Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl

Fotoalbum tématu (48) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2940 příspěvků 28.8.21 16:17

@giuliettka Četla. Je to oficiální vyjádření, které ale stejně nic nevysvětluje, a myslím, že nemohlo logicky uspokojit vůbec nikoho.

Shameeka
70 příspěvků 28.8.21 16:22

@Vinca_minor je to on :) je fakt hodne zeleny, zaspamuju dalsi fotkou, vcera tam bylo uzasne, nikde nikdo. nad tou hloubkou i v mem veku radsi nepremyslim, takze ste dobra :thumbsup:

Vinca_minor
2940 příspěvků 28.8.21 16:40

@Shameeka No jo, takhle už ho poznávám. A ono je celkem jedno, jestli máte pod sebou 20 metrů anebo 2 metry vody. Prostě nedosáhnete na dno a musíte plavat/splývat. Akorát v Olšovci se nedá ani cachtat, nedosáhnete už pár metrů od břehu. Několikrát jsme tam viděli raka kamenáče.

giuliettka
8914 příspěvků 28.8.21 16:41

@Vinca_minor nás uspokojilo, ale boli sme sklamaní tým, ake jednoduché to bolo a že v tom nie je nič strašidelné. ;-)

Ghost B.C.
4112 příspěvků 30.8.21 07:49

@ertz @Vinca_minor @Shameeka Tak mě těší, že v tom nejsem sama :-) A zároveň netěší, protože tento způsob únavy zdá se mi poněkud nešťastný. Nejvíc mě na tom štve ten čas, kdy se člověk plácá od ničeho k ničemu a jen drží tu myšlenku, že snad někdy se to zase rozjede.

@Shameeka Koupání za každého počasí obdivuju! Kdyby se vám časem chtělo, bylo by zajímavé vypsat nějaký váš dlouhodobější pohled a účinky na zdraví. Vím, že je toho plný internet, ale takhle „přímo“ je mi to nějak bližší :)

@ertz Podělíte se o sirup? Já si zase koupila rakytníkové kapky od Grešíka na celkovou odolnost organismu - spíš ale tak nějak pro dobrý pocit. Kapu je do trochy zázvorového shotu z DM se zeleným ječmenem (ne že bych tak věřila tomu shotu, ale jaksi jsem se nikdy nenaučila rozmíchávat zelený ječmen jen do čisté vody) a tímhle zapiju chlorellu, ale nějak nemám pocit, že by to cokoliv dělalo :-/ Je to moje dlouhodobá osvědčená kombinace, vždycky mi zelený ječmen dodal alespoň takovou tu „okamžitou energii“, ale letos se ani ten nechytá.

@Vinca_minor Pamatuju si dobře, že to konečné vysvětlení Djatlovovy výpravy byla lavina, kterou konspirátoři od začátku popírali, protože na tom kopci údajně nebyl takový sklon, aby se sníh utrhnul? Teda říkali to v Enigmě, sama žádné stanovisko nemám :)

kalmar
227 příspěvků 30.8.21 14:35

@Ghost B.C. já se koupu v přírodě taky celoročně. V zimě jen pár temp ;-) Pro mě je důležité, aby bylo hezky, ideálně slunečno (mám problém se svléct). A jinak to mám „v hlavě“ - nejtěžší je se odhodlat tam prostě vlézt. Pak už mám napilno (plavu bezpečně, když mě voda škrtí, nejdu dál do hloubky) a když vylezu, cítím každým pórem, že žiju. Je to fakt nádhera, ale není dobré se nějak nutit na sílu.

ertz
1021 příspěvků 30.8.21 19:50

@Ghost B.C. Je to Floradix (železo, vit B, C, nějaké šťávy). Kupuji v Rossmannu nebo Tetě. Rakytník jsem kdysi zkoušela - syrový, sušený do čaje - pro mě je to tak kyselé, že to nemůžu pozřít a smrdí mi ten olej/tuk, co v tom je. Z loňska mám zavařené arónie, ale ty jsou taky hůře poživatelné kvůli chuti. Loni jsem je jedla syrové přímo z keře. Letos je zima a moc prší a jsou tak trpké, že je nežerou ani kosi.
Vzhledem k tomu, že mě tři dny bolí zub, mám opuchlou pusu a dostala jsem atb, tak bych se chtěla bezbolestně plácat od ničeho k ničemu :-) Teď jsem v posteli, dospávám noci a chladím si tvář. A bojím se, že se z toho chlazení nachladím a dorazím úplně a nepomůže ani aronie a podobné patáky.

Oveeec
3034 příspěvků 30.8.21 20:21
@kalmar píše:
když vylezu, cítím každým pórem, že žiju.

To je tak přesná formulace! Přesně takové to je, a když jsem se poprvé koupala sama ve volné přírodě po velmi „proplácaném“ roce, bylo to jako vylézt z živé vody. Mimochodem ona i chladná/studená ranní sprcha je skvělý lék na takovou tu každodenní rozklíženost, když teda člověk není nemocný.

Ad Ďatlov - kdo viděl ty fotky a viděl tu s tou vysokou temnou postavou, ten ví, že to žádná lavina být nemohla :D

Ghost B.C.
4112 příspěvků 31.8.21 08:33
@Shameeka píše: ..a od 1.9. planuju rezim a zivotospravu…

Hmmm, tak 1. 9. nakonec nezní tak špatně, jak jsem si původně myslela - za sebe totiž nemám ráda starty uprostřed týdne, ale asi do toho půjdu s vámi. Je to takové symbolické uzavření prázdninového obžerství a nicnedělání :D
Teď tu spřádám plány, vymýšlím nákup potravin, abych měla z čeho kutit jídelníček, vzpomínám na heslo na kalorické tabulky a snažím se přesvědčit se, že z toho všeho nesejde, až zítra ráno zamáčknu první budík. Dám vědet.

A postěžuji si na jednu mrzutost, která mě hodně brzdí v rozletu, co se pohybu týče a poslední dobou se zase ozývá. Bolí mě kolena. Jakože dost, dokáže mě to v noci i vzbudit. A jelikož není nic lepšího, než diagnóza z internetu, tak je to buď běžecké koleno nebo chondropatie čéšky. Zábavné na tom je, že obou… Ne, vážně, zas tak mimo nejsem, abych se rozhodla, co to je. Může být a nemusí. Jelikož mám už „od mlada“ varování, že jsem na hranici autoimunitního onemocnění, které se obrací proti kloubům - „něco tam je, ale ne tolik, abychom do vás už teď prali léky“ - tak může vanout vítr i odtud. Klasicky mi ty bolesti zhoršuje počasí a nevhodná strava s přemírou kávy, masa, cukru a soli. A paradoxně i málo pohybu. Takže bych se fakt už zase měla začít snažit. A už přestávám brečet. Jestli se to nezlepší při změně životosprávy, tak se nechám zkontrolovat. Slibuju, ať o tom netočím furt dokola.

Sided
91 příspěvků 31.8.21 11:30

@Ghost B.C. Teď jste mi připomněla mě :-). V jiném vlákně jsem psala, že hodně běhám. Běhám cca 7 let, začala jsem hluboko po čtyřicítce. Asi po třech letech běhání mě začaly strašně bolet kyčle, přeneslo se to do bederky, pak začalo pravé koleno. Holt vše je propojené. Doktorům sice věřím, ale dost se jim vyhýbám, vždy mi něco najdou :-) (od vrozené vady srdce přes mozkový nádor až po epilepsii…). Raději se budu diagnostikovat sama podle internetu. Podle příznaků je to rozvíjející se artróza jak vyšitá. Vlezu k doktorům a zakážou mi běhat, to určitě. Takže jsem trpěla jak zvíře asi rok, pak už jsem nemohla skoro ani chodit, o běhání jsem si mohla nechat zdát. Takže nakonec jsem k těm doktorům šla. No a žádná artróza se nekonala, byla to vrozená kyčelní dysplazie, na kterou se (k překvapení doktorů i mé máti) nepřišlo po narození. Levou kyčelní jamku mám úplně plochou, přetěžuju pravou nohu - z toho pramenilo i to koleno. Stačilo přidat pár správných cviků (mj. i z Dornovky - vracení kyčle na správné místo), zrušit určité protahovací cviky po běhu (mám hypermobilitu a některými cviky jsem si tu dysplazii velmi zhoršovala), zajít jednou za čtvrt roku na Dornovu masáž, která mi vždy srovná nohy, a běhám i chodím (téměř) bez bolesti už několik let :-).

Ghost B.C.
4112 příspěvků 1.9.21 08:31

@Sided No je pravda, že bych k tomu měla přistoupit víc „ze široka“. Mám i špatné postavení kolen a přenášení bolesti znám také moc dobře - a pak to často ještě dorazím i ve spánku, kdy se snažím tomu bolavému ulevit všelijakými pozicemi, až mě nakonec bolí úplně všechno :) Takže nějaká fyzioterapie je také určitě na místě.
Ale ty klouby něčím načaté jsou. Prošla jsem klasickým vyšetřením, takže je to bohužel jisté a musím s tím také pracovat. Někdy ve 13 letech to začalo oteklými prsty na rukou, se kterými šlo sotva hýbat a od té doby už si pohyb bez různě intenzivní bolesti snad ani nepamatuju. Občas je i klid, ale většinou se mi to pak vynahradí :) Nicméně úplně přesná diagnóza stanovena nebyla, tak s tím většinou veřejně moc neoperuju, protože se stejně málokomu chce věřit: „Dyť si mladá, to tě ještě nemůžou bolet klouby.“ Hmmm, můžou, no. Pro mě už je spíš neuvěřitelné to, že někoho nikdy nebolely. A to rozhodně netrpím tou nejhorší bolestí.
Ale dost pláče nad rozlitým mlékem. Sama tomu mohu pomoci tím, že zreguluji jídelníček a zařadím „neinvazivní“ pohyb, aby součástky kolem kloubů posílily a neztuhly. Právě jsem se naštvala a vymýšlím na doma rotoped nebo nějaký trenažer, kde bude plynulý pohyb bez otřesů a velkého tahu, protože posilovací koutek s činkami bude v tuhle chvíli muset stranou.

MP Janka
828 příspěvků 1.9.21 11:45

Mně celkově na nohy hodně pomohly správně prováděné dřepy. Jak jsem loni měla únavovou zlomeninu, tak jsem se na posilování pak nějak vykašlala, navíc bylo všechno zavřené a pěkně se mi to vrátilo v podobě bolesti pro běhu a někdy i při chůzi způsobené pravděpodobně 10 let starým úrazem. Takže po kolečku, rehabilitační doktor, fyzioterapeut, sportovní fyzioterapeut a ortoped jedu dřepy a výpony a snad ťuk ťuk noha relativně drží. A i na svalech je to znát, že i když běhám a jezdím na kole míň než loni, tak díky dřepům jsou stehna lépe tvarovaná.

Ghost B.C.
4112 příspěvků 3.9.21 10:53

Máte někdo doma eliptický trenažer? Myslím nějaký „trochu lepší“ cenou kolem 10 tisíc nebo lehce přes (ale zase nemusí být už úplně za 20, fitku konkurovat netřeba), ne takové ty maličké a krátké za pár korun. Vyhodnotila jsem ho jako nejlepší variantu domácího stroje, chodívala jsem na něj i do posilovny a bavilo mě to asi nejvíc z trojkombinace běžecký pás - rotoped - eleiptical. Běžecký pás navíc můžu úplně škrtnout. Akorát nabídka je tak široká, že jsem zatím vyloučila jen ta malá chrastítka a ve zbytku tápu. Chtěla bych mít možnost větší zátěže/odporu aka velkou stupnici a nějaký plynulý delší rozsah pohybu, ať se protáhne celé tělo. Zase ale nepotřebuji displej s promítáním trasy, aplikace, srovnávání s lidmi po celém světě a podobné vymoženosti. Nemáte postřehy či tipy?

Ghost B.C.
4112 příspěvků 7.9.21 08:42

Takže opět já. Možná by to bylo i do Co jste si dnes koupily. Ten eliptický trenažer jsem vzala vážně. Protože s nástupem podzimu se moje lenost dost jistě nezlepší a jak nebudu mít příležitost přímo pod nosem, tak se nedonutím. Měla jsem několik favoritů, ale po hlubším zkoumání jsem zjistila, že jdu špatnou cestou, přestože jsem se nedívala na ty úplně nejlevnější modely. Pořád to všechno bylo mrňavé. Sice na pohled hezké a moderní se spoustou funkcí, ale nejspíš s rizikem, že i přes párování s chytrým telefonem a promítání krajinky může časem zůstat v koutě, protože „na tebe je to pořád malé, budeš tam šlapat zelí a za chvíli tě to přestane bavit“. A že jestli chci ten eliptical opravdu dlouhodobě používat, ať se místo miliardy funkcí zaměřím na pořádnou konstrukci (ač ne tak líbivou), délku kroku a zabudování pedálů - už si nevybavím přesně to slovní spojení, prostě ať nemá šlapky na klice jako rotoped. Pak jsem si jeden „to je strašně velký“ trenažer vyzkoušela (už jsem fakt asi zapomněla, jak velké byly ty v posilovnách) a bylo jasno. I s délkou kroku 40 cm se tam člověk bůhvíjak s madly nepřetahoval a hezky rázně šlapal, takže na těch kratších - s krokem kolem 30 cm - bych asi opravdu poskakovala jako koza :)
S ohledem na poměr cena/výkon a uživatelské ohlasy vyhrál Housefit Motio 80. Snad si tedy spolu budeme rozumět, protože to na chvíli bude jediná věc, co jsem si koupila :D

zwedavka
1279 příspěvků 10.9.21 07:41

Omlouvám se za to červené, překlikla jsem se.

Ghost B.C.
4112 příspěvků 10.9.21 09:49

@zwedavka Jestli to bylo na mne tak v pořádku :-)

Jinak si tu budu zase chvilku trpět samomluvou. Trenažér dorazil. Vybaleno, sestaveno, zprovozněno, teď se ještě naučit ovládat počítač a programy (protože kdo by četl návod, že) a může se jet naostro.
Ten stroj je fakt velkej! Ale to fakt není stížnost. Dle mého „odborného“ měření má krok dokonce 42 cm, ale měřila jsem zvenku, možná se ty dva centimetry ztratily uvnitř konstrukce. Budu si ale raději hýčkat pocit, že jsou tam 2 cm od výrobce jako dárek :-D
Jediné, co i při své výšce lehce pociťuji, je rozteč pedálů. 20 cm na stroje se zadním setrvačníkem je sice OK, ale dovedu si představit, že drobnějším postavám už by to mohlo být víc nepříjemné. Ale třeba jde jen o vytrénovaní, žádná tragédie to není, jen jsem o tom chvilku na kyčlích věděla, dnes už v pohodě. Možná jsem jen víc opatrná díky svým potížím, stroj kvůli tomu určitě vracet nebudu.
No a teď se jenom chystám na to, že bych si zase zapsala míry a třeba i fotky a pak porovnávala, abych taky věděla, jestli celý ten trenažér měl vůbec smysl.
Díky za ohleduplnost k mým výlevům :-)

pavka_l
1327 příspěvků 10.9.21 12:01

@Ghost B.C. Stroj vypadá dobře a funkčně, skoro Vám závidím to nadšení, odhodlání a nákup. Potřebovala bych taky nějaký impuls ke změně..

Ghost B.C.
4112 příspěvků 10.9.21 13:52

@pavka_l Děkuju :-) No musím přiznat, že mě celkem postrčilo to, když jsem si téměř na rok a den přesně přečetla svůj startovací příspěvek. A bohužel musela konstatovat, že rozhodně nejsem tam, kde jsem si představovala být.
Jasně, já na tom celkově nejsem nijak strašně, ale člověk má určité představy nebo „cíle“, tak proč se na to vykašlat se slovy „jiní jsou na tom hůř“ :-)
Ale to víte, že se taky trochu bojím, jaké nadšení bude za měsíc..

V3S
65 příspěvků 10.9.21 16:44

@Ghost B.C. Čistě subjektivně si myslím, že „to dáte“. Motivaci máte vysokou a spoustu času jste věnovala hledání Vám vyhovujícího stroje.

Máte můj obdiv, vím, že bych velmi brzy odpadla. Chodím ráda, chodím hodně, ale potřebuji kolem přírodu, čichové a sluchové vjemy. Tím pádem jsem limitovaná počasím, zkracujícím se dnem a hlavně mou leností.

pavka_l
1327 příspěvků 10.9.21 19:54

@V3S Chodit se dá téměř v jakémkoliv počasí a za šera či za tmy ;-) já vím, já vím, to se mi to píše…

Ghost B.C.
4112 příspěvků 13.9.21 11:17

@V3S Děkuji za důvěru :-) Nicméně vás plně chápu, zatím zvládám s hudbou, ale už přemýšlím nad nějakými hodně akčními filmy, ať zabavím hlavu.

Jinak přidám pár postřehů a zase půjdu. Mám za sebou jednu „co to umí“ a dvě řekněme plnohodnotné hodiny „tréninku“ - fakt nevím, jak to v domácích podmínkách nazvat.
Postřeh 1) Ta maximální zátěž opravdu není tak malá, jak se na pár prvních šlápnutí může zdát. Ono je taky třeba vydržet, áno :-D
Postřeh 2) Minimálně „ujetou“ vzdálenost to nejspíš měří dobře. Co si tak pamatuji na časy a vzdálenosti z běhání, tak obojí +- odpovídá času a vzdálenosti na trenažéru. Takže svým způsobem běh asi opravdu simuluje.
Postřeh 3) Přistihla jsem se, že bych si sedla a šlapala. I rotoped tedy částečně nahrazuje.
Postřeh 4) Že tam jsou madla neznamená, že se musí používat. Bez držení je to také výživné.
Trochu nechutný postřeh 5) Potím se na tom podobně strašně jako na H. E. A. T. u = jako prase. Doufejme tedy, že tuky pláčou.
Postřeh 6, lehce souvisí s 5) Po H. E. A. T. u (uvádím kvůli tomu, že na ten jsem chodila celkem dlouhodobě) mě nikdy nic nebolelo. Po tomhle trenažéru mě bolely stehna z obou stran, lýtka, zadek, ruce - biceps i triceps a dokonce i trochu břicho a záda. Myšleno v dobrém, jako ukázka svalových skupin, které zapojíte.
Postřeh 7) Už od začátku mám alespoň malou zátěž. Na volno je to moc volné prostě.
Postřeh 8 ) Teď je nadšení, ale je mi jasné, že se ten pohyb bude muset s něčím střídat, jinak to dříve nebo později bude pakárna. Ať si na počítači namačkáte třeba výstup na Kilimandžáro, tak je to ve finále pořád jen různě těžké šlapání v obýváku.
Postřeh 9) Opět se potvrzuje, že jsem spíš vytrvalec. První cca půl hodina se strašně vleče, ale jak se chytnu, tak bych zvládla třeba 3 hodiny. Toto „biologické“ nastavení je poněkud nepraktické.
Postřeh 10) Obrácený chod tam není náhodou, ale má se využívat.

A to je zatím vše. Navíc zvážena, změřena, vyfocena a lehce zpruzena z toho, co to vidím za čísla.

V3S
65 příspěvků 14.9.21 22:04

@pavka_l Věřím, že v civilizovaných krajích naší republiky se dá chodit i v zimě, tmě. Ovšem zde dávají lišky dobrou noc. Blíží se doba honů (případně již začala), mohla bych si nepěkně vykoledovat…:-(
A hlavně: TA lenost! :-)

V3S
65 příspěvků 14.9.21 22:10
@Ghost B.C. A to je zatím vše. Navíc zvážena, změřena, vyfocena a lehce zpruzena z toho, co to vidím za čísla.

Počkejte, pokud se nepletu, sdílela jste nedávno fotku s hnědými puntíkatými šaty. Já viděla štíhlou, krásnou ženu.

Ghost B.C.
4112 příspěvků 15.9.21 08:28

@V3S Moc děkuju. Nepletete se. I když to možná zní katastroficky, co tady píšu, tak nejsem tlustá. Ale ukládá se mi přesně tam, kde to skrývá kolová sukně - pod pupíkem, muffin aka madla lásky, v horní polovině stehen, na kyčlích, na zadku i pod ním a časem i na spodní část paží. Na fotkách hodně dělají štíhlá lýtka, oblíbené nohy křížem, úzký pas a malá prsa a věřím, že si ten nesouměr tipne nebo představí málokdo. V pase mám sice 65 ale přes boky 110 cm, rozdíl triček a kalhot 3 velikosti (s tím, že když jsou mi kalhoty přes zadek, tak mám od kolen látky na další nohavici, protože se počítá s tím, že máte tu velikost všude). Něco jako padnoucí pouzdrové šaty z konfekce na mne prakticky neexistuje. Nemám sice žádné hororové míry, ale mně to vadí - nikoliv kvůli oblečení, to jsem přidala jen pro přiblížení stavu. Neznám snad nikoho, komu se tuk ukládá takhle blbě.
Navíc nemám moc dáno mít nějak zásadně viditelné svaly (snad jednou a kupodivu se mi povedlo horní břicho), takže si tady píšu spíš o snaze celou postavu „zesouměrnit“ - ubrat na spodku a přidat na vršku a trošku vyrýsovat. Pokud píšu o přibírání nebo blbých mírách, jedná se o ta místa, která to fakt nepotřebují. Často, když jde o malé výkyvy, je to i tak, že přibírají jenom ta místa, ostatní se nehne. Hubnutí se pochopitelně většinou týká zase těch partií, kde o to nestojím. Takže nesouměr se zvětšuje.
Ale jinak startovací příspěvek z loňska se týkal cca 10 kil navíc, hádejte, kam se mi to asi tak mohlo vrazit :)
Takže i když to možná ve srovnání s fotkou zní blbě, tak fakt takhle oklikou nelovím komplimenty. Jen se snažím vyhnout tomu, aby ze mě jednou byla obří pr*el cupitající na tenkých nožičkách a tady o tom vypisuji :)

s_sirena
177 příspěvků 15.9.21 12:25

@Ghost B.C. mě pomáhá pouštět si na tabletu virtuální trasy, třeba túra Norskem je super, řecké pláže taky ujdou, koukám na krajinu a jde to samo :-)

Stránka:  « Předchozí 1 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek