zase hlídají, že neběžím „na pohodu“, ono se z toho komfortního pásma hůř vystupuje :-), tohle mě donutí i mimo závod.
Statistiky… Vím, že se zlepšuju, můžu porovnávat výkony. Běhám 5× týdně, takže to chci mít přesně. Když jdu na túru, tak to ani neměřím, mám je striktně na běžecký trénink. Chůzi, ani túry, či dálkové pochody nijak neeviduju, pouze běžecké kilometry.
Běhám 7 let, skoro 4 roky jsem běhala bez hodinek, teď už si to bez nich nedokážu představit. Pokud se chci někam posunout (a momentálně posunuju objem kilometrů, které uběhnu v rámci šestihodinovky), tak musím vědět, jak běhám, co a jak zlepšit (bez trenéra, na trenéra se necítím, dobrý trenér je drahý a navíc bych se cítila hrozně svázaná plnit přesně to, co mi předepíše, takhle to plním taky :-), ale mám pocit, že nemusím).

LorelaiH.
3386 příspěvků 2.2.21 12:31

@zwedavka no právě na to, abych to pak nemusela ťukat nikam do excelu. Z hodinek se mi vše přes Bluetooth stáhne přímo do appky v mobilu a tam vidím statistiky. Plus navíc tam je třeba ta funkce trenéra, jak píše @Sided.
A taky si eviduji túry i další cvičení, třeba jógu.
Ale je to jen pro mě, nemám žádné běžecké skupiny, neporovnávám se s nikým jiným.

Bystromila Klíšťová
78 příspěvků 2.2.21 13:50

@zwedavka Ještě přidám, že když třeba běžíte závod, tak si trasu nahrajete do hodinek a ony fungují i jako navigace. Pokládala jsem to za zbytečnost, ale když běžíte v dešti a ve tmě v úplně neznámém prostředí, tak už nemáte kapacity na sledování kdejakého fáborku.

Sided
68 příspěvků 2.2.21 14:10
@Bystromila Klíšťová píše:
@zwedavka Ještě přidám, že když třeba běžíte závod, tak si trasu nahrajete do hodinek a ony fungují i jako navigace. Pokládala jsem to za zbytečnost, ale když běžíte v dešti a ve tmě v úplně neznámém prostředí, tak už nemáte kapacity na sledování kdejakého fáborku.

A to jste mi připomněla jeden z mých prvních krosů :-). Předsevzetí držet se rychlých jaksi (celkem logicky) nevyšlo, pomalým jsem utekla já a najednou jsem zjistila, že jsem sama jak Karkulka v lese a vůbec nevím kam, protože jsem se celou dobu snažila držet skupiny a nedávala pozor na cestu :-). No tak jsem necelou minutu stála na místě a doufala, že mě někdo najde :-D. Našel a pak jsem se ho zuby nehty držela až do cíle, to bych radši padla, než zase zůstat sama :-).

MP Janka
774 příspěvků 2.2.21 14:15

@zwedavka
Kromě výše zmíněného měří i kadenci běhu a délku kroku, což není úplně důležitý údaj, ale když chci zrychlit, tak vím, na čem zapracovat. K tomu ten tep, i když snímač v hodinkách je hodně orientační, ale dost kamarádů běhá s hrudním snímačem, který je přesnější, a pak jim hodinky hlásí, když už mají tepy vysoko.
Na tůry je zapínám, jenom když chci zjistit o kolik jsem svým poklidným tempem předběhla mapy cz.
Na kole je mám jako chytré hodinky, když jsem pryč třeba 5-6 hodin. Podle tepů při rekonvalescenci zjišťuju, jak se lepším (nezajímají mě to číslo, to, jak jsem psala, je z hodinek často hausnumero, ale jak rychle roste/klesá)

giuliettka
8148 příspěvků 2.2.21 15:27
@Sided píše:
Na spoustu věcí. Mám hodinky jako trenéra. Snažím se o strukturovaný trénink, tzn. každý trénink je jiný a má jiný přínos. Trasu mi měří GPS, neklikám si ji dopředu zkrátka běžím. A někdy neběžím trasu, třeba dnes mě čeká 20× 400 m naplno s 1 min mezichůze, 10 minut rozklus, 10 minut výklus. Celý trénink si připravím do hodinek, hodinky mě upozorní na přechod na jednotlivé fáze, hlídají mi rychlost v rychlých intervalech (daná rychlost pro určité závodní tempo), hlídají mi, abych šla intervaly pravidelně (klesající rychlost s rostoucími intervaly je základní chyba). Bohužel mám zavřenou dráhu, takže musím běhat i intervaly v ulicích, musím si najít vyhovující místo (rovina, bez přechodů atd.), tento týden mám čtyřstovky, další šestistovky, pak osmistovky. Když to nehlídají hodinky, jsem při druhém intervalu schopná zapomenout kolikátý interval běžím :-).
Zítra mám volný běh 12 km. Nebaví mě klikat do map a pak si hlídat, abych běžela podle nich, zkrátka běžím a pak zkrátím příp. prodloužím podle GPS v hodinkách.
Ve čtvrtek mám tempové běhy, rozklus, výklus, 6 km v závodním tempu (mezi desítkou a půlmaratonem). Opět hodinky hlídají, měří, upozorňují, pokud tepovka jde anaerobnímu pásmu, vím, že musím trochu ubrat, abych se nezničila. Ale zase hlídají, že neběžím „na pohodu“, ono se z toho komfortního pásma hůř vystupuje :-), tohle mě donutí i mimo závod.
Statistiky… Vím, že se zlepšuju, můžu porovnávat výkony. Běhám 5× týdně, takže to chci mít přesně. Když jdu na túru, tak to ani neměřím, mám je striktně na běžecký trénink. Chůzi, ani túry, či dálkové pochody nijak neeviduju, pouze běžecké kilometry.
Běhám 7 let, skoro 4 roky jsem běhala bez hodinek, teď už si to bez nich nedokážu představit. Pokud se chci někam posunout (a momentálně posunuju objem kilometrů, které uběhnu v rámci šestihodinovky), tak musím vědět, jak běhám, co a jak zlepšit (bez trenéra, na trenéra se necítím, dobrý trenér je drahý a navíc bych se cítila hrozně svázaná plnit přesně to, co mi předepíše, takhle to plním taky :-), ale mám pocit, že nemusím).

Priznávam, že by som darovala obličku za možnosť vás vidieť naživo. :-D

xSx
1025 příspěvků 2.2.21 16:23

@giuliettka proč? To je docela standardní běžecký trénink pokročilejšího běžce.

Stránka:  « Předchozí 1 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek