Den elegance ve škole

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Betty J.
2031 příspěvků 5.3.13 14:14
Den elegance ve škole

Aktuální číslo naší obecní drbny přineslo pozoruhodnou a zcela vážně míněnou zprávu:

*Den elegance ve škole

Zajímavým způsobem pojali žáci i učitelé den vydávání pololetního vysvědčení. Sami žáci přišli s návrhem vyhlášení Dne elegance…
Třídní učitelé měli za úkol zhodnotit eleganci svých svěřenců právě při vydávání vysvědčení. Jejich hodnocení odpovídalo zcela dané realitě: první místo obsadily 8.A a 8.B, na prvenství mají zásluhu především dívky - nechyběly večerní róby, zlaté střevíčky, vhodné doplňky…* (kráceno)

Případným Tomášům, kteří nevěří, že se něco takového stalo, ráda zašlu adresu, na níž najdou elektronickou verzi tohoto lokálního plátku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Sibyla
2646 příspěvků 5.3.13 14:21

Pošlete, jsem Tomáš. Totiž, ne že bych nevěřila, ale ráda bych to viděla: plesové róby, zlaté střevíčky: ach ne!

Kay_Adams
1614 příspěvků 5.3.13 14:44

@Sibyla
Ono to stačí zadať do gúglu. Vyzerá to byť na obľúbenú akciu..
Námatkou http://www.zsmestanska.cz/…13-2-stupen/?…http://czsveseli.cz/doc/1225/

Philogia
61 příspěvků 5.3.13 14:50

No, já nevím. Podle slovníku elegance = uhlazenost, vkus, ladnost v odívání, chování n. v řeči. Podle mého názoru „vkus a ladnost v oblékání“ mimo jiné spočívá v tom, že oděv je přiměřený nejen postavě, věku atp. nositelky, ale také je přiměřený situaci. A obávám se, že večerní šaty nejsou přiměřené předávání pololetního vysvědčení na základní nebo střední škole. O zlatých střevíčcích by se dalo polemizovat (dokážu si představit jak zajímavé originálně sladěné outfity s tímhle prvkem, tak kombinace letních šatů a maminčiných špičatých lodiček s velkou zlatou „nóbl“ přezkou a podobné příšernosti). Co se vhodných doplňků týče, po obsahu článku si nejsem zcela jistá, jestli máme s autorem/autorkou stejný názor na význam slova „vhodný“, takže tohle těžko hodnotit.

Betty J.
2031 příspěvků 5.3.13 15:21

@Philogia: mohu Vás ubezpečit, že díváte-li se na elegenci takto, pak zcela jistě s autorkou článku, ředitelkou oné školy, stejný názor na význam slova „vhodný“ nemáte.

Sibyla
2646 příspěvků 5.3.13 15:28

@Philogia Souhlasím, vhodné ani náhodou. To je právě to úskalí: džíny, džíny, a pak rovnou velká večerní. KOukla jsem do odkazu a nejsem si jistá: II. stupeň znamená cca 11-15 let? Na těch fotkách jakoby postávaly zachovalé úřednice.

FloCo
24 příspěvků 5.3.13 15:41

@Kay_Adams

Z linku ma najviac zaujala táto foto, to naozaj rodičia dovolili svojej dcére ísť takto do školy?! Čistokrvná elegancia.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 15:42

Cele je to bajecny napad. Povinne zavest do vsech skol.

Philogia
61 příspěvků 5.3.13 16:01

@Sibyla Možná to z části bude způsobené tím, že určitá část holek a kluků ze druhého stupně ZŠ prakticky žádné vlastní slavnostnější oblečení nemá. Malé děti si kolikrát maminky „strojí pro radost“, takže i nějaké to slušné oblečení mají; kolem patnáctky zase jde většina do tanečních, a tak se nakoupí chlapci oblek a dívce koktejlky, přičemž tento kus šatníku pak kolikrát dotyční mají jako „univerzální společenský oděv“ po dalších několik let (ponechme prosím stranou, jestli je to vždy vhodné a jestli výběr oděvu je vždy správný).

Ale těch 12 - 15 let, to je takové „slepé“ období, ve kterém většina mládeže žádné společenské akce nenavštěvuje (pomineme-li Stmívání v kině, kam jdou stejně v džínách nebo minisukni), a adekvátní oblečení tedy běžně nepotřebuje… A když pak jednou nutné je, zaloví v rodičovském šatníku. A tak se rodí „zachovalé úřednice“ (maminka koneckonců dost možná zachovalá úřednice je) a všemožné příšerné modely (ono není snadné najednou hezky kombinovat slušné oblečení, když mám zkušenost jen s kombinováním džín s tričky)…

peace
11 příspěvků 5.3.13 16:18

Doufám, že se mi jen zdá, že tahle dvojice drží diplom, předpokládám za elegantní oděv… http://czsveseli.cz/doc/1225/ (poslední fotka)

ale rozsekala mě fotka č. 5 :D

Příspěvek upraven 05.03.13 v 16:32

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 5.3.13 16:22

V ramci tejto fotogalerie je vyzivna foto c.45 http://czsveseli.cz/doc/1225/ …snaha byt sexii od nejakych 7 rokov je divna :-/

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 16:39

Nemaji byt tyto fotky nahodou zajistene proti pripadnemu zneuziti? Jak je mozne ze se fotky deti ktere byly porizene ve skole dostanou az sem? Pokud je nezajistila skola pak bez souhlasu rodicu nemaji zde co delat. nebo jste vy pouzila neco co melo byt urceno jen nekterym?

Barbuchaa
219 příspěvků 5.3.13 17:03

Sestra mívá každoročně s příchodem jara na základce něco podobného a dlouho dopředu si vždycky s nadšením chystá, co si obleče a jak se učeše. Myslím, že je to fajn nápad. Otázka spíše je, jak se toho kdo chopí, koktejlky u nich k vidění taky byly, ale většina slečen měla, aspoň soudě dle fotek, spíš jen hezčí sukni, k tomu nějaké tričko a baleríny místo tenisek. Kluci džíny a společenskou košili. Přeci jen, nic by se nemělo přehánět, pořád je to školní den a ne ples :)
Mimochodem, ples mívají taky, účastní se ho děti z 2. stupně a vyfiknutí do gala bývají všichni. I u nás doma se kvůli tomu sestře sháněly plesové šaty.

bestia
2300 příspěvků 5.3.13 17:06

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:05

Sibyla
2646 příspěvků 5.3.13 17:13

Je to dobrý nápad, ale předpokládal by nějakou výchovu k tomu, co je a co není elegance. A kdo by ji měl poskytnout: pančelky? — radši nekomentuji. To není, jako když ve Francii mají v září den dobré chuti, a do škol přicházejí skuteční odborníci, aby dali dětem ochutnat 40% čokoládu, pravou vanilku, čerstvé mořské plody.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 17:54

Já teda nevím, ale my vždycky chodili pro vysvědčení trochu slavnostněji, ne vyloženě v koktejlkách, ale třeba v letních šatech nebo sukni - to už se dneska nedělá?

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 17:55

To je opravdu příšerné..obvykle si dávám na takové výrazy pozor, ale tohle mě dostalo..den elegance v umělohmotných crocsech.. děs!

Barbuchaa
219 příspěvků 5.3.13 18:11

@Ani Ano, dělá, ale toto je vysvědčení pololetní. V pololetí se většinu dne normálně učí a děti dostanou vysvědčení (resp. výpis z třídního výkazu) jen tak mezi řečí na závěr dne. Takže oblečení spíše normální; šaty, kytky a bonboniéry až na závěr roku v červnu. U nás na základce i na gymplu to tak aspoň chodilo…

Kay_Adams
1614 příspěvků 5.3.13 18:24
@gudrun píše:
Nemaji byt tyto fotky nahodou zajistene proti pripadnemu zneuziti? Jak je mozne ze se fotky deti ktere byly porizene ve skole dostanou az sem? Pokud je nezajistila skola pak bez souhlasu rodicu nemaji zde co delat. nebo jste vy pouzila neco co melo byt urceno jen nekterym?

Tie fotky sú dostupné vo verejne prístupnej galérii, na webe školy.
Odkazy mi vyhodil gúgl, po náhodnom zadaní hesiel „den elegance - škola“.

Minky
125 příspěvků 5.3.13 18:25

Proč má někdo zapotřebí kritizovat děti a brát to celé tak vážně? To už je posedlost… a ramínkujte, co to dá. :-)))

Aroosak
652 příspěvků 5.3.13 18:34

Módní přehlídka to není, ani inspiraci jak oblékat dítě bych zde nenačerpala. Ale bavit se na úkor dětí ze ZŠ, víceméně žáků 1. stupně, mi připadá trapnější než crocs namísto bačkor.

guinejske_prase
178 příspěvků 5.3.13 18:47

Jé, vy to zase berete vážně :D
Vždyť jsou to děti a jde o zábavný program ve škole, probůh!
Osobně se mi ten nápad líbí. Aspoň se děti učí, že elegantní oblečení je něco jiného, než školní džínová uniforma. Dává mi to naději, že je pak třeba možná napadne, že v riflích a crocsech se do divadla nechodí.

A že výsledek není jak z módního časopisu? A? Vždyť jsou to děti. Kdy jindy si člověk může dovolit nějaký výstřelek? Proč by měly matky posílat do školy dokonale vyladěné panenky, když to můžou nechat na nich a umožnit jim, aby si ten jeden „strojící“ den užili podle svého?

KlaudieS
1765 příspěvků 5.3.13 18:52

@Aroosak Crocs namísto bačkor, to jediné mě na tom se. e!!! Jsou to děti, když jich matky oblečou podle svého (ne)vkusu, co naplat.

Barbuchaa
219 příspěvků 5.3.13 18:57

@KlaudieS Dá se předpokládat, že děti mají crocsy jako školní přezůvky místo klasických zdravotních papučí. Nebo mají v lednu chodit po škole celý den v kozačkách?

(Ano, děti si mohly donést další boty na přezutí, já bych to tak dnes udělala, ale děcko/uhoněné rodiče takový detail spíš nenapadne.)

opona
147 příspěvků 5.3.13 19:01

@FloCo Nevím, jak se na to tvářili její rodiče, ale dovedu si představit, že chlapecká část jejích spolužáků oroduje u učitelů, aby se „den elegance“ co nejdříve opakoval :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek