Dědí děti ještě dnes oblečení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Jordaan
9357 příspěvků 30.11.14 15:23

@Lucka_ova

jo a ty kontejnery na obleceni jsou taky charitni, aspon tady v Nemecku jo.

123l
157 příspěvků 30.11.14 15:26

Prosím vás charita, detske domovy, řekněte mi, byly jste nektere s balikem starých věcí pomoci? Nemají o to zajem! A ano, ukradl by to personal a k chudym by se to nedostalo. Zkuste dat krásnou kvalitní bundu bezdomovci. Svleknou mu ji a prodají. Otevřete oci co se kolem děje. Všechny ty neziskove organizace, všechny ty kecy o tom, jak se tridi odpad. Vždyť jste jen nalitly propagandě. Jste schopny tu rozcupovat zenskou, co ma rada módu, nesnáší sekáče a vyhazuje nenosene veci do kontejneru, protoze nikomu nechce nic nutit a nebaví ji travit vecnost u inzeratu na bazaru nebo objizdenim charit. Ja nemam tech veci hory. Sahnete si kazda do svedomi, jak vyhazujete obleceni, a pokud to mate komu dat, neodsuzujte druhe. Kazda jste svata ja se musim smat. A běda jak nektera vyhodíte svetr jinam nez do charity nebo do kontejneru na hadry. Beda vam. :D tohle jsou vsechno malichernosti.

iga
1470 příspěvků 30.11.14 15:32

@123l
Opravdu ze srdce a upřímně vám přeji, abyste se nikdy nedostala do situace, kdy nejen, že nebudete mít co dětem obléknout (natož nového) ale nebudete jim ani dát co jíst. Je fakt, že od takové situace nás všechny dělí maximálně dvě generace anebo pár set kilometrů. Vážně si neuvědomujete, že maminky, které oblékají děti z druhé ruky si rozhodně žádný záhlavec nezaslouží? Vy máte štěstí a velké privilegium, že můžete svým dětem dopřát vše podle vašich představ, ale to vám v žádném případě nedává právo pohrdat lidmi, kteří jsou v jiné situaci než vy. Zejména teď před Vánocemi působí to vaše povýšenectví mimořádně trapně.

123l
157 příspěvků 30.11.14 15:36

Tak jsme se tu opet nepochopily, ale to se v diskuzích stává.

Setare
1887 příspěvků 30.11.14 15:38

Sakra, tak ted nevim, jestli jsem nezpusobila detem nejakou ujmu, kdyz maji par veci podedenych. Dokonce jsme si s kamaradkou vymenily nekolik krabic veci po prvnich detech (ona prvni holka, pak kluk, ja obracene). Samozrejme jsem to probrala, a co se mi vylozene nelibilo jsem vyradila. Ale vzhledem k tomu, ze to nebylo poskozene, jsem to dala do kontejneru na obleceni.

Mohla bych jim koupit vsechno fungl nove, ale proc bych to delala, kdyz mi peknou vec da nekdo zadarmo nebo za velmi maly peniz? Uznavam ale, ze u starsich deti uz to byva problem, obleceni vetsinou vic znici. Co detem kupuju vzdy nove jsou boty, rukavice a cepice a samozrejme spodni pradlo.

Navic cim jsem starsi, tim vic tihnu k ekologictejsimu stylu zivota a recyklace je mi velmi sympaticka.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 15:39
@Jordaan píše:
@Brambato byl jen vtip ;-). ja mam schovanou zimni miminovskou kombinezu, nejak se od ni nedokazu odtrhnout.

Já mám takhle schované jedny šatičky po dceři. Mimochodem byly ze sekáče, původně nějaké anglické a jak nové, nádherné, jak na takovou tu porcelánovou panenku. Taky jsem neměla to srdce se jich zbavit, vnuk je samozřejmě nosit nebude, ale co, prostě je mám.

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.11.14 15:40

@123l
ono by to stačilo dát vedle toho kontejneru…a někdo by si to určitě vzal (a téměř jistě by to nebyla strašidelná chiméra jménem charita…)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 15:45

@123l no tak hlavně že zaměstnanci těch třídírem chudí rozhodně nejsou :-)
Já se teda přiznávám, že věci na děti umísťuju cíleně, ale s ještě použitelným oblečením po dospělých jsem líná obíhat speciální kontejnery, takže to prostě dám do tašky vedle normálních popelnic. Vždycky je to pryč nejpozději za hodinu. Jestli to někdo bude ještě nosit nebo to někde prodá nebo si na tom ustele, to už je věc nálezce.

karlla
50 příspěvků 30.11.14 15:49
@stricc píše:
@123l no tak hlavně že zaměstnanci těch třídírem chudí rozhodně nejsou :-)
Já se teda přiznávám, že věci na děti umísťuju cíleně, ale s ještě použitelným oblečením po dospělých jsem líná obíhat speciální kontejnery, takže to prostě dám do tašky vedle normálních popelnic. Vždycky je to pryč nejpozději za hodinu. Jestli to někdo bude ještě nosit nebo to někde prodá nebo si na tom ustele, to už je věc nálezce.

Stejně tak to řeším i já, co nerozdám po kamarádkách, eventuálně neprodám v bazaru, putuje ke kontejneru, kde to během dne zmizí 100%. ;)

iga
1470 příspěvků 30.11.14 15:52

Ještě jen malou poznámku, na všechny ty háklivé dámy, které by si na sebe nikdy nic nekoupili v sekáči, protože je to nošené, jsem vždycky vzpomínala u kabinek - to byl kolikrát takový masakr, že jsem se na to tzv. nenošené oblečení bála sáhnout holou rukou:-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 15:57
@123l píše:
Prosím vás charita, detske domovy, řekněte mi, byly jste nektere s balikem starých věcí pomoci? Nemají o to zajem! A ano, ukradl by to personal a k chudym by se to nedostalo. Zkuste dat krásnou kvalitní bundu bezdomovci. Svleknou mu ji a prodají. Otevřete oci co se kolem děje. Všechny ty neziskove organizace, všechny ty kecy o tom, jak se tridi odpad. Vždyť jste jen nalitly propagandě. Jste schopny tu rozcupovat zenskou, co ma rada módu, nesnáší sekáče a vyhazuje nenosene veci do kontejneru, protoze nikomu nechce nic nutit a nebaví ji travit vecnost u inzeratu na bazaru nebo objizdenim charit. Ja nemam tech veci hory. Sahnete si kazda do svedomi, jak vyhazujete obleceni, a pokud to mate komu dat, neodsuzujte druhe. Kazda jste svata ja se musim smat. A běda jak nektera vyhodíte svetr jinam nez do charity nebo do kontejneru na hadry. Beda vam. :D tohle jsou vsechno malichernosti.

Ja nie som svätá, ak sa mi ku kontajneru s oblečením nechce, tak dám do pytle k obyčajnému kontajneru. Myslím, že Vás tu necupujú za vyhadzovanie oblečenia, ale za Vašu neskutočnú závisť. Nepredám na bazari, lebo ona mala podľa mňa oblečenie horšie ako ja a zarobila rovnako. Nedám bezdomovcovi, lebo mu ukradnú a zarobí na tom iný ako ja. Nedám na charitu, lebo tam sa kradne a niekto iný na tom zarobí a nie ja. Nedám inej matke v nudzi. lebo by to predala ďalej a zarobila na tom…

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 15:58

Zlodejov je také kvantum
že si kradnú navzájom.
Boh sa túla iba sám tu
a hľadá si podnájom.

V daždi šuštia vkladné knižky.
Na toto sa čakalo.
Dobrú noc nám dajú líšky,
dobrú noc nám šakalom.
: Kašli drahá na slzy,
Odvlečiem ťa do herne.
Ľudia vôbec nie sú zlí,
len ľudstvo je príšerné.

Prváci si v kvetináčoch
nasadili marišku
Nik nečaká Niet už na čo
Koniec sveta nablízku.

Holohlaví pred kostolom
upálili anjela
Dobre že vraj už raz bolo
diabol vodku nalieva.
http://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 30.11.14 v 16:01

123l
157 příspěvků 30.11.14 15:58

A ještě za 1. nikomu necpu, že každý to musí cítit, jako ja, ja vazne chapu, ze na mode nekomu nezáleží, aza 2. fakt nechapu, jak jsem zrovna ja prisla k tomu, ze me tu osocujete kvůli chudym. Absurdum.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 16:00
@123l píše:
A ještě za 1. nikomu necpu, že každý to musí cítit, jako ja, ja vazne chapu, ze na mode nekomu nezáleží, aza 2. fakt nechapu, jak jsem zrovna ja prisla k tomu, ze me tu osocujete kvůli chudym. Absurdum.

Svojími príspevkami.

LorelaiH.
3389 příspěvků 30.11.14 16:13

@123l vy jste ta, co tu posledně řešila rozdělení a útratu peněz s manželem? Nechápu, že se vám chce opět tady rozdmýchávat uhlíky, když víte, jak jste byla minule „nepochopena“!

123l
157 příspěvků 30.11.14 16:16

Vy jste tady takova parta zlejch bab, že to není mozny. Zatrpkly, neprijemny ženský. Neni se co divit, ze sem neradi lidi kvuli vam znamym firmam chodi. Fakt prekroutite vsechno, sedite tady denne jak kvocny. Proberte se. Všude se o tom mluvi, že tu kralují neprijemny zenstiny a kazi docela dobry napad, pokec o módě. Obcas to zde zkusim, ale musim uznat, maji pravdu. Bavi se o tom, blogeri, i normální uzivatele ruznych diskuzi. Sedite tu jak zaba na prameni.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 16:24

@123l Ano my jsme zlý baby a vy jste ta hodná:-D

Jordaan
9357 příspěvků 30.11.14 16:26

@123l

jestli sem kvuli mne nechodi lidi Vaseho druhu, tak jsem dosahla vic, nez sem zamyslela.

Mirt
445 příspěvků 30.11.14 16:26

Téda, pěkně mi spadla brada, co se to tu rozjelo.

Já odmalička dostávala oblečení po své sestřence, měla hodně příbuzných, kteří jí vozili oblečení i ze zahraničí, spoustu toho ani neměla na sobě, byly to pěkné věci, které nikdo jiný neměl. Některé se mi líbily, některé ne, ale nikdo mě nenutil nosit to, co se mi nelíbilo. Byla jsem vždycky nadšená, když přijela teta s obří taškou oblečení, protože jsem věděla, že tam budou poklady. A když se mě někdo z dětí ve škole třeba ptal, odkud mám tohle tričko, tak jsem klidně řekla, že je po sestřence. Takže si vážně nemyslím, že by dětem vadilo nosit oblečení po někom, pokud ho někdo nenutí do nějakých hrůz.

A asi nikdy nepochopím, jak může být pro někoho přijatelnější oblečení vyhodit než ho prodat, věnovat nebo dát na charitu. To prostě zavání tím, že dotyčný si vůbec neváží peněz a ani životního prostředí. Když vidím, kolik hadrů se dneska vyrobí, jen aby se za půl roku zase vyhodily, tak by mi prostě přišlo absurdní vyhodit (jak se tu tuším objevilo) kvalitní módní kus oblečení za 2000 jen proto, že bych ho za tu cenu v bazaru neprodala.

Příspěvek upraven 30.11.14 v 16:28

Moir
2532 příspěvků 30.11.14 16:27
@123l píše:
Vy jste tady takova parta zlejch bab, že to není mozny. Zatrpkly, neprijemny ženský. Neni se co divit, ze sem neradi lidi kvuli vam znamym firmam chodi. Fakt prekroutite vsechno, sedite tady denne jak kvocny. Proberte se. Všude se o tom mluvi, že tu kralují neprijemny zenstiny a kazi docela dobry napad, pokec o módě. Obcas to zde zkusim, ale musim uznat, maji pravdu. Bavi se o tom, blogeri, i normální uzivatele ruznych diskuzi. Sedite tu jak zaba na prameni.

Podívejte se do zrcadla, jednu zapšklou, protivnou, nepříjemnou a blbou osobu uvidíte. A já jsem zlá a zkažená, máme na to dokonce s holkama klub.

123l
157 příspěvků 30.11.14 16:34

[citacordaan** píše:
@123l

jestli sem kvuli mne nechodi lidi Vaseho druhu, tak jsem dosahla vic, nez sem zamyslela.

Tohle reknete majiteli serveru, ten by tu rád měl stále vyšší návštěvnost a stale vyšší výdělek za reklamu.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 16:40

Já po sestře moc nedědila…oblečení mi nebylo..e po bratranci trička a flanelové košile :-)oblečení po nás dávala mamka příbuzným, měli 3 holky mladší mež my…tak to nějak podělili :-) Později jsme si oblečení na děti přehazovaly se sestrou, jak jsme měly děti na střídačku…doplnovaly samozdřejmě novým oblečením…co už nebylo k nošení brala mamka na chalupu…něco zpracovala na,,hadry,,něco pozašívala a děti dotahaly v létě o prázdninách…nedavno mi dcera svěřila jak se jako malá těšila až doroste a bude moct nosit na chalupě svetr co měl pře ní brartanec a brácha…a před nimi já a sestra :-) Já ho teda moc nenosila já ho nenáviděla…dcera zbožnovala:-D chalupové oblečení se spálilo…nositelné oblečení po dětech skončilo u sestry..měla nejmladší dítě..a ona pak vše včetně kočárků dala do charity…

z_dediny
1126 příspěvků 30.11.14 16:42

@123l Lidé vašeho typu by odradili mnohem více návštěvníků. Kdyby tu byli převažovali snobové a zapšklé osoby, nestálo by za to diskuze číst a přispívat do nich by se málokdo odvážil.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 16:45
@vlm píše: …a ona pak vše včetně kočárků dala do charity…

Ale dieťa si nechala. :-D

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.11.14 16:45

@123l snad musí být troll, není přece možné, aby takové nátury, přesvědčené přitom o tom, jak jsou pozitivní a správné a všichni kolem (už to něco vypovídá) zapšklí, hloupí a zlí, běžně existovaly (nebo jsem zase naivní…).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek