Diskriminace hubených?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neversaynever
31 příspěvků 30.4.13 20:42
Diskriminace hubenych?

Taky vam prijde, ze je vecina hubenych divek/zen okolim hned osocovana pripominkami typu: „Najez se, ty se taak hubena, nemas anorexii? apod. A to jsou ty nejslusnejsi vyrazy. Nejlepsi na to je, ze nejcasteji komentuji oplacane, obezni osoby. Zkuste nekomu tluscimu rict "Nejsi nejaky/a tlustonka? Prestan jist“ dostane se vam (vetsinou) odpoved ze „JSEM SE TAK NARODILA, JSEM SE SEBOU SPOKOJENA, TOHLE NENI TVOJE VEC“. A hubene zeny se tak nenarodily? Nejsou se sebou spokojene? Neni to snad jejich vec?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
amelie pond
15 příspěvků 30.4.13 20:52

Ó ano…
„Ty jsi zase nějak zhubla, nejsi nemocná?“ pokaždé, když si vezmu trochu obepnutější tričko, nebo svetr. Ale nejlepší bylo nedávno od prodavačky. Byla jsem s kamarádkou shánět nějakou halenku, při rozhovoru jsem se zmínila, že je mi dnes nějak špatně, takže oběd s ní asi vynechám a dám si doma něco míň obtížného pro žaludek. Paní za pokladnou, dáma kyprých tvarů, mne očividně zaslechla a povídá: jé, slečno, ale dnes už se takový problém dá řešit, vy určitě musíte mít anorexii, že vám nechutná - měla byste si promluvit s nějakým doktorem!"
A to ani nejsem doopravdy vychrtlá, spsíš tak nějak normálně tvarovaná, drobnější postavy…
Popravdě, nikdy nevím, co jim na to mám říct. –
edit: překlepy…

Příspěvek upraven 30.04.13 v 20:54

Eila
166 příspěvků 30.4.13 20:53

No a já mám zase pocit, že mi každý říká jak bych (ne)měla jíst, cvičit, spát… abych byla brzo hubená. Prostě se každý zaměřuje jen na to, co na něj patří. A taky mě to sere:-D

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 20:54

Ne, nepřijde. V životě jsem nic takového neslyšela.

Guinea Pig
1190 příspěvků 30.4.13 20:57

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:24

noren
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 21:08

Ano, znám to velmi dobře. Na svou hubenou postavu slýchávám narážky téměř denně. Většinou už to moc neřeším, ale asi nejvíc mi vadilo, když se do mě začala navážet mně dost blízká osoba, kterou mám jinak ráda. Sama velmi kyprých tvarů mi sdělila, že bych měla přibrat, protože tohle je „opravdu hnus a vypadám nechutně“… A nedávno jsem si kupovala v pekařství něco sladkého k snídani a paní prodavačka na mě: „A vy jako jíte sladký?? Vy vypadáte, že nejíte vůbec nic.“ :-D

Já_a_Kačí
60 příspěvků 30.4.13 21:13

Tak štvalo mě to. Protože jsem si myslela, že ty lidi mají pravdu. Že opravdu zákonitě musím být nemocná, protože jsem hubená. A jsem. Mám sníženou fci štítky. Ale víte co? Přežila jsem v roce ozařování, ve dvaceti chemo a teď čekám druhé dítě, které stejně jako to první hodlám kojit dva roky. Svoje tělo mám ráda, protože mu KONEČNĚ věřím. Ať si každý říká, na co se cítí, mně se přece nedotkne, že si támhle Milena z kanclu myslí, že jsem anorektička.

Btw. Myslíte, že tlustým se neříká, že jsou tlustí? Možná se jim to říká jinak, posměšky, lítostivými pohledy, za zády, mnohdy stačí decentně pozdvižené obočí. Myslíte, že to bolí míň? Já teda ne…

Karja
4837 příspěvků 30.4.13 22:21

Lidi s pitomými řečmi jdou vždycky odpálkovat, diskriminace kterou spatřuju já a dost mě štve, je ta v obchodech! Většina střihů je hrozně volná, číslování se posouvá, vše se šije tak, aby se něco maskovalo. Sháněla jsem na konci zimy několik triček normálně obepnutých přes tělo, ale ne, automaticky se počítá, že máte buď velké břicho, nebo alespoň velká prsa.

waw
336 příspěvků 30.4.13 22:26

@Karja A nemůže to být prostě tím, že se populace zvětšuje? Nejen do šířky, ale také do výšky (s čímž ta šířka také souvisí). Mám úplně normální postavu a i přesto si kupuju největší velikosti (42, 44) - nedokážu si představit, kde bych nakupovala, kdyby byly tyto velikosti ve skutečnosti na ženu o deset centimetrů menší a deset kilo lehčí..

Oveeec
2958 příspěvků 30.4.13 22:28

Tak to asi sháníte na špatných místech, ne? Vždyť se vyrábí XS a 34 a já nevím co. A navíc by mě zajímalo, proč teda, většinou když jde člověk po slevách, najde akorát právě ty S a XS (občas nějakou 42, pravda), a většinou jsou hned pryč právě ty „normální“ velikosti 38 - 40?

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 22:38

@Karja me teda prijde, ze i ve velkych velikostech tvurci odevu pocitaji s tim, ze mate mala prsa, protoze kosile nebo bundy v me velikosti dost casto zapnu pres bricho a pak se mi to rozjede do stran:)

Sleepy
209 příspěvků 30.4.13 22:56

Nemyslím si, že by byla nějaká velká diskriminace hubených, ani tlustých. Spíš se člověk občas setká s někým nevychovaným, necitlivým vůči ostatním nebo příliš ukecaným a tenhle zážitek mu utkví v paměti. Nebo tohle opravdu zažíváte na denní bázi od kolegů, přátel, rodiny, cizích lidí? Tomu moc nevěřím…
Jinak jako XXL jsem taky zažila různé komentáře, které mě mrzely, ale jako diskriminaci jsem to nevnímala, jen jako nevychovanost. Sama bych si nic podobného nikdy nedovolila ať by se jednalo o hubenou nebo tlustou osobu.

llolla
2102 příspěvků 1.5.13 07:48

@neversaynever
Je to jejich (naše) věc, takže jsem se naučila to ignorovat- nějakýmu rádobyvtipnýmu vtipu se zasmát a myslet si svoje. Když na to nereagujete, tak je to přestane bavit=)

pilotDodo
718 příspěvků 1.5.13 07:52

Taky různé poznámky slýchávám, bohužel nejčastěji od vlastních kamarádek :-( a pak se přiznám, že mi taky vadí, jak na internetu u obrázku štíhlých holek se objevují komentáře o tom, jak je to nechutný, že určitě furt drží diety, že je to vynervená troska (narozdíl od pohodářských baculek) atd. atd.
Začínám mít kvůli tomu problémy se trochu odhalit, protože mi jsou vidět klíční kosti i žebra a pro ostatní to je automatická známka anorexie - to, že mám prostě geneticky danou takovouhle stavbu těla, že máti, i když teď přibrala a má „pivní pupek“, stejně ty žebra lezou - to už je každýmu putna. Automaticky jsem anorektička a protože urážet hubený lidi je zatím dle společnosti v pořádku (oproti lidem tlustým, tam už je politická korektnost zakořeněná téměř u všech), tak už urážky lítaj. Skvostné.

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.13 08:18

@llolla Možná by nebylo špatné zareagovat poznámkou, ve které také zmíníte něco, co dotyčná osoba považuje za svůj handicap. Třeba ji tak trkne, že některé věci se prostě neříkají. Ale přiznám se, že kdybych byla na vašem místě, asi bych nebyla tak pohotová. Nejvtipnější odpovědi mě většinou napadají, když už je na ně pozdě…

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.13 08:20

Já byla cca do 20 taky dost hubená, padaly samé přezdívky „anorektička, somálec, špageta, kozí a čapí nohy“,narážky na to, že nejím(jedla jsem až až),pak jsem lehce přibrala a spadala jsem do kategorie modelek, což mi lichotilo, no a teď, konečně s blížící se třicítkou a miminkem v kočárku jsem se zakulatila, takže už se nemusím potkávat s necitlivými a nevychovanými osobami(jak tu někdo psal),které mají narážky na od přírody hubené lidi zcela bezdůvodně a neoprávněně, no a teď jsem pěkně stavěná, zaoblená maminka, křivky, velikost „akorát“ a mám pokoj. Až na to, že žena není nikdy zcela spokojená se svým vzhledem, takže bych chtěla lehce zhubnout, aby mi byly předtěhotenské kalhoty:-) Jenže nemám silnou vůli, protože jsem celý život jedla, co jsem chtěla a byla pořád hubená. A teď se sladkého a jiných neřestí neumím vzdát…

Olinka
2582 příspěvků 1.5.13 09:07

@pilotDodo A mně se strašně líbí, když jdou klíční kosti vidět:-) I když já toho samozřejmě nikdy nedosáhnu. Na druhou stranu, přestože mám nějaké kilo navíc, zase mi trčí kyčle a když se zakloním, tak i žebra.
Spíš bych řekla, že má každý plnou pr..l keců o tom, jak by druhý měl či neměl vypadat, co by měl jíst a nejíst, s kým by se měl a neměl stýkat… A tito lidi si vždycky něco najdou a nikdy jim nevyhovíte - takže jejich poznámky pouštět jedním uchem tam a druhým ven, popřípadě je zrovna poslat někam.
Mám kamarádku, krásná štíhlá holka, přitom jí naprosto normálně. Asi před rokem si stěžovala, že přibrala - tak jsem koukala kde? :-) Možná to poznala na tom, že jí byly těsnější kalhoty, ale podle mě rozdíl ve váze +- nějaké kilo jde vizuálně zřídka poznat jak na štíhlé, tak na silnější postavě.

Carrion
80 příspěvků 1.5.13 09:10

Narážky na to, jak jsem hubená slýchám celý život. Je pravda, že bych opravdu mohla trochu přibrat, ale prostě mi to nejde, ať sním cokoli nepřiberu ani gram. Kamarádky mi většinou závidí a na mou postavu žádné narážky nemají, protože ví, že jím víc než ony a anorektička nejsem. Bohužel už se mi několikrát stalo, že mě na ulici zastavila úplně neznámá (většinou tlustá) paní a zeptala se mě, jestli nejsem anorektička, načež si ještě ulevila, jak je má postava odporná a nechutná. Když jsem byla mladší, tak jsem si podobné věci dost brala k srdci, ale dneska už jsou mi kecy ostatních ohledně mé postavy jedno a jsem s ní spokojená.

zlatahouba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.13 09:18

Milé hubené dámy, počkejte, až vám bude 4O+, pak hezky přiberete, ať už budete chtít nebo ne.

modny guru
280 příspěvků 1.5.13 09:27

Moja kamatatka to zazila. Ona je neskutocny zrut, ale je aj tak velmi stihla. Raz jej prislo zle, mala nizky tlak, a odpadla. Zobrali ju do nemocnice, kde lekari zistili, ze je uplne v poriadku. Sestricka jej vsak stiplavo povedala: No, ked nam tu niekto poriadne neje…
Toto ma vie vytocit. Ona by nedokazala ani tak jest, aby mala postavu ako ja, ktora sportujem a zdravo sa stravujem. Moze si dovolit co chce, a aj si to dovoli.

Mne sa za moju postavu este nikto nevysmieval. Nie som uplne stihla, mam krivky. Napriek tomu mi vidno aj klucne kosti, neviem, ako je to mozne, ale paci sa mi to. Rebra uz sice nie, ale to mi uz neprekaza.

pilotDodo
718 příspěvků 1.5.13 09:40

@Olinka jo, kyčle, na ty jsem zapomněla :-D vím, že bych si neměla ty poznámky brát k srdci, a snažím se, ale pořád jsem na ně nějaká citlivá no ;-) ovšem přibrat se nesnažím, bohužel vím naprosto přesně, kde by se nová kila uložila - získala bych mámino pivní bříško :-D problém nevyřešen :-D
@zlatahouba ano, to se stalo přesně mojí mámě. Hubená, mohla sníst, kolik chtěla, a najednou kolem 40 přibrala, ani nevěděla jak :-D

Bibken
165 příspěvků 1.5.13 09:41

Vždy, keď prídem za rodičmi, sa ma dobre, že nie hneď vo dverách oco pýta: Schudla si? No nie, neschudla, už 3 roky vážim rovnako, teraz som dokonca dve kilá pribrala. A to isté u starkej: Voľáko si schudla. A bledá si. Čo ti je? Bledá som už 23 rokov a pokiaľ si dobre spomínam, tak som bola chudá vždy okrem niekoľkých rokov v puberte, kedy som pribrala, ale tiež som sa ešte stále radila do kategórie „štíhla“. Čo si myslia cudzí ľudia je mi jedno, ale tá rodina by už mohla s takýmito otázkami prestať. :D

Betty J.
2031 příspěvků 1.5.13 09:57
@Karja píše:
Sháněla jsem na konci zimy několik triček normálně obepnutých přes tělo, ale ne, automaticky se počítá, že máte buď velké břicho, nebo alespoň velká prsa.

Můžete mi prosím říci, kde to bylo? Jsem obdařena poprsím vymykajícím se průměru a toho, že by některý výrobce na takto postižené osoby myslel, jsem si doposud nevšimla.

P.PeP
39 příspěvků 1.5.13 10:07

Celý život si ze mě pořád dělají lidé v mém okolí srandu. Jsi hubena, jez, musíš přibrat, podívej se jak vypadáš. Já přitom miluji jídlo. Přecpávám se vším možným a dokonce i před těmi, kteří mě označují za anorektičku. Bohužel ani tohle je nepřesvědčí o opaku. Bohužel :( Na základní škole jsme měla spolužáka, který si ze mě dělal srandu, že jím jenom vatu namočenou v oleji a pořád na mě pokřikoval ty vyzáblino. To opravdu nebylo příjemné. Někdy si myslím že jsme až divná s tím, že kamarádky v mém okolí se snaží hubnout zatímco já se raduji z každého kila na víc :) v poslední době se to snažím neřešit. A rozhodně nevidím kompliment v tom když mi někdo řekne: " Jéé ty se máš, ty jsi tak hubená."

Nordlyseet
203 příspěvků 1.5.13 10:11
  • Na základní škole jsme měla spolužáka, který si ze mě dělal srandu, že jím jenom vatu namočenou v oleji a pořád na mě pokřikoval ty vyzáblino.

V oleji?? Ježíšmarjá, ví vůbec, kolik to má kalorií? ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek