Dárek pro někoho, kdo má vše...

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
venhell
42 příspěvků 26.12.13 12:38

Děkuji za rady. Myslím, že to nakonec dopadlo dobře. Koupila jsem příteli nějaké věci na golf a vrtulník na dálkové ovládání. :-)

Morže
1094 příspěvků 30.12.13 09:38

Chtít dát dárek chlapovi, tak nad tím pokaždý přemýšlím měsíce a stejně nic moc nevymyslím. Naštěstí tomu mýmu pokaždý udělám radost plyšákem. Když jako vždy nevěděl, co chce, tak jsem se mu rozhodla dát takovou úžasnou plyšovou ovci, do které se dají dát ovladače na televizi a pak mi ještě cestou praštilo do nosu pěkná kožená peněženka, která je přesně uspořádaná jako ta jeho, jen má jinou barvu a není tak ošoupaná. Z obojího měl obrovskou radost, ale viditelně má větší radost z ovce, ze které si nyní vytvořil vlastní polštářek. A já se bála, že mě s tím pošle do háje :D
Nad svým švagrem to bylo horší, neboť ten má snad opravdu všechno a ještě je to hrozný „ÉPLFIL“ a já vážně letos neměla na drahé dárky. Pořídila mu akorát kožení pouzdro na Iphona a prý má radost.
Nejlehčí je obdarovat vlastního tátu. Ode mě dostal jako každý rok křížovky :D potom ponožky a balení sprcháčů s deodorantem. Stejně měl největší radost z televize :)

gummybee
4596 příspěvků 30.12.13 09:43

Rodiče nejvíc ze všech pečlivě vybraných dárků ocenili paštičky z husích jater, pěkně jsem si je na ně naučila a teď to trochu začíná lízt do peněz :D

Tala
246 příspěvků 30.12.13 10:29
@gummybee píše:
Rodiče nejvíc ze všech pečlivě vybraných dárků ocenili paštičky z husích jater, pěkně jsem si je na ně naučila a teď to trochu začíná lízt do peněz :D

Poznas nejaky dobry recep, ako sa daju tie pastety spracovat? (Teda ak su to tie klasicke foie gras, co francuzi jedavaju na vianoce.) Mam jednu doma ale netusim, co z nej spravit. A len tak namazat na chleba mi pride barbarstvo.

gummybee
4596 příspěvků 30.12.13 10:39

@Tala to mně teda ne, a našim taky ne, protože asi nevědí co to stojí :D ale belgičani s tím různě vaří, dávají to jako nádivku do masa nebo na něj (na pečeni nebo i na steak), kombinují to i různě s ovocem, hrušky, jabka (to mi přijde šílenější než to namazat na chleba :D), dokonce snad i do těstovin.. v podstatě si myslím, že se s tím dá pracovat jakkoliv vás napadne, berte to jako játra jako každá jiná - jen trochu dražší :D
(asi taky záleží s jakým obsahem jater tu paštiku máte, jestli jenom paté, kde těch foie gras může být třeba jen 50%, tak tam bych se nebála ani to namazat na chleba - nebo bagetku ať to máte stylovější :) )

Tala
246 příspěvků 30.12.13 11:12

@gummybee Percenta na konzerve neuvadzaju, ale podla zlozenia to vyzera ako naozaj len pecen. Priatel to raz doniesol (minuly rok po vianociach) ze nech z toho nieco pripravim, ale kedze som to nikdy nejedla a netusim co s tym, zapadlo to v spajzi a spomenula som si na to az teraz, opat po vianociach, trvanlivost ma este dlhu, ale ak ma ani teraz nic nenapadne, opat na to zabudnem.

Ja sa proste bojim, ze z takej hrozne drahej mini konzervy vyrobim nieco, co nebude chutit, alebo ze niecim inym v jedle prebijem tu chut a bude to skoda. Mozno predsa len bude najrozumnejsie vychutnat to na chlebe/bagete, aby som si uzila len tu cistu chut. :D

birkin
1862 příspěvků 30.12.13 11:41

@Tala Přesně jak píšete na konci. Nic s tím nedělejte. Já bych to rozhodně využila teď na silvestra - lehce opečený toust nebo dobrá bageta a šampaňské k tomu:-)

gummybee
4596 příspěvků 30.12.13 11:53

@Tala pokud tam nejsou procenta, měl by tam být aspoň popis - paté je opravdu jen ta paštika, mousse je lepší pašitka (vyšší obsah), pokud je tam opravdu jen foie gras, tak by to měly být čisté kousky těch jater - každopádně tím namazáním na chleba nic nezkazíte, a myslím, že je to lepší nápad než to za každou cenu nějak upravovat pokud si tím nejste jistá, maximálně třeba trochu opéct na pánvi, udělat k tomu nějakou redukci z červeného vína nebo nějakých bobulí..

Tala
246 příspěvků 30.12.13 12:25

@gummybee Pisu tam, ze je to blok, musela som si trochu pogooglit, nie su to teda ciste kusky, blokom sa vraj oznacuje, ked zu zmixovane viacere pecene.

Urobit k tomu vinnu omacku je dobry napad.
@birkin Ja to teda vyuzijem na silvestra, dobry napad. A zozeniem k tomu nejaky chutny chlieb (Bagetu by som najradsej, ale moj priatel bagety neznasa, zil par rokov vo Francuzsku a vraj ich uz nemoze ani vidiet). :D

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.13 12:31

Také se přimlouvám za neupravovat a jíst jen s toustem.
Muž je dnes měl k snídani, s toustem a omáčkou z vína a višní. Omáčky se dají udělat různé, já zrovna měla ty višně. Také je dobrá cibulová s balzamikem, je škoda je do něčeho zapracovávat, navíc vy už je v té konzervě máte zřejmě dostatečně ochucená.

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.12.13 12:34

Osobně si myslím, že takové věci jako kaviár, husí játra atp. jsou právě nejlepší samotné s chlebem/toastem a kouskem kvalitního másla (a vínem, které tedy nemusím), aby se nejlépe vychutnala jejich chuť.
tím chlebem nemyslím šumavu.

gummybee
4596 příspěvků 30.12.13 13:06
@Tala píše:
(Bagetu by som najradsej, ale moj priatel bagety neznasa, zil par rokov vo Francuzsku a vraj ich uz nemoze ani vidiet). :D
mám to stejně, co jsem v belgii, nedám dopustit na klasický český chleba a rohlíky, když mě někdo v česku chce uctít bagetou, mám chuť hodit mu ji na hlavu :D ale zrovna k tomuhle by je snad i snesl.. případně se dá podávat třeba i na takových tech sucharech, opčeném toustíku, nebo by mohla být dobrá i nějaká italská ciabatta..
a když žil přítel ve francii, to by vám měl poradit on co s tím, ne? :) případně si zkuste projít meníčka nějakých lepších restaurací pro insipraci, ty omáčky se k tomu dají vyrobit různé..
Tala
246 příspěvků 30.12.13 20:47

@gummybee On je na kuchynu hrozne lavy a na hladanie receptov lenivy a ja so svojou biednou francuzstinou sa hladat recepty ani nepokusam.
Ale uz som par receptov nasla aj v inych jazykoch, tak to pojde.

Inak, rozky chybaju aj mne. V Nemecku je sice milion druhov rozneho peciva, ale nic podobne rozkom sa tu nenajde. A nemecke bagety su inak tiez nic moc. Este ze byvam na hranici s Alsaskom, tak si odtial obcas i dobru bagetu donesiem.

wendulinaa
45 příspěvků 26.9.15 16:46

Taky mám problém v koupit dárek příteli, který má snad opravdu všechno a co nemá si koupí. Začal nedávno hrát golf, máte někdo prosím zkušenosti s kupováním věci na golf, nejlíp ale něco co mě nezedře z kůže.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.15 16:52

@wendulinaa Nie nemáme. Dajte odkaz na eshop kde nakupujete, nech to máme za sebou.

wendulinaa
45 příspěvků 27.9.15 16:34

Taky mám problém v koupit dárek příteli, který má snad opravdu všechno a co nemá si koupí. Začal nedávno hrát golf, tak možná něco takového koupím.

coralline
840 příspěvků 27.9.15 16:44

@wendulinaa Si pište, kde všude už jse to nacpala, když si to nepamatujete. Tady už to je ob jeden příspěvek zpět.

Kubinac
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.16 12:21

Mě docela nadchla tadle kategorie zážitků: https://www.rajzazitku.cz/…icni-zazitky , myslím, že úspěch by mohlo mít to vaření piva nebo bubny..

mutziputzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.16 12:23

@Kubinac Nohy by vám nestačily…

Deny698
22 příspěvků 11.10.17 14:19

Já jsem třeba sehnala pro mamku bundomikinu, není to moc známé, takže je to originální :-)

Pocit chladu
182 příspěvků 11.10.17 15:41

Tak urcite. Verim, ze bundomikina je fakt to, co chyba ludom, ktrori maju vsetko.
Ocakavam link na nejaky obskurny obcchod.
Tak do toho!

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.17 19:16

@Deny698 co není známé? mikina na zip? to fakt potřebuje člověk co má všechno

BarcaAri
631 příspěvků 11.10.17 21:09

@Deny698 A jak se vam podarilo neco tak vzacneho sehnat?! Predstavuji si dlouhou frontu, bony a podpultove zbozi.

Bossygirl
619 příspěvků 12.10.17 15:01

@Deny698 A když si jich koupíte 10, tak Vám Denny pošle nádavkem mail na 70% slevu na víno. Jupí!

Klaudisek
2 příspěvky 12.10.17 15:09

Já si ji koupila z barrsa.cz, jsou pěkné, teplé a za dobrou cenu :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek