Den elegance ve škole

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
yako
3225 příspěvků 7.3.13 12:51

@guinejske_prase nikdo neodsuzuje to dítě, to je věc rodičů a učitelů.

Bibken
165 příspěvků 7.3.13 13:11

Na odovzdávanie vysvedčenia v plesových šatách. A potom sa divíme, že si tak niekto príde po diplom na promóciách. Tu nikto nekritizuje deti samotné, ale práve rodičov, ktorí nevedia, čo sa na takú príležitosť hodí. Ja viem, že dievčatá vo veku do desať rokov chcú byť za každú cenu princezné, ale snáď na to je tam ten rodič, aby im vysvetlil, že sa to nehodí, že im to oveľa viac pristane v nejakej peknej sukničke, blúzke a pančuškách. Deti sa to nenaučia samé na prvom stupni, potom podobné chyby zopakujú na druhom stupni (a tam už rodič nemá až také slovo), a aj na strednej, a v istej obmene aj na vysokej. Začať treba od mala.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:51

@guinejske_prase Pridávam sa k zástupu obhajujúcemu „povinnosť“ obstarať pre dieťa aspoň 1 slušný model /nikto nehovorí o plných skriniach/. Keď som bola na 1. stupni ZŠ mali sme len málo peňazí, na bežný deň som prevažne nosila úplne obyčajné -tu a tam horšie veci, ale na zvláštnu príležitosť som vždy mala krásne šaty, pančušky, lakovky, svetrík..Napriek tomu, že neboli z umelého saténu, s výstrihom, či dokonca uplne bez ramienok a po zem som sa cítila ako mega uber princezná. Čím mojej mame ďakujem za to, že ma naučila čo je to primerané oblečenie a že elegancia nerovná sa čo najviac vystrčenej kože a lesku /čo je dojem ktorý nejedno dievčatko z galérie može bohužiaĺ ľahko získať/.
Ako už sa spomenulo vyššie obávam sa, že tá udalosť bola myslená uplne seriózne, nie ako blbina. Naopak v školke kde som pracovala sa raz za čas usporiadal „Deň princov a princezien“, čiste len pre to blbnutie aby si mali dievčatká kde uspokojiť túžbu po metroch lesklého polyesteru, bolo to výborné a slovo elegancia sa nikde ani náhodou nevyskytlo :)

TulaJ
254 příspěvků 7.3.13 15:08

@Osmikraska Samozrejme, že je to v tomto veku do istej miery pochopiteľné, že si zoberie niekto supermini ako spoločenský odev, takisto, ako je pochopiteľné, že neovláda teóriu relativity. Ale ak to má mať aj nejaký výchovný zmysel (čo dúfam že má, okrem toho, že sa deti „vyblbli“, čo im prajem), tak predsa by ich mal niekto upozorniť na to, že to nie je vhodné (neviem, či niekto z nich chodí na MP, aby si to tu prečítal). Kritika predsa neznamená, že sa niekomu vysmievame alebo ho zhadzujeme - jednoducho, niektoré veci nie sú na určité príležitosti vhodné (odhliadnuc od toho, že osobne neviem o príležitosti, kde by bola vhodná sukňa dlhá ako širší opasok - ale asi som už príliš stará), a ak sa to tie dámy nenaučia teraz, tak budú chodiť rovnako oblečené aj o desať rokov - a na uliciach to bude stále vyzerať tak, ako to vyzerá.

rivka
87 příspěvků 9.3.13 07:03

@guinejske_prase Nesnažím se z vás dělat blbce, jen považuju váš argument za irelevantní. Čtu, jen co píšete - psala jste o nutnosti plné skříně oblečení, což zcela objektivně je blbost.

Co se týče lesklého oblečení - pardon, ještě to pochopím u čtrnáctileté slečny, ale v sedmi letech - a bylo tam takhle staré dítě - nemá dcerka na lesklé oblečení do školy nárok. Za princeznu nechť se oděje na maškarní. V tomhle věku, domnívám se, mají o oblečení ještě rozhodovat rodiče a je jejich vizitka, pokud to nečiní nebo nejsou natolik soudní, aby zlatý oděv po starší sestře vetovali.

Co se týče vaší poznámky 1 ks versus 1 pár: ano, uznávám, že „1 pár střevíců“ by bylo gramaticky náležité. Na druhou stranu namáhat se editovat příspěvek kvůli tomu, abyste si mohla rýpnout, mi připadá poněkud zbytečné - napsala jsem 1 ks střevícŮ, nikoliv střevíce, je tedy snad každému, kdo ovládá skloňování a rozdíl mezi číslem jednotným a množným, jasné, že dítko nebude královna Koloběžka 1.

Tionula
58 příspěvků 9.3.13 20:59
Je to ironické, ale s tou holkou jsem chodila do školy, je to dcera učitelky angličtiny a dějepisu.
@FloCo píše:
@Kay_AdamsZ linku ma najviac zaujala táto foto, to naozaj rodičia dovolili svojej dcére ísť takto do školy?! Čistokrvná elegancia.
Osmikraska
670 příspěvků 13.3.13 08:55

Ano, očividně byl den elegance spíše uvolněným dnem, kdy se děti mohly vyblbnout. (skutečně je název akce nepřesný, možná pojatý s nadsázkou). Kdo chtěl, oblékl se opravdu elegantně, někdo se prostě vyfintil a provětral taneční šatičky či šaty na princeznu, někdo si dokonce (oooo jaká hrůza) vzal lesklé šatičky v sedmi letech!!! Znovu opakuju, nějak mě to nepohoršuje. Stejně tak jako krátká minisukně na čtrnáctileté holce. Asi jsem děsně tolerantní, no vida, to mě blaží.

Promiňte, ale když dospělé ženské povýšeně kritizují malé děti… sorry… Myslim, že to není na místě. I když to skrývají za to, že kritizují jejich rodiče, protože jim to lesklé či jinak dle vás nevhodné oblečení nezakázali.

Osmikraska
670 příspěvků 13.3.13 08:58

A PS: berte prosím v úvahu, že se nejedná o nějakou akademickou debatu, ale že ty děti a jejich kamarádi si to tu můžou přečíst a může je to docela mrzet. U dospělých si tu často servítky nebereme, ale tohle jsou děti!

Karin
3948 příspěvků 13.3.13 09:25

@Osmikraska : no právě… děti, které se učí, co je to elegance…
Ty děti nikdo nekritizuje, ty za nic přece nemůžou. Myslím, že řeč se točí hlavně kolem toho, že škola a rodina by je měly naučit, co to je elegance a jak se obléknout ku které příležitosti… Přinejmenším ten název je skutečně matoucí, děti získají zcela mylnou představu o obsahu pojmu elegance. A kdo je pak naučí, co znamená být overdressed nebo underdressed, když se jim teď vštípí, že lesklé minišaty jsou elegantní nebo že jít si pro vysvědčení ve velké večerní je super? :D
Vyrostou z nich pánové, kteří přijdou na operní představení v teniskách a teplákové bundě a neuvidí na tom nic divného, a vyrostou z nich dámy, které půjdou na ples v sexy minišatech a neuvidí na tom nic divného… Jistě, nic se neděje, svět se nehroutí, děti jsou spokojené, dospělí taky :-) Ale pokud už ty děti náhodou na to Módní peklo zabloudí, tak ať jim není mazán šizený med kolem pusy, ať nejsou utvrzovány v mylné víře, že je to o. k.

Osmikraska
670 příspěvků 13.3.13 09:40

@Karin
Chápu, kam míříte. Podle mě se ale přiměřenému oblékání děti učí (nebo měli by se učit) v ostatní dny. Den elegance podle mě zcela zřejmě nebyl dnem, kdy by si ve škole vysvětlovali, jak je vhodné se obléct ke které příležitosti. Podle mě byl zcela zřejmě částečně variantou na maškarní. Ale to už točíme dokola stále stejné argumenty.

Jinak souhlasim, že pokud jdou děti do divadla, pak je vhodné jim říct a naučit je, jak se mají obléct. Jestliže sem někdo psal, že se to neděje, no tak pak je to chyba. Stejně tak je školou v oblékání taneční, a tam nám třeba vysvětlovali, co máme nosit. (Jinak stále trvám na tom, že pro některé rodiny je problém koupit i jen jeden slušný outfit, proto i zde je kritika trochu ožehavá, ale to se do mě zas pustíte, že jde o jednu blůzku jedny punčošky atd… ale víte, z čeho některé matky musí děti uživit?).

A trvám na tom, že když se to tu v jednu chvíli zvrhlo v kritizování jednotlivých modelů malých dětí, tak to bylo hodně škaredé. I když se to napíše jako: „jak to tomu dítěti mohl rodič dovolit?“

A nemalujte čerta na zeď, kluci v teniskách ani v teplákách nebyli:-)

edit: Já vím, že dítě by mělo mít jeden slušný outfit, já s tím souhlasím. Jen upozorňuju, že existuje spousta rodin, kde je to hodně velký problém a kde se šetří i na rohlíkách.

Karin
3948 příspěvků 13.3.13 09:45

@Osmikraska : v ostatní dny? No, pokud jsou v ostatní dny ty děti v rodině vedeny k adekvátnímu oblékání, tak asi nehrozí, že by eleganci pochopily nějak špatně. Ale pokud jsou schopny si přijít pro výzo v plesových nebo sexy šatech, tak k tomu evidentně moc vedené nejsou :-)

A co se týče malování čerta na zeď, já nic nikam nemaluju, já byla v neděli v opeře a viděla jsem svý… To s těma keckama a teplákovou bundou nebyla žádná hyperbola.

Karin
3948 příspěvků 13.3.13 09:53

@Osmikraska : slušný outfit se dá dítěti pořídit i v sekáči, alespoň pro holčičku určitě (s oblékáním kluků nemám zkušenost). Tedy pokud natrefíte na slušný sekáč.
Moje dcerka má několikery moc hezké šatičky do divadla, žádná divočina, takové střízlivě elegantní, ale přitom půvabné… Ale pak jdou se školkou do divadla a ona má jako jedna z mála šatičky, kluci jdou v džínách a holky mají džínové sukýnky :D
Já vím, že dnes už je to v praxi jedno, protože vás pustí kamkoliv v čemkoliv, ale stejně… Na tom, jak jsou lidi oblečení, leccos poznáte.

Osmikraska
670 příspěvků 13.3.13 09:58

:-D Tak to mě pobavilo:-D Já teda byla nedávno v opeře v Brně a tam byli téměř všichni oblečeni velice dobře, zejm. starší lidi v důchodovém věku, úplně jsem zírala, nejlepší dodržení dress codu ze všech brněnských divadel.

@Karin píše:
A co se týče malování čerta na zeď, já nic nikam nemaluju, já byla v neděli v opeře a viděla jsem svý… To s těma keckama a teplákovou bundou nebyla žádná hyperbola.

Ale jo, v potřebě slušně oblíkat děti se shodnem:-) A taky své dcerce budu kupovat rozkošné věci, pokud nějakou budu někdy mít;-)

Já jen když jsem přišla do tohoto vlákna, trošku mě vyděsila diskuse, která tu probíhala.

yako
3225 příspěvků 13.3.13 10:02

@Osmikraska tak ať nešetří na rohlíkách a koupí chleba a o jednu krabku míň. Všechny soc. rodiny co znám - třeba spolužáci mých dětí, takže vím podrobnosti, žijou třeba fakt v průseru, ustřižená el. a tak, tak všichni ti rodiče hulí jak fabriky(a asi nejen to) a to leze do peněz dost. Včera jsem vzala stopařku, plakala jak musí vydržet do vejplaty a nemá na autobus a páchla jak hospoda. Já na ty dojemný příběhy nevěřím, chudoba cti netratí a pokud se dostane myslící člověk do problémů, tak máme takový sociální systém, že nikdo hlady neumírá. Však nás to taky stojí všechny dost.

Karin
3948 příspěvků 13.3.13 10:08

@Osmikraska Tak to někdy přijeďte na operu do Prahy. Já jsem to už líčila v jiném vláknu, nechce se mi o tom psát znovu… Já jsem totiž dřív nevěřila tomu, jak se říkalo, že do opery choděj lidi v džínách, myslela jsem, že je to něco jako urban legend… Ale realita to předčila. Lidi dneska ten „dress kód“ už asi nedokážou rozšifrovat :D Přitom u dospělých je to oblékání ještě menší problém, stačí mít ve skříni tmavý oblek/malé černé, a vydržíte s tím roky…

Osmikraska
670 příspěvků 13.3.13 10:19

@yako
No, nechce se mi do této debaty pouštět. To měla být poznámka na okraj: existují lidi, co řeší peníze na jídlo, natož pak na oblečení.

Na mp se to řešilo stokrát, nechme to být:)

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 13.3.13 10:22

No, některé dívky i chlapci si vyložily eleganci po svém :-) Ale to je podle mně způsobeno tím, že
1. Takhle chodí rodiče, oni to považují za elegantní a proto to dětem pořídí a dovolí obléci. Dítě na ZŠ si přece oblečení nekupuje samo, musí mu být koupeno a proto když to maminka zaplatí, tak jí asi nevadí, že to budou děti nosit.
2. Možná jim maminka vybrala jiný outfit ( divné použit toto slovo ve spojení se školákem :-) ), ale ráno odcházela do práce dřív než dceruška a ta si potom vybrala model podle svého :-)

S nutností mít jedno elegantnější oblečení souhlasím, myslím, že sociální rodiny mají často problém jinde a peníze letí špatným směrem (hospoda, cigára). Ve školce je maminka se 3 dětmi, je vidět že děcka nemají nové oblečení, neplatí jim školky v přírodě apod., protože na to nemá, ale když je focení nebo jde školka do divadla, tak děcka jsou hezky oblečená.
Já mám holku, nevím jak u kluka, ale - punčocháče nosí od podzimu do jara i pod kalhotama, takže ty doma máme, propínací svetřík má taky ( kdybych neměla peníze, tak místo 3 mikin holt bude mít 2 a jeden svetr) a koupit ty jedny šaty už snad takový problém není. Vždyt s ní chodím do divadla, na nedělní obědy k rodičům, se školkou do divadla, na focení, Vánoce, narozeniny, rodinné oslavy, někdy jí prostě vyfiknu jenom proto, že mám náladu. To nebude až tak o penězích, to je o tom jestli chci aby to dítě mělo…

Osmikraska
670 příspěvků 13.3.13 10:23

Sakriš, neměla jsem do této debaty psát, nemám ráda spory.

Bylo mi líto těch prvňaček v načančaných šatičkách. Prostě mě mrzelo, že je tu všichni veřejně pitvají. Mělo mi být jasné, že to schytám s nima:-) Tak už nás vemte na milost:-)

Karin
3948 příspěvků 13.3.13 10:29

@Osmikraska : ale vždyť my to těm dětičkám nemáme za zlé… já chápu, že se rády krásně vystrojí, sama jsem nebyla jiná, taky jsem byla šťastná, když jsem se mohla oblíknout za princeznu… Řeší se přece jen to, že dnes mnozí rodiče neučí děti adekvátnímu oblékání, nic víc, nic míň. Debata je především o rodičích, ne o dětech.

Tionula
58 příspěvků 13.3.13 17:29

@Karin
Tato diskuse tak občas vyzněla, „Podívejte se na tu holku na třetím obrázku!“… A když některá děcka ještě znám a vím, že to zas tak zle nemyslela a většina jejich rodičů o tom ani nevěděla /která puberťačka by šla v kostýmku od mámy nebo babičky?/, je trochu smutné.

Stuclinka
166 příspěvků 9.5.14 09:08

Já si teda neumím představit, že bychom takovouhle akci ve škole udělali a pak říkali každému druhému dítěti: Špatně, špatně, špatně… Asi bych vyzdvihla příklad toho fakt vydařeného, nerozdávala bych nutně diplomy na všechny strany. Možná bych se na diplomy vykašlala úplně. Asi bych se ráno nedokázala obléknout, kdybych věděla, že jsem v soutěži :o))) Už tak někdy u skříně bojuju o holý život.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek