Dává dáma okázale najevo svou dobročinnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
viktorka_od splavu
7777 příspěvků 23.12.12 21:26
Dává dáma okázale najevo svou dobročinnost?

Milé dámy, v minulosti tu proběhla témata, zda se cítíte být dámou, či zda vaše matka je/byla dámou. k debatě o vánočních dárcích mě napadla otázka, zda dáma své věnování se charitě (že se jí dáma věnuje, je pro mě samozřejmostí), dává na odiv?
Vědí vaši přátelé a známí, že se angažujete v charitativních projektech? snažíte se je získat ke spolupráci, nebo dokonce „nenásilně“ přinutit přispět formou diskutovaných dárkových poukazů apod? Působíte na své okolí „osvětou“? Nebo je vám tahle oblast cizí a věnujete svou pozornost a čas především vlastní rodině a přátelům?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Grete
800 příspěvků 23.12.12 21:52

Podle mě jsou to dvě různé věci - prsení se svou vlastní dobročinností (ideálně včetně darované částky) a rozšiřování povědomí o bohulibých projektech a jejich propagace. K tomu může přispět i to, že takový projekt označíte jako důvěryhodný s tím, že na něj sama přispíváte.
První samozřejmě není dámy hodno, druhé je naopak záhodno, viz různé dobročinné akce a bazary pořádané minulými i současnými ladies ;)

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.12 21:56

Víte, jsou vánoce a já jsem katolička, takže nechci zNesvětit tenhle důležitý moment. Ale kdybych nebyla, poslala bych vás i s tímhle celým vláknem do… Betléma, dujdajdáááá!
Běžte radši balit dary, a bacha, ať tam nemáte ani jeden dárkově charitativní poukaz, abyste se NÁHODOU neztrapnily. Jéééžíííšmarjá, to je teda svět. Co myslíte, byla Maria dáma, když jezdila na oslu a vyklopila dítě na seně ve chlívě? Bez epidurálu, kdo to kdy viděl! A ti pastevci jí nepřinesli ani jednu značkovou kabelku, považte!

Příspěvek upraven 23.12.12 v 22:00

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.12 21:56

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 18:48

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 23.12.12 22:04

@DonChichot bůhví, jestli tehdy Maria nedostala nějaký měch na vodu od místního kožkaře, doufám, že nebyl ve tvaru kabelky známých značek, to by byl tedy trapas;-))

indyka
625 příspěvků 24.12.12 00:36

Okázalost nemám ráda snad ve všech podobách. O odívání ala „čumte, co je to za značku a že si to můžu dovolit“ až po přehnané ukazování vlastní dobrotivosti a podobných vlastností, do kterých se podle mě ovšem dotyční spíše stylizují.

O mém přispívání by asi věděli jen ti, se kterými bych ten dar řešila. Případně kdybych si myslela, že to je na opravdu dobrou věc a snažila se to trochu rozšířit po svých blízkých, ale rozhodně bych to neřvala do světa a nepsala si to do statusu.

Mimochodem, kdo nebo co určuje, jak se dáma má a nemá chovat, co má a nemá dělat, co je dámské a opět nedámské??? Začíná mi připadat, že i „dáma“ je poslední dobou oblíbená stylizace.

indyka
625 příspěvků 24.12.12 00:48

@DonChichot Něco mi šeptá, že dámy většinou bývají vzdělané, a když už ne vzdělané, tak alespoň ví, kde se berou děti. A že neposkvrněným početí to zrovna není. Stačí to jako odpověd na vaši otázku?

Ach jo. Nejsem katolík a i když si občas říkám (většinou po pár skleničkách), že v NĚCO přeci jen věřím a případný můj křest v dospělosti dá nějaké přítelově babičce naději, že se vnouček ožení v kostele - vždycky se najde někdo jako vy, kdo u mě potvrdí racionální úvahu, že s katolickou církví nechci nikdy nic mít.

indyka
625 příspěvků 24.12.12 00:59

Ať si to někdo nevyloží zle - nikomu neberu jeho víru a přijde mi dobré, že lidé v něco věří. Nemám nic proti rozumným věřícím, ale ti, kterým to požírá zdravý rozum, případně to jsou rovnou fanatici - z toho mě mrazí.

Ale už jsem ticho, vím, že to nepatří k tématu, jen jsem chtěla vysvětlit svůj minulý příspěvěk.

eriam
448 příspěvků 24.12.12 07:54

Co to je za divné téma? Poslední dobou se mi zdá, že s prominutím už se tady vymýšlí blbosti.

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.12.12 10:33

Já se za dámu rozhodně nepovažuji, jak jsem už psala v té diskusi. Letos jsem žádný poukaz nevěnovala, ani pro sebe. Pouze jsem přispěla na konto Člověka v tísni a na Lékaře bez hranic. Přišlo mi to lepší, než sama sobě kupovat poukaz :-)
Ale teď si říkám, že jeden poukaz koupím za všechny čtenářky módního pekla, třeba ten na zaplacení jednoho záchodu. To je záslužné a zachrání to spoustu životů :-)
Veselé Vánoce všem :-)

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.12 10:57

@indyka
Vy jste dobrá, skutečně. Moc se mi líbí, jací jsou Češi okázalí ateisti a na půlnoční bývá vždycky narváno, že se tam SKUTEČNÍ věřící ani nevejdou.
Když o něčem nemáte páru, nemluvte o tom.
Vlastně moc nechápu, proč ty svátky slavíte, jako správní ateisti byste je měli bojkotovat se vším všudy, buďte lidi konzistentní.

Příspěvek upraven 24.12.12 v 10:59

femmefatale.xxl
26 příspěvků 24.12.12 10:58

Netoužím být dámou, ale slušným člověkem. K tomu patří i nezavírat oči. Ale po přečtení některých příspěvků jsem získala jistotu, že nechci být katoličkou. Nikdy.
Přiznám se, že jsem s náboženstvím koketovala, tak teď jsem se v mém bezvěrství utvrdila.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.12 11:00

@femmefatale.xxl
Právě jste mne rozplakala.

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.12.12 11:05

@femmefatale.xxl
Já si moc vážím lidí, kteří nejsou věřící a přesto chtějí být dobří.

Bibken
165 příspěvků 24.12.12 11:53
@DonChichot píše:
@indyka
Vy jste dobrá, skutečně. Moc se mi líbí, jací jsou Češi okázalí ateisti a na půlnoční bývá vždycky narváno, že se tam SKUTEČNÍ věřící ani nevejdou.
Když o něčem nemáte páru, nemluvte o tom.
Vlastně moc nechápu, proč ty svátky slavíte, jako správní ateisti byste je měli bojkotovat se vším všudy, buďte lidi konzistentní.Příspěvek upraven 24.12.12 v 10:59

Vzhľadom na to, že kresťanské Vianoce vychádzajú z pohanských osláv zimného slnovratu, je celkom odvaha tvrdiť, že by v tomto období mali oslavovať iba kresťania. Ja, napríklad, oslavujem to, že sme sa celá rodina v pokoji zišli, že sme tam všetci, relatívne zdraví a že sa máme radi.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.12 12:18

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:26

Ophelie
1254 příspěvků 24.12.12 13:38

Indyko, svým druhým příspěvkem jsem se ovšem katapultovala do té nejhvězdnější sféry. Celé lány křesťanských myslitelů jste odrovnala…

Slavit v těchto dnech slunovrat, mno, proti gustu…

femmefatale.xxl
26 příspěvků 24.12.12 13:54
pro Ophelii

Přečetla jsem všechny diskuze indyky, ale nikde jsem nenašla ani zmínku o slunovratu

kajiksuk
143 příspěvků 24.12.12 13:56
@Ophelie píše:
Indyko, svým druhým příspěvkem jsem se ovšem katapultovala do té nejhvězdnější sféry. Celé lány křesťanských myslitelů jste odrovnala…Slavit v těchto dnech slunovrat, mno, proti gustu…

21. prosince se začnou prodlužovat dny a vrací se jaro. Nic? Všechny svátky jsou naroubované na pohanské tradice, aby lidi jen vyměnili modly.

lipo
303 příspěvků 24.12.12 14:11
@indyka
@indyka píše:
@DonChichot Něco mi šeptá, že dámy většinou bývají vzdělané, a když už ne vzdělané, tak alespoň ví, kde se berou děti. A že neposkvrněným početí to zrovna není. Stačí to jako odpověd na vaši otázku?

Ach jo. Nejsem katolík a i když si občas říkám (většinou po pár skleničkách), že v NĚCO přeci jen věřím a případný můj křest v dospělosti dá nějaké přítelově babičce naději, že se vnouček ožení v kostele - vždycky se najde někdo jako vy, kdo u mě potvrdí racionální úvahu, že s katolickou církví nechci nikdy nic mít. [/citace
Takové lidi najdete všude, v práci, ve škole, v rodině. Ale tam se nedá nic dělat, musíte prostě nějak přetrpět, že s nimi máte něco společného.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.12 15:09

@kajiksuk
Mi se líbí, jak ty bláboly soudružky učitelky z dob reálného socialismu v našich hlavách pořád přetrvávají.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.12 15:12

Pozoruhodná je též představa, že křest se pořizuje asi tak, jako nové boty. Ne, to fakt nestačí, rozhodnoutí stát se katoličkou.

indyka
625 příspěvků 24.12.12 15:13

@DonChichot Nikdy jsem nebyla na půlnoční. Ne z nějakého přesvědčení či pozerství, prostě jsem si tam nenašla cestu. Do kostela jsem ale chodila na dovolené na východním Slovensku s naší paní domácí - skromný kostel, v něm jeptišky, stejně jako motorkáři, na lodžii zpívali mladí s kytarou, kněz mluvil o normálních věcech…tam se mi moc líbilo. Stejně tak jsem šla s kamarádkou na její přípravu na biřmování, prostě mě to zajímalo. Opakuji, já nemám vůbec nic proti věřícím, naopak, přijde mi to dobré, jediné, proti komu něco mám, jsou fanatici a lidé, co narvou náboženství úplně do všeho.

Charlene
282 příspěvků 24.12.12 15:16

A proto katolíci křtí malé děti. Které samy skutečně nemohou rozhodnout. Jsem křtěná, kdybych měla rozhodnou sama, nebudu. Více než ke katolicizmu mě to táhne k evangelismu, ačkoli ani v to nevěřím.

indyka
625 příspěvků 24.12.12 15:17

@DonChichot Když se někdo nechá v dospělosti pokřtít, je to jen jeho věc a nikdo nemá právo soudit, zda má na to dostatečné důvody. Nikomu do toho nic není. Nám kamarádku, co se i s maminkou nechala pokřtít v dospělosti - jednoduše cítily, že je to pro ně správné a nějak je to obohatí.

Proč řešíme náboženství na webu o módě? Lidé, co narvou náboženství do úplně všeho jsou stejně otravní jako diskutéři na novinky.cz, kteří do každého tématu narvou politiku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek