Diskriminace hubených?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Nordlyseet
203 příspěvků 12.5.13 00:55

Teda, když tady čtu, co jsou tady některé do sebe schopny naládovat… taky jsem to tak měla, kalorický příjem zhruba na úrovni vrcholového sportovce, o nějakém pravidelnějším cvičení nemohla být řeč. A pořád jako tyčka. Jenže to vypadalo dobře jen dokud jsem se nesvlékla - byla jsem typický příklad „skinny fat“, prostě kostřička obalená tukem, svaly nikde. Všechno se na mně třáslo, měla jsem dost viditelnou celulitidu, vzdor tomu, že moje váha ani v dobách největší „vyžranosti“ nepřekročila 63 kg na 180 cm.
Před necelým rokem jsem se do toho ale obula, začala s pravidelnou chůzí/během a kalanetikou, upravila stravu - byla jsem hodně na sladké, třeba po obědě jsem si vždycky dávala „zákusek“ (a většinou neskončilo jen u jednoho), to už nedělám. Omezila jsem pečivo, vyřadila uzeniny, smažené jen výjimečně, k pití jen čistou vodu nebo neslazený čaj… a tak dále, však to znáte :) před Vánoci jsem polevila, ale od února zase poctivě makám a vypadá to čím dál líp, celula skoro zmizela, dost mi zesílily nohy, celkově se mi zlepšilo držení těla a celá se pomalu zpevňuju. Věřím, že mi to vydrží, k předchozímu stavu se fakt vrátit nechci :)

Zebra33
2038 příspěvků 13.5.13 11:03

@janiiiv - bile kastany spatreny minuly tyden v Kauflandu! Konkretne pobocka v Praze na Libusi, Lhotecka ulice.

katkarinka
1255 příspěvků 13.5.13 11:17

@Zebra33 Bile kastany su najlepsia vec na svete, „chvalabohu“ že mám operovaný chrup, inak by som sa uz kotulala z kopca :D

waw
336 příspěvků 13.5.13 11:21

@janiiiv Bílé kaštany se normálně prodávají, jen je nemají tak často, jako ten klasický druh. Asi jsou rychleji vyprodané. Zkuste Tesco, tam mají snad vždycky :-)

Fallon
147 příspěvků 31.5.13 16:01

@katkarinka Souhlas - říct, že je někdo tlustej se považuje ze donebevolající drzost, ze kterou se s váma pomalu všichni přestanou bavit, a když mi každou chvíli někdo řekne:" Ježíš, ty jsi hubená/vychrtlá, ty snad vůbec nejíš„, tak to je normální. Mám 50 kg na 160 cm, což je normální váha, ale většině lidí to normální nepřipadá. Nedávno jsem byla na masáži a masérka (o dva roky starší než já), první co mi řekla, že jsem hrozně hubená, a když jsem odcházela, ještě mi doporučila: "A najezte se.“ No, příště už jsem tam nešla :) Nemám zapotřebí poslouchat něco takovýho. Dřív jsem měla tendenci pořád vysvětlovat - jako že máme doma všichni takovej metabolismus, že jím úplně normálně a tak podobně. Od jistý doby vysvětluju takto:„Jo, jasně, mam anorexii, bulimii a k tomu dvě tasemnice!“

Co se týče jídla, jím všechno a kolik chci. Ale nemám ve zvyku se přejídat, není mi pak dobře. Takže taková přirozená záklopka… A navíc - Nežiju, abych jedla, ale jím, abych žila.

katkarinka
1255 příspěvků 31.5.13 16:04

@Fallon tak teda 5O kg na 160 cm mi príde úplne normálne. To sú normálne extrémy - jednej skupine sa zdá to čo je úplne normálne už tlsté a druhej sa to isté zdá zas príliš chudé. To je mešuge.

Fallon
147 příspěvků 31.5.13 16:08

@katkarinka A víte, co je na tom nejkrásnější? Před pár lety, když jsem měla delší stresující období, přibrala jsem 10 kg (tedy jsem vážila 60 kg) a v tu chvíli začali mít lidi narážky, že jsem pěkně oplácaná, že mám bříško, že jsem se „spravila“ apodobně, můj bejvalej mě dokonce označil za „tučnou“. Měla jsem chuť je všechny do jednoho zastřelit. Takže jak říkáte - co je vlastně správně? To neví nikdo, hlavně, že si vždycky někdo něco najde, aby se náhodou nenudil…

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.13 19:52

@Fallon Vaše váha je normální akorát váha. Já jsem zhubla na totéž při 162 a slyším ze všech stran, abych neblbla, že to už je hrozné, ať se nažeru - jsou to mnohdy titéž chytráci, kteří, když jsem díky lékům a špatné životosprávě začala před třemi lety nabírat, měli plno řečí, jak pozor, jak takové šaty bych si přece jen měla rozmyslet a pod. Přibrala jsem během tří let 6 kg a teď zhubla 12 a těch blbých řečí!!! Tak i tak špatně - neposlouchat, neposlouchat, dělat si po svém…

Alizon
1235 příspěvků 31.5.13 21:02

@Fallon No pekne, zejmena vas druhy prispevek me „dorazil“. Jinak taky mi 50 kg na 160 cm prijde uplne normalnich (to bych se ja mela uz jit zahrabat uplne = vazim stejne a merim 167 cm) ale zalezi na vasi stavbe tela, ona vaha a vubec BMI jeste o nicem nevypovida. Ja treba pribiram nanejvys na brise, ale porad mam hrozne hubene ruce a nohy, takze i kdybych pribrala treba 10 kilo, porad tam ten „kostrickovy“ dojem bude.

Acrobaleno
1023 příspěvků 31.5.13 21:14

Aj ja som sa stretla s „dobre mienenými radami“ ohľadne mojej postavy. Mám 47 kg pri 163 cm. Ak by som však ja začala rozdávať takéto rady objemnejším známym, asi by som bola vyhlásená za sviňu roka. Tie obrázky čokolády a čokoládových zákuskov ma zabili. Milujem čokoládu, ale nemôžem ju a ani nič čokoládové. Milujem sladkosti, pri filme o čokoládovej továrni som oblizovala obrazovku :D. A v lete je to najhoršie, pretože nemôžem si dať ani fajnú smotanovú zmrzlinu alebo tú z mekáča. Mám intoleranciu na laktózu a nebudem vám tu opisovať tie následky.

Fallon
147 příspěvků 31.5.13 21:54

@kočičííí Přesně tak, ideální je ty řeči ignorovat - co je komu do toho?
@Alizon Pravda je, že na proporcích hodně záleží - já když tenkrát přibrala, tak hlavně na břiše, obličeji a rukách, což se mi ani jedno nelíbí. Radši bych měla větší zadek a prsa ;) A jinak je pravda, že mám hodně úzký hrudník a malá prsa (což mě dělá hubenější než opravdu jsem), od pasu dolů normální rozměry.
A co se týče váhy, ta opravdu není spolehlivý ukazatel - mám kamarádku, která měří jako já a má 55 kg, ale působí docela při těle.
Ale stejně mě nemá kdo co komentovat…

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.5.13 22:16

@kočičííí
Ano, tyhle lidi mají potřebu kecat ostatním do života a budou to dělat vždycky :-)

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.13 22:25
@MP Barbucha píše:
@kočičííí
Ano, tyhle lidi mají potřebu kecat ostatním do života a budou to dělat vždycky :-)

Moje matka říká:" Je potřeba ji (ho) usměrnit." A ráda se toho ujímá. A není sama. Kde ti lidi berou ten patent na pravdu, to by mě zajímalo. Sami přitom mají co dělat sami se sebou.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.13 22:31

A neni jedno co kdo rika? :)

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.13 22:34

@gudrun No, přiznávám, že mě se občas něco fakt dotkne, holt nejsem splachovací. Zejména všelijaké útoky na moje svobodné rozhodování, snaha rozhodovat za mě, omezovat mě. Radit mi, co mám říkat, jak se mám chovat. Netaktnosti. Atd.

belladonna
2 příspěvky 31.5.13 22:47
@katkarinka píše:
Súhlasím, už ma to niekoľkokrát zarazilo. A to váhovo kopem za frontu ľudí s nadváhou.
Bohužial tento trend je úplne všade, ak na niekoho poukážeš že je tučný, si nechutná sviňa, ale povedať „fuj, anorektička“, tak to áno, to sa môže, to sa musí!

To se může, to se musí říci „fuj anorektička“ Vážně? A od kdy? Já bych řekla, že se to vyrovná té slonici. Když tě někdo chce naštvat tak tě nazve almarou nebo kostlivcem, dle tvé konstituce, ale obojí je krajně neslušné.

llolla
2102 příspěvků 31.5.13 22:53

@belladonna
Lidi maj pocit, ze je to v poradku- vim, o cem mluvim, taky to posloucham. Ja jsem dosla k nazoru, ze je to zavist (prestoze tvrdi, jak jsem hubena, ze to neni hezky, ale kdyby byli spokojeni se svou postavou, tak o tom nebudou premejslej ani mluvit, ne?). Ze je to neslusne, o tom zadna…

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 1.6.13 01:24

@Acrobaleno off topic - poznate Laktazan? Tiez nie som voci laktoze prave tolerantna, vdaka nemu zvladam okrem jedal s mliekom aj niektore lieky a podobne.

Acrobaleno
1023 příspěvků 1.6.13 10:37

@MP alex Ďakujem za radu, určite to vyskúšam.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 13:08

Po přečtení téhle diskuse jsem fakt vděčná za to, že všechny mé hubené kamarádky jsou normální lidi, kteří dovedou neomalené poznámky odpálkovat stejně jako já nehubená, a ne chudinky, kterým celý zlý, ošklivý svět závidí :-).

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 13:17

@publicenemy Presne!

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 13:32

@publicenemy Ale vždyť to trochu přeháníte, já např. jsem nemluvila o závisti, spíš obecně o lidské potřebě mně nepochopitelné rvát každého do nějaké krabičky, která se pro něho podle něčího mínění nejlépe hodí. O vměšování se do cizího soukromí, o nežádaném vyslovování cizího názoru s tím, že bych se podle něj měla řídit. Já ty kecy, které se mi nelíbí, taky umím odpálit, ale zaráží mě, co lidi opravňuje k tomu vám je vůbec říkat. Trošku k tomu patří i Váš postoj - každý, komu se nelíbí, že se lidi vyjadřují k jeho tloustnutí - hubnutí a není vůči tomu dostatečně odolný, je vlastně zakomplexovaný chudák, který to svádí na závist a pod. Ale ono záleží nejen na tom, co vám říkají, ale taky kdo vám to říká. A od někoho to pěkně sekne, když člověk není pařez nebo kus šutru. Jo, když se vyjadřují lidi v práci, v hospodě, jsou mi se svými kecy taky fuk.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 13:49

@kočičííí Byt vami zkoste se zamyslet proc vam to vadi. Jadro problemu bude ve vas, nejaka pochybnost tim se vam muze ulevit a treba i neco pochopit. Ja to tak delam kdyz mne nekdo rozciluje, je mi nesimpaticky atd. Kolikrat zjistim nebo si priznam ze zavidim..atd je to desne ulevne :).( Chyby ja vim)

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 14:03

@kočičííí Neříkám, že to tak berete vy, ale věta o závisti tu padla. Jinak s vámi souhlasím, s prvními dvěma větami stoprocentně (až na to, že přeháním… to nikdy :-) )
nejvíc jsem asi reagovala na llollu - „… kdyby byli spokojeni se svou postavou, tak o tom nebudou premejslej ani mluvit.“ Nemyslím…

llolla
2102 příspěvků 1.6.13 14:04

@publicenemy
Chodej za vama lidi a rikaj vam: jezis, ty ses tlusta, ty urcite furt jenom zeres, mela bys s tim neco delat?
Edit: a proc teda maj potrebu mi to furt cpat, kdyz to neni zavist?

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek