Dárek pro někoho, kdo má vše...

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Janne29
5 příspěvků 15.1.18 18:40

Co třeba digitalni fotoramecek

EmilyG.
2149 příspěvků 24.5.20 20:32

@petapavli opravdu vidím jak clovek ktery ma vse a muze si doprat temer vse, rad pucuje a lesti auta houbickama, fakt ze jo.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.20 20:36
@petapavli
@petapavli píše:… jsem koupila tady, kdyby měl někdo zájem :)
.

NEMÁ

bao-baba
1957 příspěvků 25.5.20 08:24

@EmilyG.
Kupodivu mnoho lidí, kteří mají skoro všechno, intenzivně a rádo pracuje a leštění miláčka jim může přinášet radost. Tímto neobhajuji nevyžádanou reklamu.

Oldyn
6401 příspěvků 25.5.20 09:50

Já jsem nedávno řešila s jedním pánem, který pracuje v pohřební službě dárek, stěžovala jsem si mu, že v cz nelze koupit umělý kloubní implantát (to měl být ten dárek, naleštěnej nerez pro někoho kdo má vše a bolí ho koleno). Mudr v rodině se netvářil, že by mi s tím chtěl pomoci a odkázal mně na krematorium a tady ten pán z pohřební služby mi řekl, ať se vykašlu na použitou edoprotézu a koupím rovnou rakev. Takže jsem koupila zase koňak.

EmilyG.
2149 příspěvků 25.5.20 12:18

@bao-baba Takovy clovek vetsinou nepotrebuje “:houbicky a hadriky” od nezname firmy se sidlem ve Francii, zadavatelka reklamy uvedla misto bydliste Viden. Mit prachy neznamena, ze ten clovek je blb, to by vetsinou ty penize nemel.

giuliettka
8924 příspěvků 25.5.20 14:54
@Oldyn píše: …tady ten pán z pohřební služby mi řekl, ať se vykašlu na použitou edoprotézu a koupím rovnou rakev. Takže jsem koupila zase koňak.

Bola som na oslave 40 narodenín chlapíka čo rakvu k narodeninám dostal. Kamarátom to pripadalo ako strááášne vtipne.

EmilyG.
2149 příspěvků 25.5.20 15:11

@giuliettka strasny!

giuliettka
8924 příspěvků 25.5.20 15:14

@EmilyG. Človeče, my sme sa tak sundali, že sme si do tej rakvy všetci postupne vliezli. :-D
Oni tu rakvu doniesli na ramenách jak nebožtíka, narvali ju chlastom, a zaplatili hudbu na funus. Došli tam s dychovkou. Ale pri spomienke na to jak v tej rakve ležím sa vždy otrasiem hnusom.

MP blanka
2934 příspěvků 25.5.20 23:32

@Oldyn - odhadujem, že ten umelý kľb, mal byť darčekom z recesie? Ale mňa už pred nejakým časom vážne napadlo, že čo sa stane s tým materiálom po operáciách kolien a bedrových kĺbov- titán - po kremácii? Totiž, asi je to skôr ušľachtilý kov, nie, tak nie je to škoda vyhodiť? Dá sa taký materiál znovu použiť? Možno už nie v zdravotníctve, ale niekde inde? Ak áno, čo na to etika? Čisto teoreticky - má na to nárok rodina pozostalého? Ak ostáva jeho likvidácia na pohrebnej službe, nekšeftuje sa s tým?

EmilyG.
2149 příspěvků 26.5.20 00:41

@MP blanka nejsem Oldyn, ale nevim a nechci vedet.Otec si zaplatiL vse co slo i neslo, kolena ( obe), kycelni kloub, v urne zadny kov nestrachal.
Nechci vedet kde ty nahrady skoncily, snad nekomu prinesly uzitek…

lorens
2508 příspěvků 26.5.20 00:54

@EmilyG. My měli sousedku přezdívanou bionická žena a přiznám se, že když zemřela, přemýšlela jsem nad tím.

MP Janka
829 příspěvků 26.5.20 07:55

Podle internetu se to všechno recykluje. Já v to doufám, jinak napíšu závěť, kde si recyklaci všech nepůvodních částí těla budu výslovně přát.

Oldyn
6401 příspěvků 26.5.20 13:13

@MP Janka
100% recykluje. Myslím si, že cokoliv přejde žehem +700°C nebude moc vhodný k dalšímu použití. Omlouvám se za černý humor.

Oldyn
6401 příspěvků 26.5.20 13:17

@giuliettka
U nás na ostatky, když se pochovává basa, tak si v té rakvi vždycky někdo ustele. Chápu, že tento druh humoru se může jevit zvláštně, ale zase proč ne.

EmilyG.
2149 příspěvků 26.5.20 14:08

@Oldyn a vite ze se mi ulevilo? Tak nejak mi bylo nedobre pri predstave, ze by s tim nekdo obchodoval. Vazne se mi ulevilo.

giuliettka
8924 příspěvků 26.5.20 14:59

@Oldyn Ale vieš aká som strašne rada, že to bolo v predinternetovom období. Keby som to urobila teraz, tak verím, že visí fotka niekde na nete. Ale myslím, že basa sa pochováva v prázdnej rakve, len vystlaná handrou, tá jeho bola kompletne vybavená, vankúš, čipky, podložka.

Oldyn
6401 příspěvků 27.5.20 16:14

@giuliettka
Ano, obyčejná prkenná rakev, žádnej samet, brokát, satén ani mosazný úchyty. Ale má víko! Na dědině se to bere jinak, tady ty věci kolem smrti a pohřbívání viz. film Na samotě u lesa ten malej kluk, na venkově v tom žiješ od malička.

giuliettka
8924 příspěvků 27.5.20 20:24

@Oldyn Ja pochádzam z dediny a bývala som podobne ako Pávek vo Vesničke strediskovej. Mali sme spoločný plot s cintorínom a keď nebol hore pohreb, tak sme hrali cez plot bedminton. Jeden na strane cintorína a druhy doma na záhrade. :-D
(v tej spodnej časti vtedy hroby neboli, po hroboch sme neskákali)
Neviem fakt mi tá spomienka príjemná nie je, a vrchnák sme si nechali položiť tuším všetci. Ale zašroubovať už nie, až tak ďaleko sme v tej morbidite nedošli, asi sa každý bál, že ho tí priopilí kamaráti zabudnú odšroubovať.

lorens
2508 příspěvků 28.5.20 00:49

@giuliettka Vidím, že jsem divokost svého mládí přeceňovala. :D

Hřbitovy mám ráda. Loni jsem byla zanést kytku prababičce a bylo úplné bezvětří teplo, slunce svítilo, obloha šmolková, na celeém hřbitově nikdo jen já, naprosté ticho a klid. Bylo mi tam tak příjemně, jak mi už dlouho nebylo. :)

ertz
1021 příspěvků 28.5.20 10:52

@lorens To člověk až úplně vnímá tu sounáležitost věků/ řetězec pokolení.
Já chodím na hřbitov, kde je ten nápis: Co jste vy, byli jsme i my atd. Ta druhá část sdělení už ale nepůsobí tak příjemně.

Oveeec
3034 příspěvků 28.5.20 21:27

@lorens @ertz Taky se chodím občas projít na místní hřbitov. Vztah k tomu místu nemám, nikoho tam nemáme, ale je to jeden z nejhezčích hřbitovů, co znám, a ráda si čtu ty náhrobky z 19. století. Se hřbitovem v mém rodném městě se mi zase pojí svátky, protože to se tam vždycky jezdilo, a na hřbitově v jiné „mojí“ vesnici se mi zase vybavují nějaké pověsti, které jsem si tam zasadila. Smutno mi tam není, i když tam leží babička. Pak jsou ale hřbitovy, většinou ty pohraniční, které jsou sice krásné, starodávné, ale cizí, kde by mi bylo úzko. V noci bych na žádný nešla ani náhodou :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek