Dech - vonný, nevonný, neutrální

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.12 09:08
Dech - vonný, nevonný, neutrální

Zdravím a ptám se. Co děláte pro vonný dech? Používáte nějaké prostředky z přírody nebo z lékárny? Zdá se mi jako problém, že člověk svůj dech příliš necítí. Přitom je to věc, která by mohla přizabít výsledný úpravný dojem. Jaké máte zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
anja.1
272 příspěvků 11.8.12 09:30

Přiznávám, že trpím paranoiou kvůli dechu. V podstatě nevycházím z domu bez ústní vody ve spreji, žvýkaček a skládacího zubního kartáčku. Jinak samozřejmostí je pravidelná návštěva zubaře a důkladné čištění, po kterém následuje klasická ústní voda.
V MHD dnes a denně žasnu nad tím, že i v dnešní době existují lidé, co si ráno nečistí zuby.

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.12 10:20

Myslím, že takový ten trvalý ústní puch má příčinu v neléčeném zánětu. Zrovna u zubů myslím platí absolutní rovnítko čistota=zdraví=krása. Sama nelituji peněz za kvalitní pastu a kartáčky včetně jednosvazkového… a pravidelný zubař je nutností.

anja.1
272 příspěvků 11.8.12 10:31

Dámy, nemáte radu jak taktně naznačit kolegovi, že mu „nevoní“ z úst?
P. S. Kolega je fakt nedůvtipné dřevo…

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.12 11:32

Neměla bych při komunikaci s člověkem cítit nic. Určitě základ je čistit si zuby. A hlavně pořádně! Lepší je čistit si zuby jednou a opravdu pořádně, než dvakrát za den a vyčistit si je odfláknutě, že jen zuby cítili, že je něco pošimralo. Ani nevíte, jak se musím v práci kolikrát hlídat, abych jim do obličeje nezařvala, jak jim odporně táhne z pusy…

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.12 12:46

To teda rozhodně neplatí (myslím to rovnítko). Zuby si čistil dvakrát denně, pet minut po způsobu, jaký mi byl doporucen zubarkou a používám ústní vodu a mezizubni kartacek. A presto mam ve 23 letech pulku zubů mrtvých a druhou zaplombovanych. O tom, ze mám zuby žluté, ač nepiju hojně caj ani kafe ani nemluvim.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.12 12:49

Přesně tak, nechci cítit nic. Pokud to nejde jinak, pořád lepší žvýkačka/ústní sprej, než zápach, ale ideál to prostě není. Mně smrdí ty žvýkačky (psychicky zafixováno, nezměním to, leda bych změnila vztah k jedné osobě z dětství) tak, že je mi z toho na zvracení…

Choucas
150 příspěvků 11.8.12 13:07
@LadyPapajka píše:
To teda rozhodně neplatí (myslím to rovnítko). Zuby si čistil dvakrát denně, pet minut po způsobu, jaký mi byl doporucen zubarkou a používám ústní vodu a mezizubni kartacek. A presto mam ve 23 letech pulku zubů mrtvých a druhou zaplombovanych. O tom, ze mám zuby žluté, ač nepiju hojně caj ani kafe ani nemluvim.

Ono zkaženost zubů neovlivňuje jen to co jíte a pijete, ale i samotná voda z kohoutku/studny. Vidím to přesně na mých rodičích. Dokud jsme bydleli na jednom místě, tátovi odešla půlka zubů, ale když jsme se přestěhovali kde bydlíme teď, problém hned ustal. To samé mamka.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.12 13:10

No, od svého mladí se nacházím asi už popaty trvale jinde a nic. Obávám se (a nechci to používat jako výmluvu) ze mám kazivost zubů podedenou, táta měl umělou pusu už v mým věku.

anja.1
272 příspěvků 11.8.12 13:14

@LadyPapajka
Genetika je určitě potvora, dál dělá hodně i případné užívání léků. Jako malá jsem měla antibiotika třeba i 10× za rok a zubař mi potvrdil, že na kvalitu zubů to má vliv přímo pekelný.

Karja
4837 příspěvků 11.8.12 18:21

Tak, že mám v puse neustále žvýkačku. Trpím strachem z toho, že by mi smrdělo z úst (vyvoláno jednou spolužačkou na střední, s níž mi bylo vždy nepříjemné se po ránu bavit). Chce to ale umět inteligentně žvýkat - takže v podstatě nežvýkat :). Dále používám ústní vodu. Podle mého neplatí to, že kdo si čistí pravidelně zuby, tak mu z úst nepáchne. Zápach může být způsoben nejen zubními kazy, ale i různými záněty v ústech či potížemi s trávicím ústrojím apod. Někdy mi dokonce připadá, že právě bezprostředně po vyčištění je mi z pusy cítit celkem výrazně a to i když mám po zubní prohlídce.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 11.8.12 19:12

Žvýkačky, ústní vody, spreje aj. můžou případný problém jen na čas zamaskovat, ne vyřešit.
pokud se bavíme o lidech, kteří dodržují běžnou hygienu (čištění zubů vč. mezizubních prostor), necpou se česnekem/cibulí (což je sice zdravé, ale společensky poněkud vydělující:-), tak je hlavně nutné řešit veškeré záněty v ústní dutině nebo krku. zubní kaz ve fázi kdy ještě nebolí ani nepáchne. rozpadlé uhnilé zuby samozřejmě ano, záněty dásní… taky třeba angína - prostě jde o infekční záležitosti. když „nevonný“ dech ani při největší snaze neustupuje, je potřeba řešit to s lékařem. může pomoct i cílené osidlování úst probiotiky - po důkladném čištění zubů a dásní „prošplouchat“ v puse vysypanou kapsli laktobacilů, ideálně po každém jídle. a neživit bakterie v ústech sladkostmi. Pít hodně čisté vody.

jestliže jde spíš o psychickou záležitost, tak žvýkačky a malé kabelkové balení ústního spreje uklidní a neuškodí.

@anja.1 jestli si nechcete kolegu znepřátelit, radím neříkat nic. pokud snese trochu tvrdší zacházení, pak nedejchej na mě, kdys byl naposled u zubaře?)) jestli není vážně čuně (tam nepomůže nic) tak možná uvítá tip na dobrého zubaře nebo upozornění že nelad v ústech může signalizovat nějakou nemoc.

anja.1
272 příspěvků 11.8.12 19:16

@viktorka_od splavu
Díky za tip, myslím, že kolega tvrdší zacházení snese. :-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 11.8.12 19:25

@anja.1 hodně úspěchů, podejte report!:-))

anja.1
272 příspěvků 11.8.12 19:37

@viktorka_od splavu
Děkuji a provedu! Tedy pokud přežiju, přece jen kolega je o 30cm vyšší a nějaké to kilčo těžší…

kacenka.smile
428 příspěvků 11.8.12 21:09

Zuby si čistím pečlivě 2× denně, poctivě, zubní pastou a zubní nití, občas použiju i ústní vodu, ale ne pravidelně. Pravidelně chodím k zubaři a mám štěstí na nekazivé zuby, na záněty netrpím. Myslím, že z pusy mi nesmrdí. Přítel to dělá stejně. Žvýkačky nežvýkám, připadám si pak jako kráva na pastvě (ale u ostatních to tak nevnímám, pokud nežvýkají nějak hlasitě, s otevřenou pusou apod.).
V komunikaci s ostatními nechci z pusy cítit nic, i když supersvěží dech po žvýkačce či ústní vodě se mi zdá lepší než zápach.

Aroosak
648 příspěvků 11.8.12 22:20

Čistím si zuby a používám ústní vodu. Také je důležité sledovat, co člověk jí. Z osobní zkušenosti mohu doporučit omezení masa ve stravě (kromě obvyklého česneku nebo cibule). Pomůže i vyčistit jazyk a mezizubní prostory. A pravidelně jíst, jelikož z hladu je pak z úst také cítit.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 11.8.12 22:35

@Aroosak masitá strava spíš ovlivňuje co vychází z opačného konce trávicího traktu:-)

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.12 22:44
@LadyPapajka píše:
A presto mam ve 23 letech pulku zubů mrtvých a druhou zaplombovanych. O tom, ze mám zuby žluté, ač nepiju hojně caj ani kafe ani nemluvim.

Jsme na tom stejně. Zuby si čistím pečlivě, používám zubní nit a ústní vodu a stejně na to mé zuby nevypadají. Zubařka mi řekla, že je to tím, že jsem v dětství užívala příliš penicilinu. Kdo ví.

Aroosak
648 příspěvků 11.8.12 22:46

Myslím, že s tím masem to má co dočinění s jeho trávením. Ale jak píšu, jedná se o osobní zkušenost.

Sekhmet
1918 příspěvků 12.8.12 12:18

Nejhůř (pokud nepočítáme nemocné lidi) smrdí z pusy dietářkám - kuřačkám. Po ránu si vyčistí zuby, kopnou do sebe jednoho turka s cigaretkou a vlezou do tramvaje. Tohle je to nejhorší, co můžete pro svůj dech udělat. Z hladu smrdí z pusy příšerně.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 12:21
@Aroosak píše:
Myslím, že s tím masem to má co dočinění s jeho trávením. Ale jak píšu, jedná se o osobní zkušenost.

Přesně tak, maso se tráví hnitím. A holt hnití není zrovna voňavý proces.

Moir
2592 příspěvků 12.8.12 12:31
@jumbee píše:
Přesně tak, maso se tráví hnitím. A holt hnití není zrovna voňavý proces.

Maso se tráví hnitím? Od kdy? Pravděpodobně moje přednášky z biologie a biochemie obsahovaly závažnou chybu. V mém vesmíru se bílkoviny štěpí enzymy na aminokyseliny, stejně jako se složitější cukry štěpí na jednoduché a zpracovávaní metabolickými dráhami.
Hnití vs. metabolismus bílkovin

Sekhmet
1918 příspěvků 12.8.12 12:33

@jumbee Hnití? Cože? Kdybychom maso trávili hnitím, asi bychom umřeli na otravu, protože při hnití vznikají nějaké škodlivé látky, plyny… Alespoň taková je moje představa. Ne?

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 12:34
@Moir píše:
Maso se tráví hnitím? Od kdy? Pravděpodobně moje přednášky z biologie a biochemie obsahovaly závažnou chybu. V mém vesmíru se bílkoviny štěpí enzymy na aminokyseliny, stejně jako se složitější cukry štěpí na jednoduché a zpracovávaní metabolickými dráhami.
Hnití vs. metabolismus bílkovin

Nikdy jsem si to neověřovala, tu informaci mám asi ze dvou knížek, týkajících se vegetariánství.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek