Dámy, dostáváte květiny?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
PythonRegius
286 příspěvků 15.12.12 18:44

Kvetiny dostavam vzacne, kupovanou jsem snad nedostala nikdy, ale to mi nevadi. Naopak, spis jsem dostavala spontanne utrzenou jednu kvetinu nekde venku a to mi udelalo daleko vetsi radost. Nejde mi ani tak o kvetinu samotnou, ale spis to gesto. Kytice z kvetinarstvi by mi bylo asi lito, dilo prirody odsouzene k zahube. Daleko vetsi radost by mi udelala ziva rostlinka v kvetinaci do me sbirky masozravek. Masozrave rostliny asi moc nezapadaji do rozsirenych predstav o romantice, ale pro me by to bylo to prave :-))

catherinne
13517 příspěvků 26.12.12 02:04

Moje vánoční kytice…

Sibyla
2646 příspěvků 26.12.12 10:41
@Henriet píše:
A včera jsem si všimla cedulky na botách od Bati Made in Cambodia, jsou kožené a pohodlné, ale taky mě hlavou problesklo, kdo na nich pracoval a za kolik.

Nedělejme to horší než to je. Četla jsem indický román, jehož postava dostane zaměstnání v Baťově továrně a je to pro ni i pro ostatní indické zaměstnance velká příležitost a vzestup k lepšímu postavení v životě. Psal to Ind a dívá se na věc z indického hlediska: továrna přinesla do kraje pracovní příležitoeti, dobrou mzdu i celkovou kulturu života.

mala.svetluska
36 příspěvků 27.12.12 11:04

Od přítele jsem dostala květiny dvakrát - jednou na maturitním plese a podruhé jen tak a to jsme spolu tři a půl roku. není ten typ, co dává dárky a pokud ano, jde jen o dárky praktické. a to jsem mu už několikrát naznačila, ba dokonce pak i řekla, že bych ráda nějakou tu květinu jen tak nebo něco jiného. a i když jsem dostala květinu od kamaráda a on se „naštval“, že mi dal květinu, tak stejně to s nim nehnulo… takže jsem už nějakou naději, že budu jedna z těch žen, co dostávají květiny. teď jen zjistit, jestli je chyba ve mě, nebo v něm :)

catherinne
13517 příspěvků 27.12.12 19:52

@mala.svetluska V NĚM!!!

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.12.12 19:55

@Sibyla
Přesně! Ne všechny továrny v Asii jsou strašné, myslím, že v současnsti je většina ok…

Sarka.ste
45 příspěvků 27.12.12 20:44

Situace je horší než si tady umíme představit. Ale pro ně je to alespoň nějaká práce. V Kambodže běžně pracují i pětileté děti.

Hupcza
4 příspěvky 1.1.13 21:56

Květiny dostávám a je to moc milé gesto (nikoli vyprázdněné - nené totiž z povinnosti, že nastalo nějaké datum)
kytky ve váze miluju a prakticky pořád v nich něco mám - a není třeba žádný luxus - část zahrady je louka, takže přes léto jsou tam kopretiny, na jaře ze zahrádky tulipány a narcisy, na podzim astry… miluju květy venku i vevnitř
myslím, že kytice je velmi ženský dárek

HertaDeOran
866 příspěvků 6.1.13 10:51
Víc květin pro ženy!

Když jsem se seznámila s mým budoucím přítelem, hned na začátku jsem naznačila, že tudy vede cesta. V rámci balící strategie jsem dostávala květiny téměř denně po dobu asi dvou měsíců - než jsem roztála:) I po navázání vztahui byly kytky na denním pořádku, ale teď po téměř dvou letech - je frekvence podstatně nižší a v době vážného nedostatku si kytky kupuji i sama - stačí jedna krásná voňavá lilie a hned je hezčí den. Nedá se ale říct, že by mě přítel zanedbávat, ale s postupujícím vztahem měníme priority a investujeme do jiných věcí. Pokud plánujete dlouhodobý vztah, společnou rodinu a bydlení, stejně Vám časem udělá větší radost nový gaučík než kytka. Sice to není taková romantika, ale zato je to důkaz, že s Vámi partner počítá a že se o Vás hodlá starat.
Kdysi jsem ale měla partnera, který květiny pro mě považoval za zbytečné vyhazování peněz a po mém nekonečném stěžování na nedostatek květin, přinesl petrklíč v květináči. Sbohem a šáteček, pane Skrblíku!

HertaDeOran
866 příspěvků 6.1.13 11:02
Tvrďačky

TO SKIRTJEANS:
Myslím, že je to tvrďácká póza a že každá žena je ráda obletována a ráda dostává květiny. Kdo tvrdí, že ne, nejspíš si chce obhájit to, že je nedostává a dokonce přesvědčit sama sebe i ostatní o tom, že jí to nevadí.
Takže pánové - kytky jo!

Akitaken
4960 příspěvků 6.1.13 11:25

Květiny miluju a naposled jsem dostala kytku od maminky k promoci.

Expartner my je dával pouze v počátcích, pak se celkem netajil tím, že nechápe, co na tom ženy vidí, když se to nedá jíst a stejně to rychle zvadne. S tímhle názorem jsem se setkala od více mužů.

Dnes si květiny kupuju sama, na jaře tulipány, karafiáty a kosatce, v průběhu roku lilie (ty přímo miluju). Není to ale nijak častá záležitost, i když radost si tím udělám vždycky :-)

Mylady2
12413 příspěvků 6.1.13 11:27

@HertaDeOran taky se mi to takto pozdává:-) že je to jenom pózička, která se některým chlapům moc hodí!

real.blond
6688 příspěvků 6.1.13 12:00

Od muze (bohuzel) kvetiny nedostavam, ale bohate mi to vynahrazuje zbytek rodiny. Kvetiny mam rada, zvlast cerstve kvetiny ve vaze.. No asi si o ne zacnu nenapadne rikat a nebo si je zacnu sama kupovat a treba ho to casem trkne!:)

Eila
166 příspěvků 6.1.13 21:28

@mala.svetluska Jak jsem psala už výše, manžel je úplně stejný, květiny na narozeniny, svátky, výroči, dostala jsem i na promoci a pak už nikdy nic. Když jdu nakoupit, vezmu mu často nějakou drobnost, jeho to ale nikdy nenapadne. Ale myslím, že to rozhodně není výrazem něčeho špatného, prostě ho to ani nenapadne, protože u nich doma se to nedělalo.

Na druhou stranu, buďte ráda děvčata, lepší nedostávat nic, než aby projevoval nějakou aktivitu. Toho mého to jednou napadlo, že by by mi něco přinesl (když pořád tak nadhazuju). A přinesl. Knížku o hubnutí. Spojil si, že ráda čtu, každou chvíli skuhrám, že bych potřebovala něco zhubnout (a nakonec, jak se přiznal až po čase, byla ve slevě).

Takže nadhazovat, že by to chlapa trklo, aby začal něco nosit, se rozhodně nemusí vyplatit:-)

Akitaken
4960 příspěvků 6.1.13 22:37

Zásadně nenadhazovat, oni se stejně nedovtípěj a nebo dovtípěj po svým. Chce to jediné - překousnout jakýsi stud a říct si o to narovinu (ano, též mi to nejde..) :-D

dost_bot
2071 příspěvků 6.1.13 22:40

Já se přidám k těm, které mají kytky rády. Mám raději v oblibě jednodušší a menší záležitosti, takže často je to jenom jeden kus na dlouhém stonku s nějakou „zeleninou“ okolo nebo i bez ní, nebo několik narcisek a tak. Muži jsem říkala a říkala a pořád nic a…když jsem dostala k narozeninám muškáty na balkón vkusně zasazené v truhlíku, pochopila jsem a vzdala jsem to :-)

Ale uplynulo něco let, koupila jsem si úžasnou vázu, kterou jsem postavila na viditelné místo i prázdnou. A nečekaně to zafungovalo tak, že mi do ní občas něco voňavého nosí. Nikdy nevíte, kdy a proč to pánům dojde. :-)

DanielaS
5214 příspěvků 7.1.13 14:12

Nekteri odolaji i primym zadostem. Ale zase nejake drobnosti si nosime z nakupu oba, jen holt po tech letech jsou mene romanticke nez ruze nebo cokoladove pralinky. Ja se muzu utlouct po sunce, on po uzrale gorgonzole s orechy.

Jo a „moje“ kamelie nasadila sest poupat, tak drzte palce, at nezmrzne.

catherinne
13517 příspěvků 17.1.13 23:40

Malé překvapení, které mně čekalo doma.

stric
762 příspěvků 17.1.13 23:48

Občas, k narozeninám a tak, ale já o ně doopravdy nestojím. Flaška je mi stokrát milejší, z té je užitek narozdíl od kytky, která prostě zvadne, aniž by mě zajímala ještě minutu poté, co projevím radost z toho, že jsem něco (cokoliv) dostala, protože to zas beru jako hezké gesto, ne že ne.

LaalaB
787 příspěvků 18.1.13 10:27

Dneska (po 6-ti letech a 2 dětech) už dostávám květiny jenom k narozeninám a k svátku. Ale možná si za to můžu sama :-) Přítel zastává názor, že když už kytku, tak tu nejlepší, což pro něj znamená orchideje. Jenže ty já zas tolik nemusím, pro mě to je příliš „komplikovaná“ kytka, daleko radši mám tulipány, lilie a slunečnice, ale to se mi nějak nepovedlo vysvetlit. Takže dneska si kytky většinou kupuju sama. Růže nekupuju (takže potud mám svědomí čisté), narcisy jsou vždycky anglické, ale příště se mrknu odkud jsou ty tulipány a karafiátky.

LaalaB
787 příspěvků 18.1.13 10:31

A ještě jsem si v té souvislosti vzpomněla na dávnou příhodu. Kdysi měl kamarád doma nějaký průšvih, tak jsme mu radily, aby koupil kytku, že se to srovná. A on to odmítnul s tím, že to je příliš „jednoduché“ a přišlo by mu to jako levné řešení. To mě tehdy hodně překvapilo, co může chlapy motivovat k nekupování květin.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.13 10:36

@catherinne krásné aranžmá

stric
762 příspěvků 18.1.13 11:03
@LaalaB píše:
A ještě jsem si v té souvislosti vzpomněla na dávnou příhodu. Kdysi měl kamarád doma nějaký průšvih, tak jsme mu radily, aby koupil kytku, že se to srovná. A on to odmítnul s tím, že to je příliš „jednoduché“ a přišlo by mu to jako levné řešení. To mě tehdy hodně překvapilo, co může chlapy motivovat k nekupování květin.

Měl pravdu. Asi věděl, jak to u nich doma chodí, ne? Mě by kytka jako pokus o vyžehlení průšvihu taky spíš naštvala než uklidnila, připadalo by mi to jako „dostalas kytku, tak buď zticha, protože jsem udělal laciné gesto, nemáš nárok na další námitky“.

LaalaB
787 příspěvků 18.1.13 11:40

@stric Tak to právě nebylo. On věděl, že by to ta kytka vyžehlila, ale prostě to tak nechtěl.

stric
762 příspěvků 18.1.13 11:51

@LaalaB jo tak

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek