Dámy, dostáváte květiny?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
DanielaS
5264 příspěvků 12.12.12 13:07

Rada bych dostavala, ale nejak se nedari. Ano, rekla jsem si o ne, rekla jsem, ze jednu kytku (ne kytici, jeden stonek) za mesic si zaslouzim, kdyz jsem ji nedostala, koupila jsem si ji sama - a muz byl urazeny, „jako bych ti ji ja nekoupil“. Koupil, ale nejdriv napresrok. K narozeninam ani po vyslovnem prani jsem zadnou nedostala uz… ctyri roky? Hrnkove doma mit nemuzeme a krome toho je sami produkujeme, tak by bylo divne za penize porizovat dalsi. Takze kdyz mi chybi zelen, muzu prejit pres dvur a mam kvetinacu do aleluja. Jo, na podzim, kdyz vykvetou chryzantemy, si kytici narezu. Ale nesmim to nikde zminit, tady je chryzantema pouze a vyhradne kytka na hroby.
Ale muz vypestoval novou varietu kamelie a pojmenoval ji po mne, to je hezke prece.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.12 13:09

@DanielaS „Ale muz vypestoval novou varietu kamelie a pojmenoval ji po mne, to je hezke prece.“

No to je nádherné, to je snad ještě lepší, než dostat kytku koupenou

Ayleah
69 příspěvků 12.12.12 13:10

Dostávam ich veľa a často.
Je to jedna z vecí, na ktoré si ten môj potrpí.

DanielaS
5264 příspěvků 12.12.12 13:15
@bertulka píše:
@DanielaS „Ale muz vypestoval novou varietu kamelie a pojmenoval ji po mne, to je hezke prece.“No to je nádherné, to je snad ještě lepší, než dostat kytku koupenou

Akorat to trva sedm let.

MPSkrolew
1850 příspěvků 12.12.12 13:33

V tomhle je můj pan Božský nepřekonatelný - květiny dostávám pravidelně.

Curlygirl
1901 příspěvků 12.12.12 13:35

@DanielaS :-D to me rozesmalo… porad je to ale poradna romantika! Kdo to o sobe muze rici, ze je po nem neco pojmenovano…

MP ave
41 příspěvků 12.12.12 13:39
@DanielaS píše:
Akorat to trva sedm let.

Ale zase je to na celý život :o)
Mně to připadá strašně romantické.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.12 13:58
@MPSkrolew píše:
V tomhle je můj pan Božský nepřekonatelný - květiny dostávám pravidelně.

Tak proto já mám manžela v mobilu pod označením Skorobožský :-)

Sekhmet
1918 příspěvků 12.12.12 14:01

Nedostala jsem kytku strašlivě dlouho. Letos jsem prohlásila, že chci kytku k narozeninám. Ujal se toho bratr. Jé, holky, kdybyste viděly tu anabázi. Týden se odhodlával k návštěvě květinářství. Pak se přemohl a byly z toho tři růže. Teď už má odvahu, takže k svátku jsem dostala další :). Kupodivu mi z ničeho nic začal nosit kytky koncipient…

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.12 14:02

Dostávám…a když nedostanu, koupím si nějaký sama - mám prostě na (jídelním) stole kytky ráda. A protože na jídelním stole, tak jen řezaný, ve váze… květináč s hlínou by mi tam vadil.

Co se zbídačelých domorodců, otročících na moje panský choutky, týče, tak nevím co je lepší - kupovat od nich ty krví zbrocené květiny, nebo je naopak nekupovat, a nechat domorodce zdechnout hlady?

staramama
150 příspěvků 12.12.12 14:16

Dá se na to dívat i naopak: budu-li květiny z rozvojových zemí kupovat jako mourovatá, opravdu tím těm chudákům pomůžu? Ne, ty peníze poputují k někomu úplně jinému…
Kytky teda dostávám, ale jen tak často, aby mi to nezevšednělo:)

MPSkrolew
1850 příspěvků 12.12.12 14:27

Asi by bylo při diskusi dobré rozlišovat, jestli se bavíme o dostávání kytek, nebo o kupování kytek pěstovaných v Africe (a bůvíkde ještě). Jsou to dvě různé věci, nemusí jedna znamenat druhou. Například květiny, o kterých jsem psala, že je dostávám, jsou obvykle české a sezónní, koupené na trhu od pěstitelů nebo utržené na zahradě či na louce.

miichalka
78 příspěvků 12.12.12 14:49

Od přítele kytky nedostávám, protože přítele nemám. (Ale doufám, že jednou budu - jak mít přítele, tak i kytky od něj :) )
Ale s mojí maminkou jsme si nějak přirozeně začaly občas navzájem kupovat kytky pro radost. Ta totiž zas kytky nedostává od mého táty.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.12 15:27

@bertulka Nedostávám,protože jsem všude rozhlásila, že je nechci. Nemám je ráda-krásný pugét vyjde i na 500 a mně nikdy nevydrží. Všichni vědí, že mně radši místo kytky knihu.

bestia
2300 příspěvků 12.12.12 16:34

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:41

Ems
1482 příspěvků 12.12.12 16:41

Prosím vysvětlete někdo náctiletým chlapcům že nosit dívce kytky není „gayyy“…

Nitty
112 příspěvků 12.12.12 17:23

Zbožňju když mi někdo dá květiny. (možná kvůli tomu že se to dějě tak jednou za uherský rok, naposledy minulý týden… kytice bílých růží které mi ještě pořád stojí na stole) Ale raději řezané, protože v květináči mi to moc dlouho nepřežije.
O té Keni a růžích jsem to nevěděla, sama si květiny nekupuju (nemám z nich takovou radost) tak zkusím tohle téma nadhodit u mých obdarovávačů…

Trinule
25 příspěvků 12.12.12 19:14

Já si na kytky nepotrpím. A nechtěla bych nikdy dostat červenou růži. Je to už trošku klišé… Chtěla bych dostat třeba kopretinu - přijde to upřímné. Ale jelikož jsem silný alergik - tak radši něco jiného :)

666mahu
1490 příspěvků 12.12.12 19:48

Od manžela dostávám pravidelně 3× v roce velkou kytici (na výročí svatby je uvázaná z anturií, ze kterých jsem měla svatební kytici). Mezitím mi nosí občas malou kytičku nebo jeden květ (bývá to gerbera nebo růže).
Když jede manžel navštívit svou maminku, a na záhoně je zrovna co utrhnout, přiveze mi kytku ze zahrady a vyjímečně mi natrhá něco „u cesty“ - kopretiny apod.
Jinak sem tam dostávám kytky od přátel a od někoho z rodiny.
Mám radost i z hrnkových, každá kytička potěší, stačí mi menší jako symbol, nemusím obrovské pugéty.

Helena8
26 příspěvků 12.12.12 21:00

Dostávám květiny od partnera často a neočekávaně - většinou se jedná o tulipá, gerberu či něco v sezóně. Je to velmi milé. Děkuji:)

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.12 21:05

Kytky raději dávám než dostávám. Dávám je často, vždycky udělají radost a z toho mám já pak radost taky :-)
Mám ráda tulipány, sice květomluva je nemilosrdná, ale mi se líbí jejich barevná pestrost.

Emily.V
67 příspěvků 13.12.12 07:04

Tak to můj partner na kytky nemyslí a taky se obávám, že je na jejich kupování příliš pragmatický - vyhazovat peníze za něco, co za týden umře. Proto je na mě možná trochu naštvaný, že si kytku koupím v sezóně sama (narcisy na jaře a gladioly na podzim), protože za á utrácím a za bé mu tím jakoby vyčítám, že on mi kytky nekupuje.
O to větší pak byl ale účinek, když mi květinu někde (byť třeba jen na naší vlastní zahradě) utrhl.

To mě dostává k obecné úvaze o symbolice darovaných květin coby zbytečné, ale nadmíru krásné oběti. V nějaké severské legendě vystupuje dívka, která si vezme toho, kdo pro ni zabije nejkrásnější labuť z jezera. Tak s květinami je to podle mě něco podobného. Jasně, můžete přinést živou labuť nebo darovat orchidej v květináči, ale prostě to není ono.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 08:46
@Ems píše:
Prosím vysvětlete někdo náctiletým chlapcům že nosit dívce kytky není „gayyy“…

A koho zajimaji nactileti chlapci?

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 08:48

Ja dostavam, zpravidla je to velika kytice rezanych orchideji.

Sailorette
1594 příspěvků 13.12.12 09:02

@lioncity Náctileté dívky? Navíc když to vědí v nácti, budou to vědět i v ceti;)
Kytky jsem vždycky dostávala, nikdy jsem si toho moc nevážila, teď dostávám velmi ojediněle a sem tam si vzpomenu, že by to bylo fajn, ale nijak zvlášť mě to netrápí. Ono se mi totiž dřív stávalo, že jsem na kytici zapomněla, ona záhy uschla a já pak měla trochu výčitky. Jeden partner mi kdysi nosil kytky ze zahrádky, několikrát týdně a já už to pak ani neměla kam dávat, připadala jsem si jak v krematóriu. Radši dostávám něco na zub:)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek