Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (45) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinegiuliettka
8150 příspěvků 2.2.21 16:37

@xSx Pretože moja predstava žien čo toľko behajú je poněkud nezvyklá. :-D

Sided
68 příspěvků 2.2.21 17:25

@giuliettka Já vám bránit nebudu, diváci mi nevadí. Co je na tom tak neobvyklého? Jen mě to zajímá. Ale musela byste do Prahy, teď se moc jinam nedostanu.

Edit: Klidně poskytnu fotku, myslím, že byste mě naprosto přehlédla, asi Vašim představám „nezvyklého“ neodpovídám. Může být hezká nebo akční (ty většinou nejsou hezké :-) ). Těch hezkých je zase po padesátce málo :-).

8150 příspěvků 2.2.21 17:45

@Sided Dajte akčnú, sííím, nech zistím, či moje predstavy sú správne. :-D
Ale kam s tou obličkou? Na tansplantačné centrum? :-D

Sided
68 příspěvků 2.2.21 17:53
@giuliettka píše:
@Sided Dajte akčnú, sííím, nech zistím, či moje predstavy sú správne. :-D
Ale kam s tou obličkou? Na tansplantačné centrum? :-D

Obličku si nechte (přiznám, že jsem musela ujistit, že je to ledvina :-)), ty mi slouží dobře, jiné orgány bych možná využila, ty mě trošku zlobí (třeba vrozená vada srdce, ale to bych Vám neudělala :-) ).
A teď se ztrapním, že nevložím foto :-) (předávka štafetového půlmaratonu - právě se rozbíhám), jeden z mála loňských závodů.

8150 příspěvků 2.2.21 17:54

@Sided Tak sa asi strapním ja, jak zistím ktorá z tých dvoch sa rozbieha?

Sided
68 příspěvků 2.2.21 17:56
@giuliettka píše:
@Sided Tak sa asi strapním ja, jak zistím ktorá z tých dvoch sa rozbieha?
:-D modrá
Vinca_minor
2367 příspěvků 2.2.21 17:57

@giuliettka Jak se předává štafetový kolík, to vím i já, sportovní analfabet :D

8150 příspěvků 2.2.21 18:02
@Sided píše: :-D modrá

Tak ste mi práve zborila moju poněkud nezvyklú predstavu! Mala ste napísať čierna. Presne tak si totiž predstavujem bežkyne, blondínka. :-D
Len v mojích predstavách je vysolárkovaná a hubená jak vyžla. Stretávam denne s čelovkou pani čo vyzerá jak keby Sarah Jessica Parker prišla behať ráno do Liberce. :-D

8150 příspěvků 2.2.21 18:08
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Jak se předává štafetový kolík, to vím i já, sportovní analfabet :D

Už mi to došlo, že vzadu musí byť bez kolíka. :-D

Sided
68 příspěvků 2.2.21 18:09

@giuliettka SJP zrovna na běžkyni nevypadá :-). Ale ráda zbořím Vaše mýty - blondýna jsem nikdy nebyla, v dětství jsem měla alergii na sluníčko a i teď se mu úspěšně výhýbám, takže vypadám celoročně jak ředitelka vápenky.
Když se přijdete podívat na závody, tak většina lidí vypadá normálně a v civilu je nepoznáte :-).

8150 příspěvků 2.2.21 18:14

@Sided Ale keď vidíte tých bežcov, čo obiehajú sídliska skoro ráno a neskoro večer, tak tí väčšinou moje predstavy naplňujú. :-D
A ďakujem za foto, už dám pokoj.
A ps mám hodinky Samsung, v krabičke v šuplíku už rok, ak nájdete aj iné využitie tých hodiniek, ako na akýkoľvek pohyb, tak dajte vedieť. :-)

Paris1789
5354 příspěvků 2.2.21 19:44

Konečně někdo, kdo nosí podkolenky! (jako já)

zwedavka
1265 příspěvků 2.2.21 21:28

Dámy, srdečně děkuju za reference. Ověřila jsem si, že já je nepotřebuju. Neběhám, nikdy jsem neběhala, jenom chodím. Podrobnější informace než trasa/čas a interní pocity v průběhu nepotřebuju. Klikání trasy mne baví, když mám pocit, že bych se mohla ztratit, tak vytáhnu mobil, zápis až jednoho čísla denně do tabulky mne neobtěžuje. Mám po dilematu, moc děkuju.

Ghost B.C.
4019 příspěvků 24.2.21 09:44

Jak jsem se tu naposledy tak krásně rozepsala o svých ušlechtilých motivacích, tak přesně tam od té doby také zůstalo :-) Nicméně omluvte prosím tapetu. Přestože vlastně nic extra ke chlubení nemám, potřebuji záznam, abych na sebe měla důkaz.
Váha se nehýbe směrem dolů…
Nehýbe se ovšem ani směrem nahoru :) A to ani přes to, že se teď (teď = zhruba už od Vánoc) nijak nesnažím, jen +- udržuji nastavený režim nebo spíš nerežim.
Což je vlastně taky úspěch, protože to znamená, že jsem celý proces pojala správně (doufejme). Nedostavilo se zpětné přežírání „zakázaným“, nedostavil se jojo efekt, nemám pocit nesnesitelného odpírání nebo přemáhání se do něčeho, zkrátka nic, co by mi dávalo najevo, že je asi něco špatně. S prvním sluníčkem se spíš objevuje chuť jít si konečně zacvičit. Jedním slovem se mi snad podařilo vybudovat udržitelnost.
I jídelníček mám teď prudce normální. Samozřejmě si tak nějak podvědomě hlídám, aby to nebyly jen tukové nebo sacharidové extrémy, ale zázračné superpotraviny sypané proteinem a obložené avokádem to také nejsou. Nicméně mám v plánu to trošku poladit, protože rezervy tam jsou.
K návratu na váhu před vyžráním mi chybí cca 2 kila. ALE vím, že upínat se jenom na to číslíčko na váze je tak trochu blbost, protože mám pořád tu svou vidinu zdravého osvalení, kde by se měl člověk řídit spíše centimetry a očima.
Když jsme u těch očí, tak jsem zaznamenala, že se mi konečně zmenšily faldy pod zadkem (nevím, jak jinak tuhle partii nazvat, není to spodek zadku, je to těsně pod zadkem, v horní třetině stehna a dělá to širokou p*del). Což je vlastně trochu zvláštní, protože necvičím. Ale připisuji to tomu, že alespoň veškeré schody beru zásadně po dvou (mám jich za den přes stovku) a úmyslně zabírám zadní stranou stehen, abych jako suplovala výpad, tak to možná funguje? Každopádně hurá, hurá.
Trochu jsem počítala. Od začátku loňského srpna do nynějšího konce února to vychází zhruba na kilo za měsíc. To vlastně vůbec není moc. Ale jak se zdá, tak to asi funguje. Takhle bych se mohla dočkat toho, že v létě budu konečně jednou vypadat tak, jak si celé ty roky představuji. To by za to stálo. A v podstatě už je to jenom kousíček :)
Přiznávám, že se docela plácám po zádech, když si to po sobě přečtu. Protože od mého startovacího příspěvku je to fakt dost velká změna. Nejen na váze.

if5
444 příspěvků 24.2.21 09:49

@Ghost B.C. Gratuluji k výdrži! A ještě máte naději, že se s hezkým počasím budete víc pohybovat po venku. To ta 2 kila určitě zmizí.

kalivrata
459 příspěvků 24.2.21 10:23

@Ghost B.C. Mně se zadek a stehna zvětšují, když se hýbu, zmenšují, když se nehýbu. Teď jsem se snažila, takže se mi sukně v pase uvolnila asi osm centimetrů a na zadku praskla ve švech. Možná je to nesmysl, ale vysvětluju si to tak, že se to zevnitř vyztuží a zvětší tím svalem :-)

Paris1789
5354 příspěvků 24.2.21 12:02

Já hubnu, když nic nedělám. Ale já mám spíše atletickou postavu a snadno se mi dělají svaly, asi genetika. Byly doby, kdy mě to dost sralo, dnes jsem spíš ráda.

Ghost B.C.
4019 příspěvků 25.2.21 08:06

@if5 Děkuju!

@kalivrata Nesmysl to není :) Mně teď hubne i zadek, protože je z čeho brát. Ale dřív, když jsem měla svou normální váhu a cvičila jsem, tak se mi míry přes zadek téměř neměnily. Měnily se proporce. Jakože sice něco prvotně třeba ubylo na šírku, ale plynule to pak přibylo jinde díky tomu, že se sval (ať nepíšu furt zadek, že) zformoval, vyklenul a podobně. Takže z měření by se výsledek poznat nedal, bylo tam třeba i o pár cm navíc, ale oko jasně vidělo, že změna k lepšímu proběhla zásadní.
Proto si furt snažím natlouct do hlavy, že jenom číslo na váze k hezké postavě nestačí. Zhubnout je fajn, ale zpevnit a vytvarovat je ještě o level lepší.

kalivrata
459 příspěvků 25.2.21 11:29

@Ghost B.C. Já se právě taky snažím, i když teda ne tak efektivně a usilovně, jako vy, což mě dost štve. Váhu ani nevlastním, jednou za tři měsíce mě váží u lékaře, tak vycházím z toho.
A brát je u mě teď bohužel taky z čeho, v posledních letech jsem byla vážně nemocná, přibrala jsme pětadvacet kilo, část váhy mi přidalo léčení, část takový ten pocit, že když už to mám blbý, tak se aspoň můžu svobodně nacpat a válet doma. Nikam moc jsme nemohla, tak jsem se aspoň bavila vařením. Pořád jsem se do toho chtěla pustit, ale nikdy to nemělo dlouhého trvání. Ale od začátku ledna se opravdu, opravdu snažím, tak třeba :-)

Jen je to teda takové schizofrenní, rozhodla jsem se proto, že mě moje nejmilejší pouzdrové šaty pnuly přes zadek a roztahovaly se ve švech, přitom to byla už tak UK 12. Tak jsem se rozhodla, že aspoň aby mi byly akorát. Snažím se, přes pas, kde mi byly vždycky šaty volné, jsou mi čím dál volnější, ale přes zadek, jak jsem psala, praskly. Ale co, říkám si, že je lepší, když je to takhle, než kdybych přibírala v pase a hubnula v bocích. Ale s těmi šaty mi to moc nepomůže :-)

Taky bych chtěla být zpevněnější. Ale snažím se. Těším se, že už zase začíná být počasí, abych jezdila do práce na kole.

mikrob
294 příspěvků 25.2.21 11:52

@Ghost B.C. Musíte psát zadeček. A bříško :-)

Paris1789
5354 příspěvků 25.2.21 14:44

@kalivrata neupínejte se na nějaké šaty, je to neproduktivní. Vel. UK 12 je ok, pohyb má smysl a je to dobré pro zdraví, svaly vás vždycky podrží a kondice se hodí, ale jinak bych to moc nehrotila.
Podle mě opravdu stačí vynechat sladké, alkohol, na noc jíst spíše málo, dobře spát a přiměřeně se hýbat, tělo si najde rovnováhu samo.

kalivrata
459 příspěvků 26.2.21 07:30

@Paris1789 No, takhle, tohle všechno držím. I pohybu jsem vždycky měla dost, z práce chodím pěšky, je to tak 7 kilometrů. Spánek mi chybí, až se trochu seberu, změním práci, jsem sova a teď musím do práce vstávat v pět, spím sice dost, ale vzhledem k mé soví nátuře mi spíš vyhovovalo spát klidně méně, ale vstávat později, tohle mě ničí. Tímhle vším jsem si léta udržovala nízkou váhu. Hodně bohužel udělala ta nemoc, velká část z té váhy je voda, tu už dolů nikdy nedám, část teda to, že takové ty rady Margit Slimákové a podobných přinejmenším u mě nefungují, kupodivu i při přežírání zdravým jídlem se dá ztloustnout, nemusí se nutně jíst jen tučné, sladké a nezdravé :-) Prostě mě bavilo vařit.

Paris1789
5354 příspěvků 26.2.21 09:05

@kalivrata co fakt funguje je zmenšení porcí a pokud vyloženě netrpíte hladem, klidně bych vynechala jídlo večer. Ale je pravda, že můj režim není pro každého a máte-li nějaké zdravotní omezení, je lepší to nejdříve konzultovat s lékařem. Podle mě je základ pravidelný pohyb, ta estetická hlediska jsou druhotná

kalivrata
459 příspěvků 26.2.21 09:29

@Paris1789 Já taky držím intermittent fasting:-D Známe se z facebooku. Jako sova ho ale dávám spíš do středu dne, najíst se úplně ráno mi zaprvé nedělá dobře, zadruhé mám ráno velkou inzulinovou rezistenci (takže snídani „neupíchám“, jsem od svých tří let diabetik). I kvůli tomu bych potřebovala změnit práci, tu inzulinovou rezistenci by dost vylepšilo, kdybych se nemusela budit uprostřed syndromu úsvitu.

Takhle, objektivně, já nejsem tlustá, mám BMI 24 (jsem hodně vysoká a dřív jsme měla BMI 17,5), jen to tělo prostě není v souladu se mnou. A jde mi spíš o to, abych shodila část toho, co jsem nabrala. Svalnatá nikdy vypadat nebudu, to dělá ta nadbytečná voda, dokonce i sádlo vypadá víc vytvarovaně než přebytečná voda.

Nechci se vymlouvat, ale všechny tyhle rady znám a dodržuju. Z čeho jsme ztloustla vím. Jenže už si taky připouštím něco, co bych si před nemocí nepřiznala, že lidi, kteří tvrdí, že nemají privilegia, si jen svých privilegií nejsou vědomi. A že u mě to privilegium dřív bylo : snadno zhubnu, stačí se hýbat, nepřejídat se a jíst zdravě.

Ghost B.C.
4019 příspěvků 26.2.21 12:48

@kalivrata Já právě dumala, kde jste vzala 8 cm v pase na zhubnutí (pamatuji si vás z fotek) a ono takhle. Moc vám držím palce, kila po nemoci často nehrají fér :(

Stránka:  « Předchozí 1 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek